User Tag List

Sayfa 22/28 İlkİlk ... 122021222324 ... SonSon
519 sonuçtan 400 ile 418 arası

Konu: En yüksek "KM" kimde?

okanackgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    98 model enjeksiyonlu unom vardı 356 bin km de ilk sahibinden almıştım 430 bin km de sattım kesinlikle kapak açmamıştı araç

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2006 Yılında İstanbul kartal da dükkan adı yanlış olmasın Yıldırım hondaydı sanırım parça almaya gitmiştim. Oraya bir 4 kapı gri vtec gelmişti 454 bin km deydi çok şaşırmıştım, kapak açmamıştı bi tane amca bakıma getirmişti

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Adam gibi araç sahibi zaten aracın km si ilerledikçe eskiyen kırılan trimleri değişir yada tamir ettirir trimlerden çıkan sesleri çözmeye çalışır elinden geldikçe.... çünkü akııllı adam ise kendide bu halde satarsam ya çok fiyatı kırmam lazım yada alıcı bulamayabilirim mantığında olucaktır bunuda iyi bilir.. Tam aksine aracı ne kadar temiz ve sorunsuz olursa elinden o kadar hızlı ve en yüksek rakamdan satabiliceğinide iyi bilir.

kaldıki doğru bir mantık. kimse fiyatı çok dipde ölü olmadıkça kırık dökük içi haşat araba almak istemez..

öyle çok düşünüldüğü gibi amanda aman büyük paralar cepden çıkmıyor bu işlerden. sürdüğün araçda prestij sınıfı yada premium sınıf bir marka ise zaten almışsan 40 a onun muadil sıfır üretileni o markanın segmentinde 150 bin tl dir.. isterse aracın 30 yaşında olsun.
    yaşı küçük km düşük araç sahibi yılda iki kez gider sen yılda 4-5 kez gidersin. oda arızadan değil incik boncukdan..

bizim insanımız gözünde çok büyütüyor bu tür şeyleri .. işin ilginç yanı zenginlerde genelde ucuz eski prestij sınıfı araçlar oluyor rollye royce,mercedes,jaguar,bentley ,cadillac v.b ...

dar geliri insanlarda genelde limitlerini imkanlarını zorladıkça zorluyor krediler maaşın hepsini arabaya yatırmalar 40 ay 60 ay... ev parasına başını sokacak ev almayıp araba almak..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kim ne derse desin insan kendi kullandığı arabayı bildiği için çok yüksek km dert etmiyor. Sıfır veya düşük km alıp uzun süre bindikten sonra varılan 200+ km ler dert değil. Ama 2. el araba alıcakken ister istemez akılda soru işaretleri beliriyor.
    Daha önce 200 küsür binde crx ve 185 bin de accord satmıştım. Her ikisi de sıkıntı çıkartmamıştı diyebilirim. Ama şimdi alıcakken 200k civarı arabaya sıcak olamıyorum.
    Kazalı araç da bu şekilde. Bir arabayla belirli kazalar yapıldıktan sonra geçmişini bildiğiniz için dert etmiyorsunuz. Parça değşimleri neden oldu, boya neden oldu belli ve sorun teşkil etmiyor. Ama iş satın almaya gelince ve piyasayı görünce insan ister istemez korkuyor.
    Eski araclarımdan birinde 2-3 parça değişim, sağ direkte işlem vardı. Alırken bilmeden aldım yaş genç ilk heves zamanları. Sonra 1 defa arkadaşım arbayla kaza yaptı kaput değişti 2 çamurluk işlem gördü panel düzeltildi, sonra ben kaldırama dayandım komple sağ taraf alttan boyandı direk düzeltildi en son komple boyattım vs. Araç 80k civarındaydı içi tertemizdi kaportaısda düzgün işçilikle yapıldığı için ip gibi duruyordu ve çok beğeniliyordu. İlana koydum herşeyini bilen birisi aldı bir süre kullandı sonra sattı. Alan kazasız diye satıyordu vs vs.
    Ama gel gelelim ben araç satın alırken sattığım araç gibi bir aracın ilanı görsem kapatırım. Bilmediğim için çekinirim.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    araçdan aracada çok fark var .. piyasada çok tutan rövaşda olan ekonomik genç işi spor araçlara özellikle km si yada yaşı çok olursa bende yanaşmam.. çünkü benimde aklımdan gençdir gazlamışdır oynamışdır vurmuş olabilir bir sürü şey geçer..

Normal araçlarda aile tipi yada öyle oynamaya gazlamaya gelmiycek tipde araçlarda özellikle şimdi artık expertize denilen bir olay var kaçarı yok .. expertize yapan iyi bir yere arabayı sok.. iyi bir yerse şayet aracın her şeyini tüm geçmişini sana söylüyorlar..

Değişen nerde boyası var direkler v.b işlem görmüşmü motor yüzde kaç da alt takım ne alemde v.b...
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kim ne derse desin insan kendi kullandığı arabayı bildiği için çok yüksek km dert etmiyor. Sıfır veya düşük km alıp uzun süre bindikten sonra varılan 200+ km ler dert değil. Ama 2. el araba alıcakken ister istemez akılda soru işaretleri beliriyor.
    Daha önce 200 küsür binde crx ve 185 bin de accord satmıştım. Her ikisi de sıkıntı çıkartmamıştı diyebilirim. Ama şimdi alıcakken 200k civarı arabaya sıcak olamıyorum.
    Kazalı araç da bu şekilde. Bir arabayla belirli kazalar yapıldıktan sonra geçmişini bildiğiniz için dert etmiyorsunuz. Parça değşimleri neden oldu, boya neden oldu belli ve sorun teşkil etmiyor. Ama iş satın almaya gelince ve piyasayı görünce insan ister istemez korkuyor.
    Eski araclarımdan birinde 2-3 parça değişim, sağ direkte işlem vardı. Alırken bilmeden aldım yaş genç ilk heves zamanları. Sonra 1 defa arkadaşım arbayla kaza yaptı kaput değişti 2 çamurluk işlem gördü panel düzeltildi, sonra ben kaldırama dayandım komple sağ taraf alttan boyandı direk düzeltildi en son komple boyattım vs. Araç 80k civarındaydı içi tertemizdi kaportaısda düzgün işçilikle yapıldığı için ip gibi duruyordu ve çok beğeniliyordu. İlana koydum herşeyini bilen birisi aldı bir süre kullandı sonra sattı. Alan kazasız diye satıyordu vs vs.
    Ama gel gelelim ben araç satın alırken sattığım araç gibi bir aracın ilanı görsem kapatırım. Bilmediğim için çekinirim.
    İşte bende bunu anlatıyorum. 250k-300klar kolay rakamlar değil.
    O kmye gelene kadar en az 6-7 el değiştiriyor. Her seferinde bir kez vazgeçiliyor.
    İlk eldeki dikkatli bakım azalıyor.
    Bence kendi bildiğin 300 bin km azdır ama bir başkasının ki çoktur.
    Cesaret etmedim değil ettim ve şimdi yoğurdu üfleyerek yiyorum.
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araçdan aracada çok fark var .. piyasada çok tutan rövaşda olan ekonomik genç işi spor araçlara özellikle km si yada yaşı çok olursa bende yanaşmam.. çünkü benimde aklımdan gençdir gazlamışdır oynamışdır vurmuş olabilir bir sürü şey geçer..

Normal araçlarda aile tipi yada öyle oynamaya gazlamaya gelmiycek tipde araçlarda özellikle şimdi artık expertize denilen bir olay var kaçarı yok .. expertize yapan iyi bir yere arabayı sok.. iyi bir yerse şayet aracın her şeyini tüm geçmişini sana söylüyorlar..

Değişen nerde boyası var direkler v.b işlem görmüşmü motor yüzde kaç da alt takım ne alemde v.b...
    Aman hocam ekspertiz deme bana kompresyon ölçümü bile yapmıyorlar.
    2 defa dilimiz yandı onlardan yatak vuran arabayı anlamadılar.
    Ayrıca ustalar ne kadar usta? 300k yürümüş araçta ne kadar anlayabilir?

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben expretiz merkezinden ziyade o markanın piri olmuş bir ustaya gösterme taraftarıyım.

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ha birde fiyat konusu var.
    300k devirmiş araca kaç para bağlarsınız?
    Bence en fazla 15-20 bin. 30-35 lira ve üstü o kmde araca bağlanmaz benim düşünceme göre tabi.

alperaslann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün Fıat grubunun 450.xxx kilometreye gelince sıfırlandığı öğrendim. Aman dikkat.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ha birde fiyat konusu var.
    300k devirmiş araca kaç para bağlarsınız?
    Bence en fazla 15-20 bin. 30-35 lira ve üstü o kmde araca bağlanmaz benim düşünceme göre tabi.
    Bence aracın segment ve markaya göre değişkenlik gösterir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alperaslann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün Fıat grubunun 450.xxx kilometreye gelince sıfırlandığı öğrendim. Aman dikkat.
    km sayacından mı bahsediyorsunuz? eğer öyleyse birçok +500.000km fiat taksiye bindim. özellikle albealar sanırım linealardan daha da sorunsuzlar

alperaslann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fdoganb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    km sayacından mı bahsediyorsunuz? eğer öyleyse birçok +500.000km fiat taksiye bindim. özellikle albealar sanırım linealardan daha da sorunsuzlar
    Evet. Bende 600binde Albea'lar duydum ama görmemiştim. Duyduğum sıfırlandığı yönde. Hatta bugün Ducato gördüm 150.xxx idi 550 binde dedi sahibi.

Trance-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fdoganb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı alperaslann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet. Bende 600binde Albea'lar duydum ama görmemiştim. Duyduğum sıfırlandığı yönde. Hatta bugün Ducato gördüm 150.xxx idi 550 binde dedi sahibi.
    630k km'deki Albea'ya binmişliğim var... vay anasını sayın seyirciler dedim.
    yine 600k km'de Toyota taksiye bindim.
    480k km'de Dacia 1.5 dci araca binmiştim...

bakımını yaptıktan sonra, yüksek km sorun değil.

Araçlar sürekli çalışıyor, "yuvarlanan taş yosun tutmaz" durumları yani
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu okudum, şimdi bakırköy minibüsüne binip, meydana kadar ring hayali kuracagım

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski aracım Megane 2'yi sıfır aldım 2009'da 1 Hafta sonra servise park sensörü taktırmak için götürmüştüm. Benimkinin aynı modeli ve donanımlı bi başka megane 2'nin motoruna bişeyler yapıyorlardı. Gittim sordum araba turboyu Patlatmıs arac 12.000 km'deydi daha

O Gun tesadüf ya Bi tanede ticarden cıkmak kangoo geldi bakım yaptırmaya araç yemin ederim 580.000 km'de idi adamın iddiasına göre aracın motoru fabrikasyon motormus Araca rutin ve agır bakımları harici hiç bişey yapılmamıs ve turbosu bile orjinal fabrikasyon turboymus servis calısanları bile duruma sastı kaldı. Demekki hersey kullanıma baglı.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    430 küsür bin km de 2007 passat var kapıda. Km sine göre baya iyi durumda motor yapılmamış ama az biraz yağ eksiliyor. Olsun o kadar da. İç kondisyon 100 bin gibi eski sahibi acayip iyi bakmış.

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burda emekli bir abimizde 2003 model 1.9 jtd doblo var. Aracın ilk sahibi. Gecen gün denk geldik aracı 700.000km gelmek üzere. Yalnız beni sasirtan aracın rolanti sesi çok ve duman atmiyor. Nasıl olabilir kafam biraz karışık bu konuda millet 200-300 binde motor yaparken bu kmde bir araç bu kondisyonda
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2010 315 lik sprinter var 1 haftadır kullanıyorum 562.000 km de şehir içinden çıkma araç bir kez turbo değişmiş onun dışında kondisyonu iyi sadece her vites değişiminde ötüyor

alpeRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kktc'de 2008 model w221 kasa s320 cdi 1.2 milyon km de 900 binde motor şanzıman komple değişmiş denk geldi 65 lira istiyordu arac otel cikmasi 55 bin tl teklif ettim kabul etmemişti.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Samsun bolgede emektar aracımız var, 2.000.000 km yı gectı...... vefa yuzunden satmıyoruz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)