User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Huzur Kaçıran Emlakçı Sorunsalı

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Huzur Kaçıran Emlakçı Sorunsalı

Mutlaka aramızda avukat arkadaşlar vs vardır.

Şimdi şöyle bir sorunum var. 7 yıldır bir dairede ikamet ediyorum. Ev sahibimiz ile aramız iyi %25 döneminde bide kendisi de zarar görmesin diye muadil daireler ne fiyatlarda ise onlara yaklaşacak şekilde zam yaptık.

Şimdi sitemizde aynı zamanda ikamet eden işgüzar bir emlakçı sitede pek fazla satılık daire olmadığı için içinde kiracısı olan ev sahiplerini bir anlaşma ya da talep olmamasına rağmen arayarak "Evinize alıcı var satmak ister misiniz? diye iletişim kuruyor. Mevcut faiz ortamında da nakit parayı duyanın tabii ki hoşuna gidiyor nakit para.

Dün başımıza böyle bir olay geldi. Ev sahibiniz evi satacak alıcı var diye aradı. Bana ev sahibinden hiç bir bilgi ya da talep gelmemişti. Ama telefon numaramı ev sahibinden almış benden izin alınmadan numaram paylaşılmış. Bu zaten başlı başına suç bu ayrı bir konu.

Neyse eve biri bakmak istiyor dedi. Dedim gelsin baksın bakalım. Baktılar küçük geldi falan demişler.
    "
    Bugün ev sahibi aradı dedi 1 alıcı daha varmış. Ben biraz sert yapınca "zaten emlakçı ile anlaşmamız yok ve satış ilanımız falanda yok" dedi. Bu kişide baksın eğer olmazsa zaten rafa kaldırırız durumu dedi.

Fakat eminim bu emlakçı taciz etmeye devam edecek. Site yönetimi ile konuştum ve 2-3 ayda bir bu şekilde şikayet aldıklarını ilettiler.

Ben bu emlakçı arkadaş hakkında ne yapabilirim? Bir hakkım var mı huzurumu kaçırdığı için falan suç duyurusunda bulunabilir miyim?
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun. Ülkeye bak ne hale geldik...

Noterden yazılı ihtar çektirmek ile başla. KVKK'ya ihlal ettiğini ve iç huzuru bozduğunu tekrar olduğu taktirde konuyu mahkemeye taşıyacağınızı yazılı olarak ihtar çekmenizde fayda var. Uyarı atışı gibi.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Ülkeye bak ne hale geldik...

Noterden yazılı ihtar çektirmek ile başla. KVKK'ya ihlal ettiğini ve iç huzuru bozduğunu tekrar olduğu taktirde konuyu mahkemeye taşıyacağınızı yazılı olarak ihtar çekmenizde fayda var. Uyarı atışı gibi.
    Karanlık bölgelerde yürürken dikkat etmesini önermekle başla demek isterdim ama hukuki yolda uyarmak daha iyi olur. Ama hukuki yola başvuracağın bir aksiyon oluşmamış bana göre.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pek yapacak bir şey yok gibi.. Avukat arkadaşlar bilenler falan cevap verir ve sizin de avukatla görüşmeniz hayırlı olabilir. Zira ev sahibinden ziyade emlakçıya bir şey yapılması gerek gibi.

Bunun haricinde, son dönemde evden kiracısını çıkaramayan ev sahiplerinin yeni yöntemi gibi oldu bu iş.
    Madem çıkmıyorsun, satıyorum diyor. Satıldığında da yanılmıyorsam yeni düzenlemeye göre evi alan kişi başka evi yoksa ve oraya yerleşecekse içindeki kiracının da 6 ay içinde çıkması gerekiyormuş.

Ha bunun yanında, ya ev sahibi ayak yapıyor, ya da emlakçı. Ya da ikisi de danışıklı dövüş. Ev sahibi de "ulan satılır mı acaba" diye şansını deniyor olabilir.
    Ev sahibi bi rakam sallayıp mesela 8-9 milyon eden evi "10 milyona satabiliyorsan sat" dediyse, o fiyat üzerinden şansını deniyor olabilir. O durumda satılırsa pek yapacak bir şey yok dediğim kısım bu...

Gıcık işler kısaca. Ancak kiracıların tek tutunamadığı nokta da burası. Diğer türlü avantaj hep bizde görünüyor Bakalım bizim de yaz sonu artış olacak, %60-70lerde artış yapacağız gibi duruyor. Buna rağmen rayice yaklaşmak söz konusu bile olamıyor. Ha bu arada zaten kira denen şey hiç bir zaman rayiç bedel kadar olmadı. Ev sahipleri bu aralar buna kastırıyor bir de. Örneğin 5 senedir oturduğunuz evde normal bir enflasyon ortamında bile piyasa atıyorum o zaman 5.000 TL ise, sizin kiranız 3.500-4.000'lerde kalıyordu. Çıkıp yeni giren 5'e girerdi... Bizim 2-3 sene boyunca kira rayicin üzerinde kalmıştı, adam artırmadı, şimdi ben ona iyilik yapayım istiyorum, aynı şekilde artıramıyorum rayice yaklaşacak kadar...

Tabi bu saçma enflasyon ortamında işler karıştı.

Ev sahibinin tavrına göre hareket edin bakalım ne yapacak. Anlaşıyorsanız sıkıntı yok ancak emlakçının gazına geliyorsa ve satılırsa kötü.

mrtysn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teknik aynı konu farklı, yatırım tavsiyesi degildir

Don't believe everything you hear,
    Real eyes, realize. real lies.
    2Pac Shakur

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrtysn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teknik aynı konu farklı, yatırım tavsiyesi degildir

Bakalım tekrar yeltenirse birilerine göstermeye önce uygun şekilde uyarıp ev sahibi ile görüştüğümü böyle bir talebi olmadığını, hatta sizinle bir anlaşma yapmadığını bana ileterek kayıt altına alınmasını sağladığımı eğer bu tavrına devam ederse ilgili deliller ile hakkında suç duyurusunda bulunacağımı belirteceğim. Geri vites yaparsa ne ala yapmazsa nur topu gibi gidip geleceği ifade vereceği zaman kaybedeceğin bir davası olur.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eve sokmayarak kurtulabilirsiniz,aynı durumu tekrarlaması durumunda bedenen zarar görebileceğini söylerseniz en kısa yoldan kurtulursunuz.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en saygı duymadığım meslek olabilir.
    bende geleyim dövelim bence.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en saygı duymadığım meslek olabilir.
    bende geleyim dövelim bence.
    Buna ben de katılıyorum.
    Belki aramızda bu işi yapan vardır düzgün bu meslek sahibi insana henüz denk gelemedim ben.
    Hiç bir meslek gereksinimi yok, bir çoğu ne vergi veriyor ne fatura kesiyor. Ne adam akıllı denetimi var ne başka bişey. Son zamanlarda bi de arsızlaşıp akıl veriyorlar aptal aptal.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkedeki en pahalı şey olan ev ve arabanın alım satımı ile ilgilenen mesleklerden nefret ediyorum. Hadi gene arabada adam nakit gücünü kullanıp alıyor sonra satıyor. Ama emlakçılık tam bir saçmalık.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç bi şey yapmayıp bu kadar havadan para kazanan bir meslek daha zor bulunur. Genelinden haz etmem. Bir çoğunda da kişilik problemi olduğunu düşünüyorum.
    Gecen haftalarda evimi kiraya verdim bireysel ilan koydum. Kac tanesi aradı bana var istediğinden daha yükseğe kiraya vereyim diye. Dedim gerek yok zaten maliyetler yüksek insanlar bir de komisyon ödemesin. 3-5 kere telefonum çaldı 3-4 kişiye gösterdim içime sinene verdim 1 hafta içinde.
    www.vava.cars

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç bi şey yapmayıp bu kadar havadan para kazanan bir meslek daha zor bulunur. Genelinden haz etmem. Bir çoğunda da kişilik problemi olduğunu düşünüyorum.
    Gecen haftalarda evimi kiraya verdim bireysel ilan koydum. Kac tanesi aradı bana var istediğinden daha yükseğe kiraya vereyim diye. Dedim gerek yok zaten maliyetler yüksek insanlar bir de komisyon ödemesin. 3-5 kere telefonum çaldı 3-4 kişiye gösterdim içime sinene verdim 1 hafta içinde.
    Katılıyorum, ben de galeri ve emlakçı ile iş yapmayı hiç istemem/sevmem. Ama insan mecbur kalıyor işte çoğu zaman. Birkaç iyi-kötü örnek anlatayım bu vesile ile

Zamanında bizimkilerle ev alırken artık bi süre sonra çıldıracaktık. Babam anlatıyor işte 3+1 olacak, şöyle olacak, içi düzgün olacak, muhit şuralar olacak. Tamam abi...
    Alıyor götürüyor bi yere, saçma sapan bi ev. E kardeşim biz sana böyle böyle olacak demedik mi? Abi elimizde bu var.
    Babam başta laf etmezken sonlara doğru artık laf sokmaya başlamıştı, kavga edecek pozisyona gelmiştik.
    En son bi emlakçı buldu, bak kardeşim dedi şartlar bunlar, evlerin de çoğunu gördük, ne sen beni uğraştır ne ben seni uğraştırayım, tamam deyip bana elindeki saçma sapan evler gösterirsen kavga ederiz ciddi ciddi dedi
    Tamam abi dedi gelin, elimde bi ev var, zaten görünce muhtemelen alacaksınız dedi. Düzgün adammış, gerçekten de ev tam istedikleri gibi çıktı ve orayı aldılar.

Şimdi o apartman yıkılacak, yine o saç baş yolduran sürece girmişlerdi, annem artık ağlayacak pozisyona gelmiş ev bulamıyoruz falan diye. Tesadüf bir tanıdık vasıtasıyla bi emlakçı bulundu, akşamına 3-4 tane ilan geldi ve 1 evi tuttular.

Biz de ufaklık doğacakken evi değiştirmek istedik, gidiyoruz geliyoruz, salak salak evler gösteriyorlar yine... Artık sinirleniyorum dalacam birine.
    En son birini bulduk, vatandaş iyi gibi, şartları söyledik yine, şu bu, yürüme mesafesi yerleri dolanıyoruz, bi eve baktık cücük gibi, yok dedik, artık moralimiz bozuldu yine.. Tam gideceğiz, tamam kardeşim dedim sağol... Abi dur şurada ilan yok ama bekçiyi tanıyorum inşaat yeni bitti, bi sorayım daire varsa bakalım mı dedi. İyi dedim bakalım, ama apartmana dışarıdan bakıyorum küçük, 2+1 falan, sığmayız büyük dolap var falan dedim. Adam sağolsun koşa koşa gitti baktı geldi, abi büyük, sığarsınız, gelin bakalım dedi. İyi dedik bakalım, ev sıfır, tam istediğimiz gibi, küçük ama kullanışlı. Tamam dedik.

Daha sonra bir de sağolsun yine iyi adammış, bana ev sahibi ile görüşürken falan da çok yardımcı oldu fiyatlama konusunda, bana farklı ona farklı konuşmamış, helal olsun dedim adamsın. İnşallah bu evden ev alarak çıkarız, onu da sen bulursun, hakkın neyse vericem dedim..

Tabi bunlar iyi örnekler...

İlk girdiğimiz evi veren emlakçı tam dayaklık, tam üçkağıtçı idi onun bunun çocuğu. 60 küsür yaşında herifti bir de it... Eski ev, ev sahibi evi hiç görmemiş, yatırımlık almış, bu bilmemne evladına vermiş, bu da güya tadilat yaptırmış, her şey üçkağıt ibnelik üzerine kurulu, hiçbir şeyin işçiliği iyi değil, elini neye atsan elinde kalıyor falan. Elimden gelen şeyleri ben düzelttim ettim. Eve hırsız girdi bir ara, ev sahibi ile görüştük anlaştık, dedim alarm yaptıralım, kapı yaptıralım, alarmı ben söker alırım da kapı kalacak, tamam dedi kiradan düşeriz. Sonra aradı tekrar, yav orada çelik kapı yok muydu, bana emlakçı öyle demişti dedi. Ona bikaç fotoğraf attım, çelik değil sac kapı gibi bişey, hırsız kapıdan girmedi ama düzgün değil falan... Peki yaptır dedi.

Kapıyı yapmaya geldiler, çıkan kapıda durum şu; çok eski evlerin ahşap kapıları vardır ya, onun üzerine sac ile kaplama yapmışlar, "çelik kapı yaptırdım" diyor ev sahibine o.ç. emlakçı... Adama fotoğraflarını gönderdim, bu herifin söylediği hiçbir şeye inanmayın dedim Evden çıkarken birlikte kontrole geldiler, bizim anlaşarak yaptırdığımız kapıyı "ben yaptım" falan diyordu hala. Ben de özellikle her yaptırdığınız iş patladı, hepsini sonradan tekrar yaptırdım ben dedim, gözleri açıldı, kekeledi şerefsiz..

Eski arabayı da satarken, istediğim arabayı buldum diye bi galeriyle anlaştık ettik güya.. İş yüzünden gidemedim, arkadaşa vekalet verdim, hala oradan açmış bana yok debriyaj şöyle burası böyle, lan depo da full ama, ona say. Ama abi de bilmemne de... Arkadaş da mesaj atıyor, kabul etme diye Ya dedim aç köpek 250 TL'ye tenezzül etti, alsın bilmemne olsun gitsin, ben işim görülsün istiyorum. Herif de zaten ondan faydalanıyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emlakçı olarak muhattap olduğunuz adamların çoğu bu işin eğitimini almamış sığırlar olduğu için insanların bu kadar tepki vermesi çok normal.
    İşini hakkıyla yapan danışmanların sayısı çok az,
    Ev sattım, paramı aldım, iş bitti gözüyle bakan bir dolu adam olduğu için bu tarz genellemeler fazlasıyla mevcut maalesef.

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende evimi kiraya verirken kalın ve büyük puntolarla emlak ofisi ile çalışmak istemiyorum lütfen irtibata geçmeyin yazmama rağmen sürekli arayıp mesaj atıyorlardı. ilan açıklamasını okumadınız mı diyincede birde ben suçluymuşum gibi laf etmeye çalışıyorlardı. nerden geliyor bu özgüven anlamıyorum

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buna ben de katılıyorum.
    Belki aramızda bu işi yapan vardır düzgün bu meslek sahibi insana henüz denk gelemedim ben.
    Hiç bir meslek gereksinimi yok, bir çoğu ne vergi veriyor ne fatura kesiyor. Ne adam akıllı denetimi var ne başka bişey. Son zamanlarda bi de arsızlaşıp akıl veriyorlar aptal aptal.
    Var var, kesinlikle. Ben ev alırken remax ten bir emlak danışmanı ile hallettik.

Evin üzerindeki haciz işlerine banka işerine kadar koşturdu, o dönem 1 maaşım kadar para vermiştim ama helal olsun.

Mehmet in duruma gelirse 3 defa radnevu verip ya tüh işim çıktı, dişim ağrıdı kulağıma su kaçtı gibi bahanelerle sallarsa yeltenmez bir daha gelmeye.

Doğru bir durum değil belki ama ev sahiplerinin aklına girip böyle hinlik yapanlara da hak.

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bildiğim kadarı ile kafasına göre gelemiyor , ayda 1 veya 2 kere önceden randevu alarak sizin belirleyeceğiniz tarih ve saatte gelebilir.Bir avukata danışmakta fayda var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Malesef o kadar yamuk yumuk yampirik dolandirici kilikli adam var ki arada duzgun, durust insan olsa bile bu onyarginin kirilmasi malesef imkansiz. Bir cocugunun vucut dili daha agzini acmadan kendini ele veriyor ki, agzini acip allama pullama yikama seansi basladi mi diyorsun soytarinin teki.

wiesmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eve sokmayarak kurtulabilirsiniz,aynı durumu tekrarlaması durumunda bedenen zarar görebileceğini söylerseniz en kısa yoldan kurtulursunuz.
    evi göstermeme de kiracıyı tahliye sebebi. buna dikkat etmek lazım. (whatsapp yazışmaları da delil bu da biliniyordur ama yinede paylaşayım)
    i'm not a monster i'm just ahead of the curve..

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yasal bir yaptırım durumu yok bu olayın maalesef.

Evi göstermek hem zorundasınız hem değilsiniz arada bir ters yapın arada bir gösterin.

Ama sonuç olarak bir şey değişeceğini pek düşünmüyorum.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler