User Tag List

Sayfa 74/75 İlkİlk ... 246472737475 SonSon
1418 sonuçtan 1.388 ile 1.406 arası

Konu: Tatil planları

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ByKazim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 27 Mayıs'ta gidiyorum, tüplü dalış ve ATV turu harici pek bir olanak yok gibi görünüyor.
    Geçen yıl arkadaşım ailecek gitti 2 çocuklar. Dalış için en iyi tur-tekneyi seçin. İnanılmaz güzel demişti.
    Atv safari güzel demişti.

Akşam gidilen yeme içme yerleri güzel demişti.

Otelde gözüne kestirdiğin garson a ufak ufak bahşiş verirsen baya ilgileniyorlar demişti.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

ByKazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen yıl arkadaşım ailecek gitti 2 çocuklar. Dalış için en iyi tur-tekneyi seçin. İnanılmaz güzel demişti.
    Atv safari güzel demişti.

Akşam gidilen yeme içme yerleri güzel demişti.

Otelde gözüne kestirdiğin garson a ufak ufak bahşiş verirsen baya ilgileniyorlar demişti.
    teşekkürler hocam, geldiğimde ekstra bir şeyler keşfedersem muhakkak paylaşacağım.

mrtysn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 27 Mayıs'ta gidiyorum, tüplü dalış ve ATV turu harici pek bir olanak yok gibi görünüyor.
    Bi de Farsha'da nargile icmek var
    Don't believe everything you hear,
    Real eyes, realize. real lies.
    2Pac Shakur

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mısır evlerden uzak olsun
    Daha görmedik sonrasında yorum yapıcam

Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    taşınabilir klima çıkmış onlardan alın
    Şu pervaneli şapkalardan alayım diyorum
    Evet onlar planlarımız dahilinde, pramitler içinde orada karar vereceğiz artık duruma göre hem uzaklıktan dolayı kararsızım. Haziran 7'de gideceğim bende 5 gece şeklinde aldık biletlerimizi otel'dede karar verirsek tamam olucaz

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haziran ayı için eşimle Mısıra sharm el sheikh'e gideceğim, yapabileceğim etkinlikler için tavsiyeniz varmı ?
    Ben 1 haftalık tatilimde;

-Bir öğlen Hard Rock'a gittim,
    -Bir akşamda Old Town dedikleri yede 2 saat gezip, kahve içip hediyelik eşya aldım.
    -Oradan da Farsha'ya geçtik. hayatımda daha garip bir yer görmedim. ambiyans vs çok güzel ama sizi rastgele birilerinin masasına oturtuyorlar.
    masada kimse kimseyi tanımıyor. nargile söylerseniz koyacak yer bulamıyor anca gitmek için gidilir.
    -Atv ve Dalış turlarında, %75 indirim pazarlığında anlaşamadığım için yapmadık

Onun dışında hep oteldeydik ve sıkılmadık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha görmedik sonrasında yorum yapıcam

Şu pervaneli şapkalardan alayım diyorum

Evet onlar planlarımız dahilinde, pramitler içinde orada karar vereceğiz artık duruma göre hem uzaklıktan dolayı kararsızım. Haziran 7'de gideceğim bende 5 gece şeklinde aldık biletlerimizi otel'dede karar verirsek tamam olucaz
    Piramitlere olan yol biraz gözümü korkutuyor, süre açısından çok fazla vakit alıyor.
    Ayrıca YT'da izlediğim bir çok piramitler videosu motivasyonumu düşürdü, piramitlerin etrafında ki mahalleler pek temiz değil, dilencilik, zorla bir şey satma çabaları vs. �� Görmesem de olur dedirtti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 1 haftalık tatilimde;

-Bir öğlen Hard Rock'a gittim,
    -Bir akşamda Old Town dedikleri yede 2 saat gezip, kahve içip hediyelik eşya aldım.
    -Oradan da Farsha'ya geçtik. hayatımda daha garip bir yer görmedim. ambiyans vs çok güzel ama sizi rastgele birilerinin masasına oturtuyorlar.
    masada kimse kimseyi tanımıyor. nargile söylerseniz koyacak yer bulamıyor anca gitmek için gidilir.
    -Atv ve Dalış turlarında, %75 indirim pazarlığında anlaşamadığım için yapmadık

Onun dışında hep oteldeydik ve sıkılmadık.
    Tur için booking gibi siteler var aslında 15$ gibi bir rakama geliyor öğlen yemeği dahil fiyat fena değil yapılabilir. Farshayı dün eşim gösterdi mecbur gideceğiz artık Gece clubu vs bakıcaz tum zamanımızı otelde gecirmek istemiyoruz acıkcası, cocuk olmayınca gelmişken gezelim gorelim olayına giriyoruz. Siz hangi otelde kalmıstınız ?

Piramitlere olan yol biraz gözümü korkutuyor, süre açısından çok fazla vakit alıyor.
    Ayrıca YT'da izlediğim bir çok piramitler videosu motivasyonumu düşürdü, piramitlerin etrafında ki mahalleler pek temiz değil, dilencilik, zorla bir şey satma çabaları vs. �� Görmesem de olur dedirtti.
    Kapı vizesi 2 kişi 50$ ve oradaki adı tur olan firmalarda yemek vs haric kişi bası 1500 TL gibi bir rakama geliyor ama hiç bişey yok paket içerisinde. Pramitler kapalımı acıkmı oda belli değil ayrıca onlarında giriş rakamları yuksek gibi ve acık olmasının garantiside yok yani gittik ama kapalı önünde fotograf cektirdik geldik demek için gereksiz pahalıya gelecek, otobusle cok uzak ve guvensiz ucak rakamlarını bilmiyorum orada bakıcaz artık gidişata göre o yuzden ona henuz karar vermedik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada gitmeden yanınıza 1 dolar alın biraz ülkede herşey bahşiş üzerine dönüyor videolarda görmüşsünüzdür..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tur için booking gibi siteler var aslında 15$ gibi bir rakama geliyor öğlen yemeği dahil fiyat fena değil yapılabilir. Farshayı dün eşim gösterdi mecbur gideceğiz artık Gece clubu vs bakıcaz tum zamanımızı otelde gecirmek istemiyoruz acıkcası, cocuk olmayınca gelmişken gezelim gorelim olayına giriyoruz. Siz hangi otelde kalmıstınız ?
    Turlar için Booking'ten bakmak aklıma hiç gelmemişti, bir daha gidersem oradan yapılabilir evet.
    Rixos'ta kaldık biz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sharm ile ilgili not:
    Uçuş saatleri saçma sapan. ben bunun yerel yönetimler tarafından, turistlerin 1-2 gece otele daha fazla para versin diye yaptığını düşünüyorum.
    Otelle iletişime geçerseniz, erken giriş ve geç çıkış için ücretsiz yardımcı olma ihtimalleri var.

Türkiye'ye uçmak için havalimanına gittiğinizde de saçma sapan bir muamele görüyorsunuz. (tek seferlik bana öyle denk gelmiştir umarım)
    Tek bir X-ray sırası, ayakkabı çıkarma, elle aranma, bavullara ve üstünüze bir şey sürüp patlayıcı ya da uyuşturucu testi bakma gibi gibi ve bu işlemler cidden saatler sürüyor.
    Tel Aviv'de bile böyle bir olay görmemiştim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sharm ile ilgili not:
    Uçuş saatleri saçma sapan. ben bunun yerel yönetimler tarafından, turistlerin 1-2 gece otele daha fazla para versin diye yaptığını düşünüyorum.
    Otelle iletişime geçerseniz, erken giriş ve geç çıkış için ücretsiz yardımcı olma ihtimalleri var.

Türkiye'ye uçmak için havalimanına gittiğinizde de saçma sapan bir muamele görüyorsunuz. (tek seferlik bana öyle denk gelmiştir umarım)
    Tek bir X-ray sırası, ayakkabı çıkarma, elle aranma, bavullara ve üstünüze bir şey sürüp patlayıcı ya da uyuşturucu testi bakma gibi gibi ve bu işlemler cidden saatler sürüyor.
    Afganistandan gelirken aynı muameleyi görmüştük..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sharm ile ilgili not:

THY'nin saatleri inanılmaz kötü gerçekten.
    Pegasus bir nebze daha iyi, giderken bir nebze yine kabul edilebilir bir saatte uçacağım.
    Dönüşüm ise otel rezervasyonum Pazar'a kadar olmasına rağmen Pazar sabah 4 uçağıyla....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Klasik ortadogu kafasi turisti 3 kurus daha fazla nasil kaziklarim, parasini biraz daha fazla nasil alirim zihniyeti, giden adam da tek seferlik gider sonrasinda bir daha gitmez.

...... Sefa_vts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bir kaç sayfa öncesinde Çocuklu deneyimlerden bahsetmiştim. Zihniyet kötü mü evet, bizden çok gerideler ( Anlayış olarak, yoksa tesislerde TR'den oldukça fazla bir eksik yok ) ancak bir daha gidilir. Bahsettiğiniz tüm uygulamalar var. Genel olarak Mısır'da var ama bu.

TR Deki fiyatın 4'te 1'ine tatil yaparken, her şeyin buradan daha iyi olması beklenemez zaten Adamlar olağan üstü olsa o fiyatlara orada tatil yapamayız belli ki.

Ben Ramazan bayramında 1X bedele gittim, aynı süre zarfında TR'de ( denize girmek mümkün değildi düşünün ) 4X idi Rixos. Ben yine giderim, seneye kesin giderim mesela yine Ramazan'da çünkü o mevsim de yapacak başka bir alternatif de çok fazla yok Avrupa turu vs düşünmüyorsanız.

Denizi olağan üstü, bence dalış için mutlaka gidilmesi gerekir. Sadece o amaçla bile gidilir seviyorsanız.

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar,
    Doğru yer mi bilmiyorum ama yazın Yunanistan tarafına geçme planım var.
    Sırasıyla Dedeağaç-Kavala ve Selanik olmak üzere bir rota planlıyorum. Benzer rotayı kullanıp tavsiye edeceğiniz yerler var mıdır ?
    Ek olarak schengen için de tavsiyelere açığım. ***** etrafımdan çokça red alındığına dair konuşmalar alıyorum. Ekstra şunu da yapsanız iyi olur dediğiniz bişey var mıdır ?
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Doğru yer mi bilmiyorum ama yazın Yunanistan tarafına geçme planım var.
    Sırasıyla Dedeağaç-Kavala ve Selanik olmak üzere bir rota planlıyorum. Benzer rotayı kullanıp tavsiye edeceğiniz yerler var mıdır ?
    Ek olarak schengen için de tavsiyelere açığım. ***** etrafımdan çokça red alındığına dair konuşmalar alıyorum. Ekstra şunu da yapsanız iyi olur dediğiniz bişey var mıdır ?
    Kaç günlük bir plan yapıyorsunuz ?

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaç günlük bir plan yapıyorsunuz ?
    Min 9 ama izin koparabilirsem 14'te olabilir.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Min 9 ama izin koparabilirsem 14'te olabilir.
    9 ün civarı güzel bir tatil planı yapılır.

Şayet 10 günüm olsaydı.

İpsala dan geçerdim sabah erken saatlerde.

Dedeağaçta güzel bir kahvaltı yapardım ( bizim usül değil tabi Bakery kahvaltısı )
    Dedeağaçta akşam üzerine kadar dolaşırdım zaten yarım günde bitecek bir yer.
    Dedeağaçta konaklamaya bence gerek yok.

Akşam üzeri Dedeağaç Makri bölgesindeki St Giorgis Tavern e gider güzel bir akşamüstü yemeği yerdim.

Yemekten sonra Keremetli ye gider ve Keremetli den son feribot ile Thassos a giderdim.

Thassos ta 3 gece konaklardım. 3 güne farklı beachclup te gündüz takılır akşam üstü de her gün için farklı bölgede bir taverna da takılırdım.

Thassos tan Kavala Feribotuna binerdim sabah ilk feribot ile. Kavala da yarım gün zaman geçirirdim.

Oradan Selanik e geçer ve Selanik te 2 gece konaklardım. Hem gece hem gündüz 2 gece Selanik e zaman ayrılır.

Oradan Halkidiki ye geçer 2 gece Halkidiki de denize sıfır bir butik otelde konaklardım altında tavernası olan.

Denizi gayet güzel. Gecelerinin bir olayı yok bence yada ben gittiğim sezonda görmedim.

2 gece halkidiki ded takıldıktan sonra Atina bölgesine geçerdim ben gitmedim ama planlıyorum.

Atina dan sonra burada bir arkadaşın da önerdiği Lefkada bölgesinde 2 gece kalırdım.

Lefkada dan sonra Kotor a geçer 2 günde orada kalır geri dönüş yolunda Kavala ve Dedeağaç ta molalar verip geri dönerdim.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sharm ile ilgili not:

kaç defa kontrolden geçtim hatırlamıyorum, önüne gelen kontrol edip kağıda birşey yazdırıyor böyle saçma uygulamayı şimdiye kadar gittiğim hiç bir yerde görmemiştim.
    kontuara sağlam olarak teslim ettiğim valizimi taşırken fermuarını patlaşmışlar streçle sarıp 5$ verdirmek için pasaport kontrolden geri döndürdüler beni.

sharma gidecekler öncesinde bana ulaşırsa çok dürüst ve temiz bir local sürücü var, numarasını paylaşırım her konuda inanılmaz yardımcı oluyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)