User Tag List

Sayfa 403/498 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453 ... SonSon
9446 sonuçtan 7.639 ile 7.657 arası

Konu: 2015 Typer

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tartışmanın özeti:

ali-araba pistte ısınıyor, kısıyor.
    veli-kısmıyor yok öyle bir şey
    ali-sokakta kısmaz, pistte kısıyor. muhtemelen benzin, iat vs. bir yerde basıncı düşürüyor.
    veli-kısmıyor yok öyle bir şey. bende kısmıyor.
    ali-şunlar olduğunda ısınıp kısıyor olabilir, pist için intercooler, cold air intake, yazılım vs. ama sokak için gereksiz zaten kısmıyor sokakta.
    veli-sokakta kısmıyor.
    mehmet-arabaya poh atıp duruyorsunuz. 50 kere ısınıp kısılıp ısınıp yazmanın ne manası var?
    ali-???
    cemil-kısıyor diyenler çözüm üretmiyor. herkes kahvaltıda piste mi çıkıyor?
    veli-kısmıyor
    ali-pistte kısıyor zaten demiştik.
    mehmet-bak sürekli ısınıp kısıyor diyorsunuz yeter artık.
    veli-kısmıyor

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @mrbars abi efsanesin bazı konulardaki mizahi yaklaşımın gülümsetiyor

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hahaha abi harika özet ya
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı !KO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam araba ısınıyorda niye ısınıyor bi kişide söylemiyor niye ısıyor bu araba ?
    dh forumtr değilki burası açıklamasını yapında alanda alacak olanda bilgilensin

adam cıkıp diyorki ısınmıyor yazılımdan dolayı kısıyor kendini gelen cevap ama ısınıyor
    adam bişey demiş tersini düşünüyosan açıklamasını yap çözüm üret

sahiplerinin artık savunmaya gecmesi bu yüzden
    179 bin tl fiyat aldım cevap ısınıyor çok o para 150bin olunca ısınmıcak
    kırmızımı alıyım beyazmı diyene bile ısınıyor diye cevap veriliyor
    savunmak yok en azından benim için babam mı üretti savunayım
    Isınıyor Isınıyordan kasıt, olması gerekenden fazla sıcaklık değerlerine ulaşıyor demek olmalı ki bilinen gerçekte bunun olmadığı.
    130 derece gören varmış Vaaayyyy bu sınıfta hiç görmemiştim 100'ü geçmez vag grubu arabalar

Şöyle denebilse sorun zaten yok :
    "Araç 100-110 derece üstünde (piste, çamura, yağmura gerek yok) bilinmeyen sebeple arada kendini kısmaya başlıyor. Ve yazılım yapıldıktan sonra problem olmadığı için ilk akla gelen sorun yazılım." (Tabi Cem'in söylediği gibi sadece oktan artırıcı ve dp ile çözülüyorda olabilir denemedim.)

Neyse, ben stock kullanan ayrıca yazılım yaptırıpta kullanan biri olarak son kez yazayım. Bu arada aracım kısmıyor yazan arkadaşlarda olduğu ana denk gelmemişlerdir. Ya da 100-200 12 iken 13 olmuştur fark edemiyorlardır.

Jordan - konuda hiç tecrübem yok ama renk olsun yazayım bari

ACYV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Isınıyor Isınıyordan kasıt, olması gerekenden fazla sıcaklık değerlerine ulaşıyor demek olmalı ki bilinen gerçekte bunun olmadığı.
    130 derece gören varmış Vaaayyyy bu sınıfta hiç görmemiştim 100'ü geçmez vag grubu arabalar

"Araç 100-110 derece üstünde (piste, çamura, yağmura gerek yok) bilinmeyen sebeple arada kendini kısmaya başlıyor. Ve yazılım yapıldıktan sonra problem olmadığı için ilk akla gelen sorun yazılım." (Tabi Cem'in söylediği gibi sadece oktan artırıcı ve dp ile çözülüyorda olabilir denemedim.)

Neyse, ben stock kullanan ayrıca yazılım yaptırıpta kullanan biri olarak son kez yazayım. Bu arada aracım kısmıyor yazan arkadaşlarda olduğu ana denk gelmemişlerdir. Ya da 100-200 12 iken 13 olmuştur fark edemiyorlardır.

Cupra 280'de şehir içi 108-114 arası yağ sıcaklığı.
    Bmw 320i 110 larda şehir içi yağ sıcaklığı.
    Yeni nesil arabalarda 100'ün altı yok gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Pistte biz 134 dereceyi gördükte bıraktık. Daha doğrusu bıraktırdım. Gayet kötü kullanımla 2.5 turda 134 derece. Stg 1 yazılımlı sadece hava filtreli downpipelı fabia RS 1.4 TSI ile 5 tur gazladıktan sonra 138 i gördüm. Type R ın radyatörü yeterli değil. İntercooler dışında pist için radyatör tavsiye ederim. Arabada zaten oil cooler var. leon zaten ateşli araba normal trafikte 110 derece ile gezio. Isındığı zamanda avans vurup kısmıyor basmaya devam ediyor. Type R ın farkı o.
    IN BOOST WE TRUST

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ACYV Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cupra 280'de şehir içi 108-114 arası yağ sıcaklığı.
    Bmw 320i 110 larda şehir içi yağ sıcaklığı.
    Yeni nesil arabalarda 100'ün altı yok gibi
    Pistte stock frenler barbekü partisi verene kadar 3 turda Cupra 128 C oldu
    Ringde sürekli Cuprayla gazlayıp video yayınlayan biri var, xthilox. Yağ sürekli 135-136 C'lerde gazlıyor

ACYV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ringde sürekli Cuprayla gazlayıp video yayınlayan biri var, xthilox. Yağ sürekli 135-136 C'lerde gazlıyor
    methanol + yakıt bir nebze de olsa rahatlatır aracı. Bakalım Ekim'de nasıl bir sonuç alacak @997TT Cupra ile, ben epey ümitliyim.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün paylaştığın typer forumundaki elemanlar da 120 derecelere çok kolay geldiğini belirtmişler. Hatta yağ ve su sıcaklıkları yüksekken kesmeyen düşükken de kesen varmış, merak eden varsa o linki bulup okumasını öneririm tüm sayfaları.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne cupra ymıs bı bıtmedı hamınaaa
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konular nerelere gelmis! Haha...
    Ya birakin Allah askina. İsinmis,eee? Kullanan memnunsa birakmaz memnun degilse satar.
    Olani konusmakda rahatsiz etmemeli.
    Haydi ;Megane rs cup yada cupra takasa alicak type R sahibi arkadasim varsa yapabilirim.
    Megan'i uzerindekilerle cupra'yi stok veririm.
    Yapmayin,germeyin ortaligi.
    Bakin Serres'deyiz,2 type R 2 S3 var,11 de Mini. Kac kisiyle cizgi,teknik konusuyorum,kimseye sen hondacisin gostermem cizgi mizgi demiyorum...! Burada resmen kutuplasma oldu be...
    Haydi satmak isteyen bana lutfen bilgi versin,guzel guzel alayim,nerde istiyorsaniz kullanayim.

MiaMi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konular nerelere gelmis! Haha...
    Ya birakin Allah askina. İsinmis,eee? Kullanan memnunsa birakmaz memnun degilse satar.
    Olani konusmakda rahatsiz etmemeli.
    Haydi ;Megane rs cup yada cupra takasa alicak type R sahibi arkadasim varsa yapabilirim.
    Megan'i uzerindekilerle cupra'yi stok veririm.
    Yapmayin,germeyin ortaligi.
    Bakin Serres'deyiz,2 type R 2 S3 var,11 de Mini. Kac kisiyle cizgi,teknik konusuyorum,kimseye sen hondacisin gostermem cizgi mizgi demiyorum...! Burada resmen kutuplasma oldu be...
    Haydi satmak isteyen bana lutfen bilgi versin,guzel guzel alayim,nerde istiyorsaniz kullanayim.
    Mehzent her markacıya iyi gelir hadi Type R hayırlı olsun zehri almışsın belli başkan ������

Juggernaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim mesajımı yanlış anlayanlar,farklı yere çekenler olmuş açıkça yazmıştım ama anlamaylar için tekrar yazayım..
    Burdaki kimseye hiçbirşey bilmiyorsunuz yada yalan söylüyorsunuz diyen yok herkesin kendine göre tecrübesi elbet vardır.
    Ben typerların hiçbiri ısınmıyorda demedim.
    Arkadaşımın aracıyla rodaj bittikten sonra uzun yol yaptık Osmangazi,Bursa otobanı,İzmir-aydın otobanı arabayı hep sıkıştırarak kullandık performans boxta bağlıydı hiçbirinde öyle hissedilir derecede performans kaybı hissetmedik,görmedikte.Bu benim tecrübem.. ama ben kendi tecrübemden yola çıkarak hiçbir typer ısınmıyorda diyemem.
    Anlatmak istediğim bikaç araç üzerinden yola çıkarak GENELLEME yapmanın yanlış olduğu..Konunun başından beri yapılan yanlışta bu.
    Aracın ısınıp kendini kıstığını idda edenler zaten azınlıkta.
    Burdaki araç sahipleri defalarca ben öyle bişey hissetmedim dediği halde hala konuya girip iki mesajda bir "Typerların ısınma sorunu" var diye kullanıcıların yorumunu hiçe sayıp başkalarına kendi doğrusunu sürekli empoze etmeye çalışılması kabak tadı verdi.
    Kimse tecrübe ettiğini,kendi bildiğini saklamasın ama papağan gibide sürekli aynı şeyler tekrarlanmasın.Paylaşmak amacıyla birkere iki kere yazılır ama her typer lafı geçtiğinde aynı şeyleri yazılırsa bunun adı fesatlık olur.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vtec41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üç sayfa önce sormuştum karasızım alsammı almasammı diye 2. araç olarak kullanacam diye yakın arkadaşım aldı ama kısa sürede sattı anlamadık aracın ne olduğunu diye sormuştum.
    yeni type r sahibi arkadaşlar ne diyosunuz araç hakkında
    ısınmayı geçtim ben sorun değil
    sunroof yok alınmaz bence
    ayrıca piste girmeden uçamıyorum mk sende benim gibiysen alma
    honda alma
    179 bin delimisin alma
    ben yandım sen yanma alma
    310 hp gibi gitmiyor alma
    ısınıyor demişmiydim? alma

he dünya şeyimde değil zaten haftasonu kullanıcam farklı bir araba olsun diyorsan al

ama senin yinede alma
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

K.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sunroof yok alınmaz bence
    ayrıca piste girmeden uçamıyorum mk sende benim gibiysen alma
    honda alma
    179 bin delimisin alma
    ben yandım sen yanma alma
    310 hp gibi gitmiyor alma
    ısınıyor demişmiydim? alma

he dünya şeyimde değil zaten haftasonu kullanıcam farklı bir araba olsun diyorsan al

ama senin yinede alma
    Parayı bulduğum gün alıp motor kapağında yumurta kırıcam pişerse ısınmıştır pişmezse hiç ısınmamıştır .. işin esprisi bir yana ısınma problemini yazan abiler arkadaşlar son derece bilgili ve ve objektif yorum yapan kişiler. Örnek vermek gerekire Kelalper abinin ben ilk defa bu araç sayesinde honda hakkında olumlu yorumlar yazdığını okuyorum (fren ve yol performansı hakkında), Murat abi nin zaten yaklaşımından yazdıklarından bir art niyet olmadığı ortada. Aracı kullandım ısınsın yansın kendini kısmasın stop etsin 10 dakika çalışmasın yine param olsa hemen alırım. Honda seven bizler yıllarca freni tutmayan viraj dönemeyen araçlara sevdalıydık. Fk2 nin ısınmasını mı dert ederiz sadece 400 sayfadır ciddi bir eleştiri sözkonusu olduğu için sahipleri ve hayalini kuranlar biyerden sonra sıkılmaya başlıyor. E bu da yadırganmamalı...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı K.Kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Parayı bulduğum gün alıp motor kapağında yumurta kırıcam pişerse ısınmıştır pişmezse hiç ısınmamıştır .. işin esprisi bir yana ısınma problemini yazan abiler arkadaşlar son derece bilgili ve ve objektif yorum yapan kişiler. Örnek vermek gerekire Kelalper abinin ben ilk defa bu araç sayesinde honda hakkında olumlu yorumlar yazdığını okuyorum (fren ve yol performansı hakkında), Murat abi nin zaten yaklaşımından yazdıklarından bir art niyet olmadığı ortada. Aracı kullandım ısınsın yansın kendini kısmasın stop etsin 10 dakika çalışmasın yine param olsa hemen alırım. Honda seven bizler yıllarca freni tutmayan viraj dönemeyen araçlara sevdalıydık. Fk2 nin ısınmasını mı dert ederiz sadece 400 sayfadır ciddi bir eleştiri sözkonusu olduğu için sahipleri ve hayalini kuranlar biyerden sonra sıkılmaya başlıyor. E bu da yadırganmamalı...
    At sahibine göre kişner

Benim aracım sorunsuz sıfır sıkıntı ve ısınmıyor aksini kimse idda edemez.
    Bu marka fanatikliği değil kullanım yada kullanıcı yorumu
    Benim tarzım bu oyüzden yazılan çizilen beni çok etkilemiyor.
    Piste çıkacaksam da zaten stok çıkmam 2-3 ekleme illaki olur e bunlar eklenince de ısınma sorunu ortadan kalıyor

Bu sebeple 1g de dönmeler çeyrek depo benzinler yada pistler benim için bağlayıcı değil

vtec41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hondadan yana sıkıntı yok vti civic accordu hepsine sahip oldum çok şükür eski vti cilerdeniz çok şükür ama evlenip çocuk olunca insan mecbur bazen zevklerinden vazgeçmek zorunda kalıyor ama eski alışkanlıklarda akıldan silinmiyor, günlük kullanım içinde aracım var ve şimdi diyorum alayım bi type r dizginlediğim duygularımı saliyim gitsin markaya yabancı değiliz sonuçta
    her türlü sıkıntıyı çözeriz
    ben sadece kullanan arkadaşlardan tecrübelerini gündelikteki kullanımlarından memnunmu arka koltukta oturan rahat ediyomu bagaj iyimi, yazın ailecek tatile gidilirmi uzun yol konforu nasıl vs gibi ve gaza yüklenince keyif nasıl en önemlisi

vtec41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zaten allah nasip ederse alırsam güzel bi egsoz sistemi yazılım birde iyibi coiloverla biraz basarım diye hayal ediyorum birde arka lastiklere spacer şart gibi görünüyo ama nasip

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vtec41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hondadan yana sıkıntı yok vti civic accordu hepsine sahip oldum çok şükür eski vti cilerdeniz çok şükür ama evlenip çocuk olunca insan mecbur bazen zevklerinden vazgeçmek zorunda kalıyor ama eski alışkanlıklarda akıldan silinmiyor, günlük kullanım içinde aracım var ve şimdi diyorum alayım bi type r dizginlediğim duygularımı saliyim gitsin markaya yabancı değiliz sonuçta
    her türlü sıkıntıyı çözeriz
    ben sadece kullanan arkadaşlardan tecrübelerini gündelikteki kullanımlarından memnunmu arka koltukta oturan rahat ediyomu bagaj iyimi, yazın ailecek tatile gidilirmi uzun yol konforu nasıl vs gibi ve gaza yüklenince keyif nasıl en önemlisi
    kısaca cevap vereyim
    daha önce kullandığın araçlara göre gündelik kullanırsın araç normalde sert +R mode da daha sert
    daha önceki araçlarına göre basınca keyif verir
    ön koltuklar biraz büyük olduğundan uzun yolda arkadaki yolcu sıkılabilir.Genişlik olarak rahatlık olarak sorun çekmez ama sıkılır
    uzun yolada gidilir kısa yolada gidilir tatilede gidilir sorunsuz şekilde gider gelirsin
    RX8 den sonra yakıtı bende dizel etkisi yarattı sende durum nasıl olur bilmiyorum
    yakıt 45 litre uzun yolda fullemek gerekebilir

bunların dışında varsa merak ettiklerin sorabilirsin bilgim dahilinde cevap veririm

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)