User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
57 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Presa Canario eğitimi hakkında

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    türkiyede yasak ırklardan biri oldugu için çok zorluk çekiceksin.Biri şikayet etse alıp götürecekler köpeğini (ve geri alamıyorsun uyutuyorlar )Keşke daha bilinen bir ırk alsaydın , diğer yandan eğitmesi zor bir köpek ilk köpek için hele daha da zor.. kesinlikle prof. destek al elindeki köpek şakaya gelicek bir cins değil.Ama iyi eğitirsen çok akıllı uslu bir köpek olur yıllarca iyi dostluk yapar sana.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

matthardy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yasak irktan bise cikmaz.
    Kimligine labradir yazdir gec.

Bull terrier baktim.
    P. Canario da cok istedim ama kismet olmadi, ama cok arastirdim.

Canario cok egosu olan bir kopek degil, kendi gücünün farkinda. Seni yormaz.
    Cok maymunluk yaptirmicaksan, sadece dur degince durmasini ogretmen bile yeter
    Success is just like being pregnant.
    Everybody congragulates you but nobody knows how many times you were f*cked.

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Mr K ya sevdirmeme konusunda katilmiyorum birtek veyahut ben etrafa zarar vermemesi icin fazla sosyal olmasini istedim birde tam bu yasaklar falan televizyonda bolca tartisildigi donemdi ondan musade ettim ki zaten kopekte kendini sevdiriyordu benim elimde olan birsey degil.O gencken cok takiliyordum aman ne kadar yavsak kopegim ... cins dedigin azcik sert olur falan kabadayi olsun bekliyorsun yada oyle hayal ediyorsun.Olmasin anasini satayim cunku sen hic anlamiyorsun gerektigi yerde o oyle bir sertlesiyorki daha cok seviyorsun civikti beni saymaz saniyordum megersem ne kadar seviyormus diyorsun.Icinde neyse o olur hepsinin kisiligi farkli sen sert yetistirme o yolunu bulur.
    gelisim suresi icersinde insanlar degil daha cok kopeklerle sosyallesmesi kotu bisey degil,karakter oturunca zaten karsindaki insan dost hadi sevdir kendini oglum/kizim dediginde zaten sevdirir kopek.. kucukluk ve gelisim suresi bana kalirsa sadece kafa sevilmesi yeterli..

oyunlari yilisikliklari sadece sahibiyle yapicak..
    - K -

________
    Dr.Ecu

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    türkiyede yasak ırklardan biri oldugu için çok zorluk çekiceksin.Biri şikayet etse alıp götürecekler köpeğini (ve geri alamıyorsun uyutuyorlar )Keşke daha bilinen bir ırk alsaydın , diğer yandan eğitmesi zor bir köpek ilk köpek için hele daha da zor.. kesinlikle prof. destek al elindeki köpek şakaya gelicek bir cins değil.Ama iyi eğitirsen çok akıllı uslu bir köpek olur yıllarca iyi dostluk yapar sana.
    Ülkemizdeki yasak ırklar hangileri? Az çok biliyorum ama eminim ki bildiğimin dışında birçok köpek var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ülkemizdeki yasak ırklar hangileri? Az çok biliyorum ama eminim ki bildiğimin dışında birçok köpek var.
    pitbull terrier, japanese tosaya dogo argentino, fila brasileiro ile bu ırkların melezlerinin , bu gruba dahil ırkların vs vs... Başkalarının elinden alamazlar dediğine bakmayın , bizim gruplara kimler başvurdu köpegimi elimden aldılar yardım edin diye aglayarak...

"""""

15 03 2013 cuma gunu 4- 5 polıs, zapıta, 2 yunus polıs ve sılıvrı beledıyesı veterıner hekımm
    tarafından zorla evımden aldılar.
    benım evımın ıcınde baktıgım evcıl su son derece sosyal olan pıtbul kırması kopegıme
    ıgneyle uyutup zorla evıme gırdıler ve savcılık kararları yoktu
    18 03 2013 pazartesı oglummuzu almak ıcın sılıvrı ek hızmet bınasındaa
    bulunan burçin sarısaltıkoglu barınaktan sorumlu veterıner hekım amırı pıtbul ccınsı kırması
    için ne sartta olursa olsun sıkayet olsun olmasın kor topal hıc fark etmez alınır ve gerı
    alma yetkısıde yoktur dedı.
    barınaga gıttım hayvanımı görmek için hafta ıcın saat 13:00 ile 15:00 arası zıyaret gunlerı
    olmasına ragmen ıcerı almadılar
    bunun uzerıne barınak parsonelı burcin sarısaltıkoglu nu aradı
    telefondkı ses dısarıdan duyabılıyodu ve ''ıcerı alma sıktır olsun gıtsın' 'dedı .
    bunun uzerıne kıyametı kopardık basının tesadufen gelmesı ve zapıtaların gelmesı
    uzerıne annem ve kız kardesımı ıcerı aldılar
    hayvanımızı gosterdıler bana bu konuda acıl yardım etmesınızı rıca ederıyorum
    oglum orda fazla kalamaz alısık degıl hıc ayrı
    kalmadı bızden annemi üzüntüsünden doktora götürdük. ve bız perısan olduk
    hayvanlar küçücük beton odalar içinde aynı yerde kaka yapıp mama yiyorlar.
    zaten silivri bakımevi geçiciymiş. hayvanlar en fazla 15 gün kalıyormuş.o hapishane
    hücresi gibi yerde bizim hayvanımız yaşayamaz.yerler buz gibi.
    geceleri sabaha kadar ağlıyoruz uyuyamıyoruz.
    en kısa zamanda ölür orada.acıl yardım edın lutfennnnnn

"""""

01ayk01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adanada bi abimizin pitbull'unu almaya calistiklarinda soyle bi olay yasanmisti

'Pittbull'dan beter - Posta

presa'lar cok guzel kopeklerdir.. 4 yasinda ve 3 yasinda 2 pitbul besliyorum 40 gunlukten beri bendeler.. onlar olmasaydi kesinlikle presa alirdim.. baskin hayvanlardir sizin onu bastirmaniz gerekir.. 5 6 aylik olunca ufak ufak hirlamalar baslar size karsi korkmayin ustune gidin korksun sizden.. zamanla alisirsiniz zaten.. parklarda v.s kesinlikle yanina kopek yaklastirmayin basiniz agriyabilir
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatmin olan arkadaslar olarak elele tutuşup titreyerek boşalalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amstf - YouTube

Buda benim yavrum..Dip not:kesinlikle Dogo Argentino(Arjantin Mastiff i) ile uzaktan yakindan alakasi yoktur rengi ve irkinin cok ustu boyutlari haricinde
    Gerçekten çok güzel görünüyor. Yüksekliği ve kilosunu biliyormusunuz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle herkese çok teşekkür ederim yardımları için. Hepsini aklıma yazıyorum.

Bende Mr.K ya katılıyorum sadece kafa sevdirme konusunda. Irkının hakkının bu olduğunu düşünüyorum.

Yasak ırk konusunu nasıl halledebilirim? Cinsini kayıt ettirme falan?

Bu arada yemek konusunu nasıl halletmeliyim? Yumurta tavuk falan ne aralıklarla vermeliyim? Ağırlaşmadan büyüyebildiği kadar büyümesini istiyorum. Benle cardio falan yapar artık

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dachosen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese çok teşekkür ederim yardımları için. Hepsini aklıma yazıyorum.

Bende Mr.K ya katılıyorum sadece kafa sevdirme konusunda. Irkının hakkının bu olduğunu düşünüyorum.

Yasak ırk konusunu nasıl halledebilirim? Cinsini kayıt ettirme falan?

Bu arada yemek konusunu nasıl halletmeliyim? Yumurta tavuk falan ne aralıklarla vermeliyim? Ağırlaşmadan büyüyebildiği kadar büyümesini istiyorum. Benle cardio falan yapar artık

Teşekkürler yüksekliğini ölçmedim ama dizimin üstüne denk geliyor dik durunca,kilosu 38-39a kadar gördü ama şu aralar 34-35civarı.Ben hala katılmıyorum ikinizede bu konuda belki doğrudur belki değil iddia etmiyorum ama ırkın hakkı diye birşey yok her köpek sevgi hakeder ve siz bunu kısıtlarsanız ne olur onu merak ediyorum yani düşünce ne?Yemek konusundaysa benim net olarak tavsiyem kaliteli kuru mama kullanmanız.Ben doğduğundan beri hiç normal yemek yedirmedim çünkü hiç gerekli değil.Tüy sağlığı kemik ve kas gelişimi için gereken herşey mevcut kuru mamada özelliklede 1yaşına kadar royal canin baby dog tavsiye ediyorum normalde daha gençken kesilir o mama eğer tavsiyemi dinlerseniz farkı gözlemleyebilirsiniz.Her gün düzenli yürütürseniz(ortalama 2-4km arası) oldukça yeterli gelir antrenman anlamında bide koşarsanız birlikte süper

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende dogo'ma britcare kuzu etli pirincli veriyorum doğduğundan beri tavsiye ederim britcare'i hic bir şekilde GDO içermez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler yüksekliğini ölçmedim ama dizimin üstüne denk geliyor dik durunca,kilosu 38-39a kadar gördü ama şu aralar 34-35civarı.Ben hala katılmıyorum ikinizede bu konuda belki doğrudur belki değil iddia etmiyorum ama ırkın hakkı diye birşey yok her köpek sevgi hakeder ve siz bunu kısıtlarsanız ne olur onu merak ediyorum yani düşünce ne?Yemek konusundaysa benim net olarak tavsiyem kaliteli kuru mama kullanmanız.Ben doğduğundan beri hiç normal yemek yedirmedim çünkü hiç gerekli değil.Tüy sağlığı kemik ve kas gelişimi için gereken herşey mevcut kuru mamada özelliklede 1yaşına kadar royal canin baby dog tavsiye ediyorum normalde daha gençken kesilir o mama eğer tavsiyemi dinlerseniz farkı gözlemleyebilirsiniz.Her gün düzenli yürütürseniz(ortalama 2-4km arası) oldukça yeterli gelir antrenman anlamında bide koşarsanız birlikte süper
    Irkının özelliği savunma köpeği olduğundan başkalarına karşı şüpheci olmasını istiyorum. Başka bir amacım yok. Tabiki sevecen olsun sevilsin ama yani bu yılışıklığa kadar gitmesin istiyorum.

Bugün gidip royal canin maxi starter baby alıcam sanırım. Bilgili tanıdıklar öyle yapmamı söyledi.

Her gün düzenli yürütücem, koşturucam benimle birlikte sabah akşam cardio yapıcak zaten

Alıntı bkaraca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende dogo'ma britcare kuzu etli pirincli veriyorum doğduğundan beri tavsiye ederim britcare'i hic bir şekilde GDO içermez.
    Royal caninde GDO ile ilgili bi durum var mı?

Bu arada arkadaşlar dayanamadım ve köpeğimi aldım. Adını Unique düşünürken Rage olmasına karar verdim. 19 nisan doğumlu böyle tatlı bir şey yok çok yaramaz eşşoleşşek. Tek sıkıntısı parazit döktüğü için çok halsiz ve iştahsız. Zorla 20 25 tane mama yedirdim agzına koyarak kemikleri sayılıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    3 aylik kopegin kemiklerinin sayilmamasi gerekiyo,bu terste bi islik var
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    secereli ve ana baba belli ise (gözle görüldü ise) sorun olmaz alır kiloları birkaç haftaya.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 aylık olmadı daha. 7 kg çıktı bugün tartıda sanırım az.

Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    secereli ve ana baba belli ise (gözle görüldü ise) sorun olmaz alır kiloları birkaç haftaya.
    Evet anneside babasıda belli.

baba: Dimas de Barnacan Bull - Dogo

anne: Mora de Cielo de Canarias - Dogo

Mama olarak royal canin maxi starter baby aldım devamındada orijen kullanıcam sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 aylık olmadı daha. 7 kg çıktı bugün tartıda sanırım az.

Evet anneside babasıda belli.

baba: Dimas de Barnacan Bull - Dogo

anne: Mora de Cielo de Canarias - Dogo

Mama olarak royal canin maxi starter baby aldım devamındada orijen kullanıcam sanırım.

Belki birkac acidan cekip resmini eklersen kilosu konusunda yorum yapilabilir banada biraz az gibi geldi normalde yavru kopekler olmasi gerekenden sisman durur karni falan yuvarlak olur saglik sorunu yoktur umarim resim alsak?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hala parazit döküyor. Dün vitamin amino asit serum dekstroz falan verdiler biraz kendine geldi. Tavuk pilav falan yedirttim şimdi yine götürücem veterinere. Son durumu yazıcam akşam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    o kdr kucuk kopege tavuk pilav

ALLAH yardimcin olsun

ekleme

ayranda verseydin iyi gider
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hala parazit döküyor. Dün vitamin amino asit serum dekstroz falan verdiler biraz kendine geldi. Tavuk pilav falan yedirttim şimdi yine götürücem veterinere. Son durumu yazıcam akşam

Ben yavruyken hastalandiginda tavuk corbasi icirdim kemik suyuna,suyunu zoraki kendi icmisti tavugunu didikleyip kendim yedirmistim iyice kucuk kucuk didikle yedir elle istersen iyi gelir.Pilavi sen kilo alsin diye yedirdin heralde ama onemli olan saglikli olmasi su an kilosuna takilma kendine geldimi artar zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rage in geceyi bekleyip yaptigi acimasiz laptop sarj kablosu saldirisindan dolayi giremedim foruma royal canine alisti istahi duzeldi arada et veriyorum kakasi duzeldi ishal degil parazitlerini de doktu.

Suan hicbir sikinti yok anlayacaginiz bu arada veteriner dedigi icin et pilav verdim

Fakat cis problemini cozebilmis degilim 2 gazeteye 1 yere 3 gazeteye 2 yere falan yapiyo 2 aylik diyemi boyle anlamadim ki?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)