User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Vekaletle tapu alımı ve vekaletle ev kredisi çekmek

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Vekaletle tapu alımı ve vekaletle ev kredisi çekmek

Merhabalar yıllar önce akrabadan alıp tapusunu almadığımız bi ev var şimdide bana 100bin civarında bi nakit gerekiyor evin değeri 500bin dolaylarında. Ev babamın, tapusu akrabada.

Bu evi sanki akrabadan satın alıyomuş gibi yapsak kredi çeksek falan bu işlemleri babam olmadan ben yürütebilir miyim?

Babamın üzerine vekaleten tapu/gayrimenkul alabildiğimi biliyorum ancak, kredi işlemlerini nasıl yürütebilirim? Vekaletle kredi veren banka var mı? Babam doğuda olduğu için sıkıntı buralara gelmesi ancak hangi bankaysa yakınımdaki şubesine ıslak imza verebilirim dedi.

Aramızda bankacı olan varsa yada tecrübesi olan biraz aciliyetli bi konu yazarsanız seviniriz.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vekaletle tapu vs ileri halllolur ama bankaya imzaya babayı isterler hatta anne yi bile çağırıp imza alırlar

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    evi ve krediyi kendi üsütne almalısın bankada vekalet işlemez diye biliyorum
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vekaletle kredi çekemezsin..genel vekalet diye bir vekalet var notere gidip sor neleri kapsıyor diye ama kredide 20 sayfaya yakın imza gerektiği için babanız olmadan almanız mümkün değil..akrabanız tapuyu size devretsin satışı siz yapın.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baban doğuda krediyi çekip, internet bankacılığı şifresini versin sana. Sende internetten parayı istediğin yere geçirirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğuda krediyi çekmesi için tapuyu alması, eksperin eve gelip değer biçmesi gerek ordaki banka şubesi Trabzondan ev alınıyorsa burdaki şubeyle iletişime geçip eksperini falan yollar mı bayram olmasa bankaları arıycam olmuyo net bi cevap veremiyolar bu işin bayramdan sonraki hafta garanti bitmesi lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vekalette bankadan kredi talep etmek, kredi çekmek, evi ipotek etmek ( kelimeden tam emin degilim) ve bunlarla ilgili her turlu belgeyi imzalamak gibi cümleler yazarsa vekaletle kredi talep edebilir ve alabilirsin.

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre911 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğuda krediyi çekmesi için tapuyu alması, eksperin eve gelip değer biçmesi gerek ordaki banka şubesi Trabzondan ev alınıyorsa burdaki şubeyle iletişime geçip eksperini falan yollar mı bayram olmasa bankaları arıycam olmuyo net bi cevap veremiyolar bu işin bayramdan sonraki hafta garanti bitmesi lazım
    Eksperi şube yönlendirmiyor, banka genel merkezi yönlendiriyor. Orası kolay.

Ama vekaletle kredi vereceklerini sanmıyorum. Baba bulunduğu ilden kredi başvurusunda bulunsun. Ev hangi şehirdeyse o bölgenin eksperi gidip değerleme yapar. Ev yasal olarak krediye uygunsa ve babanızın da kredi almasına mani yoksa kredi onaylanır. Sonra siz gidip vekaletle satışı alırsınız. 100 bin tl akrabanın hesabına gönderilir satıştan sonra. Beraber gidip çekersiniz akrabanın hesabından.

Bir diğer seçenek; siz gidip evi vekaletle babanızın adına satın alırsınız. (Tapu harcını tam değer üzerinden ödeyin, sonra başınız ağrır)
    Sonra baba bulunduğu ildeki banka şubesine gidip evini ipotek etmek suretiyle kredi kullanmak istediğini söyler. Yine eve eksper gönderirler, değerleme yapılır. Krediye uygunsa para babanın hesabına geçer. O da size eft yapar.

* Bayram sonrası için garanti vereceklerini sanmıyorum. Ama şansınızı deneyebilirsiniz. Salı günü başvursanız Cuma'ya belki yetişir. Zira büyük şehirlerdeki eksperlerin eli doludur şimdiden. Birkaç günlük iş vardır yani sırada.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vekaletle kredi olmaz anca sen kendi subenden tum islemleri baslatirsin o bulundugu yerdeki ayni bankanin subesine gider + talimat yazar parayi cekmen icin islemler hallolur

vekaletlede alim satim isi halledilir

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani anladığım kadarıyla bu iş olabilir. Kendi üstümüze olan bi evi ipotek ederek kredi çekmek istedik daha önce faiz oranları farklı oluyor. Konut kredisi adı altında çekilirse düşüyor baya. O yüzden bu yolu tercih ettim. 12 ay çekileceği için düşük bi fark ödüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu ile ilgili 2 link. Daha bir cok linke ulaşmak icin google da vekaletle konut kredisi almak diye aratın.

Vekaletle Kredi Cekilir Mi? | GO FİNANS-Finans Merkeziniz

Vekalet ile kredi cekilebilir mi? Vekalet veren adına kredi cekme – Banka Ekonomi

skaratas2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bankalar çözer siz kredi isteyin yeter

Jam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Noterlik bilgi sisteminde Genel vekalet diye bir şey yok ama sistemde krediyle ilgili bir cümle var genelde şirket vekaletlerinin içine ekliyoruz bu işlemi tüzel kişilerde bankalar kredi veriyor vekaletten teyit almak için bizi arıyorlar ama hiç vatandaş vekaletinin içine krediyle ilgili madde ekleteni görmedim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler