User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 20 ile 34 arası

Konu: Ev için ses yalıtımı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konun eski postlari efsane

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncelekşın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba ;

Ses Yalıtımı ve Akustik Düzenleme İşlemleri dikkat ve tecrübe gerektiren işlemlerdir. Malzemeler ise ; Akustik Sünger - Yanmaz Akustik Sünger - Melamin Sünger Desipan - Bondex Sünger vb.
    Bu işlemleri yapmak yada yaptırmak için uzman kişilerden bilgi almanızı ve ona istinaden işlem yaptırmanızı öneririz.

Desibel Akustik Ürünleri Olarak ses Yalıtımı ve akustik Düzenleme Alanında 5 Yıllık Tecrübe ve Referans larımız ile türkiye genelinde hizmet vermekteyiz.
    Sizde ses yalıtımı ve akustik düzenleme konusunda fikir ve danışmanlık için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

http://sunger.web.tr/

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    reklam hortu olmuş

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    --- yeni konu açmadan burayı hortlatayım -----

evimde ufak bir "erkek mağarası" odası var.
    toplamda 8 metre falan.
    bilgisayorum , kütüphanem ufakta bir sedir gibi bir koltuğum bir ufak bir TV'im var içinde.
    camsız bir oda burası.apartman boşluğuna bakan bir penceres vardır bu tadilatta komple kapattırdım.
    bu oda yatak odasının bitişiği.

problemim bu odada tv'ye bakarken , yada pcde takılırken (mekanik klavye) yatak odasına ve bitişikteki eve çok ses gitmesi.

bu köpük duvarlar zımpırtısından alıp sadece bitişik duvarları kaplasam sonuç alırmıyım ? yoks bütün odayımı kaplamayalım ?

Hepsiburada.com | Guvenlik

yoksa bu köpükler bi işe yaramıyorsa şu akustik süngerlermi iş görür ?

bunu sadece bitişik duvarlara kaplasam olurmu ? yoksa bütün odayımı dönmeliyim ?

yetkin arkadaşlardan yardım bekliyorum
    médiocrité partout

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    --- yeni konu açmadan burayı hortlatayım -----

evimde ufak bir "erkek mağarası" odası var.
    toplamda 8 metre falan.
    bilgisayorum , kütüphanem ufakta bir sedir gibi bir koltuğum bir ufak bir TV'im var içinde.
    camsız bir oda burası.apartman boşluğuna bakan bir penceres vardır bu tadilatta komple kapattırdım.
    bu oda yatak odasının bitişiği.

problemim bu odada tv'ye bakarken , yada pcde takılırken (mekanik klavye) yatak odasına ve bitişikteki eve çok ses gitmesi.

bu köpük duvarlar zımpırtısından alıp sadece bitişik duvarları kaplasam sonuç alırmıyım ? yoks bütün odayımı kaplamayalım ?

yoksa bu köpükler bi işe yaramıyorsa şu akustik süngerlermi iş görür ?

bunu sadece bitişik duvarlara kaplasam olurmu ? yoksa bütün odayımı dönmeliyim ?

yetkin arkadaşlardan yardım bekliyorum
    Abi sünger için

"Dikkat !!!
    Akustik Demek ortam duyum kalitesinin arttırılması anlamında, halk arasında ortam yankısı ya da çınlama anlamına gelmektedir.
    Akustik Diye Belirttiğimiz Ürünlerimizi SES YALITIMI Yapacagını düşünerek ALIM YAPMAMANIZ RİCA OLUNUR "
    demiş açıklamasında.

Diğeri sanki daha uygun ses yalıtımı için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CenkB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sünger için

"Dikkat !!!
    Akustik Demek ortam duyum kalitesinin arttırılması anlamında, halk arasında ortam yankısı ya da çınlama anlamına gelmektedir.
    Akustik Diye Belirttiğimiz Ürünlerimizi SES YALITIMI Yapacagını düşünerek ALIM YAPMAMANIZ RİCA OLUNUR "
    demiş açıklamasında.

Diğeri sanki daha uygun ses yalıtımı için.
    okumassan bilemezsin' in en basit örneği uyarı için çok sağol.

diğeri acaba hiç kullanıp test eden varmı ?
    médiocrité partout

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ama açıklamanın devamında aynı ürüne "ses yalıtımı" için de demiş... Bildiğim, bu yumurta kabı türevi süngerler ses yalıtımı da sağlar. Akustik düzenlemeden kastı, ses yankısını kesmek, stüdyoları bunlarla kaplarlar, ancak diğer olayı da zaten sesi emmesi olması gerekiyor. Yani dışarı bangır bangır ses gelmemesi gerekir. Ha duvarı keser mi, bu şekilde evde müzik odalarına falan yine bu malzemenin yapıldığını biliyorum.

Fakat gerçek anlamda bi yalıtım için duvara bir şey kaplanması veya sıvanın içerisinde olması gerekiyor galiba.

sportwagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ses izolasyonu firmasında çalışıyorum ihtiyacınız olan ürün ses bariyerli bondex sünger 2 cm+2mm+3cm bondex sünger işinizi görür. Duvar üzeri 5.2 cm sünger yapıştırma+ciftkatalcipan+boya ile sonlandırirsinjz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sportwagon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses izolasyonu firmasında çalışıyorum ihtiyacınız olan ürün ses bariyerli bondex sünger 2 cm+2mm+3cm bondex sünger işinizi görür. Duvar üzeri 5.2 cm sünger yapıştırma+ciftkatalcipan+boya ile sonlandırirsinjz
    oda zaten minnacık iyice küçükcek
    peki tek duvar (2 oda arasındaki ortak yetermi , yoksa bütün odayamı yapmak gerekir ???

ben şunla ortak duvarı kaplıyayım dedim ; Hepsiburada.com | Guvenlik
    hiçmi işe yaramaz ???
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oda zaten minnacık iyice küçükcek
    peki tek duvar (2 oda arasındaki ortak yetermi , yoksa bütün odayamı yapmak gerekir ???

ben şunla ortak duvarı kaplıyayım dedim ; Hepsiburada.com | Guvenlik
    hiçmi işe yaramaz ???
    Gelen ses ev ortamı standartalarında İnsan sesi düzeyindeyse tek duvar yeterli bu uygulamada, bahsettiğim malzemeninin 100 dns yoğunluğunda olanı kullanırsanız işiniz çözülür, garanti olsun düşünceniz varsa sesin geldiği noktadan da aynı uygulamayı yaptırabilirsiniz. Yüksek desibel ses su gibi en ince delikten girer, bu gibi sorunlarda ortam tamamen izole edilmeli ( bahsettiğiniz şekilde 4 duvar tavan ve zemin olarak) yoksa yapılacak uygulamalar genelde boşa para harcamaktan öteye gidemiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gelen ses ev ortamı standartalarında İnsan sesi düzeyindeyse tek duvar yeterli bu uygulamada, bahsettiğim malzemeninin 100 dns yoğunluğunda olanı kullanırsanız işiniz çözülür, garanti olsun düşünceniz varsa sesin geldiği noktadan da aynı uygulamayı yaptırabilirsiniz. Yüksek desibel ses su gibi en ince delikten girer, bu gibi sorunlarda ortam tamamen izole edilmeli ( bahsettiğiniz şekilde 4 duvar tavan ve zemin olarak) yoksa yapılacak uygulamalar genelde boşa para harcamaktan öteye gidemiyor.
    abi bahsettiğin olay para zaman ve baya iş..

şu desenli strafor ile duvarı kaplasam hiçmi etkisi olmaz ?
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi bahsettiğin olay para zaman ve baya iş..

şu desenli strafor ile duvarı kaplasam hiçmi etkisi olmaz ?
    Şimdiiye kadar ses izolasyonunda xps kullanıldığını görmedim, malzemenin yoğunluğu 15/20 dns den fazla olduğunu sanmıyorum bakmayın 30 dns yazdığına.... üzerine alçıyla dekoratif bir sıva çekip pirinter la üzerine baskı yapılan görsel amaçlı ürünler bunlar + ısı yalıtımı yapar.

Amacınız ses yalıtımı ise en ucuz olarak yüksek yoğunluklu taş yünü + son kat kapama için alçıpan kullanabilirsiniz, tavsiyem en kötü bu yönde olabilir.

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni konu açmak istemedim konuları karıştırırken bu konuyu gördüm hemen detaya iniyorum .

-En üst katta oturuyorum sağdan soldan alttan catıdan gelen sesler UMRUMDA değil .
    -Alt komsum rahatsız oldugu zaman telefon acıyor vesaire bu benı daha cok rahatsız ediyor ve evde diken üstündeyim .
    - Sadece oturma odası konusunda rahatsızmış apartmanda yan dairesinden ses gelse bizi arıyor sağolsun ..
    - Oturma odası laminant parke ve yaklaşık 6-8 metre kare bir alan.

1. İzmir ' de bu işi yapan varmı ? Sadece tek bir odaya ses yalıtımı istiyorum .
    2. Gerçekten yaptırmalımıyım işe yarar mı ? Duvarlara vurdugumuz yok sadece laminantın altına istiyorum.
    Aynı konudan müzdaribim aşağıda ki aile takıntılı apartmanda bir tek onlar şikayetçi bu olaydan apartman 15 20 yıllık. Adamı dövdüm 2 ay önce akıllanmadılar oğlu efendi efendi konuşuyor ama dün alttan sopayla vurunca onu da azarladım. İzole falanla çözülmeyecek bende araştırdım en iyisi evi değiştirmek ev bakıyorum yoksa öldüreceğim bu gidişle oro**** çocuklarını. Bu arada bizden önce ki oturana da aynısını yapmışlar. Obsesif manyaklar...
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdiiye kadar ses izolasyonunda xps kullanıldığını görmedim, malzemenin yoğunluğu 15/20 dns den fazla olduğunu sanmıyorum bakmayın 30 dns yazdığına.... üzerine alçıyla dekoratif bir sıva çekip pirinter la üzerine baskı yapılan görsel amaçlı ürünler bunlar + ısı yalıtımı yapar.

Amacınız ses yalıtımı ise en ucuz olarak yüksek yoğunluklu taş yünü + son kat kapama için alçıpan kullanabilirsiniz, tavsiyem en kötü bu yönde olabilir.
    abi öyle bir prodüksyona giremem bana böyle kendim kaplayabileceğim , biraz dekoratif birşey lazım ... ne alayım o zaman ?

şu 50-60 yazanlar iş yaparmı ?

médiocrité partout

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)