User Tag List

Sayfa 390/538 İlkİlk ... 290340380388389390391392400440490 ... SonSon
10222 sonuçtan 7.392 ile 7.410 arası

Konu: Benzİn zammi

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Bu dönemde ağlayan esnafları anlıyorum, her kalem de herşey de maliyetler inanılmaz arttı ama şöyle bir gerçek var, bu esnaf abiler işlerin çok iyi olduğu zamanlarda da ağlıyorlardı.

Bu antipati bu yüzden.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forumda niyeyse kimisi yazılanları işine geldiği gibi çarpıtmayı veya cımbızlamayı çok seviyor, bunu keşfettim.

Ben şuna inanmıyorum, efendim benzinci para kazanmıyor, zaten kâr marjı düşük, bilmemne. O zaman dönerci açsın, aynı parayı kazanır söyledikleri gibiyse. Neye göre kime göre düşük. Ayda 5 bin TL mi kazanıyor bu adamlar yani? Yapmayın Dediğim gibi, biri E5'te günde 1.000 araç, diğeri ara sokakta 100 araç yapıyorsa, o beni ilgilendirmez. Satıcının-bayinin sorunu. Basiretli tüccar olup ona göre açar-kapatırsın.

Genel şartlar bazında değişiklikler olabilir, ülkenin içinde bulunduğu durum yüzünden çeşitli şeyler olabilir. Ama diyorum ki, iş "efendim promosyon yapmayalım, efendim kart bilmemne olmasın" diye küçük hesaplara kaldıysa, yapma kardeşim kapat gitsin. Üç kuruşun hesabını yapar hale geldiysen, yapma o işi zaten. Şimdi "üç kuruş değil o, ayda şu kadar maliyet" diyecek cımbızcılar olacak, o maliyet başından beri vardı... Ha burada olay ne, adam başka esnafa bakıyor "aaa bilmemkim abi nakit satıyor, komisyon vermiyor, nakite indirim yapıyor, ben yapamıyorum, neredeyse tüm satışım kredi kartı, bi de komisyon veriyorum aq".

Tamam, hadi nakit-kredi kartı fiyatı farklı yapsınlar. Ama nakit fiyat, açıklanan litre fiyatından düşük olacak. Kredi kartı ile alınanlar tabela fiyatı olacak. Yer mi? Yooook, onlar komisyonu üzerine ekleme derdinde tabi

Bizde esnaf "nazar değmesin" diye bile ağlar. O yüzden inanmıyorum çoğu ağlamaya. Saçmalıyor muyum, varsın saçmalayayım. Gözlemlediğim adamlar ayakta duruyor mu, duruyor, demek ki hala haklılık payım var. Ha ama onlar önceden zenginmiş pardon. İstasyon zarar etse de problem değil, adam zevkine yapıyor zaten işi...

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu dönemde ağlayan esnafları anlıyorum, her kalem de herşey de maliyetler inanılmaz arttı ama şöyle bir gerçek var, bu esnaf abiler işlerin çok iyi olduğu zamanlarda da ağlıyorlardı.

Bu antipati bu yüzden.
    Kesinlikle. Şu andan bahsetmiyorum ben zaten. Şu anki şartlara tamam eyvallah herkes zorlanıyor dayanmaya çalışıyor.

Da efendim yok promosyonu vermeyelim, yok komisyonu vermeyelim.

Yakında işçi de çıkarırlar, müşteriler kendi doldursun diyecekler diye korkuyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle. Şu andan bahsetmiyorum ben zaten. Şu anki şartlara tamam eyvallah herkes zorlanıyor dayanmaya çalışıyor.

Da efendim yok promosyonu vermeyelim, yok komisyonu vermeyelim.

Yakında işçi de çıkarırlar, müşteriler kendi doldursun diyecekler diye korkuyorum.
    10 sene evvel Kazakistan'dayken bir Türk lirası yaklaşık 110-115 tenge bandındaydı ama orada da 1 ekmek 50 tengeydi mesela. Yolları köstebek yuvasından daha çok yeraltına giren ayı ini gibiydi 1-1.5 ayda bir araçların alt takımlarında iyileştirmeler yapmak zorunda kalıyorlardı. Alıntı yapmamın sebebi de müşteriler gerçekten kendileri dolduruyorlardı buna binaen de hırsızlık olayları hat safhadaydı. 10 yıl sonra, günümüzde, 1 lira 68.34 tenge, yazın oradaykan baktım ki yollar iyileştirilmiş, herkes evinde en az 20 baş kesim ve satım yapılmak için boğa, en az 3 baş da süt ve süt ürünleri için inek saklıyorlar. Bunların yanında ek işler de yaparken ana iş olarak herkes onlarca dönüm tarla ekip üretim yapıyor ve benzincilerde artık pompacılar var. İşin özü, 10 sene önce dünyanın gözünü diktiği, gözde bir yer olan Türkiye'miz 10 sene içinde üçüncü dünya ülkesi olarak sayılan Kazakistan'ın gölgesinde, kurucusuna alenen küfredilen ve halkı aptal yerine koyarken yüzlerine gülen bir toplum olmuş. Vahlar olsun..

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    kazakistan'da bol oranda petrol yok mu
    Built to fall....

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ağlama konusunda ben de aynı şeyi düşünüyordum ama vazgeçtim. Patronlar Ceo lar hepsi forumda demekki harbiden tüm sektörler sıçık.

Bilgi verirdim ama piyasadan uzağım . Kütahya da bürokrasinin tam kalbinde siyasetin ortasındayım. Gelişmeleri haber vereceğim.

İsimleri çok gizli bazı içeriden kişilerleyim şu an .

Not : Muhtar ve jandarma komutanı geldi onlar ile beraberim.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iyide zaten benzinlik açabilen adam zengindir yani benzinliği olmasada cls ye binicek . Onda hemfikiriz galiba. Ağlanma kısmina gelirsek ticari işletmesin zarar yazarsan kapatırsın bu kadar basit, ha evet istasyonlar satılıyomu ? -hayır iki ucu b.klu değnek..

Bizim de işler eskisi kadar iyi değil ama kimseye ağlamıyorum, sandıkta gerekeni yapıyorum. Elimden gelen bu.

Yapıcak bişey yok şu ekonomik durumda zarar etmeden az da olsa kar la iş yapabilen varsa yatsın kalksın dua etsin.

Ekonomik olarak kötü günler geçti çok şükür, simdi sırada daha kötü günler var demişti bi arkadaş...
    bold kısım için soruyorum, ne iş yapıyorsun mesela ?

Yada bu "basit" olarak gördüğünü yaptın mı hiç ? Yaptıysan eğer çok saygı duyarım. Ama yapmadıysan üzülürüm.
    ,
    6 ay önce bir ortaklık kurdum, işler pek iyi de gitmiyor. Ve o dediğin kadar basit kapatamıyorsun, belki deneyimlemesem ticari hayatın bu kısmını kolayca kapat gitsin yazabilirdim bende bilmiyorum. Ama inan o kadar kolay değil tek kalemde bir şeyler yapmak inan bana

Adam ticaret yapıyor dükkandaki cikletin satışına devlet müdahale etse yine aynı durum söz konusu olur eleştirirdim kendi adıma.

Adam o kadar parayı neden gömsün ?

Not: Benzin istasyonuyla tek ilişkim haftada 1 gidip (devlete) pompalatmaktan ibaret, aldığım yakıtla istasyon çok bişi kazanmaz (Bkz: hep 50 TL lik alıyorum )

Bilmeyen benzinliğin mi var bu kadar savundun demesin

Skyhawk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağlama konusunda ben de aynı şeyi düşünüyordum ama vazgeçtim. Patronlar Ceo lar hepsi forumda demekki harbiden tüm sektörler sıçık.

Bilgi verirdim ama piyasadan uzağım . Kütahya da bürokrasinin tam kalbinde siyasetin ortasındayım. Gelişmeleri haber vereceğim.

Yalova kaymakamı nerede ?

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu antipati bu yüzden.
    Esnaflıgın altın kuralı evin önünde Range olucak ama işe sembolle gidiceksin ki bu lavugun isleri iyi canlısı saglam demesinler

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

jandarma degıl lan denızcıyım ben

arada yazdım ben de yanlıs anlasılmasın, sımdı gızlı kısıler mumessıller felan kapattırıyor telefonu sonra tekrar yazarım

*noldu yahu ındırımler olurken faqirlikten öldük ac kaldıklar, zamlar olunca bısey yazmamıs. ama haberlerı alıyoruz banknotlar havada ucusuyo, totolara yapısıyo hahahah allah daha cok versın de aglamayın ya, cıdden bak bız faqırlere sonra taştaş gececek malzeme oluyor sevınıyoruz felan ne gerek var :P
    c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu antipati bu yüzden.
    Hocam iyi güzelde ekonomi 3 ayda bu hale gelmedi ki. Ekonomi her sene hiç değilse %10 kötüleştiği için her geçen gün hepimizin cebinden eksiliyor. E esnafında cebinden eksiliyor, haliyle ağlıyor. Eskiden 6 ayda binayı bitrir, 3-4 ayda tüm daireleri satardın. E gün geçtikçe maliyetler artmaya başladı, fiyatlarda artıyor ama maliyet 3x arttıysa fiyat 2x artıyor, daire fiyatı 2x artarken herkesin kazancı 1x artıyor bunun üzerine birde faizler yükseliyor fiyatı 2x artan daire krediyle satın alan için 3x oluyor haliyle bunun altına yatacak insan sayısı azaldığı için müşteri sayın düşüyor. E sonuç hem maliyetim arttı kar oranım düştü, hemde param daha yavaş dönüyor yani her açıdan daha az kazanıyorum. Ben bildiğim örneği verdim, eminim ki bu her sektör için böyledir. Bu yazdığım olay son 10 senedir tekrarlanan olay, daha hazirandan beri yaşanan sıkıntıyı hiç yazmadım.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam iyi güzelde ekonomi 3 ayda bu hale gelmedi ki. Ekonomi her sene hiç değilse %10 kötüleştiği için her geçen gün hepimizin cebinden eksiliyor. E esnafında cebinden eksiliyor, haliyle ağlıyor. Eskiden 6 ayda binayı bitrir, 3-4 ayda tüm daireleri satardın. E gün geçtikçe maliyetler artmaya başladı, fiyatlarda artıyor ama maliyet 3x arttıysa fiyat 2x artıyor, daire fiyatı 2x artarken herkesin kazancı 1x artıyor bunun üzerine birde faizler yükseliyor fiyatı 2x artan daire krediyle satın alan için 3x oluyor haliyle bunun altına yatacak insan sayısı azaldığı için müşteri sayın düşüyor. E sonuç hem maliyetim arttı kar oranım düştü, hemde param daha yavaş dönüyor yani her açıdan daha az kazanıyorum. Ben bildiğim örneği verdim, eminim ki bu her sektör için böyledir. Bu yazdığım olay son 10 senedir tekrarlanan olay, daha hazirandan beri yaşanan sıkıntıyı hiç yazmadım.
    Hocam iyi guzelde ekonomi 3 ayda bu hale gelmedi ki. Ekonomi her sene hic degilse %10 kotulestigi icin her gecen gun hepimizin cebinden eksiliyor. E esnafida cebinden eksiliyor, haliyle agliyor. Eskiden 6 ayda binayi bitrir, 3-4 ayda tum daireleri satardin. E gun gectikce maliyetler artmaya basladi, fiyatlarda artiyor ama maliyet 3x arttiysa fiyat 2x artiyor, daire fiyati 2x artarken herkesin kazanci 1x artiyor bunun uzerine birde faizler yukseliyor fiyati 2x artan daire krediyle satin alan icin 3x oluyor haliyle bunun altina yatacak insan sayisi azaldigi icin musteri sayin dusuyor. E sonuc hem maliyetim artti kar oranim dustu, hemde param daha yavas donuyor yani her acidan daha az kazaniyorum. Ben bildigim ornegi verdim, eminim ki bu her sektor icin boyledir. Bu yazdigim olay son 10 senedir tekrarlanan olay, daha hazirandan beri yasanan sikintilari hic yazmadim.
    123d

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dağıtım sirketi sahibi olarak yazacaktim ama 2 arkadas o kadar sacma yazmis ki,vazgectim.
    Bu "petrolculer" cok zengin aq,aglama duvarina döndüler,ayip be... Oldu mu?
    50 liralık mazot alan istasyonu satın alıyor burda da öyle biliniyor sanırım 50 tl nin hepsi bizim karımiz.

Kredi kartı ertesi gün donus 2.40 2.60 larda brüt kar 6.5 olarak bilinmez tabiki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Hocam iyi guzelde ekonomi 3 ayda bu hale gelmedi ki. Ekonomi her sene hic degilse %10 kotulestigi icin her gecen gun hepimizin cebinden eksiliyor. E esnafida cebinden eksiliyor, haliyle agliyor. Eskiden 6 ayda binayi bitrir, 3-4 ayda tum daireleri satardin. E gun gectikce maliyetler artmaya basladi, fiyatlarda artiyor ama maliyet 3x arttiysa fiyat 2x artiyor, daire fiyati 2x artarken herkesin kazanci 1x artiyor bunun uzerine birde faizler yukseliyor fiyati 2x artan daire krediyle satin alan icin 3x oluyor haliyle bunun altina yatacak insan sayisi azaldigi icin musteri sayin dusuyor. E sonuc hem maliyetim artti kar oranim dustu, hemde param daha yavas donuyor yani her acidan daha az kazaniyorum. Ben bildigim ornegi verdim, eminim ki bu her sektor icin boyledir. Bu yazdigim olay son 10 senedir tekrarlanan olay, daha hazirandan beri yasanan sikintilari hic yazmadim.
    Bu yazdıklarının ben de farkındayım, aksini mi söylemişim yazdığım mesajda?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yazdıklarının ben de farkındayım, aksini mi söylemişim yazdığım mesajda?

Bu antipati bu yüzden.
    Son 10 senedir böyle bir durum yok farkındasınız o zaman ?
    123d

SerkanYazgan. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yoo gayette var, sizin kazancınız düşmüştür. Hala deli gibi para kazananlar var bu ülkede hemde ESNAF olarak.
    "Bu ülkede ilgililer bilgisiz, bilgililer de ilgisizdir."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    20 sene önce de oo işler çok iyi diyen esnaf görmedim hep ağlar moddalar, ben bundan bahsediyorum sen zaten bildiğimiz şeyleri sanki bilmiyormuşuz gibi anlatıyorsun..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Yazdığımı bir daha oku istersen, şu anki durumda şikayet etmekte haklı olduklarini ama işler çok İyiyken de agladiklarini yazmışım ki orayı bold yapmışsın sen de..

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bold kısım için soruyorum, ne iş yapıyorsun mesela ?

Yada bu "basit" olarak gördüğünü yaptın mı hiç ? Yaptıysan eğer çok saygı duyarım. Ama yapmadıysan üzülürüm.
    ,
    6 ay önce bir ortaklık kurdum, işler pek iyi de gitmiyor. Ve o dediğin kadar basit kapatamıyorsun, belki deneyimlemesem ticari hayatın bu kısmını kolayca kapat gitsin yazabilirdim bende bilmiyorum. Ama inan o kadar kolay değil tek kalemde bir şeyler yapmak inan bana

Adam ticaret yapıyor dükkandaki cikletin satışına devlet müdahale etse yine aynı durum söz konusu olur eleştirirdim kendi adıma.

Adam o kadar parayı neden gömsün ?

Not: Benzin istasyonuyla tek ilişkim haftada 1 gidip (devlete) pompalatmaktan ibaret, aldığım yakıtla istasyon çok bişi kazanmaz (Bkz: hep 50 TL lik alıyorum )

Bilmeyen benzinliğin mi var bu kadar savundun demesin
    Örtü altı yaş sebze meyve üretimi ile uğraşyoruz abi kısaca çiftçi de diyebiliriz. 5 ay önce de otomotiv sektöründe satış departmanındaydım. Baktım para kazanamıyorum kırdım kalemi. Domates ekiyoduk daha düne kadar para kazanamadık zarar ettik anında bıraktırdım domates ekimini. Patlıcan ekiyoruz şimdi.

Hayatta neyin üzerine gittiysem olmadı belkide kişisel deneyimdir bu duygusallığa gerek yok diyebilirsiniz ticarette ama benim mantıgım zararın neresinden dönsem kar dır mantığı hiç ticari işletmem olmadı bi gün olurda ve zarar edersem kapatır geçerim. Kaybetmektense vazgeçmek daha mantıklıdır bana göre. Ortaklık konusuna gelirsek o zaman başka abi verilmiş bi söz/anlaşma varsa gittiği yere kadar gidilmelidir. Kimse yarı yolda bırakılmamalı.

Ben bu şekilde düşünüyorum abi benden deneyimlisin belki yanlıştır düşüncem eyvallah derim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)