User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
65 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Kangal kÖpeklerİm

evolution_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı shkodra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kangal Köpeği ile benim Hayat Felsefem arasında benim için çok bağ vardır. Yani Kangal'dan öğrendiğim yaşama dair çok şey vardır.

Bir Kangal asil dir. Durgun bir görünüşü Huzurlu ve Sakin bir duruşu vardır hele bakışları o kadar Masumdurki karşısındaki olabileceklere inanamaz . Aslında bu sakin huzurlu ve masum hali kendi gücünü yeteneklerini bilmesinden dolayı kendine olan güvenindendir. Dostunu ve Düşmanını en iyi hisseden canlıdır bu yüzden diğer bir çok vahşi diye nitelendirilen hemcinsleri gibi gereksiz hırlamaz havlamaz gösteriş yapmaz sadece masum masum bakar çünkü onu üstün kılan özelliklerini bilir.

Benim gözümde Kangal Köpeği eski bir asil Kabadayıdır, şimdiki sokak soytarıları gibi bir mekana girdiğinde kendini gösterecek herkesten üstün olduğunu belli edecek hiç bir harekette bulunmaz. Fakat inanın onun herhangibir canlı ile mücadelesini izlediğinizde karşısındaki rakibine o kadar acırsınızki yüreğiniz dayanmaz yeter artık bırak yazıktır dersiniz içiniz kaldırmaz. Dostuna bu kadar yumuşak ve sadık Düşmanına bu kadar acımasız bir canlıya doğada çok az rastlanır.
    aynen abi 1 e 1 anlatmışsın benim kadar t

anıyosun bu hayvanları. maşşalah diyen herkese teşekür ederim
    evox

cuneytturkoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu hortlatmak istiyorum kangal yavruları bakmaya başladım 2aylıklar daha biri erkek diğeri dişi farklı iki aileden sahiplendim saf kangal olduğunu düşündüğümüz köpeklerin yavrularını aldık ve en doğru nasıl beslenir sormak istiyorum mümkün olduğunca doğal beslemek istiyorum keçi sütünün içine yumurta kırıp veriyorum ve birde sakatat etlerini haşlayıp veriyorum tavsiyeleriniz nelerdir mümkün olduğunca doğal beslemeye çalışıyorum ve tavsiyeleriniz doğal besleme yöntemleri olursa sevinirim ayrıca mama ile beslemem gerektiğini düşünen varsa sebepleriyle yardımcı olabilirmi?

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cuneytturkoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatmak istiyorum kangal yavruları bakmaya başladım 2aylıklar daha biri erkek diğeri dişi farklı iki aileden sahiplendim saf kangal olduğunu düşündüğümüz köpeklerin yavrularını aldık ve en doğru nasıl beslenir sormak istiyorum mümkün olduğunca doğal beslemek istiyorum keçi sütünün içine yumurta kırıp veriyorum ve birde sakatat etlerini haşlayıp veriyorum tavsiyeleriniz nelerdir mümkün olduğunca doğal beslemeye çalışıyorum ve tavsiyeleriniz doğal besleme yöntemleri olursa sevinirim ayrıca mama ile beslemem gerektiğini düşünen varsa sebepleriyle yardımcı olabilirmi?
    Hocam çocukluğumdan beri memlekette en az 6-7 kangalımız olurdu sürüyü koruması için. Ana yemekleri yal dediğimiz basit bi karışımdı. Peynir suyu yada normal suyla yapardık. Peynir suyu daha iyi tabii ki. Ara ara da çiğ et verirdik. Bunlar yetişkin köpekler için. Şimdilerde 30 günlük bi yavrumuz var sadece ılık süt ile besliyoruz. İlerleyen dönemde sütün içine ufak ekmek parçaları atarak katı yemeklere geçeriz. Sonrasında zaten o da yala geçip devam edecek.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birlikte çalıştığım Sivas lı arkadaşlarım var sözleri var bahçeli ev alınca 2 aslanda bana getirecekler.. yal kesin bilgidir.. doğuda da gördüğüm hep yal dır..

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende istiyorum ama henüz bulamadım bir saf kangal
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam çocukluğumdan beri memlekette en az 6-7 kangalımız olurdu sürüyü koruması için. Ana yemekleri yal dediğimiz basit bi karışımdı. Peynir suyu yada normal suyla yapardık. Peynir suyu daha iyi tabii ki. Ara ara da çiğ et verirdik. Bunlar yetişkin köpekler için. Şimdilerde 30 günlük bi yavrumuz var sadece ılık süt ile besliyoruz. İlerleyen dönemde sütün içine ufak ekmek parçaları atarak katı yemeklere geçeriz. Sonrasında zaten o da yala geçip devam edecek.
    Teşekkür ederim cevap için ama yal köpeğin yemine verilen isim yalın içerisinde ne var?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanOC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birlikte çalıştığım Sivas lı arkadaşlarım var sözleri var bahçeli ev alınca 2 aslanda bana getirecekler.. yal kesin bilgidir.. doğuda da gördüğüm hep yal dır..
    Yal ney abi içinde ney var?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende istiyorum ama henüz bulamadım bir saf kangal
    0 (530) 655 98 60 Arayıp bi sor abi istersen sivas bölgesinde bi tanıdığın olması yeterli ortalama 1500tl fiyatla veriyorlar hiçbir türlü bulamazsan bana yaz bende araştırırım

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim cevap için ama yal köpeğin yemine verilen isim yalın içerisinde ne var?
    Arpa yada kepek ununun kaynar suyla karıştırılması aslında, Hamur kıvamından biraz daha az yoğunlukta olması lazım. Sonrasında istersen peynir suyu dökersin istersen kemik suyu vs de olabilir besleyiciliğini arttırmak için.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    antalya gibi sıcak yerlerde yal kangal gibi soğuk iklim köpeklerini zorlar. Yal hayvanı yağlandırır karbonhidrat ağırlıklı olduğu için. Karbonhidrat sürü takibi yapan sürekli yürüyen hayvanlara verilir enerji versin diye. Evde besleyeceğiniz bütün gün koşuşturmayacak hayvana boşu boşuna yal vermeyin hayvana yazık. Kasaptan bağırsak alıp haşlayın içerisine biraz kuyruk yağı ekleyin ve içerisine biraz ekmek koyun günde 1 kere onu verin.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arpa yada kepek ununun kaynar suyla karıştırılması aslında, Hamur kıvamından biraz daha az yoğunlukta olması lazım. Sonrasında istersen peynir suyu dökersin istersen kemik suyu vs de olabilir besleyiciliğini arttırmak için.
    Çok teşekkür ederim knkam denicem bakalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    antalya gibi sıcak yerlerde yal kangal gibi soğuk iklim köpeklerini zorlar. Yal hayvanı yağlandırır karbonhidrat ağırlıklı olduğu için. Karbonhidrat sürü takibi yapan sürekli yürüyen hayvanlara verilir enerji versin diye. Evde besleyeceğiniz bütün gün koşuşturmayacak hayvana boşu boşuna yal vermeyin hayvana yazık. Kasaptan bağırsak alıp haşlayın içerisine biraz kuyruk yağı ekleyin ve içerisine biraz ekmek koyun günde 1 kere onu verin.
    Evet bende onu yapıyorum sakatat etlerini aldım ciğer kalp gibi dilimledim haşlayıp veriyorum ama günde bir defa az değilmi? Birde bağladığım yer 23 dönüm arazi gezmede sorun yok

VW6R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gece gece nerden gördüm bu konuyu..

13 yıl evvel Amcamın oğlu koyunları otlatırken birisi tarafından vurulup öldürülmüştü, bebeklikten beslediği kangalı defalarca evinin önüne gelip dakikalarca havlayıp koşa koşa vurulduğu yere gidip tekrar eve dönmüş ailesine haber vermek için. En son amcam bu köpeğin derdi ne diye peşine düşüp gittiğinde oğlunu ölmüş olarak bulmuştu, köpek günlerce amca oğlunun vefat ettiği yerden ayrılmadı zorla eve götürdük kaçtı olay yerine gitti, defalarca bu olay tekrarlandı bağlandığında sabaha kadar inleye inleye ağladı, yemek yemedi su içmedi. En son zayıflıktan kemikleri sayılınca uyuttular hayvanı ne yazık ki.

Ne zaman biri kangal dese bu olay gelir aklıma, canım yanar.

Konuyla alakası yoktu kusura bakmayın.

Kangal başka bir canlıdır, candır.
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VW6R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gece gece nerden gördüm bu konuyu..

13 yıl evvel Amcamın oğlu koyunları otlatırken birisi tarafından vurulup öldürülmüştü, bebeklikten beslediği kangalı defalarca evinin önüne gelip dakikalarca havlayıp koşa koşa vurulduğu yere gidip tekrar eve dönmüş ailesine haber vermek için. En son amcam bu köpeğin derdi ne diye peşine düşüp gittiğinde oğlunu ölmüş olarak bulmuştu, köpek günlerce amca oğlunun vefat ettiği yerden ayrılmadı zorla eve götürdük kaçtı olay yerine gitti, defalarca bu olay tekrarlandı bağlandığında sabaha kadar inleye inleye ağladı, yemek yemedi su içmedi. En son zayıflıktan kemikleri sayılınca uyuttular hayvanı ne yazık ki.

Ne zaman biri kangal dese bu olay gelir aklıma, canım yanar.

Konuyla alakası yoktu kusura bakmayın.

Kangal başka bir canlıdır, candır.
    Çok güzel hikayeymiş köpeklerimi daha çok sevdim şimdi çok saolun

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    0 (530) 655 98 60 Arayıp bi sor abi istersen sivas bölgesinde bi tanıdığın olması yeterli ortalama 1500tl fiyatla veriyorlar hiçbir türlü bulamazsan bana yaz bende araştırırım
    Teşekkürler aradım ama daha yeni doğmuş yavrular varmış elinde ve fiyat 3000tl dedi
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayvana görev vermezsen neden hareket etsin alan istediğin kadar büyük olsun. Çoban köpeği boş durmaz sürekli dolaşır. Ayrılanları toplar getirir koku alırsa sürüyü uzaklaştırır. Meşgalesi olmazsa bağlamasan da oturur olduğu yerde.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler aradım ama daha yeni doğmuş yavrular varmış elinde ve fiyat 3000tl dedi
    1500tl ortalama fiyatı abi ben bi sorayım sanada haber veririm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayvana görev vermezsen neden hareket etsin alan istediğin kadar büyük olsun. Çoban köpeği boş durmaz sürekli dolaşır. Ayrılanları toplar getirir koku alırsa sürüyü uzaklaştırır. Meşgalesi olmazsa bağlamasan da oturur olduğu yerde.
    Abicim çoook değerli bilgilerin için teşekkür ederim ama kızmadan önce yazdıklarımı okurmusun ben daha yal ın ne olduğunu bilmiyorum sen yal veriyorum diye bana kızıyosun arpa unu herhalde yal içine birazcık süt ve yumurta karıştırıp tamamen doğal bi besin vermem söylendi ama senin söylediklerinide dikkate alaraktan sadece sakatat etlerini dilimleyip haşlayıp devam edicem hem böyle bedavaya geliyor veya çok az yal da verebilirim herkes birşey söylediği için kafam karıştı ve deneyerek öğrenicem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haşladığın suyun içerisine ekmekte koy dedim ya. Abartmamak suretiyle karbonhidrat da vermen gerek. Karbonhidrat ve protein dengesini iyi ayarlamak gerek bu tip evcil hayvanlarda. Çok fazla protein egzamaya neden olur çok fazla karbonhidratta yağlanmasına. O nedenle iyi bir veterinerden bilgi al gıdası ile ilgili.
    IN BOOST WE TRUST

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)