User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 20 ile 29 arası

Konu: Yavru muhabbet kuşu eğitimi

GECE8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben cok muabbet kusu besledim suanda cennet papaganik var tek yaptgim yavru iken alip aldgim gunden beri elime alip sevmek ,elimden agzindan yemek yedirmek.gagasi siyah olan kus kacmaz zaten bunun bilincinde degil hergun her dakka yavruluktan itibaren iletisim kurarsanz oyle yetisir ben omzumdan alip pokemon gbi firlatsamda hemen tekrar geliyo baskka yere konmadan))
    TSI EcuFast Remap

Alıntı EM-RE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kanka benide o kdr sökseler benim 0 100 üm 4 saniye altı çıkmazsa adam değilim...
    hırsız olsan çalıcak bişi bulamazsın o derece

edemirbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kafeste ayna olmasında, gerisi kolay. Kendilerini tanıyamıyorlar aynada, başkası sanıp aynayı arkadaş belleyip alışmayabiliyorlar.

Kafes temiz olsun, oyuncaklar bulunsun. Zilli şeyleri seviyorlar, benimkinin en sevdiği oyuncağı sonunda zil bulunan birbirine geçmiş 5 tane halka. Kafese girmediği zaman zili sallıyorum şak diye konuyor kafesin üstüne, elimi çekincede içeri yardırıyor zilin yanına Bir de tüneğini tahta tercih edin,plastik tünekler mikrop topluyor, ayrıca kuşlar plastiklerde tırnaklarını törpüleyemiyordu hatırladığım kadarıyla.

Yemlik olarak şunu kullanabilirsiniz pratiklik açısından, kafes girişine dışarıdan takılıyor. 5-10 lira birşeydi. Petshoplarda akıllı yemlik diye geçiyor.

Konuyla alakasız olacak ama bir kuş daha almak istiyorum, muhabbet boyutlarında. Aklımda cennet (sevda) papağanı var, sultan elimdeki kafes için büyük kaçıyor. Ufak boyutlarda cennet ve muhabbet dışında hangi türleri bulabilirim? (Kafes kuşu olmayacak, evin içinde salarım sürekli kuşlarımı)

Slipshod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    muhabbet kuşunu görünce rahmetli muhabbet kuşumuz geldi aklıma trajikomik şekilde intihar mı diyeyim cinayet mi diyeyim bilemedim çocukken bizim biraderle muhabbet kuşumuz vardı mevsim kış soba falan yanıyor üstümüzde uzun kollular. odada oturuyoruz. abimle kuşu saldık uçtu gezdi falan abim de koltukta oturuyor kolları kolçak tarafına koymuş şekilde. kuş geldi biraderin koltukaltına soktu kafayı. bizde sanıyoruz üşümüş ısınıyo orda çocuk aklı tabi aklımıza gelmiyor. bir kaç dk geçti birader kolunu kaldırdı kuş pat diye indi aşağıya abimin baya psikolojisi bozulmuştu o zamanlar bu da böyle bir anımızdır hala niyetlenirim alıp besliyeyim diye ama ilgilenebilir miyim bilmiyorum
    Emniyet kemeri sizi koltuğa değil hayata bağlar!

ONURRBAKI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    #19 Serkan Bey bikaç gün sonra bende yaptıklarınızı yapmaya balşayacağım, bugün sadece sesime alışsın diye hem konuşuyorum hemde cicikuş diye sesime alışmasını sağlıyorum.

Akıllı yemliği bende duymuştum yarın gidip kalamar, akıllı yemlik ve vitamin bakıcam suyuna damlatmak için

Bu arada ne çok muhabbet kuşu sever varmış

ONURRBAKI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merak eden arkadaşlar için,
    bugün eve alınması daha iyi artık ses ÇıkarIyor biraz daha canlı hopluyor zıplıyor ve bugundiyemek yedi dun alışamayacak diye endişe ediyordum ama anlaşılan ilerde iyi anlaşacağız ilk hafta için 1 önerileri olan varsa yazmasını isterim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arada bir gerdanini, göğsunu oksayin parmaginizla, daha cabuk alisacaktir,

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Experience is what you get when you don't get what you want.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hort.. 2 aylık erkek muhabbet kuşu alacağım kısmetse, nelere dikkat etmeliyim ? Nasıl davranmalıyım,nasıl bir kafes almalıyım tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
    2 aylık erken bir süre midir yoksa geç bir süre midir ?
    imzasız..

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hort.. 2 aylık erkek muhabbet kuşu alacağım kısmetse, nelere dikkat etmeliyim ? Nasıl davranmalıyım,nasıl bir kafes almalıyım tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
    2 aylık erken bir süre midir yoksa geç bir süre midir ?
    Anıl para harcamak istiyorsan altta linkini paylaştığım kafesi al.
    https://www.hepsiburada.com/hagen-vi...-HBV000002R2FY

Bu kadar para gereksiz diyorsan dış demirleri boyasız bir kafes al, pirinç rengi gibi olanlardan. Kafes tülünü Quik marka alabilirsin, en memnun ondan kaldım ben.

Yem olarak ben yıllardır vitakraft kullanıyorum. N11 veya hepsiburadada toplu satış oluyor, uyguna denk geliyor. Linki aşağıda paylaşıyorum. Yerli markaların ucuz yemlerini alma.
    https://www.hepsiburada.com/vitakraf...p-PTM460-27001

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende takipteyim 1-2 haftaya kadar Eminönü'ne geçersem bir muhabbet kuşu alacağım
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)