User Tag List

Sayfa 36/60 ÝlkÝlk ... 26343536373846 ... SonSon
1128 sonuçtan 666 ile 684 arasý

Konu: Esnaflar Ýþleriniz Nasýl?

Kullanýcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    29
    Þehir
    Bursa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý 207_TR Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Müþteri servisimize geliyor.

Giriþte fiyat veriyoruz.
    3-4 saat sonra servis bitimindeki fiyat deðiþmiþ oluyor.

Hadi gelde müþteriye anlat ��
    Ýyi müþteri küfür edip kavga çýkarmýyor adam geliyor diyelim 2000 tl diyorsunuz sonra 2500 böyle saçmalýk mý olur

Zati Yetkili servislerden nefret ederim bir boqtan da anlamazlar özel servisin eski yýldýz ustalarýna can kurban

AþkýnS. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Zonguldak - Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Kullanýcý Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýyi müþteri küfür edip kavga çýkarmýyor adam geliyor diyelim 2000 tl diyorsunuz sonra 2500 böyle saçmalýk mý olur

Zati Yetkili servislerden nefret ederim bir boqtan da anlamazlar özel servisin eski yýldýz ustalarýna can kurban
    Kardeþ kafan mý güzel?

Yaþ
    29
    Þehir
    Bursa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý AþkýnS. Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kardeþ kafan mý güzel?
    yoo Senin abi?

Yigit-Y - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    ÝST
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yurtdýþýndan mal alýp stoklarý olanlar satýþ yapmasýn

10 gün kadar 10 gün sonra yeni kurdan satýn

Bu millet özlemiþtir stokçuluðu

Daha stoklar bitince alýnamayacak mallar olacak mal bulunmayýnca ne olacak acaba

Esnafý düþünen kim

Bizim dövizle iþimiz mi varmýþ

Allah bizi neden bunlarla sýnýyor 16 yýldýr anlamýþ deðilim
    Ýnsanlar ikiye ayrýlýr. Ýþine gelenler iþine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakýn için Kuran'ý oku, vatanýn için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnýz kalmayý göze alacaksýn...
    Dr.ECU

GokhanRS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    41
    Þehir
    Antalya/Moscow
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yiðit senin AKP propagandasý yapan biri olman lazým artýk. Aldýðýn dolarý 6.5katina TL ye çeviriyorsun gel almancý reisci olak
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Yaþ
    37
    Þehir
    ÝST
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alýntý GokhanRS Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yiðit senin AKP propagandasý yapan biri olman lazým artýk. Aldýðýn dolarý 6.5katina TL ye çeviriyorsun gel almancý reisci olak
    Kanka doblo bakýyorum

Osmanlý tuðralý

Dombra cd si hazýr

Bundan sonra eyyyy abd

Ýçimden adamsýn trump diyerek

Yaþayacaðým

Dolarýn belini kýracaðýz

Not:
    Dr.ECU

207_TR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Balýkesir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Kullanýcý Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Bi boktan anlamýyor dediðin insanlar ekmeðinin peþinde çalýþan insanlar. Dikkat et senide tamir etmesinler.

Servisleri sevmeyebilirsin bir nedene dayandýrarak fakat insanlara ve yaptýðý iþlere sebepsiz hakaret edemezsin.

23 yýlda ne kadar çok yetkili servisle muhattap oldun acaba?
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

-Murat Özcan- - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    33
    Þehir
    Turkey / Tekirdag
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Yasindavulcu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Esnaf yeri gibi konuþtun.Devlet dairesindesin hocam yapmayýn
    Sözleþmeliyim ama öyle konuþmam çok normal

Sözleþmeliyse esnaf gibi konuþabilir...
    Çok doðru dedin hocam

Alýntý phoenixs Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Belediye = referans

Keþke bizimde referansýmýz olsa
    Allah herkese hayýrlý iþler nasip etsin hocam
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Yaþ
    29
    Þehir
    Bursa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi boktan anlamýyor dediðin insanlar ekmeðinin peþinde çalýþan insanlar. Dikkat et senide tamir etmesinler.

Servisleri sevmeyebilirsin bir nedene dayandýrarak fakat insanlara ve yaptýðý iþlere sebepsiz hakaret edemezsin.

23 yýlda ne kadar çok yetkili servisle muhattap oldun acaba?
    Sana özel muamele gösterip tamir etmiþler galiba direk bu laflarý kullandýða göre

23 yýl az çok servis gördüm ayriyetten internet de görüyoruz konularý

Yaþ
    37
    Þehir
    ÝST
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    CUMHURİYETİN COCUKLARI™ on Instagram: “Destek icin sayfamızı takip edin canlar”

Bu amcanýn tarikatýndan olanlar oldukça ve arttýkça

Bu dolar çok esnaf batýrýr
    Dr.ECU

Yaþ
    31
    Þehir
    alemdað
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnşaat sektöründen bahsedeyim;
    İş yok, güç yok, bütün projeler durduruldu. Müteahhit arkadaşlarım 2 sene önce özele iş yapmamaya başladılar, özel sektör 2 sene önce bitmişti, okeye dönüyordu. Bütün müteahhit arkadaşlarım sadece devlet işi yapıyorlardı artık onlar bile zarar yazıyor. İş bitirmeye iş yapıyorlar resmen.

Bakanlığın verdiği birim fiyatlarına göre inşaat kalemlerinin malzemelerinin tamamına yakını %20'den fazla zam gördü. Çoğu ihale kırımla alınınca tamamen zarar yazmaya başladı çoğu kalem.

Örneğin,C25/30 Betonun metreküpü şu an 190 TL bandında, Devletin belirlediği metreküp başına kırımsız hakkediş bedeli 185,90 TL buna işcilik vs. dahil. Ben kırımsız iş alsam bile zarar ediyorum.
    Q14-28 Nervurlu donatının ton metrajına kırımsız hakkediş bedeli, 3,504,78 TL iken(İşcilik, yatay, düşey nakliye dahil.) Q14-18 nervurlu donatının tonu 3930 TL şu an. Donatı işlerinde, sadece donatıdan ton başına 426 TL zarar ediyorum, buna yatay ve düşey nakliyeyi ve işciliği de katınca yaklaşık 550-600 TL zarar ediyorum.

Plywood, H20, Membran vb. diğer kaba inşaat malzemelerinin tamamı $ ve € endeksli. Finishing kısmında durum daha kötü, bütün malzemeler ama bütün malzemeler $ ve € endeksli. Özetle, inşaat işi bitti, müteahhitlik bitti. Bu devirde ayakta kalabilen 3-5 tane büyük müteahhitler kalır. Onların da başka sektörlerden, ülkelerden gelirleri mevcut ise.

Ben gözümü karartım, 22 Ağustos itibari ile MSc ile Avrupaya yerleşiyorum. Türkiyede para kazanmak, hayat yaşamak iyice zorlaşıyor. Bırakamayacak olanlar, işi, yeri, yurdu, malı mülkü olanlara Allah sabırlar versin.

Yaþ
    31
    Þehir
    alemdað
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ýnþaat sektöründen bahsedeyim;
    Ýþ yok, güç yok, bütün projeler durduruldu. Ýþten adam çýkartmalar baþladý. Müteahhit arkadaþlarým 2 sene önce özele iþ yapmamaya baþladýlar, özel sektör 2 sene önce bitmiþti, okeye dönüyordu. Bütün müteahhit arkadaþlarým sadece devlet iþi yapýyorlardý artýk onlar bile zarar yazýyor. Ýþ bitirmeye iþ yapýyorlar resmen.

Bakanlýðýn verdiði birim fiyatlarýna göre inþaat kalemlerinin malzemelerinin tamamýna yakýný %20'den fazla zam gördü. Çoðu ihale kýrýmla alýndýðýndan çoðu kalem zarar yazmaya baþladý.

Örneðin,C25/30 Betonun metreküpü þu an 190 TL bandýnda, ÇSGB'nin belirlediði metreküp baþýna kýrýmsýz hakkediþ bedeli 185,90 TL buna iþcilik vs. dahil. Ben kýrýmsýz iþ alsam bile zarar ediyorum.
    Q14-28 Nervurlu donatýnýn iþlenmesinin ton metrajýna kýrýmsýz hakkediþ bedeli, 3,504,78 TL iken(Ýþcilik, yatay, düþey nakliye dahil.) Q14-18 nervurlu donatýnýn tonu 3930 TL þu an. Donatý iþlerinde, sadece donatýdan ton baþýna 426 TL zarar ediyorum, buna yatay ve düþey nakliyeyi ve iþciliði de katýnca yaklaþýk 550-600 TL zarar ediyorum.

Plywood, H20, Membran vb. diðer kaba inþaat malzemelerinin tamamý $ ve € endeksli. Finishing kýsmýnda durum daha kötü, bütün malzemeler ama bütün malzemeler $ ve € endeksli. Özetle, inþaat iþi bitti, müteahhitlik bitti. Bu devirde ayakta kalabilen 3-5 tane büyük müteahhitler kalýr. Onlarýn da baþka sektörlerden, ülkelerden gelirleri mevcut ise.

Ben gözümü karartým, 22 Aðustos itibari ile MSc ile Avrupaya yerleþiyorum. Türkiyede para kazanmak, hayat yaþamak iyice zorlaþýyor. Býrakamayacak olanlar, iþi, yeri, yurdu, malý mülkü olanlara Allah sabýrlar versin.

GokhanRS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    41
    Þehir
    Antalya/Moscow
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üstad inþaat sektörü eninde sonunda patlayacaktý zaten, daha 5 yýl önce sinyallerini verdi o sektör, ihtiyacýn çok çok fazlasý lüks yapýlar yapýldý. Devletin bazý iþlerinde taþeronun taþeronunun da taþeronu türedi.

Projeye özel inþaat þirketleri kuruldu, yandaþýn yandaþý kazandý iþi yapan asýl firmalar ucu ucuna kapattý yýlý.

Bizim aydýnlatmasýný milyon dolarlara yaptýðýmýz rezidanslar iþ bittikten sonra 5 yýlda 3 firma deðiþtirdi, hâlâ daha %50 satýþ oranýna ulaþamadýlar. Gerçekten 1 daireye 11 milyon euro verecek kaç bin kiþi olabilir ki gidip 100 bin adet bu tarz daire yaptýlar.

Avm leri saymýyorum bile, ilk üç ay kira almayýp kar edemezsen kirayý ödemeden çýkma imkaný sunan avm ler türedi
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Yaþ
    37
    Þehir
    ÝST
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alýntý ckrc Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýnþaat sektöründen bahsedeyim;
    Ýþ yok, güç yok, bütün projeler durduruldu. Ýþten adam çýkartmalar baþladý. Müteahhit arkadaþlarým 2 sene önce özele iþ yapmamaya baþladýlar, özel sektör 2 sene önce bitmiþti, okeye dönüyordu. Bütün müteahhit arkadaþlarým sadece devlet iþi yapýyorlardý artýk onlar bile zarar yazýyor. Ýþ bitirmeye iþ yapýyorlar resmen.

Bakanlýðýn verdiði birim fiyatlarýna göre inþaat kalemlerinin malzemelerinin tamamýna yakýný %20'den fazla zam gördü. Çoðu ihale kýrýmla alýndýðýndan çoðu kalem zarar yazmaya baþladý.

Örneðin,C25/30 Betonun metreküpü þu an 190 TL bandýnda, ÇSGB'nin belirlediði metreküp baþýna kýrýmsýz hakkediþ bedeli 185,90 TL buna iþcilik vs. dahil. Ben kýrýmsýz iþ alsam bile zarar ediyorum.
    Q14-28 Nervurlu donatýnýn iþlenmesinin ton metrajýna kýrýmsýz hakkediþ bedeli, 3,504,78 TL iken(Ýþcilik, yatay, düþey nakliye dahil.) Q14-18 nervurlu donatýnýn tonu 3930 TL þu an. Donatý iþlerinde, sadece donatýdan ton baþýna 426 TL zarar ediyorum, buna yatay ve düþey nakliyeyi ve iþciliði de katýnca yaklaþýk 550-600 TL zarar ediyorum.

Plywood, H20, Membran vb. diðer kaba inþaat malzemelerinin tamamý $ ve € endeksli. Finishing kýsmýnda durum daha kötü, bütün malzemeler ama bütün malzemeler $ ve € endeksli. Özetle, inþaat iþi bitti, müteahhitlik bitti. Bu devirde ayakta kalabilen 3-5 tane büyük müteahhitler kalýr. Onlarýn da baþka sektörlerden, ülkelerden gelirleri mevcut ise.

Ben gözümü karartým, 22 Aðustos itibari ile MSc ile Avrupaya yerleþiyorum. Türkiyede para kazanmak, hayat yaþamak iyice zorlaþýyor. Býrakamayacak olanlar, iþi, yeri, yurdu, malý mülkü olanlara Allah sabýrlar versin.
    Mükemmel anlatmýþsýn

Çok batan var ünlülerden ama devlet izin vermiyor dedikodularýda var

Ýnþaat sektöründe satýþ rakamlarý saçmalamasýda durgunluðu getirdi

Bu da suriyelilerdem kaynaklandý

Kayaþehir de saçma sapan konumda trilyonlar isteniyorsa

Bu sektör maliyetlerini geçtim satým ayaðýnda yerli yatýrýmcý direk uzaklaþýyor

Çok kiþi iþten çýkarýlacak malesef o sektör daha derin darbe almýþ durumda
    Dr.ECU

Thracian - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dolar 7.20
    Euro 8.10

Yaþ
    31
    Þehir
    alemdað
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Yigit-Y Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Mükemmel anlatmışsın

Çok batan var ünlülerden ama devlet izin vermiyor dedikodularıda var

İnşaat sektöründe satış rakamları saçmalamasıda durgunluğu getirdi

Bu da suriyelilerdem kaynaklandı

Kayaşehir de saçma sapan konumda trilyonlar isteniyorsa

Bu sektör maliyetlerini geçtim satım ayağında yerli yatırımcı direk uzaklaşıyor

Çok kişi işten çıkarılacak malesef o sektör daha derin darbe almış durumda
    İnşaat sektörü denince akla sadece Yap-Sat şeklinde, sokak müteahhitleri geliyor. Yap-Sat sektördeki en karlı işlerden bir tanesi eğer satabilirsen ama satamıyorlar artık, insanlar alamıyor. Ufak çaplı müteahhitlerin ellerinde çok ama çok sayıda daire, proje kaldı. Bu arkadaşların çoğusu da, kısa vadeli borçlanıp, kısa vadeli iş yaptıkları için battılar ve/veya kaçtılar. Batmayanlardan akıllı olanlar ise, bu işe girmenin saçma olduğunun farkındalar. En basitinden, kat karşılığı iş yapan bir müteahhitin en az 1,1.5 milyon tl nakit parasının olması gerekiyor ki işini döndürebilsin. 5-6 Aylık süreci atlatabilsin, kalfasına ödemesini yapabilsin, kira desteğini çıkabilsin, kaba ve/veya ince malzemeler çekebilsin. 1, 1.5 Milyon TL'yi 5-6 ay bu işe yatırmaktansa, dolara yatırsa, euroya yatırsa aynı parayı kazanacağını fark edenler de bu işe girmiyor artık. Çünkü satabileceğinin garantisi yok, uğraşmak istemiyor. Büyük sayılan, reklamını iyi yapan sadece konut projesi yapan firmalar da büyük kredilerle, batırdıkları taşeronlar ile bir şekilde konut projelerini yapıyor, tamamlıyorlar.

Yüklenicilik daha doğrusu gerçekten müteahhitlik yapanlardan çok azı ayakta kalabildi. Sektörde batmasa da, darboğazda,çıkmazda olan çok firma var ancak bu devirde batma işi artık, eli eteği çekelim, battığımızı duyuralım proje almayalım şeklinde olmadığından kimse farkında değil. Şu an yeni proje alıp, istihdamını arttırıp, projeye başlayabilecek 3,4 firma var. Onlar da yurt içinde çalışmıyorlar.
    Gülermak Heavy, ENKA, Yapı Merkezi,Gama,Rönesans vb.) Bunların dışındaki, Türkiye'de çalışan, Türkiye'de iş alan firmalar; Kalfaların yevmiyesine, şirketin iş bitirmesine ve şirketin kendini döndürebilmesine çalışıyorlar. Çoğunda çok az sayıda teknik personel kaldı, tecrübeli, iyi maaş alabilecek herkes çıkartıldı ve/veya sayıları azaltıldı.

Yurtdışında biz büyük projelerin taşeronluklarını yaparken, inşaat altın zamanını yaşarken bu sektör ülkeye döviz kazandırıyordu. İstihdam sağlıyordu. Şu an tamamen iç piyasaya çalışıyoruz, çalışırken dışarıdan malzeme alıyoruz, bu balonun patlayacağı kesindi ve balon delindi bu dolar kuru ile dayanabilmesi çok zor.

Yaþ
    31
    Þehir
    alemdað
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mükemmel anlatmýþsýn

Mükemmel anlatmýþsýn

Ýnþaat sektörü denince akla sadece Yap-Sat þeklinde, sokak müteahhitleri geliyor. Yap-Sat sektördeki en karlý iþlerden bir tanesi eðer satabilirsen ama satamýyorlar artýk, insanlar alamýyor. Ufak çaplý müteahhitlerin ellerinde çok ama çok sayýda daire, proje kaldý. Bu arkadaþlarýn çoðusu da, kýsa vadeli borçlanýp, kýsa vadeli iþ yaptýklarý için battýlar ve/veya kaçtýlar. Batmayanlardan akýllý olanlar ise, bu iþe girmenin saçma olduðunun farkýndalar. En basitinden, kat karþýlýðý iþ yapan bir müteahhitin en az 1,1.5 milyon tl nakit parasýnýn olmasý gerekiyor ki iþini döndürebilsin. 5-6 Aylýk süreci atlatabilsin, kalfasýna ödemesini yapabilsin, kira desteðini çýkabilsin, kaba ve/veya ince malzemeler çekebilsin. 1, 1.5 Milyon TL'yi 5-6 ay bu iþe yatýrmaktansa, dolara yatýrsa, euroya yatýrsa ayný parayý kazanacaðýný fark edenler de bu iþe girmiyor artýk. Çünkü satabileceðinin garantisi yok, uðraþmak istemiyor. Büyük sayýlan, reklamýný iyi yapan sadece konut projesi yapan firmalar da büyük kredilerle, batýrdýklarý taþeronlar ile bir þekilde konut projelerini yapýyor, tamamlýyorlar. Suriyeliler konusunda hem fikir deðiliz, doðrudan inþaat sektörüne bir etkileri yok, hatta katkýlarý var, çoðu küçük çaplý, kalfalýktan gelme, H100-Sorento-Q5-Q7 þeklinde ilerleyen yap-sat müteahhitleri sigortasýz, ucuza suriyelileri çalýþtýrýyorlar.

Yüklenicilik daha doðrusu gerçekten müteahhitlik yapanlardan çok azý ayakta kalabildi. Sektörde batmasa da, darboðazda,çýkmazda olan çok firma var ancak bu devirde batma iþi artýk, eli eteði çekelim, battýðýmýzý duyuralým proje almayalým þeklinde olmadýðýndan kimse farkýnda deðil. Þu an yeni proje alýp, istihdamýný arttýrýp, projeye baþlayabilecek 3,4 firma var. Onlar da yurt içinde çalýþmýyorlar.
    Gülermak Heavy, ENKA, Yapý Merkezi,Gama,Rönesans vb.) Bunlarýn dýþýndaki, Türkiye'de çalýþan, Türkiye'de iþ alan firmalar; Kalfalarýn yevmiyesine, þirketin iþ bitirmesine ve þirketin kendini döndürebilmesine çalýþýyorlar. Çoðunda çok az sayýda teknik personel kaldý, tecrübeli, iyi maaþ alabilecek herkes çýkartýldý ve/veya sayýlarý azaltýldý.

Yurtdýþýnda biz büyük projelerin taþeronluklarýný yaparken, inþaat altýn zamanýný yaþarken bu sektör ülkeye döviz kazandýrýyordu. Ýstihdam saðlýyordu. Þu an tamamen iç piyasaya çalýþýyoruz, çalýþýrken dýþarýdan malzeme alýyoruz, bu balonun patlayacaðý kesindi ve balon delindi bu dolar kuru ile dayanabilmesi çok zor.

arda35 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkeyi batýracaklar matmazel.

15'er milyonluk iki ayrý mülkü olan müþteri, 5 bin liralýk ürünü satýn almýyor (iki defa pazarlýk yaptýlar). Mevcut ürünlerini yenileme yolunu seçiyor. Allah sonumuzu hayretsin.

Grimlord - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý mahmut0382 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Benim iþler þahlandý ekonomi gibi .
    Eczacý mýsýn abi? Vazelin satýþlarý ne alemde

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)