User Tag List

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
127 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Baharla Gelen Polen Alerjisi.

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaşlandıkça azalacağından bahsediyorlar ama hikaye son dönemde hiç alakası olmayan tanıdıklarımda bile başladı,
    Tüm haplar sadece günlük onlarıda eskiden yarım alsam kılcal damarları yavaşlattığı için yavaşlama hissi yapıyordu şimdi tam bile alsam bişey yok.

İngilterede bootslarda burun yıkama ve alerji geçiren lazerli cihazlar var fiyatları uygun uzay para değil ama alıpta denemedim, sanırım kafayı kırıp yıkamayı alıcam,
    Alerji döneminde en iyi gelen şey serumu alıp burna sıkarak temizlemek belki buda işe yarar.

CLIORS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne durumda Xyzal deneyenler ?

Sabahları bir iki yokluyor alerji hemen içiyorum Xyzal bütün günü rahat geçiriyorum
    10 numara is goruyor kullaniyorum. Nasonex burun spreyi de vardi onu kullanmiyorum artik.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı CLIORS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 numara is goruyor kullaniyorum. Nasonex burun spreyi de vardi onu kullanmiyorum artik.
    Sabah ilk poleni yutup işe geliyorum 05:45 evden çıkınca Bu sabahda kötüydü ortalık otele geldiğim gibi burnum oldu çeşme hemen aldım bi Xyzal ve 45 dk sonra herşey normale dönmüştü

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanırım bende de var bu kavak ağacından düşen şeyleri görünce burnum akıp hapşırma başlıyor son 4 5 senedir var önceden yoktu

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Son bir saganak yagmur daha yagdimi tamamdir beyler

Sabrediyorum bende bitsin bu çile

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende de var 2 gundur hapsirmaya basladim. Havada ucan polen gordumu eyvah diyorum zaten

BurakOzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun iğne oldum nazar değdi valla

Doktor ağırlaşınca ilaçların dozunu attırın dedi beyler

Mikrop_Ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nalet olsun böyle alerjiye benimki baya uzun sürüyor 2 ay filan sürebiliyor napıcaz bilmiyorum müsaît olunca konuyu komple okucam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bazı s.k kafalı japon askerleri de gölge yapıyor diye kavak dikiyor hala.. Dikmeyin ulan ölüyoruz burada..

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende durup dururken hapşırma başladı bu sene. Ama polen felan değil sanırım. Toza olabilir belki. Daha önce hiçbirşeyim yoktu. Bakalım hayırlısı.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

gokayy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya bu lanet alerji bendede var yalnız Xyzal'ı bana gece yatmadan içersin demişlerdi ?
    Ayrıca burun sıkıntısına otrivin burun spreyi tek ilaç sıktıgım gibi rahatlatıyor
    1998 106 XR "sold"

2007 207 GT "sold"

2015 F20 LCi 1.20i

Alper DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 5mg deloday hap kullanıyorum,geceden ertesi gün iyi oluyorum.Birde n-cort diye bi alerjik burun sprayi ama o pek bi halta yaramıyor gibi yaz gelince p.c ediyor bu illet alerji beni

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün cidden burnumu kesip atmayı düşündüm. lanet bir şey gerçekten

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    An itibari ile ağır sovuyorum polene uyutmadı yine

|| CaNeR || - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sabah sabah kriz geçiriyorum resmen, ilaç kullanmak istemiyorum ama böyle giderse bende alacam bi kutu
    ride or die

Skyhawk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 haftadır uykusuzum ama inat ediyorum o ilaçları kullanmıcam son 3 gündür doğal antihistamink besinler tüketerek kaşınmayı yarı yarıya kestim ve deniz tuzunu eritip burun spreyine koydum onuda yarım saatte bir çok tuzlu olmamak kaydıyla 2tek fıs tek fıs burundan çakıyorum su anda bir haftanın en uzun uykusunu uyudum bu yaptıklarım sayesinde

ilaç antihistaminik özellik taşır nedir bu antihistaminik özellik

vücuttaki polen toz hayvan ( alerjin neye eğilimliyse) giriş yaptıgı anda sensörlerimiz tarafından algılanır ve vücut reaksiyona geçer ilaçlar o sensörleri kapatarak sizin hiç bişeyden haberininiz olmamasını sağlar

dipnot: ilaç hiç bir şeyin çaresi değildir biraz internetten araştırma yapın .

TheIllest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bendede bu lanet alerjinin belirtileri tam 1 hafta önce başladı. Bende her zaman ki alerji diyip ilaç içmemeye gayret gösterdim fakat alerjiler başladıktan 3 gün sonra sabah ekmek almak için evden çıkınca kalbimde birden çarpıntı hissettim ve aldığım nefes yetmemeye başladı artık öyle bi hal aldıki yarı yoldan döneyimmi yok şu insanların çok olduğu yoldan gideyim kalp krizi geçirirsem birisi görsün felan diye kafamda kurgulamaya başlarken zar zor markete gittim ve markete girince o duvarlar üstüme birden gelmeye başladı kalbim sanki ağzımda atıyordu tanıdık bi kasiyer vardı ona anlattım kardeş böyle böyle felan istersen ben bırakıyım seni eve dedi kabul etmedim hemen peder beyi çağırıp acile gittim ilk baş devlet hastanesinde check-upa girdim herşey düzgün gözüküyordu doktorlar bizden bile sağlıklısın demesine rağmen ben hala nefes alamıyordum ve göğsümün ortasına sürekli bişiler saplanıyordu. devlet hastanesine de güvenemeyip 3 özel hastaneye daha gittim tabi bu arada sağlık sektörüne baya bi mebla harcadım her muaynede. en sonunda bi tanesi panik atak geçirdiğimi ve psikiyatriye görünmemi söyledi psikiyatriye gittiğimde ise tek giriş ücreti 150 TL olduğu için giremedim ve eve gelip hastalığı kendim atlatmaya çalıştım ve başardımda şuan çok şükür panik atak diye birşey kalmadı nerdeyse arada yokluyor fakat hemen kendimi rahatlatmaya bakıyorum ve atlatıyorum.Zihnin oyunu olan bi hastalıkmış bu panik atak fakat az da olsa sevmedim diyemem. Ölümlü dünyada ölümü unutan insanlar için birebir diyebilirim neyse gelelim konuya dünde burdan okuduklarım kadarıyla xyzal adlı ilacı aldım ve en büyük hatayı yaptım daha önce faranjitim ve sinuzitlerim için kullandığım ağır antibiyotikle birlikte içip ardından da sinus rise denen bi burun temizleme kitiyle burnumu güzelce temizlemiştim fakat temizledikten sonra başımı öne eğip sinüslerin boşalmasını beklemek yerine ağızımı ayırıp ayı gibi yattığım için gece aniden bi acıyla uyandım ve bütün üst solunum yollarım tıkalıydı ve damağımın üstünde anlatılamaz bi şekilde basınç vardı yemek bile yiyemiyordum sabaha kadar kendi kendine boşalmasını bekledim fakat sanki oraya yapışmış gibiydi ve başımda sanki beynim içine sığmıyormuş gibi oluyordu. sabah hemen doktora attım gene kendimi fakat 19 mayıs nedeniyle özel hastanelerdeki doktorlar bile izinliydi artık en son gittiğim k.b.b hastanesinde doktoru çağırmalarını istedim ve bunun 100 tl gibi bi maliyeti olcağını söylediler sağlık olmayınca paranın cidden bi önemi olmadığını öğrendiğimden hemen 100 tl yi ödedim ve çağırttılar doktoru fakat ben birşeyler yapmasını beklerken adam muayneye alıp sadece benim kullandığım ilaçları göstermek için yanımda getirdiklerimi alıp kendisi sıktı 100 Tl lik tedavi buydu. sonrada çok fazla alerjimin olduğunu söyleyip cumartesi günü lazerle burnumdan ameliyat olmam gerektiğinin söyledi 200 TL de ameliyat parası olduğunu söyledi ve ardından oluşan ödemi dağıtmak için bi iğne vurdu. o iğneden sonra birşeyler değişmesini beklerken şuan daha çok fenayım ateşim çıktı ve halsizlik had safhada ayağa bile zar zor kalkıyorum. Şimdi cumartesi günü gireceğim ameliyatı bekliyorum inşallah ameliyat sonrası birşeyler değişir de eski halime dönebilirim. Rabbim ben ve benim gibi şifa bekleyen herkesin yar ve yardımcısı olsun. biraz uzun oldu ama kusura bakmayın.

anılayvaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    XYZAL kullanıyorum iki gündür ne hapşurma ne göz kaşınması nede geniz akıntısı bu ilaç iyi geldi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben dün gece epey kötü oldum gece hastaneye gittim bi iğne yaptılar kortizollu ve oksijen verdiler. Rahatladım xyzal ı günde 2kez kullanmaya karar verdim birkez yatarken tıkansın bogaz uyku tövbe gelmiyo.
    " Kontrolsuz güç gerçek güçtür. "

https://www.instagram.com/alpataktv/

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)