User Tag List

Sayfa 262/1068 İlkİlk ... 162212252260261262263264272312362762 ... SonSon
20286 sonuçtan 4.960 ile 4.978 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3,54 ten yakaladım ben dun malesef

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3,5244 hayırlısı.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bekleyin kahraman maraş diyorum dondurması şahanedir tavsiye ederim
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.52 satış şuan. Bi karar veremedim beklesemmi alsammı diye

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sevıyenız geldı beyler yardırın

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eski görüşlerim sorulmuştu, ocak şubat aylarında yazdıklarıma bir göz attım da,

tarih 12 ocak 2017 sayfa 178

Alıntı ZX-636R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2017 borsa yılı olacağını düşünüyorum
    Bes im %100 hisseder

USD/TL için yarın çok çok önemli bir gün olacak
    3.82-3.84 üstü kapatmazsa 3.45 e kadar çekilme bekliyorum
    USD nin neden düştüğü/düşeceğini anlatan diğer görüşüm

Şaşılacak birşey yok. TCMB piyasayı %11 den fonluyor
    Geçen hafta %8 den dönmüyordu. 10 gün önce %8 olan ağırlıklı fonlama maliyeti %10.50 Ye yükseldi yani merkez faizi artırmadım diye hükümete şirin gözükse de aslında net %2.50 artış yaptı böyle ponzi game bozuldu yanı artık japon ev hanımları bu ülkede trade yapamıyor. Böyle olunca USD Ye rush sona erdi. Merkez kaleyi savunduğu sürece TL king kaleden açılırsa ozaman yeniden oyun başa döner

Ocak ayı başında görüşümü belirtmiştim aynı şekilde portföyümü koruyorum

Bu yıl borsa yılı

tarih 03 şubat 2017 sayfa 192

3.88 gibi yazdığım 3.45 hedefini koruyorum
    3.70 ın altı görüldü.

Borsa da tarihi zirve 2017 de görülür.
    6 haneli endexe hazır olun

tarih 19 şubat 2017 sayfa 203

USD de benim gördüğüm 3.67 ilk direnç asıl direnç 3.78
    buralar geçilmediği sürece yön aşağı
    3.45-3.50 arasına gelirse ki ben bekliyorum alım için imkan verir. Orta vadede daha aşağısını beklemiyorum buradan mutlaka alım gelip yönü tekrar yukarı çevirir

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.50gorurse altina iner bence.Pazartesi Sali kritik gun bence.
    Seat IBIZA FR

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kac kez bekleyin yazmaliyim....?
    Buarada dolarin teknikle taktikle alakasi yok. Seviyeci arkadaslarim,biraz piyasaya bakin lutfen.

wekoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence tam alım noktaları doların
    gariban 106 gti....

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Uçaktaydım yurtdışından yeni döndüm

Yetişmedi

Haftasonu birşey olur dolar çıkarsa üzülcem

Endeks şişirmeye devam etmiş

Baskı devam ediyor.

Bankalar sene sonu o dolar euro almadan nasıl kısa vade yükümlülüklerini kapatacak yurtdışının

Pazartesi fırsat bulursam almayı düşünüyorum
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim uzun sağa sola bi posta koysana dolar yükselse yaa
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

excellency23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bist 100bin i göstertecekler bence. sirf sekil olsun baska amac yok.

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doların değerini Fed belirler.. Kim neye seviniyor anlamıyorum hala... Hani Euro 3.6 olacaktı? Hani 100 Liradan altın alan uzunca zaman beklemek zorunda kalacaktı? Sorunun muhatabı kendisini biliyor ... Konumuza dönersek Türkiye eski günlerine fazlasıyla döndü , yüksek faiz!!! Emeklilik yaşı 70 Küsüre çıkıyor bu arada... Abd elbette batsın hepimizin ortak arzusu bu.. Konumuza döner isek 1.2 tl den başlayan dolar aşama aşama 3.9X'lerr kadar gitti ve Trump'ın fos çıkmasıyla her yerle kavga etmesi sonucu global olarak değer kaybetti ki Altın bunun teyidi... Aslında ben şu oldu bu oldu demek istemiyorum, Abd'nin doları Altını Petrolü istediği gibi manüpüle ettiğini düşünüyorum... Sonuç olarak Dolar rezerv para .. Dolar Rezerv para olmaktan çıksın Abd'nin durumu da hiç parlak değil ki Trump'u bu yüzden başa getirdiler çünki yükselen bir Çin var ve Asya ülkeleri hızla gelişiyor ve Abd çöküş dönemine girmiş olmasa bile duraklama dönemine girmiş durumda.. Altın ons 1.900 usd lerden buralara geldi, ben faiz yemem Borsaya bulaşmam diyen varsa ilk adres Altın olmalı ki orta uzun vadede ihya eder...
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abd li komutan bile rusya ve Çin ile savaşa girmeye götümuz yok diye beyanat verdi amerika gözden mi düşüyor artık.

Emeklilik yaşı bunlar her zaman olduğu gibi bir algı yarattı koyun gibi kabul mu edeceğiz kendileri bir dönem de emekli oluyor. Sağlıklı olsa bile 70 sene yaşama garantisi kimde var hani 55 60 da bile yokta 70 te emeklilik nasıl olacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doların değerini Fed belirler.. Kim neye seviniyor anlamıyorum hala... Hani Euro 3.6 olacaktı? Hani 100 Liradan altın alan uzunca zaman beklemek zorunda kalacaktı? Sorunun muhatabı kendisini biliyor ... Konumuza dönersek Türkiye eski günlerine fazlasıyla döndü , yüksek faiz!!! Emeklilik yaşı 70 Küsüre çıkıyor bu arada... Abd elbette batsın hepimizin ortak arzusu bu.. Konumuza döner isek 1.2 tl den başlayan dolar aşama aşama 3.9X'lerr kadar gitti ve Trump'ın fos çıkmasıyla her yerle kavga etmesi sonucu global olarak değer kaybetti ki Altın bunun teyidi... Aslında ben şu oldu bu oldu demek istemiyorum, Abd'nin doları Altını Petrolü istediği gibi manüpüle ettiğini düşünüyorum... Sonuç olarak Dolar rezerv para .. Dolar Rezerv para olmaktan çıksın Abd'nin durumu da hiç parlak değil ki Trump'u bu yüzden başa getirdiler çünki yükselen bir Çin var ve Asya ülkeleri hızla gelişiyor ve Abd çöküş dönemine girmiş olmasa bile duraklama dönemine girmiş durumda.. Altın ons 1.900 usd lerden buralara geldi, ben faiz yemem Borsaya bulaşmam diyen varsa ilk adres Altın olmalı ki orta uzun vadede ihya eder...
    Trumpla amerika çok çok daha iyiye gidicek ben o fos çıkdı tezine katılmıyorum.. siz bakmayın böyle konuşduğuna arkasında amerikanın en hardcore hatta cumhuriyetçilerin bile çekindiği bir tayfa var.. hepsi eski askerler generaller ve iş adamları falan.. söylemlerinin hepsinin bir amacı varki bunları uzun vadede görücez.

Böyle patavatsız konuşmasının bir sebebi var.. güçlü olmak istiyorlarsa eskisi gibi uzlaşmacı barışçıl bir amerika konseptinden amerikaya çıkartıp tekrar soğuk savaş mantığında dünyanın lideriyiz menfaatimiz neyse onu yaparız mantığında gitmeleri lazım.. iklim anlaşmasından çekiliceklerini söylemesi bunun en büyük kanıtı..

meksikaduvarını büyütücez demesi bunun en büyük kanıtı göçmenleri atmaya ve almamaya çalışması bunun en büyük kanıtı.. sıcak savaş olmaz ama parasal ekonomik soğuk savaş başlamışdır artık.. bundanda türkiyenin gram faydalı çıkıcağını düşünmüyorum hatta en çok zarar görücek ülkelerden biri olucaz bence neticede capitalimiz bütçemiz yaptığımız yatırımlar çekdiğimiz krediler ve dış borcumuz cari açığımız ortada..

trumpı anlamak isteyenler trumpın belgeselini oturup izlesin öyle boş bir adam değil aslında çok başarısız bir iş adamı ama hep bir şekilde görünmez eller onu kollamış.. batmak üzereyken ömür boyu yada 20-30 yıllık vergi affı vermişler zamanında.. amerika tarihinde bu affı alan ya tek yada çok az insandan biri belgesi izleyeli baya oldu tam hatırlamıyorum..

neyse kısaca bakarsanız arkasında görünmez sağlam bir kadro var.. her şey planlı hiç bir şey tesadüf değil trumpın gelme nedeni amerikanın ekonomisinin şahlandırılması ki bunu vergi reformuyla yapmaya başlası amerikada vergi afları ve gelire göre bireysel %20 %30 %40 vergi oranlarını %3 lere kadar düşürüceklerini açıkladılar.. bir sürü vergilerde düşüşler olucağını ve bazı vergileride artık almıycaklarını açıkladılar..

şirketlere çok büyük aflar indirimler yapılıcağı açıklandı .. bunlar tasarılar meclisden geçicek geçerde çünkü halkın çok istediği şeyler meclisden geçmesse bu sefer meclis halk düşmanı trump ise tam bir kahraman olur halkın gözünde..

trumpın kadrosunun bu tasarıyı açıklaması bile amerikada borsayı uzun yıllardan sonra ilk defa uçurdu.. kısaca trump varsa yoksa amerika diğerleri beni ilgilendirmez biz üreticez biz kazanıcaz biz zengin olucaz biz satıcaz herkese kafasında.. ve arkasındaki kadro ile bunuda yapar çünkü o kadronun bence trumpı seçme nedeni zaten bu gözünün kara olması..

çin büüyk bir ekonomi ama çokda gözde büyütülücek bir ülke değil en son verilerde hala askeri teknoloji olarak amerikanın 20 yıl gerisinde olduğu söyleniyordu.. amerika olmassa zaten çinde hiç bir şey kalır çünkü en büyük satıcısı amerika zaten yani bir yandan amerikaya göbekdende bağlı . kore amerika himayesinde zaten şu anda halada öyle oda amerikanın izin verdiği oranda hareket edebilir..

uzun oldu biraz ama trump boşa seçilmiş öyle tesadüf ile gelmiş biri değil.. şahsi fikrim sayın cumhurbaşkanımızlada anlaşamadı uzlaşamadı 20 dakika görüşme olmaz çünkü sadece fetösü,işidi,pyd si , yanan bir ortadoğusu sadece suriye değil iranı ırakı israili konuşulması gereken onlarca konu varken yani belki saatlerce konuşulması uzlaşılması gereken konu varken bırak 20 dakika 2 saat bile yetmiycekken 20 dakika görüşmeleri bence yıldızlarının barışamadığının göstergesi..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abd devleti bizim gibi değilki her gelen devleti ele geçiremiyor.. Çin'i küçümsemeyin bence, Çin eskisi gibi sadece ürün taklidi yapmıyor yeni ürün teknoloji geliştiriyor... Çin'de fabrikası üretimi olan Abd ve Ab ülkelerinin teknolojisini kaptı çoktan ve Çin kapılarını tüm dünyaya kapatsa kendi kendisine yeter.. Ab artık yaşlanmış nüfusuyla dağılma sürecinde çünki eskisi gibi sömüreceği ülkeler birer birer yavaş yavaş da olsa uyanıyor.. Eskiden Bmw Mercedes vardı şimdi bakın araba üretmeyen ülke kalmadı neredeyse ve rekabet kıran kırana.. Abd'de satılan modifiye parçalarına bakın %90'ı Çin malı... Kısaca ne Ab'nin ne Abd'nin geleceği uzun vadede yok! Saddam neden devrildi? Kaddadi neden devrildi? Çünki her ikiside dolar ile alış veriş yapmayı sonlandıracaklarını açıkladı ki dolar dünyada rezerv para olmaktan çıktığı anda Abd hızla güç kaybeder.. Eskiden terör belası sadece Ortadoğu'da vardı şimdi bakın Brüksel İngiltere Paris her yerde var.. Hiçbir devlet sonsuza kadar yükselmez emin olun Abd'nin çöktüğünü göremeyecek olsak bile zayıfladığını göreceğiz...
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Abd askeri yıllık bütçesi tüm dünyanın bütçesinden yüzde 15 daha fazla

Abd kimse yıkamaz beyler

Tüm dünya abd ye savaş açsa kazanamaz

Kaldırdığınız f16 ve füze sizi bombalar

Avrupayı özellikle ingiltereyi hiç yabana atmayın

Asker sayısı savunmada iş yapar saldırıda değil

O eskidendi şimdi adamlar uydularını radarlarını kitleyip bir bombalar yağdırır şaşar kalırız

O yüzden dolara birşey olmaz
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tip ulkelerin uzun vadeli politikalari var. 3-5 sene degil 60-70 vadeli politikalari. Yikmak zor ama yikilirsa bambaska seyler konusmak gerek ki ucu bucagi olmaz.
    Suan konusulucak sey biraz dunya gundemi isinicak,altincilara tut demistim aynen devam.3 haftadan fazla oldu. Kar realizasyonu yapanlar,dolara gecip yeni kanala girersek onu takip edebilirler. Benim gibi portfoyun buyuk bolumu dovizde olanlar sabir,dolara donme vakti geliyor. Hos ben cogunu donmustum. 1.12 onemli. Buarada tl faizleri costu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bende onu diyorum abd uzun aradan sonra derin devleti tam istedikleri gibi bir adam buldular.. trumpun belgeselini izleyin ne demek istediğimi anlarsınız.. trump dediğiniz insan babadan zaten milyoner olarak doğuyor ve askeri okulda okuyor okuldada okul komutanı gibi bir şey.. onun döneminde devresindekilerin hepsi amemrikada gerek ordu gerek devlet kademeleri yada ticarette çok önemli noktalarda insanlar olmuş... belgeselini izleseniz anlarsınız..
    öyle bir adamki kendi biyografisini kitabını yazan adam kitabı basmadan önce trumpa yollayıp efendim bir kontrol edermisiniz diyor trump okudum şahane olmuş falan gibi bir şeyler diyor kitap üretime geçiyor trump adama milyar dolarlık tazminat davası açıyor.. farklı bir karakter..

çine gelince çin teknoloji üretiyor ama ürettiği teknolojide hala stabil bir teknoloji değil bir çok şeyi öncü yapmaya çalışıp pazardan kar yapmaya çalışıyor ama hala ellerinde yeterince doğru düzgün arge olmadığı için ürettikleri ürünler sorunlar sıkıntılar arızalar çıkıyor.. misal parmak izi okuyucu çift kamera gibi özellikleri ilk çinli telefonlarda çıkmışdı ama yarım yamalak çalışıyordu iphone sonradan ekledi bu özellikleri ama kusursuz on numara çalışır şekilde ekledi.. basit bir örnek ..

kendine yetmeside göreceli çinin ekonomisi capitalist ama yönetim şekli hala sosyalist ne kadar kendi zenginlerini oluştursada yeni düzende hala sosyalist sistem altında milyarlarca insan yönetiliyor.. alım güçleri çok yok bunun dışında çinin üretim hammaddesi ağırlıklı geri dönüşüm ürünleri ve en büyük geri dönüşüm kaynağıda amerika..
    çinin öyle kendine ait öz kaynağı yok fazla..

Avrupa dağılıyorda tamamen bir algı oyunu nüfusu yaşlanmış falan ben gözümü açdım bu avrupanın nüfusu yaşlandı geyiği dönerdi yıl 85-86 idi avrupa birliği 90 lı yılları görmez dağılır deniliyordu o zaman ekonomik topluluğumu neydi galiba işte tam aksine git gide büyüdüler hala dağılır yaşlandı deniliyor nüfusu ama adamlarda tık yok.. adamlarda nüfus yaşlandığı falan yok .. stabil tutuyorlar nüfuslarınıki insanların yaşam kalitesi yüksek olsun.. yoksa hintliler gibi sokakda yaşayıp 1.5 milyar nüfusun olmuş çinliler gibi 2 lokma ekmek için bir ay çalışıp ranzalarda yatsınlar gibi düşünmüyor adamlar.. adam diyorki benim bir bireyim doğdumu bu adam çalışmasada işi gücü olmasada bir yaşam standartı kalitesi olucak .. bir evi arabası geliri olucak.. buda bana bir gider bu gideri karşılamam lazım..
    adamlar hesaplı kitaplı adamlar yoksa onlarda yurtdışından bir sürü ülkelerden kapılarını açıp 2 nesilde onları asimile ederler nüfuslarınıda çok rahat hızlı arttırırlar..

parçaların çinde üretilmesi başka bir şey o çinin büyük güç olduğunu göstermez tam aksine büyük firmaların giderlerini düşürmek için yaptığı stratejik taktikler.. kaldıki bir kural vardır üretimde özellikle ar-ge ve teknik tekolojisi yüksek amerikan japon firmaları falan kesinlikle yüksek teknolojilerini hala çinde üretmiyorlar.. çine sadece kaba parça chip duy lens anakart v.b gibi üretimi kaba teknolojik bir gizliliğide olmayan parçaları ürettiriyorlar.. gene gizli kendilerine ait özel teknolojilerin montajını çinden parçalar geliyor kendi ülkelerinde takıyorlar ... teknolojisi hırsızlığı yapılmasın diye.. o yüzden zaten çinliler taklit edemedikleri yerde eskiden o açığı kaptmak için radyo fener gibi şeyler eklerlerdi taklit ürünlerine..

abd ve avrupaya hiç bir şey olmaz.. avrupa denilen kıta tarih kadar eski ve birlik hep olmuş orda haçlılar falanda o çağların avrupa birliğidir.. çinde eski ama çinin kendi içinde kat etmesi gereken çok yollarda var aşırı fazla durduramadığı bir nüfusu var ve bu nüfusa bakmakla yükümlü.. çin zengin olabilir ama kendide çok iyi biliyorki parayı öyle harvurup harman savururlarsa gene 65 yılındaki büyük kıtlık gibi kıtlıklar çekerler..

Terör olayı bambaşka .. o konulara girersek iyicene siyaset olur.. sadece şunu diyim eğerki bir yerde varlık göstermek istiyorsan elinde yeterli neden ve kanıt olmalı.. her şey tv de izlenilenler gibi yada algı oyunlarıyla insanlara sunulanlar gibi olmaya bilir..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler