User Tag List

Sayfa 590/1068 İlkİlk ... 90490540580588589590591592600640690 ... SonSon
20286 sonuçtan 11.192 ile 11.210 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

b.arica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün Garanti Bankası aradı. 16.000 tl kredim hazırmış. Önce bir güldüm 2.xx faizlerle kredi çekicek kadar salak olduğumu mu düşünüyorsunuz dedim üstelik kredi kartı limitim hala 500 tl iken. Söyleyecek bir şey bulamadı. Teşekkür ettim kibarca kapattım.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha bu sabah ziraat katılım genel müdürü best fmdeydi.
    Fiziken çekilebileceğini söyledi.
    Ben de diğer bir çok bankadan çekilebilir diye biliyorum.
    Eğer çekilebilecek şekilde bir hesap varsa banka tüm bu altınları kasasında saklamak zorunda. Bu banka için pek mümkün olan bir yöntem değil ama ziraat ile hiç çalışmadığım için bilmiyorum.

Ben geçen sene Garanti, Yapı kredi ve Akbank a sormuştum onların bana ilettiği yöntem hep aynı idi.

Eksper geldikten sonra subede beraber açıp bakıyorsunuz altınlara gramajına değerine vs herseyine. Oradaki eksper bilezikleri özel bir makasla kesmişti ve içine bakmıştı.
    Neden diye sorduğumda o kadar farklı insanlarla karşılaşıyoruz ki bileziğin dışı altın kaplama ama içi demirden olanlar var demişti.

Bu tür yolsuzlukların önüne geçmek için tüm altınları toplayıp eritiyoruz bu sebeple siz fiziki olarak altın tutamıyorsunuz bankada demişti.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de ek olarak bordrolu çalışanları eklemek lazım. Esnaf canı ne zaman isterse, lazım olursa fiş keser. Esnaftan kastım bakkaldan başla, terzi, tadilat-dekorasyon, kuaför, oto yıkama, aklınıza gelen her çeşit iş yeri vergi kaçırıyorken bordrolu çalışanın maaşından peşin peşin kesiliyor vergisi.
    Sonra bizde oluşmuş kazanmak istiyorsan kendine iş yapacaksın kavramı doğmuş.
    Ailece gittiğimiz diş hekimi mesela altında sıfır E serisi, çeşmede yazlık ıvır zıvır ama gel bir de o vergi levhasına bak! Adama acır üç kuruşa sabahtan geceye çalışıyor dersin.
    Yada sokağımızdaki annemin arkadaşı bayan kuaförü, 10 senede aileden tek bir lira görmeden 2 araba 1 ev alabiliyor kazancıyla. 10 senede ödediği vergi arabanın kapısın almaz
    Örnekler çoğalır ancak bordrolu çalışanların yenen hakkı da bir dip not olsun..
    Kesinlikle katılıyorum.
    Ağlayan esnafa bakın ne vergi veriyor diye.
    Bende net maaş 5.000 küsür TL'yi geçsin, brüt üzerinden 6.ayda kesilen tutar 3.000 TL'yi buluyor, haram zıkkım olsun ne diyeyim. Düşünün elime geçen para 5 bin, hani 10-15 geçse de 3 vergi alsa neyse diyeceğim.

Futbolcu örneği var, o örneği var, bu örneği var... Önceden millet fatura vereyim mi, abi fiş bilmemne yapayım mı dediğinde adamları tanıyorsam iyilik olsun diye yok yok derdim. Şimdi "ver, evet kullanacağım" falan diyorum. Kes fişini, faturanı, vergini ver pezevenk, benimki çatır çatır daha parayı almadan gidiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen Ticaret Odasının Onur belgesi paylaşımını yapmıştım. İşte şirketlerinizden bilmem nekadar vergi verdiğiniz için plaket vs. Tamam aga bu gurur verici birşey. PEKİİİİ sevgili devletim bana bunların karşılığında ne verdi?? Hiçbirşey. Ulan hani kaç defadır torba yasada vergi indirimi ödülü vardı nerede?

Banka bile özel kredi yatırım kredisi dağıtılacağı zaman ilk bizi arıyor. Bende diorumki Allah razı olsunda bize gelene kadar kimler kimler NEFES yada bilmem ne kredisi alır diyorum. Banka Müdürü diyorki abi herkesi borcu var devlete senin yok senin işlemin ilk günden rahat olur.

Yani dürüste vergi ödeyene, bu devletimiz bakmıyor arkadaş. Ben ciddi mali cebelleşme çekiyorum. Adam çıkarmayayım, vaktinde otomatik ödemelerle herşey ödensin diye ama artık ödenmeyecek seviyeye geliyor. Devlet diyorki boşalt firmanın içini ödeme vergini kimsede senden birşey alamasın. Yakıştıramıyoruz işte kendimize
    Ya arkadaşım kredi çekebilmek için kaç senelik şirkete ilk defa kâr göstermiş. Çalıştığım kurum da aidatı geçirmiş kârı görünce
    Adam gelmiş sövüyor, bin küsür TL aidat mı olur diye. Eee dedim, o kadar sene ödemediğine say.

%100 katılıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birebir tanıdığım bir ajans sahibi bundan 4 sene önce devlete sgk ve vergiden 3 milyon lira borç yaptı. Adam senelerce ne sgk ödemiş ne vergi ödemiş. Altında q7si, nişantaşında evi, bmw motoru var. İki defa vergi affından yapılandırmaya girdi onları da bozdu ödeme yapmadığı için. Bu adamın ne mallarına haciz kondu ne de bir işlem yapıldı. Yurt dışına çıkış yasağı bile yok, elini kolunu sallaya sallaya geziyor, amerikaya gidiyor vs. Geçen işten çıkarıp tazminat vermediği bir elemanla konuştuk, avukata gitmiş bunu mahkemeye vermek için, adam şirketin içini boşaltmış başkasının üstüne de geçirmiş. Avukat diyor ki şu anda bu şekilde içi boşaltılmış binlerce şirket var, sahiplerinin dünya umurunda değil...

Biz arabanın vergisini 1 ay geciktirsek mesaj yağar yolda polis çevirir böyle adamlara hiç bir şey olmuyor
    Taksit taksit okuyup mesajlara ayrı ayrı cevap verdim kusura bakmayın;

Bir arkadaşım bu yüzden battı resmen.
    Adamlara kaç ay önce söylemişler paraları kaçırmaya başlayın, malları kaçırmaya başlayın diye.
    Yok demiş biz öyle şey yapar mıyız, olmaz öyle şey, itibarımız cart curt...
    İş patlayınca elleri ayakları bağlandı. Makineler gitmesin de üretim yapabilelim borçlarımızı ödeyelim diye onları kaçırdılar.

Dürüst oldun mu olmuyor. Devlet dürüstü ve üretim yapanı çok güzel cezalandırıyor.

Ya herşeyi geçtim, ben vergimi 1 ay aksatmadan vermişim, bilmemne yapmışım. Aynen dediğin gibi, bu adamlar bi *** ödemiyor etmiyor, affa uğruyor. Affedileni de ödemiyor adam ya?!! Aksine sen bu adamdan faiziyle haşırt diye alacaksın arkadaş. Bi daha da yapılandırma bilmemne yapamayacak.

Arkadaşın biri övüne övüne söylüyor, ben hiç trafik cezası ödemedim. Hep affedildi, hep bilmemne oldu... Aferin iyi *** yedin. Ama boku yiyen biz olduk hep zamanında ödeyerek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla senelerdir vergilerimizi ilk gününde öderiz ailecek, bizim için vergi vermek bir vatandaşlık görevi, bir ödev. Ama ödemeyip seneler sonra cezasız faizsiz ödeyenleri görünce keriz gibi hissediyorum. Bir tane cezam var inat ettim ödemiyorum duruyor öyle, dursun.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emrhn28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla senelerdir vergilerimizi ilk gününde öderiz ailecek, bizim için vergi vermek bir vatandaşlık görevi, bir ödev. Ama ödemeyip seneler sonra cezasız faizsiz ödeyenleri görünce keriz gibi hissediyorum. Bir tane cezam var inat ettim ödemiyorum duruyor öyle, dursun.
    valla ceza konusunda ben ödemeyenlere kızamıyorum, kimseninde kızmaya hakkı yok. Bu konuda kızılabilecek tek merci devlet kurumları ve devletin hükümetin kendisidir.

Ben arabamı sattıktan sonra 500 küsür tl ceza geldi. sen 3 yıl cezayı beklet. Sonra en yüksek noktadan faiz işlet. Sonrada gel benden 2000 tl iste. Salakmıyız biz? Satış yapılamasa zaten zamanında öderdim faiz girmeden. Hayır cezanı kesiyorsan, 15 gün içinde iletirsin, maksimum 3 ayda süre verirsin. Süre dolar dolmaz ilk çevirde 15günlük bir uyarı, ödenmemesi halinde araç trafikten mendir diyor. Herkes ipe ipe zamanında öder.

3 yıl nedir arkadaş? neyse sonra af çıktıda ana paranın bile altında ödedik ama çözüm değil yani, ödemeyen af çıksada ödemiyor çoğu zaman. 15 yıl yakalanmadan vergi borcunu ödemeyip sonra zaman aşımı muhabbetiyle şimdinin 300-400 bin tl borcunu sildiren adam var tanıdığım.

Sen bunları tahsil edeme, sonra masum işçinin daha maaşını eline alamadan yarısını vergi ve primlere öde. Yemin ediyorum sgk ya ödenen primleri özel bir sigorta şirketine ödesek, hastalandığımızda evimizin balkonuna bile helikopter indirirler.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu hafta sizce nasıl geçicek ?
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merkez viopta tarıyor tüm kontratları
    canına okudular bütün tahtaların
    bu haftaya öngörüm yok bant hareketi devam eder diye düşünüyorum ama 13 eylülde faiz gelmyecek ya da beklentinin altında gelecek gibi
    yoksa bu hareketlere girişmezlerdi heralde çözemedim :s
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir miktar 60lardan alınır
    60 kırılırsa 52..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir miktar 60lardan alınır
    60 kırılırsa 52..
    6,90 kar satışı diyordun 60-63 bandına sıkıştı. 13 Eylül'de sanırım dananın kuyruğu kopacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6,90 kar satışı diyordun 60-63 bandına sıkıştı. 13 Eylül'de sanırım dananın kuyruğu kopacak.
    Satış demedim ztn 6.60 için alım dedim 6.60ı gördük
    dün kar almak için 6.72 demiştim orada bir miktar çıkanlar bgn 6.60tan yerine koyabilirler anlamında

13 eylüle kadar eğer gelirse; 6.60-6.52 ve 6.40 alım yeridir,
    6.66-6.72 satım yeri
    bu bantta işlem yapabilirsiniz

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    13 Eylül kısmını kaçırdım kusura bakmayın. @rebelh nedir 13 Eylülde açıklanacak/olacak ?

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TCMB PPK faiz kararı açıklanacak.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TorqueTuning Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim

Çelik don siparişini verelim o zaman

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TorqueTuning Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi telefondan girdim direk önüme bu çıktı nabız 180
    Açıkta pozisyonum var Bi heyecan olmadım değil 😀

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6 sıfır attık paramız değerlendi diye dövünüp durdular şimdi ne değişti

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    13 Eylül ün sonuçları hakkında öngörülerinizi alabilir miyiz
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu 6.60 dı dırenc sonra 6.90 oldu yahu
    6.60 ı hıs kaale almadı,90 lara gelmeden 2 gun ustuste ucuz fıyattan sattı.
    Neyse,bu iş grafıkle yapılsaydı,milyonlarca zengınımız olurdu.
    Gelelım gerceklere; gozumuz aydın,rahıp bırakılıyor,hemen degıl ama işin ucunda bırakılıcak. Savcı degıstı.
    Almanya ıle bırlık kesajı verılecek,yarın borsa yukarıda.
    Bır mıktar daha gevseyecek. Alım ıcın hazırız eger bozan varsa...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler