User Tag List

Sayfa 717/1068 İlkİlk ... 217617667707715716717718719727767817 ... SonSon
20286 sonuçtan 13.605 ile 13.623 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

488
    Misafir
    Alıntı TorqueTuning Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dolar'ın 2019'da hala güçlü duracağını düşünüyorum zira FED 2019'da 3 tane faiz artışı öngörüyor, EU zone ise ancak 2019 son çeyreğinden sonra parasal sıkışlaşmada adım atıp faizleri adım adım arttırabilirim dedi. Bu durumda 2019 son çeyreğine kadar parite sanki USD lehine olacak gibi sonrasında ise EUR güçlenecektir.

Bakın ;

1) Trump Suudlar ile anlaşarak Opeci de kullanarak Petrol fiyatlarını yükseltti ; Yükselen petrol fiyatları sonucu
    a) Pekçok ürünün hammmaddesi petrol olduğu için Fed'in de istediği enflasyon yükselmeye başladı
    b) Yüksek petrol fiyatları ile de piyasadan para çekilmiş oldu.. Trump arapların elinden parayı zaten birşekilde alıyor ama silah satıyor ama ben seni koruyorum diyor git Abd tahviline yatır!!

Şimdi ise Trump petrol fiyatlarından rahatsızım diyor!!! Petrol fiyatının düşmesi Euro bölgesi lehine gelişir bu önemli unutmayın
    Petrol fiyatlarının düşmesi Abd enflasyonun düşmesine dolayısı ile Fed'in faiz artırımı temposunun düşmesine sebebiyet verir bu da çok çok önemli.. Trump'un kafasında da Fed'in faiz artışını yavaşlatarak Dolar'a globalde değer kaybettirme fikri var çünki güçlü Dolar ihracata engel!!! Bu sebeple ben olsam Döviz tutacaksam mutlaka Dolar karşısında diğer paraları da incelerim.. Aslında buraya Euro,İsviçre frangı gibi paraların da grafiği konulabilir..

Son olarak bir Fed başkanı Aralık 2018 Faiz artışı hata olur dedi (Haber linkini bulamadım ama haberi gördüm eminim.!!)

Tl'yi bambaşka bir alemde düşünün, Doların düşmesi Euro'nun çıkması aslında bizi çok bağlamıyor çünki biz ne ettiysek kendimiz yaptık.. Yoksa Fed faiz artışları Tl'yi çok hırpalamadı emin olun.. Brezilya kaç kere faiz indirdi ve parası yıllar önce 4.2 Real 1 Usd idi en son bu sene bizim sayemizde yine aynı değer kaybını yaşadı ve düzeldi şimdi ise 3.75 Real 1 Usd!!!

488
    Misafir
    Bitcoin 5.000 usd altını gördü!!! Hatırlarsanız bir ara Bitcoin furyası vardı ve kimisi 30 bin usd olacak kimisi 100 bin usd olacak demeye başladı!!! Bu haberler çıktığı anda satıp kurtulması gerekiyordu bu illete bulaşanların.. Spekülatörlerin her zaman değişmez taktiğidir bu.. Ne zaman Usd düşecek şeklinde haberler çoğalırsa bilinki tuzaktır.. Önce haberi yayarlar sonra gerçekten de düşmeye başlar sonra bir anda piyasadan o kadar hızlı toplarlarki..

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben2 haftadır euro alıyorum....

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 488 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bitcoin 5.000 usd altını gördü!!! Hatırlarsanız bir ara Bitcoin furyası vardı ve kimisi 30 bin usd olacak kimisi 100 bin usd olacak demeye başladı!!! Bu haberler çıktığı anda satıp kurtulması gerekiyordu bu illete bulaşanların.. Spekülatörlerin her zaman değişmez taktiğidir bu.. Ne zaman Usd düşecek şeklinde haberler çoğalırsa bilinki tuzaktır.. Önce haberi yayarlar sonra gerçekten de düşmeye başlar sonra bir anda piyasadan o kadar hızlı toplarlarki..
    20 bin dolara kadar çıktı btc, kafası çalışanlar 4-5 binken aldı 15-17 aralığında sattı, hep söylüyorum yatırım yapacaksanız konu hakkında bilgi sahibi olmadan yatırım yapmayın, grafik okumayı bilenler için btcnin 20 bin dolarları bile görmesinin ne kadar zorlama olduğu çok açıktı, büyük sürpriz değildi yani düşmesi aslında.

Bir yatırım aracı neden illet olsun onu anlamadım

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    19.000 dolarda alan adam 18500 dolara stop loss koysaydı madem. usd de kalırdı parası Bitcoin şuan var olan coin piyasasındaki 2000 coinden biri. Sadece bitcoine girip beklenerek para kazanılmaz zaten. Kazanılmaz demek yanlış oldu, bunlar arasındaki pariteleri değerlendirerek para kazanılıyor demek istedim
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

488
    Misafir
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20 bin dolara kadar çıktı btc, kafası çalışanlar 4-5 binken aldı 15-17 aralığında sattı, hep söylüyorum yatırım yapacaksanız konu hakkında bilgi sahibi olmadan yatırım yapmayın, grafik okumayı bilenler için btcnin 20 bin dolarları bile görmesinin ne kadar zorlama olduğu çok açıktı, büyük sürpriz değildi yani düşmesi aslında.

Bir yatırım aracı neden illet olsun onu anlamadım
    Dolar alırsın,Altın alırsın,Euro alırsın,Jpy alırsın ve zarar etsen bile batma riskin yok!!! Bitcoin kumar ve tuzak... Altılı ganyandan da para kazanan çoook.. Ama her kumarbaz mutlaka eninde sonunda varını yoğunu kaybeder

488
    Misafir
    Bak sistem hiç değişmedi aradan yarım asır geçmesine rağmen ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    37 kırılınca 30a kadar indik
    5.30 seviyesi teknik olarak 3.38den 7.20ye giden yükseliş trendinin fibo %50 düzeltme noktası
    5.30 u 3. kez denedik yine olmadı bundan sonra olması gerek düşen trend çizgisine yol almak olmalı
    bugün 5.40tan geçiyor düşen trend
    5.29 stopla bir miktar alım yapılabilir
    fibo 50 noktası olduğunu yazmıştım yukarıda
    daha önceki yıllarda da kur düzeltme hareketini fibo 50 noktasında tamamlamış
    ytd
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar uzun vadede Euro/Dolar paritesi için ne diyorsunuz? Euro'ya geçmek mantıklı olur mu parite yapıp?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tequila818 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar uzun vadede Euro/Dolar paritesi için ne diyorsunuz? Euro'ya geçmek mantıklı olur mu parite yapıp?
    dinamikleri çok farklı
    fedin faiz arttırımı var
    brexit var
    italyanın uyuşmazlığı var
    ticaret savaşları var
    var oğlu var..
    karasızsanız 50/50 sepet yapın kafanız rahat olsun
    ben şahsen 6 ay-1 yıllık vadede doları bir tık önde görüyorum
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Bir ara bu konuda halkbank cezası gelirse öyle olur böyle olur deniyordu, ne oldu o iş ?

_AS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün vadem bitti stopaj kesintisinin %5 olduğu son ay. 92 gün yapmayı planlıyorum ki şuan %23 üstü alamadım.

Ya da dovize mi geçsem 3 aylık süreçte vadeden fazla getirisi olur mu? 5.35'ten dolar alsam minimum 5.70 görmesi lazım fazla getirmesi için. Al sat yapacak grafik okuyacak vaktim olmuyor.

tutar 250.000 üstü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    $ için seçimlere kadar bu seviyelerde mi gideriz tahmini olarak ? Bir şekilde heralde ne yapıp ne edip kuru baskılıcaklar heralde, tek umudum yeni yılla birlikte geçen yılı baz alırsam bir artış yaşanması tabi bu benim görüşüm.

488
    Misafir
    Bu sene sonu kapanışına kadar işleri zor değil (Kuru baskılama anlamında) .. 2019 için 3 ay vakit var ama Mart son tarih ... Risk görenler bu sene sonuna kadar Döviz pozisyonuna girebilir, cesareti olanlar veya benim gibi kredi ile döviz almak durumunda kalanlar finansman maliyetini hesaba katarak son tarih Mart seçim öncesi olmak üzere pozisyon alabilirler ki biz öyle yapacağız.. pimi çekilmiş saatli bomba gibi bir durumumuz var hangimiz bilebiliriz ki kaçıncı saniyedeyiz..

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir ara bu konuda halkbank cezası gelirse öyle olur böyle olur deniyordu, ne oldu o iş ?
    al papazı ver papazı oldu o iş. kayda değer bir ceza gelmeyecek yüksek ihtimalle.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı 488 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sene sonu kapanışına kadar işleri zor değil (Kuru baskılama anlamında) .. 2019 için 3 ay vakit var ama Mart son tarih ... Risk görenler bu sene sonuna kadar Döviz pozisyonuna girebilir, cesareti olanlar veya benim gibi kredi ile döviz almak durumunda kalanlar finansman maliyetini hesaba katarak son tarih Mart seçim öncesi olmak üzere pozisyon alabilirler ki biz öyle yapacağız.. pimi çekilmiş saatli bomba gibi bir durumumuz var hangimiz bilebiliriz ki kaçıncı saniyedeyiz..
    Her türlü döviz diyoruz yani doğru mudur? Her türlü yüksek seviyede artacak seneye?
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

488
    Misafir
    Döviz ama Dolar değil sadece., Ben Doları işim için mecburi alıyorum Dolar bir araç benim için... Euro'ya da mutlaka bakın derim

Seneye bu seneyi arayacağımız zaten bilinen bir gerçek.. Bu seferki kriz 1994-1996-2001 tarzı birşey değil., O dönemlerde Kriz olur Dolar faiz uçar sonra bir düzeltme olur yolumuza devam ederdik., Bu sefer herkes borçlu olduğu için bizi krizden çıkarabilecek bir kaynak yok, yani çok uzun sürecek bir kriz.. Seneye Bankalar daha da sıkıntıya düşer çünki batan her işletme,işsiz kalan her kişi birbirine sirayet edicek.. Bugüne kadar Kgf kredileri ile şu veya bu şekilde idare edildi ama artık pek alan kalmadı.. Konut kredi faizleri nerdeyse aylık %3 kim bu ortamda kredi çekip ev alacak? Faizi düşürmeye kalkarsan faiz ters tepki verip daha da yükselicek.. Bir önceki sefer faizi artırarak faizin düşmesini sağladılar bakın bu işler böyle malesef.. Hükümet bu sene olmasa bile mutlaka faiz indirimini deneyecektir önümüzdeki sene başı.. ama ters tepme olasılığı %90 üzeri malesef, o sebeple kendinizi kurtarın .. Yüksek faizde çözüm değildir bu arada, pekçok şirketin batmasının ana sebeplerinden birisi finansmanın aşırı pahalı ve ulaşılamaz olması

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _AS_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün vadem bitti stopaj kesintisinin %5 olduğu son ay. 92 gün yapmayı planlıyorum ki şuan %23 üstü alamadım.

Ya da dovize mi geçsem 3 aylık süreçte vadeden fazla getirisi olur mu? 5.35'ten dolar alsam minimum 5.70 görmesi lazım fazla getirmesi için. Al sat yapacak grafik okuyacak vaktim olmuyor.

tutar 250.000 üstü.
    parçalara bölmek en mantıklısı. sepete olayı bir kısmı vadeli kalanı dolar ve euro. hepsi mantıklı bence.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler