User Tag List

Sayfa 809/1068 İlkİlk ... 309709759799807808809810811819859909 ... SonSon
20286 sonuçtan 15.353 ile 15.371 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi yaptılar iyi
    tüm gelişen ülkeler %2 kaybediyor ama bütün dünyadaki traderler "ulan bunlar %2 gidiyorsa tl %6 gider" mantığıyla sığ piyasada tlye çöküyorlar
    biraz canları yanmalı tamam tlnin itibarı yok hükümet politikaları yanlış ama bizde bu ülkenin içinde yaşıyoruz bu adamlar bedel ödemezlerse biz yarın öbürgün aç kalırız kısa vadeli canlarını yakıp diş göstermek iyidir..
    madem swaptan gidiyoruz şunu da belirtelim: bu işin tek sıkıntılı tarafı borsa
    yabancı dışarıda tl bulamayınca açıktaki pozisyonunu kapatmak için hisseleri tahvilleri satıyor
    bu arada bu %250 faizi biz vermiyoruz londradaki takas piyasası veriyor biz bunun için piyasaya tl vermeyi kestik şimdi kimse satacak tl bulamıyor..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Focus4171 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    madem swaptan gidiyoruz şunu da belirtelim: bu işin tek sıkıntılı tarafı borsa
    yabancı dışarıda tl bulamayınca açıktaki pozisyonunu kapatmak için hisseleri tahvilleri satıyor
    bu arada bu %250 faizi biz vermiyoruz londradaki takas piyasası veriyor biz bunun için piyasaya tl vermeyi kestik şimdi kimse satacak tl bulamıyor..
    İşte sıkıntı olacak noktada burada başlıyor. Belki bunu haklı nedenlerle yapıyoruz fakat bu seferde TL borcu olan yurdışındaki firmalar TL bulamayınca sıkıntıya düşüyor. Ülkeye girecek olan yabancı yatırımcıda bunu göze alarak giriş yapmıyor. Böyle giderse zaten borsa morsada kalmaz ortada. 2-3 günde nerelere indi zaten. Bir orta yol bulunması şart. Bunlar çok kısıtlı 1-2 haftalık önlemler olur. Kalıcı çözüm lazım. Yoksa biz kulak çekeceğiz derken, onlar kulak kesecekler...
    eleştiri gizli hayranlıktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Focus4171 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte sıkıntı olacak noktada burada başlıyor. Belki bunu haklı nedenlerle yapıyoruz fakat bu seferde TL borcu olan yurdışındaki firmalar TL bulamayınca sıkıntıya düşüyor. Ülkeye girecek olan yabancı yatırımcıda bunu göze alarak giriş yapmıyor. Böyle giderse zaten borsa morsada kalmaz ortada. 2-3 günde nerelere indi zaten. Bir orta yol bulunması şart. Bunlar çok kısıtlı 1-2 haftalık önlemler olur. Kalıcı çözüm lazım. Yoksa biz kulak çekeceğiz derken, onlar kulak kesecekler...
    evet kesinlikle kalıcı çözüm değil ztn swap piyasasını kontrol ederek bende dolarda longa geçicem
    benim bahsetmek istediğim tl üzerindeki bu "uçar kaçar yüklenelim" algısı bir ara bitcoinden daha çok işlem hacmi vardı tlnin yine son 2 günde o hacme ulaşmıştır
    cuma günü bizde piyasa kapanınca 2 şey oldu 1.si fitch açıklama yaptı "abdnin faiz kararı tl üzerindeki baskıyı arttırabilir" diye aslında faiz kararı tl üzerinde baskı yaratmaz aksine gelişen ülkeler için iyi
    2.si bloombergde altyazı çıktı "merkez bankası rezervleri çok düştü bunu gizlediler açıklamadılar" minvalinde bir açıklama. mb rezevrlerini açıklamaz her hafta rapor olarak sunar sitesine koyar yine olağan dışı bir durum yoktu ha net rezerv düşmüş o doğru ama kaçak göçek bir olay yok

bunlar 10 dakika içinde oldu ve o gece kurda 5.84 görüldü ben burada vurun abalıya mantığı seziyorum
    ben ingilterede bir trader olsam tüm gelişen piyasalar kayıp yaşarken bende tl satarım çünkü en zayıfı tl daha önce de tl satarak iyi para kazanmışım üstüne de 2 manipülatif haber geldimi mis gibi bedava para..
    tlnin bu bakış açısını kırması lazım o yüzden mbnin tl kısmasını akıllıca bir hamle olarak görüyorum

onat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @rebelh devlet bankalarının gece yarısı dolar için tanzim satış yaptığı hakkında fikrin nedir ? yani ben xxx devlet bankasından gece internet üzerinden düşük kurlarla dolar alabiliyor muyum yoksa asparagas mı ?

bu arada investing'in yorumları hakkında ne diyorsunuz
    schumi
    dr.46
    iron tyson
    frank ' the chemist ' zane

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @rebelh devlet bankalarının gece yarısı dolar için tanzim satış yaptığı hakkında fikrin nedir ? yani ben xxx devlet bankasından gece internet üzerinden düşük kurlarla dolar alabiliyor muyum yoksa asparagas mı ?

bu arada investing'in yorumları hakkında ne diyorsunuz
    investinge girmiyorum hocam benim veri/haber kaynağım twitter investingde herkes yazıyor
    doları tanzim satış yapamazlar ha birilerine fayda olsun diye gece fiyatları düştüler diyelim o sırada ekran başındaysak bizde alabiliriz belki danışıklı dövüş olarak böyle bir şey yapabilirler ama o da sizi bizi ilgilendirmez(kamu zararı hariç) piyasayı etkilemez sadece kim için yaptılarsa onun cebini doldurur..

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Süreci yakından takip eden bir bankacı kurlardaki hareketin arka planını anlattı.

İşte o açıklama:

"Fotoğrafa bakınca şunu söyleyebilirim. Bir kara pazartesi yaşatılmak istendi, ama Merkez Bankası hamlesi ile engellendi.

Cuma günü yaşanan kur atağından sonra Pazartesi günü piyasaların kısmen sakinleşmiş olmasında, Merkez Bankası’nın açıklamaları ve alınan diğer aksiyonlar etkili oldu.

Uluslararası bankaların başını çektiği bazı bankalar Türk Lirası’na karşı pozisyon aldı. Cuma günü başlayan yükseliş, Türk Lirası satışları ile dün çok daha ileri taşınacaktı.

Merkez Bankası yaşanan atak sonrasında para politikasını daha da sıkılaştırarak piyasaya fonlama sağladığı 1 haftalık Açık Piyasa İşlem ihalelerini durdurduğunu açıklamıştı. Bu hamle ile TL satışının maliyeti yükseldi.

Swap yoluyla TL borçlanma faiz oranları yüzde 95 seviyelerine yükseldi. Bunda TL'ye karşı döviz satın alıyor olmaları ve TL’yi dövizi satan bankalara ödemek zorunda olmaları da etkili oldu.

Yabancı bankaların özellikle döviz alımları karşılığında TL ödemelerinde zorlandığı hatta bazı büyük bankaların temerrüde düştüğü konuşuluyor.

Giriştikleri bu hamle sonrasında birkaç milyar TL açık ve çok büyük bir maliyeti karşılamak zorunda kaldılar. Türk Lirası’na karşı bu pozisyonu almanın maliyetini üstlenmeleri gerekecek.

TL satarak döviz alımı yönündeki bu talebi sürdüremezler. Bu maliyete rağmen bu pozisyonda dururlarsa, Türkiye ile ilişkilerini riske atarlar. Ayrıca yaptırımlarla da karşı karşıya kalabilirler.

Dışardaki bu gelişmeler ve pazartesiden itibaren kurda bu geriye gelişten sonra içerde de yerleşiklerin döviz satmaya başladığını gözlemliyoruz.

Kaynak: Son dakika: Kurlardaki hareketin arka planı ortaya cıktı - Haberler Son Dakika

Gazetelerde böyle haberler dolaşıyor.
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yandaş medya rulez!!!

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vayy arkadaş ben crx e k20 swaplarken bu swap işi ne kadar pahalı demiştim gördüm ki bizim ki devede kılmış
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı naci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süreci yakından takip eden bir bankacı kurlardaki hareketin arka planını anlattı.

İşte o açıklama:

"Fotoğrafa bakınca şunu söyleyebilirim. Bir kara pazartesi yaşatılmak istendi, ama Merkez Bankası hamlesi ile engellendi.

Cuma günü yaşanan kur atağından sonra Pazartesi günü piyasaların kısmen sakinleşmiş olmasında, Merkez Bankası’nın açıklamaları ve alınan diğer aksiyonlar etkili oldu.

Uluslararası bankaların başını çektiği bazı bankalar Türk Lirası’na karşı pozisyon aldı. Cuma günü başlayan yükseliş, Türk Lirası satışları ile dün çok daha ileri taşınacaktı.

Merkez Bankası yaşanan atak sonrasında para politikasını daha da sıkılaştırarak piyasaya fonlama sağladığı 1 haftalık Açık Piyasa İşlem ihalelerini durdurduğunu açıklamıştı. Bu hamle ile TL satışının maliyeti yükseldi.

Swap yoluyla TL borçlanma faiz oranları yüzde 95 seviyelerine yükseldi. Bunda TL'ye karşı döviz satın alıyor olmaları ve TL’yi dövizi satan bankalara ödemek zorunda olmaları da etkili oldu.

Yabancı bankaların özellikle döviz alımları karşılığında TL ödemelerinde zorlandığı hatta bazı büyük bankaların temerrüde düştüğü konuşuluyor.

Giriştikleri bu hamle sonrasında birkaç milyar TL açık ve çok büyük bir maliyeti karşılamak zorunda kaldılar. Türk Lirası’na karşı bu pozisyonu almanın maliyetini üstlenmeleri gerekecek.

TL satarak döviz alımı yönündeki bu talebi sürdüremezler. Bu maliyete rağmen bu pozisyonda dururlarsa, Türkiye ile ilişkilerini riske atarlar. Ayrıca yaptırımlarla da karşı karşıya kalabilirler.

Dışardaki bu gelişmeler ve pazartesiden itibaren kurda bu geriye gelişten sonra içerde de yerleşiklerin döviz satmaya başladığını gözlemliyoruz.

Kaynak: Son dakika: Kurlardaki hareketin arka planı ortaya cıktı - Haberler Son Dakika

Yine gücümüzü konuşturmuşuz..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı naci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İşte o açıklama:

boltladığım kısım hariç doğru
    hiç bir yaptırım yapamazlar en fazla swap maliyetlerini arttırarak canlarını yakarlar
    ha bunun karışılığında da tahvil ve borsa etkilenmiş olur
    tahvil piyasası swap piyasasının 35 kat büyük hacimlisi ve şuan da orada tl tahvilleri %4-5 gibi rakamlarda bu da daha çok maliyet demek o yüzden sürdürülebilir bir şey değil bu yapılan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    41-42 bandından geçen bir trendimiz var bakalım oralara dokunabilecek mi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    41-42 bandından geçen bir trendimiz var bakalım oralara dokunabilecek mi
    Nereye dokunur dokunmaz bilinmez ama borsaya fena dokunuyorlar... Bende sabah değindiğim 45 noktasını baz aldım. Bir kaç kez test edip yokladı o bölgeyi ama daha aşağıya vermedi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Spottan satıp vioptan alıyorlar viop kontratları yukarıda kaldı hep

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nereye dokunur dokunmaz bilinmez ama borsaya fena dokunuyorlar... Bende sabah değindiğim 45 noktasını baz aldım. Bir kaç kez test edip yokladı o bölgeyi ama daha aşağıya vermedi.
    Gelecektir az sabır
    Ama bizde piyasa kapalıyken gelir
    Yabancıların çok canı yanacak gibi duruyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gelecektir az sabır
    Ama bizde piyasa kapalıyken gelir
    Yabancıların çok canı yanacak gibi duruyor
    45 altı gelirse eğer, ben 28-30 arasını beklerim Altına gelmezse yön yukarı, ayı tuzağıymış der geçerim Yabancılar yansın bişeycik olmaz, hep onlar mı can yakacaklar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    45 altı gelirse eğer, ben 28-30 arasını beklerim Altına gelmezse yön yukarı, ayı tuzağıymış der geçerim Yabancılar yansın bişeycik olmaz, hep onlar mı can yakacaklar
    28-30 sanmam bu düşüşün nedeni swap piyasaları bu iş o kadar uzun sürmez yarın swaplar normalleşme başlar bence gelirse 41-42 o da bizde piyasa kapalıyken diyorum

Kişisel bloğumuz oldu konu da bizden başka pek ses yok
    Hele ben twit atar gibi post giriyorum inşallah birilerine faydası oluyordur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    28-30 sanmam bu düşüşün nedeni swap piyasaları bu iş o kadar uzun sürmez yarın swaplar normalleşme başlar bence gelirse 41-42 o da bizde piyasa kapalıyken diyorum

Kişisel bloğumuz oldu konu da bizden başka pek ses yok
    Hele ben twit atar gibi post giriyorum inşallah birilerine faydası oluyordur
    Kimse yazmasa da mutlaka okuyup değerlendirme yapıyordur. O yüzden bilgilendirmeyi kesmeyin derim. Sıkıntı oluyorsa - ye bassınlar anlarız biz
    Ben 45 altını zor görüyorum kapalı piyasada olsa ama hadi sizin için 41-42 olsun, siz kazanın yeter ki yabancıya gitmesin Ama gün içi o seviyelerde kalırsa ben 28-30 beklerim zor olsa da

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimse yazmasa da mutlaka okuyup değerlendirme yapıyordur. O yüzden bilgilendirmeyi kesmeyin derim. Sıkıntı oluyorsa - ye bassınlar anlarız biz
    Ben 45 altını zor görüyorum kapalı piyasada olsa ama hadi sizin için 41-42 olsun, siz kazanın yeter ki yabancıya gitmesin Ama gün içi o seviyelerde kalırsa ben 28-30 beklerim zor olsa da
    45 geldi

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    45 geldi
    Geçenlerde cds primi çok yükseldi bu iyiye işaret değil demiştin, şu anda nedir cds prim durumu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler