User Tag List

Sayfa 21/21 İlkİlk ... 11192021
387 sonuçtan 381 ile 387 arası

Konu: Araç muayene, TÜVTÜRK, tavsiyeler, yardım istekleri, istasyonlar vs paylaşımlar

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Killah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de yarin 13:45 Kurtkoy randevum var. Kartla odeme almiyorlar diyenler olmus, sitesinde de tam tersi yaziyor. Acaba guncel bilgi verebilecek var midir?
    kartla ödeme alıyolar ama vade farkı çıkıyor
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün muayenede araç üzerinde şerit var diye ağır kusur yazıldı. %30 unu geçmiyor farklı renk, mevzuata uygun dedim, bir önceki muayenede de böyle geçtim dedim. Mevzuat değişti ya Fulya faturası getir ya da söktür getir dediler. Var mı böyle bir mevzuat değişikliği? Mini cooper kaput ve bagaj şeridi çok kalın değil, geçilmiyor mu artık? Yoksa gittiğim istasyonun işgüzarlığı mı?
    Üşenme, mevzuat.gov.tr den karayolları kanununu oku derim. İlgili maddeyi bul. Sonra Tüvtürk Genel Müdürlüğe mail at durumu anlat.

İstasyonların iş güzarlığı oluyor. Eğer merkez kanuna rağmen söktür derse, o zaman "sizi uygun olmayan araca ok verdiğiniz için şikayet edeceğim" de ve gerçekten de git dava dosyasını açtır.

Ben böyle şeyleri hayatta affetmem ve sabırla uğraşırım xD

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üşenme, mevzuat.gov.tr den karayolları kanununu oku derim. İlgili maddeyi bul. Sonra Tüvtürk Genel Müdürlüğe mail at durumu anlat.

İstasyonların iş güzarlığı oluyor. Eğer merkez kanuna rağmen söktür derse, o zaman "sizi uygun olmayan araca ok verdiğiniz için şikayet edeceğim" de ve gerçekten de git dava dosyasını açtır.

Burada bir önceki muayeneden bahsediyorum

tolga_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç muaynesi konusunda yardımcı olabilecek biri var mı? Çekme belgeli. Ancak bazı parçaları için gürcüye götürmem gerekiyor.
    Alıntı .*$#_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enteresan, ha gayret vtı acıcak arayı derken adam araya tır soktu
    (Corsa C 1.7 dti hız sabitleyici ve Follow me home .)

srkns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün muayenede araç üzerinde şerit var diye ağır kusur yazıldı. %30 unu geçmiyor farklı renk, mevzuata uygun dedim, bir önceki muayenede de böyle geçtim dedim. Mevzuat değişti ya Fulya faturası getir ya da söktür getir dediler. Var mı böyle bir mevzuat değişikliği? Mini cooper kaput ve bagaj şeridi çok kalın değil, geçilmiyor mu artık? Yoksa gittiğim istasyonun işgüzarlığı mı?
    Maalesef doğru bilgi.
    Herhangi bir boyacida (tutar önemli degil) fatura getirirseniz cift renk olarak tespit muayenesi yapilip ruhsata işleniyor veya sokmeniz gerekiyor

Ornek Renault captur fabrikasyon tavan farkli renk, ruhsatta tek renk yazdığından ağır kusur sayılıyor ve kalıyor..
    Tolerans sıfır.. çünkü merkezden denetim yapilirken rastgele geçmiş bir zaman kamera kaydi açılıyor ve bu tip ve ağırlıklı olarak modifiyeli araçlar seçilip evraklari inceleniyor neden kusur yazılmadığı sorgulanıp, ortada bir art niyet aranıyor. Kimse de risk almamak için eş, dost, tanıdık da olsa görmezden gelemiyor.
    Ne mutlu Türküm diyene

berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Valla uğraşmasına uğraşılır da vakit ve çelik gibi sinir gerektiriyor bu ülkede hakkını aramak Çalışanların başındaki adam ile konuştuk baya, dedim neden geçirdiniz 2 sene önce diye, mevzuat değişti dedi, göster dedim yeni mevzuatı kaldı öyle Merkezden yapılan denetimler daha sıkı artık, mecburuz falan diye açıklamaya çalıştı sonrasında.

Alıntı srkns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef doğru bilgi.
    Herhangi bir boyacida (tutar önemli degil) fatura getirirseniz cift renk olarak tespit muayenesi yapilip ruhsata işleniyor veya sokmeniz gerekiyor

Ornek Renault captur fabrikasyon tavan farkli renk, ruhsatta tek renk yazdığından ağır kusur sayılıyor ve kalıyor..
    Tolerans sıfır.. çünkü merkezden denetim yapilirken rastgele geçmiş bir zaman kamera kaydi açılıyor ve bu tip ve ağırlıklı olarak modifiyeli araçlar seçilip evraklari inceleniyor neden kusur yazılmadığı sorgulanıp, ortada bir art niyet aranıyor. Kimse de risk almamak için eş, dost, tanıdık da olsa görmezden gelemiyor.
    Aracı aldığım kişi borusandan alınmış şeritlerin faturasını vermişti, ama ne şeridin rengi ne de araç plaka bilgisi var. Sadece şeridin parça numarası ve açıklama olarak kaput şerit vb gibi ifade var. Bunla da problem yaratırlar belki diye bagajdaki şeritlerin biri deforme olmuştu, onu yeniletip bir fatura alacağım folyocudan. Muayene ağır kusur yazdığı için 1 ay içinde gel ücretsiz olarak işleyelim dediler, faturayla götüreceğim tekrar artık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla uğraşmasına uğraşılır da vakit ve çelik gibi sinir gerektiriyor bu ülkede hakkını aramak Çalışanların başındaki adam ile konuştuk baya, dedim neden geçirdiniz 2 sene önce diye, mevzuat değişti dedi, göster dedim yeni mevzuatı kaldı öyle Merkezden yapılan denetimler daha sıkı artık, mecburuz falan diye açıklamaya çalıştı sonrasında.

Keyif senin tabi

Aslen 2.0 olan aracı gümrükten çıkartırken 1.4 diye çıkarmışlar. Araç Motorsuzdu. Kendi motorunu koydum. İş işletme için son muayeneye geliğinde Tüv-Türk kendi adres gösterdiği yerden fren yeterlilik istedi, muayene etmedi vs. Aynı kaset çalınmıştı. Kanun değişti.

Sonuç: Araca fren testi yaptırmadan muayeneden geçti gitti.

Öyle bi anlatasım geldi nedense

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)