User Tag List

Sayfa 21/23 İlkİlk ... 111920212223 SonSon
419 sonuçtan 381 ile 399 arası

Konu: Araç muayene, TÜVTÜRK, tavsiyeler, yardım istekleri, istasyonlar vs paylaşımlar

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Killah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de yarin 13:45 Kurtkoy randevum var. Kartla odeme almiyorlar diyenler olmus, sitesinde de tam tersi yaziyor. Acaba guncel bilgi verebilecek var midir?
    kartla ödeme alıyolar ama vade farkı çıkıyor
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün muayenede araç üzerinde şerit var diye ağır kusur yazıldı. %30 unu geçmiyor farklı renk, mevzuata uygun dedim, bir önceki muayenede de böyle geçtim dedim. Mevzuat değişti ya Fulya faturası getir ya da söktür getir dediler. Var mı böyle bir mevzuat değişikliği? Mini cooper kaput ve bagaj şeridi çok kalın değil, geçilmiyor mu artık? Yoksa gittiğim istasyonun işgüzarlığı mı?
    Üşenme, mevzuat.gov.tr den karayolları kanununu oku derim. İlgili maddeyi bul. Sonra Tüvtürk Genel Müdürlüğe mail at durumu anlat.

İstasyonların iş güzarlığı oluyor. Eğer merkez kanuna rağmen söktür derse, o zaman "sizi uygun olmayan araca ok verdiğiniz için şikayet edeceğim" de ve gerçekten de git dava dosyasını açtır.

Ben böyle şeyleri hayatta affetmem ve sabırla uğraşırım xD

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üşenme, mevzuat.gov.tr den karayolları kanununu oku derim. İlgili maddeyi bul. Sonra Tüvtürk Genel Müdürlüğe mail at durumu anlat.

İstasyonların iş güzarlığı oluyor. Eğer merkez kanuna rağmen söktür derse, o zaman "sizi uygun olmayan araca ok verdiğiniz için şikayet edeceğim" de ve gerçekten de git dava dosyasını açtır.

Burada bir önceki muayeneden bahsediyorum

tolga_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç muaynesi konusunda yardımcı olabilecek biri var mı? Çekme belgeli. Ancak bazı parçaları için gürcüye götürmem gerekiyor.
    Alıntı .*$#_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enteresan, ha gayret vtı acıcak arayı derken adam araya tır soktu
    (Corsa C 1.7 dti hız sabitleyici ve Follow me home .)

srkns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün muayenede araç üzerinde şerit var diye ağır kusur yazıldı. %30 unu geçmiyor farklı renk, mevzuata uygun dedim, bir önceki muayenede de böyle geçtim dedim. Mevzuat değişti ya Fulya faturası getir ya da söktür getir dediler. Var mı böyle bir mevzuat değişikliği? Mini cooper kaput ve bagaj şeridi çok kalın değil, geçilmiyor mu artık? Yoksa gittiğim istasyonun işgüzarlığı mı?
    Maalesef doğru bilgi.
    Herhangi bir boyacida (tutar önemli degil) fatura getirirseniz cift renk olarak tespit muayenesi yapilip ruhsata işleniyor veya sokmeniz gerekiyor

Ornek Renault captur fabrikasyon tavan farkli renk, ruhsatta tek renk yazdığından ağır kusur sayılıyor ve kalıyor..
    Tolerans sıfır.. çünkü merkezden denetim yapilirken rastgele geçmiş bir zaman kamera kaydi açılıyor ve bu tip ve ağırlıklı olarak modifiyeli araçlar seçilip evraklari inceleniyor neden kusur yazılmadığı sorgulanıp, ortada bir art niyet aranıyor. Kimse de risk almamak için eş, dost, tanıdık da olsa görmezden gelemiyor.
    Ne mutlu Türküm diyene

berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Valla uğraşmasına uğraşılır da vakit ve çelik gibi sinir gerektiriyor bu ülkede hakkını aramak Çalışanların başındaki adam ile konuştuk baya, dedim neden geçirdiniz 2 sene önce diye, mevzuat değişti dedi, göster dedim yeni mevzuatı kaldı öyle Merkezden yapılan denetimler daha sıkı artık, mecburuz falan diye açıklamaya çalıştı sonrasında.

Alıntı srkns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef doğru bilgi.
    Herhangi bir boyacida (tutar önemli degil) fatura getirirseniz cift renk olarak tespit muayenesi yapilip ruhsata işleniyor veya sokmeniz gerekiyor

Ornek Renault captur fabrikasyon tavan farkli renk, ruhsatta tek renk yazdığından ağır kusur sayılıyor ve kalıyor..
    Tolerans sıfır.. çünkü merkezden denetim yapilirken rastgele geçmiş bir zaman kamera kaydi açılıyor ve bu tip ve ağırlıklı olarak modifiyeli araçlar seçilip evraklari inceleniyor neden kusur yazılmadığı sorgulanıp, ortada bir art niyet aranıyor. Kimse de risk almamak için eş, dost, tanıdık da olsa görmezden gelemiyor.
    Aracı aldığım kişi borusandan alınmış şeritlerin faturasını vermişti, ama ne şeridin rengi ne de araç plaka bilgisi var. Sadece şeridin parça numarası ve açıklama olarak kaput şerit vb gibi ifade var. Bunla da problem yaratırlar belki diye bagajdaki şeritlerin biri deforme olmuştu, onu yeniletip bir fatura alacağım folyocudan. Muayene ağır kusur yazdığı için 1 ay içinde gel ücretsiz olarak işleyelim dediler, faturayla götüreceğim tekrar artık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla uğraşmasına uğraşılır da vakit ve çelik gibi sinir gerektiriyor bu ülkede hakkını aramak Çalışanların başındaki adam ile konuştuk baya, dedim neden geçirdiniz 2 sene önce diye, mevzuat değişti dedi, göster dedim yeni mevzuatı kaldı öyle Merkezden yapılan denetimler daha sıkı artık, mecburuz falan diye açıklamaya çalıştı sonrasında.

Keyif senin tabi

Aslen 2.0 olan aracı gümrükten çıkartırken 1.4 diye çıkarmışlar. Araç Motorsuzdu. Kendi motorunu koydum. İş işletme için son muayeneye geliğinde Tüv-Türk kendi adres gösterdiği yerden fren yeterlilik istedi, muayene etmedi vs. Aynı kaset çalınmıştı. Kanun değişti.

Sonuç: Araca fren testi yaptırmadan muayeneden geçti gitti.

Öyle bi anlatasım geldi nedense

Burak-Akın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muayeneyi 8 ay gibi geciktirdim, kpss sınavını bekliyorum atlattıktan sonra hemen gidip yaptıracağım. Önceden elmadağ'a götürüyordum, gitmeyeli baya oldu. Ankara'da var mı önerisi olan ? egzozu orjinale çevirip gideceğim de, önlerde coil var biraz basık duruyor sadece.
    Honda Civic İes, Nissan 200sx s14, Honda Civic eg6 si, Citroen c2 VTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi arkadaşımın aracı var 4 yıldır yatıyodu vizesi yoktu. af gibi bişey gelmiş diyolar vizede indirim olur mu götürsek.

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı picasso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi arkadaşımın aracı var 4 yıldır yatıyodu vizesi yoktu. af gibi bişey gelmiş diyolar vizede indirim olur mu götürsek.
    7326 Sayılı Yapılandırma Kanunu | Gelir İdaresi Başkanlığı

7326 yapılandırma kanunu 31 Ağustos son başvuru
    #eksikpazar

fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günaydınlar,
    Binek araçlarda DOT - lastik üretim tarihine dikkat ediyorlar mı?
    Muayene tarihinde dişleri oldukça iyi durumda ama 4 yılı 5-6 ay geçmiş lastikler sorun olur mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fanatik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günaydınlar,
    Binek araçlarda DOT - lastik üretim tarihine dikkat ediyorlar mı?
    Muayene tarihinde dişleri oldukça iyi durumda ama 4 yılı 5-6 ay geçmiş lastikler sorun olur mu?
    sorun olmaz bakmıyorlar

O.Ozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim aracımın da muayene zamanı geldi ama üzerinde sparco r100 koltuklar var. Bu koltuklarla muayeneden geçiyor mu araç daha önce tecrübe eden var mı?
    '01 Saxo VTS

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı O.Ozgur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracımın da muayene zamanı geldi ama üzerinde sparco r100 koltuklar var. Bu koltuklarla muayeneden geçiyor mu araç daha önce tecrübe eden var mı?
    Kızaklarda sıkıntı yoksa ve katlanıyorsa sanırım geçiyor diye hatırlıyorum ama yine de yanlış yönlendirmeyeyim.

Dynatech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı O.Ozgur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı koltuklarla Şile Tuv den geçirmemişlerdi beni. Emanet orj langır lungur koltuklarla gittim tekrarına , bakmadan geçirdiler. Mantık ve insiyatif sıfır heriflerde.

eFe_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim bu lastik ebatları ile alakalı sorum olucaktı, 2012 2 Ağustos tarihinde Muayene randevum var passat variant aracımı orjinal ölçüleri 215-55-16 ve bir önceki muayeden orjinal ölçülerle geçtik şimdi üzerinde 235-40-18 takıcaz bu ölçülerle sıkıntı yaşarmıyız.bu konuda tecrübesi olanlar yardımcı olursa sevinirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    silivri kavaklık tüv den 11 hafif kusurla geçirdiler saolsunlar ben geçmesinin pek olası oldugunu düşünmüyordum aracın adam bandrolü yapıştırınca şok oldum birde gecikme zammı indirimi var kaçırmayın 17 ay gecikme için 22 lira aldılar
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alpha12gtr ye de gider turbo civic ile. 100-300 getir
    Alıntı Kekuti* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ulan miniyle M6 geçtik bu kadar hit olmadık asahuahuashuahus

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhaba f30 aracım var . Jantlarim konkavli 19 inch ölçüde kapıdaki etikette yazan ebatlarda lastiklerim mevcut. Arka taraf camurluga sıfır duruyor. Muayenede jantin camurluktan içerde olması gerekiyormuş . Bilgisi olan var mı ? Bildiğiniz muayene icin Anadolu yakasında muayene icin jant lastik kiralama yapan yer var mı?

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hafta başında muayeneye girdim çıktım

Ön cam, şoför ve yolcu camları mavi renk filmliydi, kusur yazılmadı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)