User Tag List

Sayfa 4/50 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
932 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Greencard Çıktı, Peki Bundan Sonra Ne Olacak?

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öyle düşünmeye başladık Evet bir piyango olduğu kesin... Eğer resmi süreçte sorun yaşanmaz ve gidersek bu piyangonun bize neye patlayacağı belli olacak

Çok absürt işler yapmak istemiyorum... Geçiş sürecinde belki farklı işlere tahammül edilebilir. İmkan olursa eşimi 1 sene çalışmayacak şekilde düşünüyorum. Hem çocuklarla ilgilenmek istiyor hem de akademik olarak 1 yıl kendine vakit ayırması doçentlik ve dil için çok önemli...

Kafamızda ticaret adına da bazı işler oluşmaya başladı.

Ya nasip... seneye bu zamanlar bu konunun sonuna ne yazacağımı merak ediyorum ölmez sağ kalırsak... Herşeyin hayırlısı olsun, dünya dönüyor ve her gün her şey değişiyor...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle düşünmeye başladık Evet bir piyango olduğu kesin... Eğer resmi süreçte sorun yaşanmaz ve gidersek bu piyangonun bize neye patlayacağı belli olacak

Çok absürt işler yapmak istemiyorum... Geçiş sürecinde belki farklı işlere tahammül edilebilir. İmkan olursa eşimi 1 sene çalışmayacak şekilde düşünüyorum. Hem çocuklarla ilgilenmek istiyor hem de akademik olarak 1 yıl kendine vakit ayırması doçentlik ve dil için çok önemli...

Kafamızda ticaret adına da bazı işler oluşmaya başladı.

Ya nasip... seneye bu zamanlar bu konunun sonuna ne yazacağımı merak ediyorum ölmez sağ kalırsak... Herşeyin hayırlısı olsun, dünya dönüyor ve her gün her şey değişiyor...
    resmi surecte hic bir sikinti yasamazsiniz , suan gidicekmis gibi dusunun bence , hangi sehre gitmeyi planliyorsunuz ? yazdiysaniz da dikkatli bakmadim
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok yakın arkadaşım Yale i ilk 23 de bitirdi ki bu okul 1.sisin demek. Saint Joseph mezunu aynı zamanda ve Toefl ı full çıkartıp gitti. Ailesi ciddi zengin anne baba zehir gibi akıllı kendiside aynı şekilde (İnek diyecekleriniz vardır ben bu adamı çocukluktan beri tanırım sadece son sene inekledi. Onda da sadece toefl a çalıştı.) Okuldan mezun olmadan zaten yüksek maaşla iş garantisi verdi bi şirket. Girdi. Sonra paralı askerlik için geri geldi. Askerliği yaptı yeniden döndü. 3 sene önce yeniden Türkiyeye temelli döndü. Tek söylediği abi eşşek yüküyle para ödüyolar onda sorun yok. Sosyal haklar falan süper ama paraya ihtiyacın yoksa orada kalmazsın. Irkçılık had safhada. Çalışırken hissetmiosun ama ikili insan ilişkilerinde inanılmaz ön yargılılar. Türksün ama Müslüman olamayacağına inanamıolar. Kimse kimseyle dost değil. Sadece arkadaşsın. Amerikalı Amerikalı ile bile dost olamıo. O kadar sene yaşadım hiç dost olan ikili ilişki görmedim. Böyle bi yerde sadece takılmak için arkadaşlığın olduğu zaman varlar dertleşebileceğin kimse yok. Dertleştiğin zamanda sana bana bunları neden anlatıo acaba diye mal mal bakıolar. Yani filmlerde gördüğün o brothers in arms olayı yok. Zaten o yüzden filmlerde onu işliyorlar sürekli. Sadece bi dostum oldu o da Japondu. Onu da Japonya da ailesi bi kızla evlendirdi Japonyaya döndü. Onlar bize daha yakın.

Ben bu nedenle pek sevemiyorum pek Amerikayı. Sadece bu adamdan da duymadım bunu. Musevi Türk arkadaşım var New Jersey de. Restaurantları var o da farklı konuşmuyor.
    Dostluk vs gibi kavramlarda artık buranında amerikadan farkı kalmadıki ilişkilerin hepsi çıkar ve menfaat üzerine kurulu.
    Buradan Amerikaya gidenler zaten dostluk maneviyat vs gibi kavramlardan önce daha rahat ve kaliteli bir hayat yaşamak için gidiyorlar tabi bunun içinde iyi kazanmak gerekiyor.
    Buradada iyi kazanmak mümkün ancak ordaki gibi güzel imkanlar kaliteli ve rahat bir yaşam burda mümkün değil.
    Japonlar konusuna katılıyorum gerçekten söylediğiniz gibi bizlere daha yakın insanlar, dürüst ve saygılılar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M_PROJECT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    resmi surecte hic bir sikinti yasamazsiniz , suan gidicekmis gibi dusunun bence , hangi sehre gitmeyi planliyorsunuz ? yazdiysaniz da dikkatli bakmadim
    Şuan tüm tanıdıkları yavaş yavaş teyakkuza geçiriyoruz... Bir çok eyalette akraba ve arkadaşlar var... O yüzden bir yer belirlemedik... Tabi daha çıktığını öğreneli 1 hafta oldu...

Alperin söylediklerinde doğruluk payı illaki vardır, oraya gidip yaşamış kişilerin düşünceleri önemsenmelidir. Ama ben bu durumların eyaletlere göre değişeceği kanaatindeyim. Daha önce karşılaştığım tecrübeler, oralardaki akrabalarımın anlattıkları da bu yönde...

Japonlar iyidir, hoştur ama dünya tarihinin en "vahşi" devletlerinden de biridir... Ben gittiğimde japon arkadaşlarım oldu... korelilerde çoktu... Japon gençlerin ABD'ye gelenlerinin değerlerine bağlı olmadıklarını gördüm...

Bizim oraya gitme amacımız, imkanlarımızı genişletmek... Türkiye'de ki bu kamplaşma ortamından, akademideki rezilliklerden, siyasetteki seviyesizliklerden vs insan ister istemez etkileniyor... Orada umduğumu bulamazsam dilimi geliştirir post doc yapar geri dönerim. Umrumda değil... Döner burada harcadığımı kazanırım...

Daha dün farkında olmadan kavşakta yaklaştığımız bir adamla kavga edecek noktaya geldik...

Daha dün bir hakimin "taraflı" kararı nedeniyle iki yeğenim mağdur oldu! Orada ki normal bir okul eğitimine burada kolej adı altında para ödüyorum...

Benim gittiğim eyaletlerde, yaşadığım insanlarla ya problem yaşamadım... En çok yaşayacağım problem müslüman kimliğinden dolayı belki ilk etapta bir geri durma, sonrasında ise "siz farklısınız" demek oldu... Türkler genel anlamda sorun yaşamıyor orada gördüğüm kadarıyla...

Ben ve çocuklarım zaten Sarışın sayılırız, pek farkedilmiyoruz
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M_PROJECT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    NewYorka ilk etapta korkuyla bakıyorum açıkçası Birde rahat bir şehir hayatı istiyorum, orada ne kadar sağlayabilirim bilemiyorum. Tabiki büyük şehirde büyük fırsatlar olur. bunun farkındayım ama iki tane küçük çocuğumun olması, öncelikli olarak akademi düşünmemiz, olmazsa ticarete yönelmemiz bizi orta büyüklükte şehğirlere itiyor. Ama NY de iş bulursam, tabiki giderim, orda tutunmanın ekonomik yeterlilik olduğunun farkındayım.

Sen ne dersin, ne önerirsin
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @semavi, merhabalar,
    formu doldurdunuz mu ?
    ben posta adresi haricinde tamamladım, fakat onu çözemedim. Teslim usulü nasıl acaba yazışma adresine, illa bulunmamız gerekir mi ? veya orada başvuru yapacağımız yerle aynı şehir/eyalet olması gerekli gibi durum var mıdır ?
    Siz nasıl yaptınız ?

kinder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kadir git güzelim Oradan bize parça lazım olursa gönderirsin. Ama sen üstüne karda koyarsın şimdi biz posta ile alalım yine eski düzen =

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Strich Acht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @semavi, merhabalar,
    formu doldurdunuz mu ?
    ben posta adresi haricinde tamamladım, fakat onu çözemedim. Teslim usulü nasıl acaba yazışma adresine, illa bulunmamız gerekir mi ? veya orada başvuru yapacağımız yerle aynı şehir/eyalet olması gerekli gibi durum var mıdır ?
    Siz nasıl yaptınız ?
    ben Ye sitesinden faydalanıyorum. Daha doldurmadım maalesef.. orada açıklamalı bir dosya hazırlamışlar...

yok ben hala doldurmadım maalesef... b

Alıntı kinder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadir git güzelim Oradan bize parça lazım olursa gönderirsin. Ama sen üstüne karda koyarsın şimdi biz posta ile alalım yine eski düzen =
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kinder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paypal da çıktı TRden... Kaçarın yok
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben tamamladım ve sundum formu, hayırlısı artık bekleyeceğiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde tamamlanmaya yakın. 2-3 gecedir dolduruyorum... eskiye dönük adresler ve iş bilgileri konusunda eksiklikler kaldı. Onlarıda sakin kafa ile düzenleyip, ABD de bir arkadaşın adresini yazıp submit eeceğim. Ondan sonrası zaten muallakta bekleme gibi bir şey. Tez yazacağız artık...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende doldurup submit ettim evrakları 2 gün önce. Özellikle biraz geciktirdim. Aslında daha da geciktirsem olurdu ama çekindim

Şimdi boş boş bekleyeceğiz ve bu çok kötü bir durum... %98 çıkacak greencard ama o %2 yüzünden her şey yarım kalıyor ve plan yapamıyorsun... Ben yinede %100müş gibi düşünüp ona göre davranmaya başladım... Arabayı satışa koydum, masrafa çok gidecek gibi duruyor sağlık raporu fee fazlan derken
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlısı olsun...

sizin case no kaç ?
    benimki 21xxx, geneline bakınca Mart'tan önce mülakata çağırılmamış benim numaralar, o yüzden daha hiçbir şey olmamış gibi davranıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    16900 küsür benimki

Sanırım Şubat Mart ayını bulur...

Nasıl geçecek bakalım onca süre... Allahtan kasım aralık gibi tarih belli olacak... Yani şuabata kadar beklemeyeceğiz. Görüşme tarihi belli olursa ben eşyaları toplarım muhtemelen (iş durumuna bağlı)
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

veliazak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, Allah kolaylık versin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amin
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    9 ay 10 gün süren greencard süreci bugün itibariyle houston a girerek sonuçlandırıldı arkadaşlar...

Herkese selamlar
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gözünüz aydın

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel mi oralar ? İnsanlar birbirlerine saygılı mı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)