User Tag List

Sayfa 40/50 İlkİlk ... 303839404142 ... SonSon
932 sonuçtan 742 ile 760 arası

Konu: Greencard Çıktı, Peki Bundan Sonra Ne Olacak?

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok ilk kez gideceğim. Yenileme durumum yok maalesef
    O zaman yapacak birsey yok. allah korusun olum kalim hastalik harici B1/B2 vizesi suan gorusmesi vermiyorlar 2022 ye attilar gorusmeleri.

Babaminda vizesi bitti almak icin neredeyse 1 senedir bekliyor. cok ugrastik, konsoloslugu aradik sordum gorustuk ama acil durum harici gorusme vermiyorlar.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman yapacak birsey yok. allah korusun olum kalim hastalik harici B1/B2 vizesi suan gorusmesi vermiyorlar 2022 ye attilar gorusmeleri.

Babaminda vizesi bitti almak icin neredeyse 1 senedir bekliyor. cok ugrastik, konsoloslugu aradik sordum gorustuk ama acil durum harici gorusme vermiyorlar.
    sonbahara doğru değişebilir belki aşılamaya bağlı. Bakalım bakalım

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yılda olmadı, Kadir abinin açık artırma fotoğraflarını takip edeceğiz yine facebook'tan.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanirim 5i gecti forum vasitasi ile bana ulasan greencard kazanan arkadas sayisi...

Basvurular bir aksilik olmazsa Ekim'de basliyor... Turkiye'de yan yatmayip, iyi calisan ama karsiligini alamayan insanlar icin ABD gibi ulkeler cok avantajli...

Amca baba parti cemaat torpili yada hamili kart yakinimdir tarzi bir yerlere gelenler icin elbette bir kaos!

Herkese bol sans simdiden...

Ulkemin, nitelikli insanlar tarafindan tercih edilen bir ulke olabilmesi dilegiyle...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hatırlattığın iyi oldu. halen yeni vize almak ile ilgili bir şey yok anlaşılan

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanirim 5i gecti forum vasitasi ile bana ulasan greencard kazanan arkadas sayisi...

Basvurular bir aksilik olmazsa Ekim'de basliyor... Turkiye'de yan yatmayip, iyi calisan ama karsiligini alamayan insanlar icin ABD gibi ulkeler cok avantajli...

Amca baba parti cemaat torpili yada hamili kart yakinimdir tarzi bir yerlere gelenler icin elbette bir kaos!

Ulkemin, nitelikli insanlar tarafindan tercih edilen bir ulke olabilmesi dilegiyle...
    Ah keşke bizde kazandık diye sana ulaşabilsek , ay başı pasaportu yenileyip yardırmaya devam

Bad-Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

o zaman bilginiz vardır , misal çıktı diyelim biz şoför adamlarız orada direk uber yapabilir miyiz , bir yerde 1 senelik ehliyet zorunlu deniyor , bizim ehliyetlerin denkliği yok mu acaba
    Bir Okumuş Cahile Birde Yaşayan Ölü'ye Ne Dersen De Anlatamazsın...

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bad-Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman bilginiz vardır , misal çıktı diyelim biz şoför adamlarız orada direk uber yapabilir miyiz , bir yerde 1 senelik ehliyet zorunlu deniyor , bizim ehliyetlerin denkliği yok mu acaba
    UBER de sıkıntı olabiliyormuş ama lyft yapılabiliyor bildiğim kadarıyla.

Kadir abi gelebilirsek arabaları senden alacağız ama gelemiyoruz
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu sene de deneyeceğiz şansımızı umutsuzum ama deneyeceğim yine...
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ehliyet bildiğim kadarıyla 6 ay geçerli sonrası için oradan ehliyet almak gerekecektir

R21TURBO 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ehliyet 3-6 ay gecerli. Araba satin almak icin Amerika ehliyeti sart oldugundan zaten bir onemi de kalmiyor ne kadar gecerli oldugunun. Uzun vadeli plan yapanlar , ilk is SSN - Ehliyet - Baka hesabi - Kredi karti - Telefon hatti , konularini halletmeli.
    ^^ Insallah ; Masallah ile maneviyatiniz gelisir , guzellesir. Arabani gelistirmek guzellestirmek istiyorsan , para harcamalisin. ^^

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ehliyet ne kadar sürede sahip olunabiliyor acaba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşım bu hafta araba aldı , amerika ehliyeti olmadan.eyaletten eyalete kurallar değişebilir belki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bu hafta araba aldı , amerika ehliyeti olmadan.eyaletten eyalete kurallar değişebilir belki
    Eyaletler arası hatta eyalet içinde şehirler arası farklı uygulamalar var tabi araba almakta sıkıntı yok parayı verdikten sonra bayi arabayı sana satıyor. Sigorta kesilirken istenecek rakam ve 1 aylık geçici plakanın süresi dolduğund plaka çıkartmak ile alakalı süpriz yaşar arkadaşın.
    ^^ Insallah ; Masallah ile maneviyatiniz gelisir , guzellesir. Arabani gelistirmek guzellestirmek istiyorsan , para harcamalisin. ^^

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bad-Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ehliyet ne kadar sürede sahip olunabiliyor acaba
    Önden bir kursu vs yok. Ne zaman istersen gidip sınava girip alıyorsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok saol bilgi için planlar var kafamızda bakalım çıkar mı

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R21TURBO 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önden bir kursu vs yok. Ne zaman istersen gidip sınava girip alıyorsun.
    Verdiğiniz bilgiler Texas için tamamen yanlış bilginiz olsun...

Ehliyet oturum vizeleri için ilk 90 gün geçerli.

Ehliyete 1 ay kaldiktan sonra başvurulabilir.

Araba almak için pasaport yeterli. Galeriden aldığınızda işlemleri galeri yapar. Plaka vs çıkarma ile ugrasmazsiniz.

Sigortayı türk ehliyeti ile yaptırabilirsiniz...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Verdiğiniz bilgiler Texas için tamamen yanlış bilginiz olsun...

Ehliyet oturum vizeleri için ilk 90 gün geçerli.

Ehliyete 1 ay kaldiktan sonra başvurulabilir.

Araba almak için pasaport yeterli. Galeriden aldığınızda işlemleri galeri yapar. Plaka vs çıkarma ile ugrasmazsiniz.

Sigortayı türk ehliyeti ile yaptırabilirsiniz...

Olabilir. Sizin yazdiklariniz da NC icin tamamen yanlis.

Sadece eyaletler arasi degil , ayni eyaletin farkli sehirlerinde farkli uygulamalar var diye belirttim zaten.

Mesela. Bir arkadasa araba almak icin 8-10 bayi ve galeriye gittik amerika ehliyeti olmadigi icin araba satmadilar. Ayni eyaletin farkli sehrinde bayi satti bize arabayi. Pasaport ve turk ehliyeti ile. Hic sorun olmadi. 11.000$ a satin alinan arabaya 2200$ trafik sigortasi cikmasina sorun demezseniz tabi. ​

Ehliyet almaya gittiginizde , baska ulkeye ait mevcut ehliyetin suresi ne kadar kalmis , ulkeye ne zaman girmissin bakmiyorlar burda. Gocmen vizen varsa 5 yillik , gocmen olmayan vizen varsa I-94 formunda yazan tarihe kadar ehliyet alabiliyorsun. Sinav limiti yok , haftada 1 kez sinava girebiliyorsun , istersen 50 kere de gec , istersen 100 kere de.

Arabayi aldiktan sonra plaka almakla ugrasmiyorsun , zaten bayi yada galeri 400 ila 800$ para aliyor bu isleri halletmek icin. Kagit gecici plakayi takiyorlar gidiyorsun. Gecici plakanin suresi dolmadan DMW gercek plakani evine gonderiyor. Plaka beklerken 55$ ceza makbuzu ile beraber , ehiyetiniz olmadigi icin plakaniz cikarilmamistir yazisi alan da var ; Gelen plakayi begenmeyip plakasina adini yazdiran da.

Turk ehliyeti ile sigorta kestirirsin , amerikalinin 60$ odedigi trafik sigortasina 1600$ odersin NC eyaletinde.

Benim North Carolina eyaletinde edindigim tecrubeler bu sekilde. Muhatap oldugunuz galeri , bayi , sigortaci tecrube sahibiyse , yani amerikali olmayan kisilere araba satma , sigorta kesme gibi tecrubeleri varsa , arka kapilardan dolasip cozum buluyorlar.

Sorun yasamamak , olasi problemleri ortadan kaldirmak , sacma sapan paralar odemek istemiyorsaniz. SSN + Amerika ehliyeti edindikten sonra araba alin . Hatta paraniz olsa da , cuzi bir miktarini kredi kullanin kredi puaniniz olussun ve yukselsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hazir konudayim , bos vaktim de var birkac tecrube paylasayim.

Semavi ninde dedigi gibi ciddi farkliliklar var , hem eyaletler arasi farklar hem de ayni eyaletteki uygulama farkliliklarindan dolayi. Ama 50 eyaletin hepsinde farkli oldugunu sanmam. 8-10 farkli modeli vardir eyaletin durumuna gore uygun olan kullaniliyordur. Herhalde oyledir.

Tutarsiklik cok fazla mesela.

Benimle ayni sartlarda ayni vize ( L 1 ) ile gelen arkadas SSN ( Sosyal guvenlik numarasi ) alamadi. Onaylamadilar. Oda TIN ( Vergi kimlik numarasi ) basvurusu yapti aldi. Bende TIN icin basvurdum vermedi. Baska bir arkadas her ikisini de aldi. Neye gore nasil oluyor hicbir bilgim yok.

Ben amerikan ehliyetim olmadigi icin araba alamadim , kural bu. Amerikan ehliyeti gostermedigin surece kurumsal firma yada bayilerden araba almak mumkun degil. Bagzi galeriler veriyor. Ama illaki sorun yasaniyor sonrasinda.Yasamayan cok az.

Turk yakin arkadasimin amerikan ehliyeti yok , arac ve karavan alip satiyor Marketplace den. Aldigi araclara plaka almayarak sorunu cozmus gozukuyor !

Aklima geldikce internetten ornek sinavlari cozuyordum , bir sabah toplanti iptal oldu , aklima geldi gidip alayim ehliyeti diye gittim sinava girdim gectim , hemen pesine direksiyon sinavi oldu , turladik yani abi ile aldim ehliyeti. Pasaport - I-94 ve Arac sigortasi istemislerdi evrak olarak.

Direksiyon sinavinda . Three To Turn dedikleri birseyi yapmanizi istiyorlar. Daha once ne oldugunu anlamadiklari icin kalan arkadaslar bana anlattigindan ayni duruma dusmedim. U donusu gibi birsey. Daha dogrusu 3 seferde U donusu. Saga yanasip dur. Tam sol yap ilerle dur. Tam sag yap geri gel dur. Bunlari yaparken de yan ve dikiz aynana bakman lazim. Haa birde stop tabelasinda 4 lastik tam duracak. Digerleri klasik ayna kontrolu sinyal vs.
    Diger populer uygulama da . isaret verdigimde onune kucuk bir cocuk cikmis gibi frene bas demeleri. Bana onu yaptirmadi nelere bakiyo bilmiyorum ama o anda yedigi ters G ile neye bakabilirki zaten.

Maas musterisi oldugum banka 4 yildir bana kredi karti vermiyor. Esim calismiyor , SSN yada TIN yok. 4000$ limitli kredi karti aldi citibank tan ( BESTBUY) 6-7 ay once.

Turkcell wowifi inanilmaz bir ozellik , 4 yildir kullaniyorum.Ayda 49Tl odeyerek , Turkiye ile , Turkiye deymis gibi kesintisiz , net , gecikmesiz , gorusuyorum. Telefonu wifi ye baglamak yeterli.

Carsamba gunleri THY nin Washington-Istanbul ucusu en ucuz ucustu covid ten once , su an nasil bilmiyorum. 640 dolara gidis gelis bilet almisligim var.

Telefon hatti verizon kullaniyorum , yasadigim yerde en iyi ceken saglayici oldugu icin. 5gb internet , limitsiz konusma ve mesaj 55$. Hanim ve cocuklara aile paketi aldim. 3 Hat icin toplam 128 dolar oduyorum.

Ev interneti spectrum 200mbps aylik 80$ , bu baslangic paketi. 400mbps istersen 115$

Vatandas degilsen , evin fiyatinin %40 ini pesin odemek kaydi ile , kredi kullanarak ev satin alabiliyorsun.

Aracinizi sattiktan sonra , plakayi teslim etmedeen once , sigortayi iptal ederseniz cezasi 55$

Banka kredi karti scoru farkli , tasit kredisi scoru farkli , ev kredisi scoru farkli. Kredi puani onemli bir ayrinti burda.

Benim yasadigim yer gocmenlerin tercig ettigi bir yer degil , is imkani vs cok yok ayrica pahali ve bolgenin en yuksek vergi oranlarina sahip. Golf meraklilarinin yasadigi , uluslar arasi buyuk golf turnuvalarinin yapildigi , yemyesil bir sehir. Yani sehir komple golf sahasi diyebiliriz aslinda. O yuzden Amerikali olmayan biri ile alakali islem yapma tecrubeleri sifir. Belki onun zorlugunu yasamisimdir. Fazla gocmen olan buyuk sehirlerde daha kolaydir , mesela New Jersey de yasayan Turk biri bu konulari daha kolay asmistir diye tahmin ediyorum.

ITU nun SUNY programi ile illinois e universite okumaya gelen cok fazla Turk ogrenci var mesela , patir patir araba alip ustune de normal sayilabilecek fiyatlarda sigorta kestirip biniyorlar.

Aklima gelenler bunlar. Dedigim gibi birakin eyaletler arasi farki , eyalet icerisinde bile farkli uygulamalar olabiliyor.

Bir iki kelimesi birilerinin isine yararsa ne mutlu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)