User Tag List

Sayfa 6/8 İlkİlk ... 45678 SonSon
137 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: e46 m3 aldım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e46 m3 alan adama yakıt ve vergileri koymaz heral de alırken düşünmüştür diyip kullanılabilir. Ama ayda 2000 km çok abi . Çok çabuk yıpranır

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e46 m3 alan adama yakıt ve vergileri koymaz heral de alırken düşünmüştür diyip kullanılabilir. Ama ayda 2000 km çok abi . Çok çabuk yıpranır
    Ne insanlar var tayfun.. Zar zor E46 m3 alip sadece aydan aya manitasiyla fenerbahceye gosteris yapmaya inen birini taniyorum. Bende 106 ile km de 1 liraya yakip rolling kovalardım arabadan oyle zevk aliyordum.

I-HANN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre İlbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, şehir içinden mi bahsediyorsunuz, şehir dışından mı?

öncelikle bu konuya netlik kazandıralım, benim önceki yorumum tamamiyle şehir içiyle alakalıydı,

pek tabiki şehirler arası 120km hız ile gitmek doğaldır, 60 ile yada 200 ile gitmedim hiç bir zaman,

uzun yolda en fazla 140-150 civarlarını görmüşlüğüm var, bunun yanı sıra bazı noktaları 80-90 ile geçmişliğim vardır,

bu bağlamda 9 litre değeriniz şehir dışı içinse, elbetteki mümkündür,

ancak ben şehir içi halen mümkün olmadığını savunuyorum,

öyle ki; Teknolojik Bmw M3 F80 fabrika verisi şehir içi 12 litre,

link : BMW M3 Sedan : Teknik Veriler

kullanıcılarından duyduğum kadarıyla; ideal kullanımda M4 şehir içi 12 litre yakıyormuş,

fabrika verisinin 11.1 litre olduğunuda belirtmek isterim, F80 M3 sahibi tanıdığım yok,

bu sebeple değer veremem, lakin 12-13 litrelerde olabileceğini tahmin etmekteyim,

sizin 9 litreyi mümkün kabul edersek,

göründüğü kadarıyla Bmw firması yakıt tüketimi olarak geriye gitmiş, hemde bayağı gerilemiş olur,

özetle E46 için 9'da desek, 11'de desek, tecrübelerime dayanarak bu değerleri mümkün göremiyorum,

sizin şehir içi anlayışınız; 300 km şehirler arası git-gel, 110-120 km ortalama hız ile,

daha sonra 30 km şehir içi git, hepsinin ortalaması al, şeklindeyse bir şey diyemem,

ancak benim şehir içi anlayışım; tamamen şehir içi trafiğinde aracın seyir halinde olmasıdır,

saygılar
    Şöyle izah ediyim size defalarca denemiş biri olarak . Ev ve şantiye 33 km ıdı her sabah gıdıp aksam donerdım 90-100 km de bir depoyu doldurdugumda 8-9-10-11 i hiç gecmedı bursa ( nilüfer-gürsü )

Sehirler arasında 100 e sabıtleyıp defalarca denedım rakkamları yazarken netten bakıp forumlardan okuyarak degıl bızzat kendım denıyerek yazdım

Sen kalkıp ısıklarda yanyan kalkıyım yok kavsakda yanlıyım dersen bu rakkamlar tabıkı degısır onu hıc hesaplamadım bıle ,istanbul ankara arası benzın almak zorunda bıle kaldıgım olmustur , fakat gundelık kullanım denınce ben sakın memur modunda stock araba ıle dusundum , diğer turlu bakarsak altına 343 hp rwd ve harıka kontrollu bır arac ıle nekadar sakın kullanırsın tartısılır zaten alan kişi sakin kullanıcaksa neden m3 alsın

Teknık verılere bakarsan e60 530d için 5.5 litre yazar 4.4-4.8 i geçmedim ( 80.000 km oldu )

Teknık verıden zıyade kullanıcıya ve kullanım tarzına göre değişiklik gösterir , hersey tamamen senın sağ ayağına bağlı .

Saygılar.
    “Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.”

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı I-HANN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle izah ediyim size defalarca denemiş biri olarak . Ev ve şantiye 33 km ıdı her sabah gıdıp aksam donerdım 90-100 km de bir depoyu doldurdugumda 8-9-10-11 i hiç gecmedı bursa ( nilüfer-gürsü )

Sehirler arasında 100 e sabıtleyıp defalarca denedım rakkamları yazarken netten bakıp forumlardan okuyarak degıl bızzat kendım denıyerek yazdım

Sen kalkıp ısıklarda yanyan kalkıyım yok kavsakda yanlıyım dersen bu rakkamlar tabıkı degısır onu hıc hesaplamadım bıle ,istanbul ankara arası benzın almak zorunda bıle kaldıgım olmustur , fakat gundelık kullanım denınce ben sakın memur modunda stock araba ıle dusundum , diğer turlu bakarsak altına 343 hp rwd ve harıka kontrollu bır arac ıle nekadar sakın kullanırsın tartısılır zaten alan kişi sakin kullanıcaksa neden m3 alsın

Teknık verılere bakarsan e60 530d için 5.5 litre yazar 4.4-4.8 i geçmedim ( 80.000 km oldu )

Teknık verıden zıyade kullanıcıya ve kullanım tarzına göre değişiklik gösterir , hersey tamamen senın sağ ayağına bağlı .

Saygılar.
    Elbetteki bende şahsi tecrübelerimi yazdım, sizin tabirinizle "netten bakıp forumlardan okuyarak " yazmadım,

sadece F80 M3 ile ilgili tecrübem olmadığı için, bizzat bmw sitesinden bakıp yazdım,

F80 M3'ü yazma sebebim, teknolojinin son noktası olan araç bile,

sizin şehir içi olduğunu iddia ettiğiniz değerlere yaklaşamıyor, buna dikkatinizi çekmek adına örnek verdim,

şimdide 8-9-10-11 yazdınız, 9 bile bana çok tuhaf gelmiştiki, 8'i hiç anlayamıyorum,

kusura bakmayın, benim tecrübelerim E46 M3'le değilmiş sanırım,

12 silindir 6000-7000cc araçlarla imiş galiba,

size 8-9 litreli sürüşler dilerim, iyi akşamlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre İlbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elbetteki bende şahsi tecrübelerimi yazdım, sizin tabirinizle "netten bakıp forumlardan okuyarak " yazmadım,

sadece F80 M3 ile ilgili tecrübem olmadığı için, bizzat bmw sitesinden bakıp yazdım,

F80 M3'ü yazma sebebim, teknolojinin son noktası olan araç bile,

sizin şehir içi olduğunu iddia ettiğiniz değerlere yaklaşamıyor, buna dikkatinizi çekmek adına örnek verdim,

şimdide 8-9-10-11 yazdınız, 9 bile bana çok tuhaf gelmiştiki, 8'i hiç anlayamıyorum,

kusura bakmayın, benim tecrübelerim E46 M3'le değilmiş sanırım,

12 silindir 6000-7000cc araçlarla imiş galiba,

size 8-9 litreli sürüşler dilerim, iyi akşamlar

yazımı iyi okursan ? ben 83.000 km bakkala gıderken dahı kullandım yakıtı şehir içinde 9-11 litre idi sehırler arası 8 yazdım , akşam iş cıkışında yada gece gec geldıgımız de bos trafıkde 8 lere ınıyordu ki bunu defalarca denedım dedım 9-11 yazdım cunku her her zaman sabah köründe kalkıp gece yarısı donmuyordum , senin aracında sorun varsa ya sen aracına az yaktıramıyor san bu benim ve bmw nin sorunu değil, gaz pedalına nasıl davrancagını öğrenmeniz dileğiyle , iyi sürüşler.
    “Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.”

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne insanlar var tayfun.. Zar zor E46 m3 alip sadece aydan aya manitasiyla fenerbahceye gosteris yapmaya inen birini taniyorum. Bende 106 ile km de 1 liraya yakip rolling kovalardım arabadan oyle zevk aliyordum.
    Kendi bileceği iş ayağını yorgana göre uzatmak lazım. m3 yattığı yerden günlük 20 tl yer ama

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    M3 olsa da 0 çizsek delice..
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Usta dan çıksa da dönsek

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HulusiToker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta dan çıksa da dönsek
    Abi sanada büyük geçmiş olsun, nazar mı desem kontrolsüz güç mü desem bilemedim
    O değilde makinenin bir fotoğrafını paylaşsaydın şu konuda, başrolün adı var kendisi yok merak ediyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sanada büyük geçmiş olsun, nazar mı desem kontrolsüz güç mü desem bilemedim
    O değilde makinenin bir fotoğrafını paylaşsaydın şu konuda, başrolün adı var kendisi yok merak ediyoruz
    Kaza onla değil kardeşim allah razı olsun. Kazayı 320i ile yaptım. Ustadan çıktığı gibi fotorafla boğucam konuyu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4.000 cc v8 12.8 yakarken
    Düz 6 silindir 3200cc nin 11 litre yakmasına hayret edenler için BMW M3 E92 Test Sürüşü / Yakıt Tüketimi Ne Kadar ? - YouTube

Bu arada aracınız ne durumda ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düz 6 silindir 3200cc nin 11 litre yakmasına hayret edenler için BMW M3 E92 Test Sürüşü / Yakıt Tüketimi Ne Kadar ? - YouTube

ouzs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu ilk postlarda yazan yorumlara istinaden yazıyorum. Konforsuz muş vs miş ferrariyle dağ tepe gezmek olurmuş ya, Daha 5-10 yıl öncesine kadar yayları kesik arabalarla geziliyordu dağ tepe bayır sokak arası, m3 lemi gezilmeyecek. Ankarada oturanlar bilir eymir gölünü. Bir tanıdığım var adam AUDİ R8 le bak audi a8 değil ''R8'' le göle bisiklet sürmeye gidiyor Başka araba alamaz mı bu adam!
    Son paramla da olsa m3 ü alırım gayet stabil bir şekilde memur style kullanırım ve yayları kesik veya pressli arabadan da daha çok konfor alırım. Yakıtı da şehir içinde 9-10 lt yaktırırım..
    *On3r*

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı I-HANN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kardeşim basit bir soru, % kaçımız video'da gösterdiğin gibi ŞEHİRİÇİ kullanımını sabit hızda 80le çevre yolundan ilerliyor ışığa yakalanmadan? bunun neresi şehiçi kullanımı inanın anlayamadım

hayır öbür yandan yok V8 böyle yakıyorsa V6dan çok çok daha az yakara getirmişsin lafınıda V8 4000c E92 ile 3250cc V6 E46 teknik değerlerine hiç baktınmı bu lafı ortaya atmadan?

şehir içinde 1lt değil 0.1lt daha az yakan bir araçtan söz ediyoruz gerçekten haklısınız ne diyim

sizin hesabınıza göre bile 12.8lt yakan E92 ise E46 12.4lt civarı yakması lazım hemde o şartlarda , burada bu konuda 8yada 9 lt gibi komik ve ütopik iddialar mevcut.

vede yanlış anlamayın ama burada bu değerlere hayır diyen insanların en azından bir çoğu eski M3 E46 sahibi farkındasınız değilmi? videolarla, saçma sapan değerlerle internet guruları ile değil hakikatlerle konuşanlar bunlar.

açıkçası gerçekten şehiriçi sayılacak standartlarda E46 m3 sürüyorsanız 15-16lt den aşağısını yakmasını beklemeniz tek kelime ile komik , azını yakıyorsa sizin aracın bir koruyucu meleği yada sizin inanılmaz bir marifetiniz yok tek fark sürdüğünüz şehiriçi diye tarif ettiğiniz yol az yakmaya çok musait yoldur okadar basit kardeşim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ha buda değerleri aynı yayın evinden kıyasa kıyas V8 ile o çok az yakan ekonomik hatta şehir içinde 1.6 golften astradan az yakan E46 M3

BMW - M3 Coupe (E46) - 3.2i 24V (343 Hp) - Technical specifications, Fuel economy (consumption)

503 Service Temporarily Unavailable

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ouzs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu ilk postlarda yazan yorumlara istinaden yazıyorum. Konforsuz muş vs miş ferrariyle dağ tepe gezmek olurmuş ya, Daha 5-10 yıl öncesine kadar yayları kesik arabalarla geziliyordu dağ tepe bayır sokak arası, m3 lemi gezilmeyecek. Ankarada oturanlar bilir eymir gölünü. Bir tanıdığım var adam AUDİ R8 le bak audi a8 değil ''R8'' le göle bisiklet sürmeye gidiyor Başka araba alamaz mı bu adam!
    Son paramla da olsa m3 ü alırım gayet stabil bir şekilde memur style kullanırım ve yayları kesik veya pressli arabadan da daha çok konfor alırım. Yakıtı da şehir içinde 9-10 lt yaktırırım..

şehiriçi E46 m3 ile 9lt yakanklar klübüne birde R8 ile bisiklet sürmeye balık tutmaya gidenler katıldı bomba bir site olduk ya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her post a komiklikler yapmaya çalışarak cevap vermenizde enteresan.
    Zannediyorum uzun zamandır bu dünyadan bi haber yaşıyorsunuz. Bunlar olabilen hadiseler vakalar. Kullanma stiliyle alakalı olarak yakıtı düşük seviyelerde tutmak zor değil. R8 sahibi adam kendi arabasıyla isterse tuvalete gider. Para yoksa bu tarz yorumların yapılması normal tabi. Güzelim arabayı üzmekten ve yormaktan öteye gitmeyen para çokomel ilişkileri bunlar, ama iş olur mu olmazmıya gelirse, olur.. Konfor nidaları içinde geçiyor konu ama bmw nin bu tarz modelleri zaten bir s class değil.
    *On3r*

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ouzs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her post a komiklikler yapmaya çalışarak cevap vermenizde enteresan.
    Zannediyorum uzun zamandır bu dünyadan bi haber yaşıyorsunuz. Bunlar olabilen hadiseler vakalar. Kullanma stiliyle alakalı olarak yakıtı düşük seviyelerde tutmak zor değil. R8 sahibi adam kendi arabasıyla isterse tuvalete gider. Para yoksa bu tarz yorumların yapılması normal tabi. Güzelim arabayı üzmekten ve yormaktan öteye gitmeyen para çokomel ilişkileri bunlar, ama iş olur mu olmazmıya gelirse, olur.. Konfor nidaları içinde geçiyor konu ama bmw nin bu tarz modelleri zaten bir s class değil.

doğru olduğunuz notka R8 ile adamın parasına göre istediğini yapar olduğu, Sopa ile Lambo parçalayanda gördük, Range'i pembeye boyayanda ama burda biz olabilir ile olamazı tartışmıyoruz genel anlamda değerlendirme yapıyoruz ve kusura bakma ama dışarıdan bakan adam için M3 E46 evet bir bmw ve otomatikmen konforlu sanılıyor ama bilen tecrübeli adam için cevap öyle olmadığı olur kardeşim kusura bakma.

google amca'da e46 m3 rough ride,harsh ride,stiff ride de amerika gibi kaymak yollarda 17liklerle aşırı geldiğini yazan adam dolu siz burda Ankarada 15 yıllık olanı sürmekten bahsediyoruzsunuz gündelik.

neyse onu geçtim o göreceli bir olay sana konforlu gelen bana kaya gelebilir, sana rahat gelen bana Lada niva gelebilir olay dediğin gibi paraçokomel olayı şahindenmi geldi bu insan yoksa poposunun ilk gördüğü çocukluktaki babasının arabası Cadillacmıydı. bende sonrası .

yukarıda göreceliyi tartıştık ama göreceli olmayan birşey varsa matematik ve mekaniktir kardeşim kimse kusura bakmasın ama E46 m3 şehir içinde 9lt yakmaz yaksaydıda emin olun teknik değerlerinde 18tl yakıyor yazmazdı.

ha sürersin çevre yolunda saat 2:30da sabit hızda 80le 5dk akabinde 5dkda trafiksiz şehirde dolaşırsın yakarsın 10lt ama bu değer ne kadar geçerli ve doğru tartışılır.

şehiriçi değerleri adı üstünde şehiriçi prime time trafik şartları göz önünde bulundurularak elde edilen değerlerdir Ahmete göre Veliye göre doğruları yoktur.

varmı haberin bu standart nasıl ölçülürden? aracın soğuk halde çalıştırılarak 4km boyunca bir mesafede en yüksek hızın 50km/h olarak ortalama hızın 20km/h olacak şekildeki sürüş olacak bunun farkındasınız değilmi?

hatta bu bile şehiriçi değil adı Urban driving'dir ve çok çok daha yumuşak bir standart'tır ama emin olun bu test'de bile E46 m3 9 lt yakmaz kardeşim kime söylesende evet dediğin gibi komik olduğunu düşünür ve güler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilen kullanan Tecrübeli adamla muhattapsınız.

Oldu M3 le dolmuş Taxi gibi dolaşalım.
    Ben işe hergün ankarada hoşdere caddesinden gölbaşına kadar 22 km geliş 22 km de dönüş olmak üzere 44 km yol yapıyorum. Ortalama yakıt değerim 12 lt. Sakin+ kullanıyorum ve ortalama hızım 77 km/s.. Bu km ve trafik şartlarında ben 10 lt yaktırırım.

Hadi ben ali veliyim benim yolumda trafik değil. Değerlerimde doğru değil. Konu sahibi arkadaşın hangi trafikte nasıl araba kullanacağını kestirip! Fabrikasyon yorumları buraya kopyalayabilmek de çok doğru bir analiz değil.

Uzun uzadıya kıtalar halinde yazmak istemiyorum.

Bildiğin e 46 m3 ü çatır çatır trafikte keyifle kullanabilir arkadaş. Taxicilik yapmayacaksa tabi
    *On3r*

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)