User Tag List

Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon
139 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Türk şöförlerinin kafayı iyice yemesi hk.

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben sırf bu sebeplerle aile baskısıyla doktora gittim.
    Bana 3 tane hap verdi.
    Onları kullanıyorum ve resmen sanki içim açıldı. Çok daha umursamaz oldum. Sıkıntı olmasın diye ilaçların ismini yazmıycam ama bence çok bunalan bir doktora görünsün. Ben keşke 10 sene evvel gitseydim..

Benim son 2 yıldır en sinir olduğum tipler arabasına çok yüksek ses çıkartan egsoz takanlar ve müzik sistemi yapıp şehir içinde camları açıp ağır ağır gezen tipler. Çok ciddi manada sinir oluyorum.
    5. Katta ve çok işlek bir cadde de oturuyorum. Her fırsatta evin arkasından fındık büyüklüğün de taşlar toplayıp balkona koyuyorum, gece 2 lere 3 lere kadar balkon da film izlerim tabletten. O sırada bu bahsettiğim şekil ses çıkaran araçlara fırlatıp taak diye ses gelince geri çekilip tabletimden film izlemeye devam ediyorum. O müziğin sesi kısılıp arabadan inip etrafa bakınması arabasına bakınması benim sinirlerimi rahatlatıyor. İyi bişey yapmıyorum belki ama benimki de etkiye tepki.
    Ohhh.

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Ertekin
    Abi egzoz konusunda harfiyen katiliyorum ama muzik sistemi konusunda bazen ana caddelerde bende dozunu kaciriyorum. Veya arkama cistak cistak bi eleman yapistiginda ben onun muzigini dinleyecegime o benim kini dinlesin diye kokluyorum. Yada mahallede biri arabami cizdiyse, o hadise aklimdan ucana kadar mahallenin en dango elemani ben oluyorum.degisik bir yapi.

Ama saat 21 den sonra 10 11den once bu dediiklerim olmaz, ne ana caddede ne ara sokakta. Sadece uzun yolda acarim o saatlerde oda uykum gelmesin, canim sikilmasin diye.

Ama hakli bir konuya deginmissin, 5le gidip 4 cam acip ne dinledigi belli olmayan denyolara bende bileniyorum. Bilendigim icinde gotlerine girip, kisasa kisas suretiyle bastiriyorum.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son bir ayda İzmirde dolmuşçularla ettiğim kavgaları yazsam kitap önsözü olur..

Ama hakikatten bıktım artık bütün yolu babalarının malı gibi görmelerinden , Yol ortasında akan trafikte yanyana durup muhabbet etmelerinden , saçma sapan yerlerde sollamaya çıkıp karşıdan gelenle kafa kafaya kalınca üstüme kırmalarından , önü bomboşken 10 km hızla gidip sıkışık trafikte arkadan deli gibi korna basmalarından..

Onlar kafayı yemişmi bilmiyorum ama yakındır kafayı yedirmek üzereler bana..

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer yeşil yanar yanmaz veya sarıda arkamdan kornaya basanlar olursa, çok yavaş kalkıyorum lambadan.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

TechTurkey Caesar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen cuma başıma geleni aynen yazıyorum. İzmirden aydın otomanına bağlanacam kırmızı ışıkta bekliyoruz sol şerit ilerliyor bir kango var sol şeritte uyuyor resmen araçlar hareket halinde.

Sağ şeritten sol şerite geçerken ben birden gaza bastı beni görünce aklı başına geldi. 35 plaka.

Neyse girdim sol şeride arkamdan deli gibi korna basıyor. Dikizden ne oldu ne var dedim sustu. Neyse tam aydın otobanına giriş ayrımı geldim soldan bir korna sesi saydırıyor pezevenk gözlerimin içine baka baka.

Çıldırdım artık takıldım peşine selektör yapıyorum onune geçmeye calışıyorum durmuyor. Bornova emniyete kadar kovaladım emniyete girdi arkasından bende girdin.

Kaçtı içeri polis aldı geldi yanına dedi beni takip ediyor taciz ediyor. Anlattım herşeyi polisin yanında da bağırdım çağırdım arabadan sövmek kolay şerefsiz burdan küfür etsene dedim. Polis neyse takmayın dedi. Devam ettim ah yolda duracaktı aman tanrım tüm sinirimi slirdim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 300E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer yeşil yanar yanmaz veya sarıda arkamdan kornaya basanlar olursa, çok yavaş kalkıyorum lambadan.
    Sen yine yavaş kalkıyosun. Ben hiç kalkmıyorum beklesin şerefsiz

RSBurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Caesar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen cuma başıma geleni aynen yazıyorum. İzmirden aydın otomanına bağlanacam kırmızı ışıkta bekliyoruz sol şerit ilerliyor bir kango var sol şeritte uyuyor resmen araçlar hareket halinde.

Sağ şeritten sol şerite geçerken ben birden gaza bastı beni görünce aklı başına geldi. 35 plaka.

Neyse girdim sol şeride arkamdan deli gibi korna basıyor. Dikizden ne oldu ne var dedim sustu. Neyse tam aydın otobanına giriş ayrımı geldim soldan bir korna sesi saydırıyor pezevenk gözlerimin içine baka baka.

Çıldırdım artık takıldım peşine selektör yapıyorum onune geçmeye calışıyorum durmuyor. Bornova emniyete kadar kovaladım emniyete girdi arkasından bende girdin.

Kaçtı içeri polis aldı geldi yanına dedi beni takip ediyor taciz ediyor. Anlattım herşeyi polisin yanında da bağırdım çağırdım arabadan sövmek kolay şerefsiz burdan küfür etsene dedim. Polis neyse takmayın dedi. Devam ettim ah yolda duracaktı aman tanrım tüm sinirimi slirdim
    banada bursa çevreyolunda aynısını yapmıştı bi kango sağdan uyuz uyuz giderken tırı sollamaya orta şeride çıktı bende ortadaydım çıkma diye selektör yaktım sonra otobandan çıkarken yanıma geldi kornaya basıp küfür etti aynı adamdır inşallah. akıllanmıştır

GuNeS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben artık bu tarz hareketleri yapanları alkışlıyorum arabanın içinden.Bir şekilde tepki göstermem lazım desarj olmak için çareyi alkışlamada buldum.
    Okuma alışkanlığı
    olmayan toplumların
    ömrü lâklâkla geçer!

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    taksimde 1 2 tanesini asacaksın bak bakalım sol şeride kafasını çıkarabilirmi ticariler
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Geçenlerde E5'ten Bostancı köprüsüne saptım, sahil yönüne..
    O sapakta yaya geçidi vardır lakin bizim insanımızda yaya geçidine adım atmış yaya yol verme yoktur.
    Baktım 2-3 kişi karşıya geçmeye çalışıyor, insan olayım da yol vereyim dedim. Ani fren yapmadan durdum, geçmelerini bekledim.
    O sırada arkamda bir Mercedes yapıştı tamponuma, asıldı kornaya

Yayalar geçtikten sonra hafiften sola kaydım, sağıma gelmesine izin verdim..

Bembeyaz, sıfır bir Mercedes.. İçinde keko

babo babo ne duruyorsun
    -Yaya geçidi var burada
    ışık yoh ışıııhhhh
    -Işık olmasa bile yaya geçidinde durulur, yayaya yol verilir
    çarpiidim ama arkandan

baktım ne kadar laf anlatsam da o fındık beyni almayacak, uzatmadım...

Diyeceğim odur ki, böyle öküzler olduğu sürece bu ülkenin trafiği adam olmaz. Ülkedeki yozlaşmanın en somut göstergesi trafik..
    Bu ayılar eğitimle de insan olmaz, dolayısıyla yapacak bir şey kalmadı artık..
    Meydanı ayıya bırakıp ses çıkarmamaya çalışmaktan başka..

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bir de Kadıköy - Pendik minibüs yolundaki minibüsçüler var.. Herifleri kontrol edebilen, zapt edebilen tek bir merci yok.
    Yaptıkları hayvanlıkların hadde hesabı yok, işin kötüsü şikayet edilip sonuç alınacak bir yer de yok..

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1) Aracın içinde birden çok kişi olunca tek başına araç kullanan herkese küfredenler veya arabadan inenler. Ben de arabadan inince kaçan tipleri var onlar baya komik. Bazıları iniyor, ben de iniyorum, bağırıyorlar ben de bağırıyorum, geri binip gidiyoruz en sevdiğim o.

2) Üstteki gibi araçtan inen, ama sonra binip gitmek ya da sözlü tartışmaya girmek yerine saldıranlar. Burada durum şu yalnız, eğer ki karşıdaki hırtoları dövebiliyorsanız tadında bırakmanız lazım. Yoksa benim geçen şubatta başıma gelen olay gibi, onlar saldırı/darptan siz ise adam öldürmeye teşebbüsten yargılanırsınız, hafifletici sebebiniz de nefsi müdafa olur. Hoş değil baya uğraştım ben. Böyle de soysuzlar işte, dayak yedikten sonra gidip acilde 'abi bizi öldürecekti abiiee benim çocuğum var' diye konuşuyorlar, giren size giriyor.

3) Sürekli sol şeritten gidenler. Ben suç işlerken( mesela 82 hız limiti olan yerde 150 ile giderken) bile soldan gitmiyorum, sadece sollama amaçlı kullanıp geri hemen ortaya geçiyorum, sürekli arkama bakarak. Çünkü adamın çok acil bir durumu vardır gözü dönmüştür, sorumsuzca davranıp benim gibi ne olursa olsun deyip 200le gidiyordur.

4) Motosiklet kullanan, ama hep motorcuları ve kendilerini melek sanan, yanlış davranan bir otomobil sürücüsüne hemen çok ağır şekilde küfreden ya da salça olan, kendi kaskı var diye hiç dayak yiyemeyeceğini düşünen kaskına gopro takmış hıyarlar. Böylelerinin kaskları çok koruyucu oluyor gerçekten, ama tşklarına tekmeyi bir koyuyorsun ne olduğunu anlayamıyorlar. Sadece kamera ile efendi gibi vlog yapanları tenzih ederim.

5) Eski model araçları küçük gören sonradan görmeler. Adam altındaki fluence şasili motorlu cla'yı örneğin 98 primeradan çok üstün görüyor. Bunlarla ilgili sayfalarca konuşulabilir. Boşverelim.

6) Arka ve ön camlarına kapkara film çektirmiş suv ve pickuplar. Arkasında giderken onun önünü görmenizin imkanı yok. Aynısı giydirilmiş panelvanlar için de geçerli.

7) Küfürlü konuşulunca erkeklik taslayıp 'bayan var ulan burada' gibi hıyarca konuştuktan sonra, araçtaki bayana fergieden milf money dinleten, nicki minaj dinleten davarlar.

8) 500m yol gidip u çekebilecekken inatla ters yönden gelen sığırlar.

9) Yaya üst geçidinin hemen altından yoldan karşıdan karşıya geçen yayalar.

10) Ara yoldan ana yola bakmadan çıkanlar.

Liste devam eder. Yazmaktan bıktım.

Düzelmez bu işler. Boşverin. Bakın Ertekin ilaç yazdırmış, kafa rahat. Çok siniriniz bozuluyorsa siz de gidin bir doktora.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de Kadıköy - Pendik minibüs yolundaki minibüsçüler var.. Herifleri kontrol edebilen, zapt edebilen tek bir merci yok.
    Yaptıkları hayvanlıkların hadde hesabı yok, işin kötüsü şikayet edilip sonuç alınacak bir yer de yok..
    O minibüslerin alayının yok edilmesi gerek abi

Kanary mah. Ve bagcılar minibüs hattında çalışan her kimse allah tez zamanda ekmek teknelerini batırsın

Ben böyle karaktersizlik görmedim

Sıf bu serefsizler para kazanmasın diye taksiye biniyorum

O derece nefret ederim
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

BuğraTuna34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki şehirlerarsı tek gidiş- tek dönüş yolda veya e-5'te tem'de trafik durduğunda güvenlik şeridinden gidip, acı fren sesiyle duran ( o arada yol daralıyor geçemiyor) ve neden önüme çıkıyorsun edasıyla sellektör atıp korna basanlara ne demeli? Ulan ben duruyorum trafikte sen off-road gidiyorsun pezevenk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ara sokağı geçtim,E5'te yol kesip kavga eden var.Başıma geldi birgün,indik itiş kakış derken ayırdılar,yolumuza devam ettik.
    Orta şeritten hız limitine uygun gitmek,ya da sokak arasında makul hızda gitmek suçtur,arkandan mutlaka tapa gaz gelen ve seni taciz eden "yürüsene kardeşim ne bekliyosuncu"birisi olur.
    Herkes asabi,herkes barut gibi,herkesin acelesi var,herkes atarlı,tutarlı,giderli,gelirli.Herkes kendi dünyasında bir star.Kimsenin kimseye saygısı yok.Hoşgörü hiç yok.Etrafında başka yaşayan kimse yok.Kimse kimseyi anlaöaya çalışmıyor,empati hiç yok.
    Geçende arabam orta şeritte 80-90km ile giderken birden gaz yememeye başladı.Arıza yaptı.Kenara çekene kadar yediğim kornanın haddi hesabı yok.
    Birtanesi geçerken bi atarlandı "Araba arızalandı kenara geçmeye çalışıyorum" deyince pardon falan uzaklaştı.
    Bence bir ülkenin psikolojisi ve toplumsal saygısı trafikte gün gibi ortada.Durum çok vahim.
    Şahsen hiç takmıyorum,yol isteyene veriyorum,zorla önüme atlayana korna çalmıyorum.
    Nasılsa bütün yollar benim olmadığı gibi kimsenin de değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    youtube da Türkiye Ekranı diye bir sayfa var sürekli Türkiye Araç içi kaza kayıtlarını yayınlıyor. İzlemenizi tavsiye ederim burda yazılan hercinsten mutlaka karşınıza çıkar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi takma kafaya hepimizin sevenleri var değmez bir avuç görgüsüze. Sakin ve kalender olmakta fayda var.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8 aydır şehir içinde siyah renk, camları karaltılmış, öküz gibi anteni olan Land Cruiser vx100 kullanıyorum. Hayvani boyutları, yakıtı falan başta biraz sorun oluyordu. Eskiden üzerime kıran minibüsler taksiler şeritten kafasını bile çıkaramıyor artık. Onları geçtim halk otobüsleri bile saçma hareket yapamıyorlar. Trafik kurallarına uyan insanlara saygı gösteren biriydim. Artık hakettiğim saygıyıda buluyorum

ALPER-VNS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    youtube da Türkiye Ekranı diye bir sayfa var sürekli Türkiye Araç içi kaza kayıtlarını yayınlıyor. İzlemenizi tavsiye ederim burda yazılan hercinsten mutlaka karşınıza çıkar..
    ankara pavyon geceleri sarı tutku çıktı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler