User Tag List

Sayfa 1/8 123 ... SonSon
139 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Türk şöförlerinin kafayı iyice yemesi hk.

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Türk şöförlerinin kafayı iyice yemesi hk.

Haftaiçi kısa mesafe kullansam da özellikle son zamanlarda istisnasız hergün bir olay yaşıyorum. Artık sabrımın sonundayım ve kesin birşeyler olacak, hissediyorum.

İstanbul başta olmak üzere,uzun yol vs farketmeden birkaç olaydan kısaca bahsedeyim.

-tatilden dönerken 2 şeritli yolda,sağımda ve önümde araç varken ve 100-110 civarı bir hızla giderken tamponuma yapışıp korna ve selektör yapan beyaz range rover'lı o.ç'nun camına şişeyi patlatmaktan son anda nişanlım mani oldu.

-cts günü park halinden sola sinyalimi verip,yola çıkarken,20-30metre arkamda olan o.ç taksicinin, 20metre sonra ışık ve kavşak varken selektör ve kornayla şeride çıkmama engel olmaya çalışıp tampona yapışması...

-Pazar günü zincirlikuyu'da e-5 bağlanırken,gayet efendice orta şeritten sağa sinyalimi verip şerit değiştirirken, sağımdan araca 5cm mesafede gazlayarak,makasla geçen taksici... Tam dönüşün içinden geçip,e-5'e de çıkmayıp,en sola atladı o.ç

-pzt günü, 2 şeritli bir virajda herkes 30 civarı bir hızla giderken arkadan 70-80 le gelmeye kastıran golflü bir piç de tampona 2-3 cm mesafede seyredip 2-3 araba önümde durdu,o sırada ben sağdan sokağa girdiğim için o da yırttı.

-salı günü iş çıkış saatlerinde tam evin önüne yaklaşırken (gidiş geliş yol,sapda solda site girişleri,park yerleri vs) önümde 4-5 arabalık bir grup,en önde apartman komşum kadın, yavaşlayıp sinyalini vermiş sağa tek hamle ile park edecek, ama arkadındaki o.ç sanki kadın otobanda kazık fren yapmışçasına kornalar vs (millet evinin önünde park edecekken bunlarından izin alcak çünkü, 30la gitmesi gereken yerde 60-70 vs allah ne verdiyse gitmek istiyor)

Ülkede gergin günler yaşamamız bunlara bahane olamaz, normal zamanlarda da biliyoruz bu tip p...lerin hallerini.

Napayım? Araba mı kullanmayalım? Mal gibi hepsini görmezden mi gelelim? Arabada sopa,bıçak vs herşey var,birgün sokucam birinin bi yerine zor tutuyorum kendimi. Uzun yazı ve küfürler için kusura bakmayın, bunu yazıp tartışabileceğim en uygun yerin burası olduğunu düşünüyorum. Ne tavsiye edersiniz? Şimdi şu kameram gelsin hepsini çekicem zaten.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim tek tavsiyem arabadaki o sopa,bicak ...vs ne varsa arabadan almaniz.Ne kadar haklida olsaniz biri ceker vurur kim vurduya gidersiniz benden soylemesi

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hangisini dövücen piskoloğa gitmen menfatine ilaçsız çıkmıyorum tavsiye ederim bu ülkedeki ****** çocukları dövmeyle bitmez

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Arkadan yapışanları zerre kadar skime takmıyorum debelenip duruyorlar geçebilmek için çok keyifli oluyor özellikle taksiciler delirmiş vaziyette ara sokak vs 50-60 yapıştırıp gitmeye çalışıyor. Sokak çoluk çocuk bebeğini gezdiren anne dolu ama umurlarında değil. Bağlıyorum 20 km'ye götünü yırtıyor tamponda aynadan izliyorum

Ben artık Gamsız spec kullanıyorum arabayı yoksa sinir hastası olup herkese saldırmam gerekir.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

ulasoztas1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    trafikte aşırı kavgacı bir yapım vardı farklı sebeplerden psikologa gidiyorum ve inan çok sinirleneceğim bir şey olmazsa sakin kalabiliyorum ama bazen öyle tiplere denk geliyorsun ki gerçekten eline ne geçse saldırasın geliyor ama bizi o insanlardan ayıracak nokta kendimize hakim olmamız.
    Ülkede herkes gergin, yeni bir dönem değil yıllardır gerginiz son olaylardan sonra ise herkes tez canlı, asabi ve bencil davranışlarda bulunuyor. haklı ya da haksız olalım kendimizden ve sevdiklerimizden sorumluyuz. Nişanlını, sevdiklerini aklına getirip olası kötü senaryoları kafan silmek en güzeli.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam öncelikle tespitlerinde çok haklısın. Ama bu konuda yapılması gereken şey kesinlikle şiddet ile karşılık vermek değil. Çünkü hem haksız konuma düşersin, hem de karşıdakinin gerçek bi psikopat çıkma riski ile karşı karşıya kalabilirsin.

Yapılacak 2 tane şey var:
    1. biri ön, diğeri arka cama 2 adet araç içi kamera yerleştirip, toplanan verilerle bu şerefsizleri bıkmadan, usanmadan polise ihbar etmek.
    2. Yaş ve diğer koşullar uyduğu anda direk fahri trafik müfettişliğine başvurmak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyefendilerin yarısı gizli psikopat hiç bir muhtelif sürücünün bundan haberi, kendilerini bir cacık zannediyorlar bir afralar tafralar falan . Ha biz ailemizi düşünüyoruz akılı oluyoruz ölümden korkusu olan yoktur diye düşünüyorum varsa da yaşamasın zaten; Sadete gelecek olursak bir gün biri benden zarar görmemesi için dua ediyorum gamsız ama tedbirli bir şekilde hayatıma devam ediyorum
    Türkiye'de ki asıl katliam Sahibinden'de değil vatanımızın içerisindedir . /OMRASM01

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rabbim çocuktan sonra bana bir sakinlik , bir mülayimlik verdi. En ufak olayda nerde olduguna bakmaksızın arabadan inen adam gitti yerine pamuk gibi biri geldi. Le havle çekiyorum, tövbe istihar ediyorum yoluma gidiyorum. Çok sevdigim bir arkadaşım var, 4 tane minibüsçüyü tanınmayacak hale getirip hastanelik etti, birinin davası hala devam ediyor. Yıllardır dövüş sporlarıyla ilgilenen biri kendisi, onun da çocugu olunca vazgeçti bu işlerden.
    Tango-1 never dies.

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beni şu emniyetten gidip, yolun daraldığı yerde one geçmeye çalışan, eds yi görüp normal şeride girmeye çalışanlar filan hasta edecek sonunda. az kaldı.
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en güzeli denildiği gibi acilen çocuk yapmak

şaka bir yana takmamaya çalışıyorum artık, arabam çizik sürtme dolu iken benle inatlaşana sağdan soldan tekeri tam tur açıp tamponuna kapısına vs vuruyodum ya sürtüyodum tamponla vs

şimdi komple boyattım uzak duruyorum herkesten
    - Bize Her Yer TRABZON

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı clioGT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beni şu emniyetten gidip, yolun daraldığı yerde one geçmeye çalışan, eds yi görüp normal şeride girmeye çalışanlar filan hasta edecek sonunda. az kaldı.
    Emnniyetten geleni görünce geçemeyeceği şekilde kayıyorum emniyete doğru gelsin götü yerse vursun dün Beşiktaş köprü bağlantı yolunda bariyere sürttürdüm taksiyi bu şekilde inanılmaz keyifliydi

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece trafikte değil genel olarak milletin psikolojisi bozuldu, yozlaşmanın cahilliğin sonucu bunlar ve gitgide sayıları artıyor böyle barzoların.
    ORDU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
    ZEY OTOMOTİV
    https://zeyotomotiv.sahibinden.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de dikkatimi çeken, yanımdan geçerken bir yakın geçme merakı var millette. Şeridinde duramıyorlar, illa üstüme üstüme geliyorlar.
    Kimseye bulaşmaya gelmez, hiçkimsede saygı, mertlik kalmamış. Ortaklık şerefsiz kaynıyor.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    arkadan darlayanlara sis lambası güzel çare tavsiye ederim götünden gelme heyecanıyla bir anda yakınca frene bastın sanıp arabanın kafası yere yapısınca suratlarındaki o korku gayet keyifli oluyor. özellikle yeni yetme altındakini uçak sanan a-cla-c dizeller leon golf polo şirokko türevleri şirket fluence clio ve 301, c-elyyese takımının alayı

emniyetten kıran yavsakların yanında diğer ters taraftan en soldan sapagın ucuna kadar gelip sapagın agzında darlayanlara ayarım benim hizamdaysa itinayla aleni sekilde önüne kırıyorum acımamda keyfi bilir yerse gelsin vursun. taksicilere zaten söylenecek birşey yok burdaki bordo taksileri görün sarılar melek kalır.
    1881 - 193

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olabildiğince trafiğe çıkmamaya gayret ediyorum.Çıkarsamda yol durumuna bakıyorum ona göre hareket ediyorum.

İnsanı sinir hastası yapıyor bu istanbul trafiği.
    Seat IBIZA FR

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Artık izmit trafiği bile çekilmiyor dur kalktan dolayı değil kural tanımayanlar dan dolayı git gel yoldan gidiyorum adam karşıdan beni göre göre şeridime dalıp sağımdaki yere dalıyor tamgaz bisiklet kendini araba sanır solundan geçicekken üzerime gelir kafayı yedim artık bende. Özellikle otopark kurallarını bilmeyenler. Geçen bir yere parkettim baktım engeli yokuşu aldım arabayı yokuşun yanına parketim rahat inip çıkabilsin diye engeli veya bebek arabalılar bir geldim adam engeli yokuşunun oraya parketmiş mesafede kalmamış kapıyı yaslayarak arabaya iniyor çıldırıyorum.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkanda sevdiklerin bekleyenin varsa araçtaki tüm cihazları at, onlarda insana farkında olmadan sinirlenme gücü verdiği oluyor.

sonrasında görmezden gelmeye çalış.

yolda birisini dövsen diğerlerine adaletsizlik olur bu olanları döverekten bitiremezsin

bide bu anlattıkların genel anlamda saygısızlık haksızlık sırf yolda trafikde yok banka sırasından tutun akbil sırasına kadar böyle dangalakca fırsat kollayanlar kural bilmez bir tayfa mevcut genç yaşlı ayırmaksızın...

trafiğin boş olduğu saatlerde çıkmanda senı bı nebze rahatlatır ama bunların hepsi sende bitiyor sen kendine rahatlatacak bişey yapmazsan diğer yaptıkların anlık rahatlama verir sonrasında huzursuz olabilirsin.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Valla en güzeli sakin kalmak/kalmaya çalışmak bir şekilde. Diğer türlü denildiği gibi bu ülkede ne böyle iti biter ne uğursuzu. Bunlar içinde kendi ailemizi üzdüğümüze değmez herhangi bir şekilde. Küfür vs de içten içe edilmeli diye düşünüyorum, keza kimin ne olduğu belli değil çakal dolu trafikte. Emniyet şeridi, sapak ayrımında sola girmeye çalışanlar vs için ise XoR yöntemi bi nebze iyidir özellikle araca pek acımıyorsan.

Kameralar ile kayıt alıp EGM ye mail atıyorsunuz bence de gerekeni yapıyorlar, az da olsa bikaç seferden sonra düşünme yetilerine kavuşmaya başlarlar bu tipler.

Ayrıca benim de dikkatimi çeken milletin şeridi ortalama özürlü oluşu, g.tüm kadar Edirne'de bile, geçen hafta ailem burdaydı 2 şeritli flaş radar olan yolda 65 e bağladık gidiyoruz soldaki dayı üstüme üstüme geliyordu, azıcık önüne geçip soktum şeridine
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler