User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
55 sonuçtan 39 ile 55 arası

Konu: Ehliyetsiz ölümlü kaza durumu

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    unutmuşum kusura bakma ehliyeti alırken söylemişlerdi ceza yemeyin diye veriyoruz başka bir amacı yok diye halbuki...
    Var mı abi söylesene , eğri oturup doğru konuşalım.. Tutupta ehliyetsiz ve alkollü araç sürelimden bahsetmiyorum.

driftboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işin içinde ölüm var, bi ceza alıcak. Ama ceza yaşından dolayı ertelenecek. Yaş durumu okul üniversite mahkemedeki tavrı iyi hali vs ertelenmeye sebep. Ölüm olduğu için hakim suç kimde diye bakmayacak. Cezayı erteleyecek. Sonra olay denetimliye filan döner.
    Marblex Mining & Marble

Harput Yapı İnsaat

Alıntı CasabLanca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabanın önüyle arkası arasında 3 yaş fark var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben yaşamış biri olarak özet şeklinde yaziyim.Ehliyetim yoktu ancak fiili ehliyetim vardı.Yayaya çarptım ve 2 hafta komada kaldı şükürler olsun ölüm,sakatlık olmadı.Ancak kolu,bacağı kırıldı.Karakola gittim ehliyet olmamasını kimse kaale almadı(Hakim dahil).Sadece ehliyetsiz kullanmaktan ceza kestiler.Olay 5 sene önce oldu ve dava hala devam ediyor.Maddi manevi tazminat davası açıldı tarafıma,aracıma haciz kondu,1 sene adli kontrole tabi tutuldum,yurt dışı yasağı vs.
    Savaş MotorSports

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlwaysFast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yaşamış biri olarak özet şeklinde yaziyim.Ehliyetim yoktu ancak fiili ehliyetim vardı.Yayaya çarptım ve 2 hafta komada kaldı şükürler olsun ölüm,sakatlık olmadı.Ancak kolu,bacağı kırıldı.Karakola gittim ehliyet olmamasını kimse kaale almadı(Hakim dahil).Sadece ehliyetsiz kullanmaktan ceza kestiler.Olay 5 sene önce oldu ve dava hala devam ediyor.Maddi manevi tazminat davası açıldı tarafıma,aracıma haciz kondu,1 sene adli kontrole tabi tutuldum,yurt dışı yasağı vs.
    Ehliyetin olsaydıda aynısı olacaktı . Sürün dur.

bordeaux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlwaysFast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ehliyetin bir önemi yokmuş demek ki. gördüğümüz kadarıyla.

Er34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bordeaux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ehliyetin bir önemi yokmuş demek ki. gördüğümüz kadarıyla.
    Biz boşuna aldık o zaman ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Er34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaza yaparsanız karşının masraflarını ödemek zorunda kalırsınız kusur sizin aracınızda ise. Çok dikkatli vb iseniz sigortada yaptırmayın.

bordeaux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah korusun bir kaza durumunda haber bültenlerinde ''ehliyetsiz sürücü dehşet saçtı'' gibi manşetlerden korunursunuz.

arsenikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ehliyetim yok motor sürüyodum bi araç yandan bana çarptı ben suçlu oldum karşı tarafın borcunu ödedim
    Bunlara çikolata istediğinde fare zehri vermeyen bakkalın amk.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış anlaşılmak veya haklı haksız tarafı olmak istemiyorum konunun. Fakt düşüncem şu ki eğer ehliyetsiz çıkıyorsanız yola, ya da b sınıf ehliyetle motosiklet kullanıyorsanız uzaydan meteor düşse üzerinize hata sizde gibi geliyor. Yani yasal olarak orada o araçla olmanıza izin veren bir kurum veya adli merci yok. Ehliyetin faydası bu. Yani bana diyorlar ki "Yiğit biz devlet olarak (M.E.B. veya Emniyet) sana bu aracı kullanırken yeterli yetkinliğe sahip olduğunu biliyoruz. Kurallara uyduğun sürece en az şekilde zarar görmeni sağlarız." Kurallara uyulmadığında sonuçlar dayanılmaz olabiliyor. Allah her iki tarafa da sabırlar versin, Allah rahmet eylesin vefat eden arkadaşımıza.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arsenikli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ehliyetim yok motor sürüyodum bi araç yandan bana çarptı ben suçlu oldum karşı tarafın borcunu ödedim
    hacı senin yol onundur .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yigit06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlaşılmak veya haklı haksız tarafı olmak istemiyorum konunun. Fakt düşüncem şu ki eğer ehliyetsiz çıkıyorsanız yola, ya da b sınıf ehliyetle motosiklet kullanıyorsanız uzaydan meteor düşse üzerinize hata sizde gibi geliyor. Yani yasal olarak orada o araçla olmanıza izin veren bir kurum veya adli merci yok. Ehliyetin faydası bu. Yani bana diyorlar ki "Yiğit biz devlet olarak (M.E.B. veya Emniyet) sana bu aracı kullanırken yeterli yetkinliğe sahip olduğunu biliyoruz. Kurallara uyduğun sürece en az şekilde zarar görmeni sağlarız." Kurallara uyulmadığında sonuçlar dayanılmaz olabiliyor. Allah her iki tarafa da sabırlar versin, Allah rahmet eylesin vefat eden arkadaşımıza.
    Dostum hatan şurda , ehliyetin olsa o ters dönüşü yapmıyacak mıydın ?Ne faydası var. bla bla bla.

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ölen tarafın başı sağolsun size de geçmiş olsun..
    Öncelikle ehliyetinin olmaması kusur değildir. Keza karşı tarafında ehliyeti yok...

Kuzeninizin başına gelenleri tartışmak için öncelikle tutulan kaza raporunu incelemek gerekir. Kaza raporunda polis tarafları dinleyemediği için kusur durumunu mahkemeye mi devretmiş ?

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sigorta Eksperi olarak konuşuyorum ehliyet gerekli değil diye düşünen arkadaşlar için.
    Evet ehliyet sizi sadece bazı durumlarda korur.
    kaza yaptınız kusursuzsunuz -trafik sigortası ödeme yapar kasko ödeme yapmaz,ceza yersiniz
    kaza yaptınız kusurlusunuz -trafik sigortası karşı araca verdiğiniz hasarı karşılar bedeli size rücu eder.kasko ödeme yapmaz ceza yersiniz...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum hatan şurda , ehliyetin olsa o ters dönüşü yapmıyacak mıydın ?Ne faydası var. bla bla bla.
    İşte bunu demek istiyorum. Adamlar oraya U dönüş yapılmaz dediyse yapmamalıyız. Hız limiti 120 km/s ise 135 km/s hız ile yolun durumu, asfaltın tipi, hava durumunun etkilemesi gibi durumlar dahilinde 120km/s maksimum belirlenmişse, üstündeki hızlarda risk yine kullanıcınındır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yigit06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte bunu demek istiyorum. Adamlar oraya U dönüş yapılmaz dediyse yapmamalıyız. Hız limiti 120 km/s ise 135 km/s hız ile yolun durumu, asfaltın tipi, hava durumunun etkilemesi gibi durumlar dahilinde 120km/s maksimum belirlenmişse, üstündeki hızlarda risk yine kullanıcınındır.
    hata yapmazsanız kaza yapmazsınız herkes kurallara uyarsa sorun olmaz dırınınım.

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bosuna olur mu hic. ehliyetin olmazsa para cezası yersin
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler