User Tag List

Sayfa 9/12 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
210 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: Trafikte Makas Atmak

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafikde taşıt ayırt etmeksizin saygılı olmamız lazım.Motorcular tek başına saygı garip oluyor.İki taraf'da birbirine saygılı olması lazım.

Bende ara ara motor kullanıyorum çok değil trafik tam bir cehennem.

Yanlız motorcu arkadaşlara şöyle bir tavsiye vericem benimde 1-2 kez başıma geldi.Trafikde orta şerit'de gidiyorum.Ortaki aynaya bakıyorum tam arkamda geliyor.Ben tam sinyal veriyorum sağa geçicem o 1 saniyede arabanın sağında kör noktasında oluveriyorlar.Işınlanmış gibi resmen.

Ben allah'dan hep dönmeden önce kamyoncu gibi ayna harici arka camlara tekrar'dan bakıyorum'da çarpmıyorum.Bakmayan olunca şıkıştırma çarpma oluyor.
    Benim en büyük korkumu dile getirmişsiniz aynadan bakıyorsunuz bir anda kayboluyor sonra nerede bu diye telaş başlıyor.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KoramiraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim en büyük korkumu dile getirmişsiniz aynadan bakıyorsunuz bir anda kayboluyor sonra nerede bu diye telaş başlıyor.
    bundan 3-4 ay önce benim kardeşime scircco çarptı kaçtı (ben kaçt demiyorum gerçi fark etmedi bile bu benzer olmuş)

orta şeritte bir araba arkasında scirocc onun arkasında kardeşim gidiyor sabahın 7 si yol boş.Kardeşim sonra sinyal verip orta şerit'den sol'a çıkıyor tam scircco geçerken arka cama gemeden scirrco sinyal vermiş ve çıkmış kardeşime çarpıyor motorun ön tekerliği scirocco'nun arka sol çamurluğu.Kardeşim düşük 5 metre falan sürükleniyor motor yan yatıyor.

allahdan kask var ekipman var pantolon olmadığı için kalçasında asfalt yanığı kaldı 1 ay sonra falan geçti.

O anda tabi biz scircco çarptı kaçtı diyoruz ama belki adamın bile haberi yok görmedi bile.Ondan şimdi kardeşim akıllandı arabaları hemen solluyor yada korna çalıyor.Araçların kör noktalarında kalmamaya gayret ediyor.

Yada benim ona dediğim gibi trafiği analiz ediyor.Önünde bir araç ve ilerde sağa doğru bir sokak yada yol ayrımı varsa öndeki aracın %50 oraya dönme şansı olabileceğini düşünüp bekliyor bir şerit değiştirmezse sinyal verip bir korna ve hemen dip gaz ile geciyor.(Benim tavsiyem'di)
    Seat IBIZA FR

dogancan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Faruk_Vtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mılletın ağzına kırmadıktan sonra emeklı usulü sınyal vererek makas atmak sunnettır, sol şerıt magandası ıçın atılan makasda farzdır...
    Emekli usulü makas can

dogancan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birden çalan müziğin etkisine kapılıp 3-5 araba geçtiğimiz doğrudur lakin kimseyi tehlikeyesokacak kadar değil

FTHBRK28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orada varya CV olarak.

Amazin Makas by Schumi
    Abi ciddi sordum ya

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trafikte size saldıran insanları dövdüğünüzde, eğer hastanede güzel yatarsa, adam öldürmeye teşebbüsten yargılanıyorsunuz. Benim başıma geldi.

Trafikte adam sizle kavgaya tutuşuyor, kendi gelip başlatıyor, dayak yiyor, hastanede polise 'abi beni öldürecekti, elinden zor aldılar, deli gibi saldırmaya başladı beni ne hale getirdi benim çoluk çocuğum var abieee' diyor. Kendinizi aklamaya çalışırken, nefsi müdafaa olduğunu kanıtlarken bir sürü görgü tanığına dil döküyorsunuz, gelip mahkemede anlatsın gerçeği diye.

Ben o günden beri hiç bir çirozla falan kavga etmiyorum. Siz kapışın, ben çekirdek çitler izlerim.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @cannn22 senin gibiler yüzünden motora binenlere ezilecek mahlukat gözüyle bakıyor insanlar, ki senin gibi biriyle karşılaşsam emin ol bende aynısını düşünürdüm. Kafaya kamera takıp polisciliğe soyunurlar, sonra kendini bütün kuralların üzerinde görürler. Bir siz mağdursunuz anasını satayım hep sizi sıkıştırıyorlar dimi şu trafikte? Yeri geldiğinde hepimiz gazlıyoruz arabayla ya da motorla, buradaki mevzu gazlama etme filan değil, mevzu bu tutum.
    Biz de kullanıyoruz motor, vallahi senin gibiler yüzünden korna çalıp insanlardan yol istemeye çekiniyorum. Hiçbir zaman da o aldığım yolu kendi hakkım görmüyorum, müsade etmezse paşa paşa bekliyorum.
    Nasıl araba kullananın cahili saygısızı varsa motorcularında cahili saygısızı var işte senin gibi. Ayna kırmayı aklınca kendine adalet hak gören bir karakterin varsa gerçi boşa konuşuyoruz da neyse.

Alıntı cannn22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaldı ki motoruma zarar verdiler demedim hiç bir mesajımda. Canıma kasıt ediyorlar dedim. Yaşım 33 dünkü bebe değilim, laflarına uslubuna dikkat et. Efendi ol. Dediğin gibi plakam belli, adresim belli. Erkek olana hodri meydan. Aynasını kıramazmışım. Yazın plakanızı sizde, elbet denk gelirsem görürsünüz neler yapacağımı
    Bak şimdi güzel kardeşim, öncelikle forum adabını bir öğren sen. Trafikte ne halt ettiğin pek bizi bağlamaz, ama burada üslubuna ve konuştuklarına dikkat etmen gerekir.
    Ayrıca yalanı da pek sevmeyiz hemen anlarız haberin olsun
    Sen savunmaya geçmeden hangilerinden başlayayım dersin? Gerçekten 33 yaşında mısın yoksa 16 ocak 1995 doğumlu musun? Yoksa hesabını başkasıyla mı paylaşıyorsun bak o da forumda büyük suçtur

O 600rr ının 300+ yaptığını filan iddia etmişsin bir ara, birkaç gün önceki başka bir mesajında da kendini yalanlamışsın?

Silah çıkarma konusuna gelirsek kullandığım motosikletin;
    0-100 hızlanması 3 saniye
    100-200 hızlanması 6.8 saniye

Ayna kırdığımı farz ediyorum, adamın yanından uzaklaşıp gözde kaybolmam sadece 5 saniye alır. 5. viteste 299 gören ve 6. vitese attığınızda hala 300+ hızlara devam eden bir motosikletten bahsediyorum. Trafiğin olduğu bir durumda zaten yakalama imkanı hiç yok.
    Ortalamada 250 km hızı yakalıyordum. 30 dk'da 130-135 km civarı yol gidiyorum. Genelde ibre 270-288 arası dolaşıyor. 290 üzerini de görmedim zaten ibrede. ��
    İstanbul/Mecidiyeköy Cevahirin hemen arkası. Papatya sok. NO:53 kırmızı bina. Plakam 34 VF 7613
    Ayrıca verdiğin adres de bulunamadı yanlış mı yazdın?

Üzerimdeki ekipmanlar zaten toplasan 13.000 lira. İst gibi karaktersiz bir şehirde motosiklet kullanmak kolay değil. Bizde olur ya birisi karşımıza çıkar bilerek kaza yaptırmaya çalışır ve amacına ulaşır diye elimizden gelenlerin en iyisini aldık.
    Daha devamı da var motordelisi "twinn" kardeşim, ama zaten fazlasıyla boş yere uğraştırdın beni neyse canım sıkılıyordu zaten meşgalem oldun

Neyse burada araba kullanıp hala t*ş*k muhabbeti yapan insanlar var. Pekte işin ciddiyeti konusunda konuşulacak bir yer değil.
    Buraya ait olmadığını da anlamışsın zaten, şimdi seni ben mi yollayayım yoksa kendin gider misin?
    YouTube
    DR.ECU

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi bari plaka doğrumu
    74 model sehpa...

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @Yekta yi bile cildirttin ya ben nediyim sana kiridign aynalardan bul
    1881 - 193

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Yekta yi bile cildirttin ya ben nediyim sana kiridign aynalardan bul
    Bu ara foruma bi bot saldırısı var sanki birileri dis atıyor

Bi bitmiyolar kardeşimm
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Öncesinde zaten adam yaralamadan sabıkam var, gözüm korkan birisi değilim. Adamın götünden kan alırım canıma kasıt ederse. Yeter ki damarıma bassın birisi..
    vs.

Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6-7 sene evvel benim başıma geldi.. Araç fiat marea ve arkadaş test etmek istedi, çıktık yola, ben 100metre ilerden dönücez hız kes bence dedim oda "döner abi bilek bizdekide" dedi dönemedik... Bir miktar dövdüm sonra bankadan parasını çektik noter satışı ve "bu şekilde hoş olmadı" lafından sonra bir miktar daha dövdüm yolladım.Araç yürümüyordu ne yaptı bilmem.. hukukisi mukukisi nedir bilemem de Allah başa vermesin insan zıvanadan çıkıyor.
    Bu foruma 2 Ertekin fazla!!1!!!1!1!1

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben şahsen Yekta dan çok etkilendim �� valla helal olsun emek var be��

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vs.

Bu foruma 2 Ertekin fazla!!1!!!1!1!1
    Yav beni bu arkadaşla aynı kefeyemi koyuyorsun şimdi ? Vallahi hakaret gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yav beni bu arkadaşla aynı kefeyemi koyuyorsun şimdi ? Vallahi hakaret gibi
    Valla haklısın abi düşünemedim. Bir miktar kendi kendimi döverim ben sen zahmet etme

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Yekta tebrikler

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hosoplos kofo ot koskonla

Arabadan inen daha erkek görmediğim için aynasını kırıyorum. Sağa çek ihtarına uyamayıp siktir olup giden erkeğim diye geçinen kapalı kutu içinden artistlik yapan puşt çok olduğu için aynasını kırıyorum.

Kaldı ki motoruma zarar verdiler demedim hiç bir mesajımda. Canıma kasıt ediyorlar dedim. Yaşım 33 dünkü bebe değilim, laflarına uslubuna dikkat et. Efendi ol. Dediğin gibi plakam belli, adresim belli. Erkek olana hodri meydan. Aynasını kıramazmışım. Yazın plakanızı sizde, elbet denk gelirsem görürsünüz neler yapacağımı
    Farklı ildeyiz ama 09 BAS 75 Punto ve 41 DZ 223 Astra bu iki aracı görürsen ve plakasını kırmazsan senden daha adi karaktersiz aşağılık bir adam daha yok. Kırdıktan sonra sakın ola ki durma öyle kuruldum ki sana patates etmezsem adım Doğukan değil.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Yekta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Daha devamı da var motordelisi "twinn" kardeşim, ama zaten fazlasıyla boş yere uğraştırdın beni neyse canım sıkılıyordu zaten meşgalem oldun
    Yekta ip lere bakabilir misin, cannn22 ile http://www.techturkey.com/forum/member.php?u=29254 bu arkadaş aynı arkadaş mı yoksa?
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

cannn22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yekta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @cannn22 senin gibiler yüzünden motora binenlere ezilecek mahlukat gözüyle bakıyor insanlar, ki senin gibi biriyle karşılaşsam emin ol bende aynısını düşünürdüm. Kafaya kamera takıp polisciliğe soyunurlar, sonra kendini bütün kuralların üzerinde görürler. Bir siz mağdursunuz anasını satayım hep sizi sıkıştırıyorlar dimi şu trafikte? Yeri geldiğinde hepimiz gazlıyoruz arabayla ya da motorla, buradaki mevzu gazlama etme filan değil, mevzu bu tutum.
    Biz de kullanıyoruz motor, vallahi senin gibiler yüzünden korna çalıp insanlardan yol istemeye çekiniyorum. Hiçbir zaman da o aldığım yolu kendi hakkım görmüyorum, müsade etmezse paşa paşa bekliyorum.
    Nasıl araba kullananın cahili saygısızı varsa motorcularında cahili saygısızı var işte senin gibi. Ayna kırmayı aklınca kendine adalet hak gören bir karakterin varsa gerçi boşa konuşuyoruz da neyse.

Bak şimdi güzel kardeşim, öncelikle forum adabını bir öğren sen. Trafikte ne halt ettiğin pek bizi bağlamaz, ama burada üslubuna ve konuştuklarına dikkat etmen gerekir.
    Ayrıca yalanı da pek sevmeyiz hemen anlarız haberin olsun
    Sen savunmaya geçmeden hangilerinden başlayayım dersin? Gerçekten 33 yaşında mısın yoksa 16 ocak 1995 doğumlu musun? Yoksa hesabını başkasıyla mı paylaşıyorsun bak o da forumda büyük suçtur

O 600rr ının 300+ yaptığını filan iddia etmişsin bir ara, birkaç gün önceki başka bir mesajında da kendini yalanlamışsın?

Ayrıca verdiğin adres de bulunamadı yanlış mı yazdın?

Buraya ait olmadığını da anlamışsın zaten, şimdi seni ben mi yollayayım yoksa kendin gider misin?
    Öncelikle apaçi birisi değilim bu 1
    Kamera kullanmıyorum bu 2
    Kimse kimseye durduk yere kışt demez kimsenin durduk yere aynasını kırmam bu 3
    Yaptığım şeyin asla doğru olduğunu savunmadım bu 4

-------------------------------------------------------------
    Asla hiç bir forumda gerçek kimlik bilgilerimi kullanmam.
    Ben 600RR'la 300+ yaptığımı belirtmedim. 2013 model Zx10R'ımda var ruhsatlarını gelirseniz bizzat gösteririm

------------------------------------------------------------
    Tam olarak adresim: Cevahirin önü Büyükdere Caddesi. İlk sağdan gir cevahirin yanından Aytekin Kotil caddesine. İlk sola dönüyorsun, ilk sola dönüyorsunuz Bahçeler sok. sağdaki binaların arasında ortada bulunan kırmızı bina. En alt katı kafeterya. Mavi zil panosu var en alttan 7. Zil bana ait. Bir çay içmeye muhabbet etmeye uğradığım haksızlığı konuşmaya kesinlikle beklerim. Trafik magandası değilim. Trafikte araçları taciz etmem, kimseden zorla yol istemem ama sağ şeritte giderken efendi efendi götüme giren, beni taciz eden adamdan da nefret ederim.

Motordelisi'nde de Emin tanır beni. Emin Atar. Kendisine sorarsın gerçekliğimi, yaşımı teyit edebilirsiniz kendisinden. Dediğim gibi hiç bir forumda gerçek kimlik bilgilerimi kullanmam. Üye olduğum tüm forumlarda aynı bilgileri kullanırım. İstediğiniz her forumu araştırın, bilgilerim her yerde aynıdır ama asla gerçek kimlik bilgilerimi kullanmadım şimdiye kadar.

Şimdi güzelce adresi teyit edebilirsiniz,
    Kısmet olur yolunuz düşerse beni yanlış anladığınız için durumu açıklar 2 motosikletimin de 2013 zx10r, 2016 600rr'ın ruhsat, sigorta, kimlik bilgilerini size gösteririm siz teyit edersiniz.

Başka benimle ilgili merak ettiğiniz bilgiler varsa sorabilirsiniz? Dedektiflik yapmanıza, sanal alemdeki bilgilerin doğru olduğuna inanmanıza hiç gerek yok. Kendinizi boşuna yormuşsunuz. Sağlık olsun.

cannn22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yekta ip lere bakabilir misin, cannn22 ile http://www.techturkey.com/forum/member.php?u=29254 bu arkadaş aynı arkadaş mı yoksa?
    Bu kişiyi tanımıyorum dostum. Benimle hiç bir alakası yok. İstediğiniz kişiye teyit ettirebilirsiniz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler