User Tag List

Sayfa 10/12 İlkİlk ... 89101112 SonSon
210 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: Trafikte Makas Atmak

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı cannn22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kişiyi tanımıyorum dostum. Benimle hiç bir alakası yok. İstediğiniz kişiye teyit ettirebilirsiniz.
    motordelisi twinn olunca bir de burdaki nickin sonu 22 olunca acaba dedim, bu twin nickli kişi mi
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben buna hasta kaldım videonun sonunda sümük gibi yapışıcaktı evin duvarına

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hepmi arabalar suclu? Hicmi motorlarin sucu yok. Herkes kendi adaletini saglasa 25 yasini gorecek motorcu kalmaz piyasada.
    Dedigin gibi baskasinin yumrugunu yemeyen kendininkini balyoz saniyor dikkat et kara kusak kurtarmaz seni.

Sahsen karsimda bir motorcu bu tarz seyler yapsa veya araba kullanan birisi diyelim genel olsun cok fazla takilmamaya calisirim. Bende cok adam dovdum trafikte benimde cok dosyam vae yas oldu 35 1 ay sonra 36 bulasmiyorum artik kimseye. Sonucu yok kari gibi Glayip tirt raport alip zirt mahkemesine gidiyorlar ugrasiyorsun sonra gercekten dayak ihtiyaci olan birini dovemiyorsun suc tekrari olmasin diye

Konumuza donersek aracin ne oldugunu gecerek mantik ve zihniyeti senin gibi olan birine denk gelirsem yada hissedersem motordan inmeye firsatin kalmaz. Burdaki arac kullananlarin 1 gozu yolda digeri aynalarda parmaklari telefonda olur genelde. Sen agzim gozum diyene kadar kullandigin vasitanin altinda kalabilirsin

Yol tikaliysa kacip gitme sansin illaki var ama yol aciksa ne arabalar var senin pesine gelecek bunuda unutma.

Son olarak bir kriterse bu bende motor kullaniyorum. Motor kullaniyorsan ne yazikki bir cok seyi goze almis olman gerekir cunku istanbul trafiginde her an basina bisey gelebilir net. Bence birdahaki sefere adamlarin aynasini kirip kacma nasil olsa doveceksin arabadan indiremiyorsan camini kir cek al arabadan yada sana bir abi tavsiyesi olsun bulasma ugrasma basabiliyormussun bas git cunku sonu yok dibini gorende yok bitmiyo ben 9 yil sabah aksam eyup tuzla arasi yol yaptim bitmedi bitiremedim emekli oldum cocuklara kullandiriyorum arabayi
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Makasa gelirsek bende yanlis oldugunu dusunuyorum ama belirli acilarda makas atmadanda gidemiyorsun
    Bakiyorum koca koca kamyonlar biranda saga sola atliyo kufur ediyorum sonra onundekine bakiyorum diyorum ki kamyoncu ne yapasin makas atmasa ezecek herifi.

Zamaninda bende hayvani makaslar attim youtube attim 2006 senelerinde var piscocuk makas diye videolarim. İsin bir diger boyutuna gelirsek ozamanlar gercekten makas ata ata biyerden biyere gidebiliyordu. Simdi 4 makas atinca ya duruyorsun ya patliyorsun.

Zevk icin milletin hayatini tehlikeye atacak kadar abartanlara soyleyecek bisi yok onlarinda gunu gelir elbet

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim zamanimizda ayfon yoktu
    Hizlandirilmis video hic yoktu. Simdi eskileri yad ettimde kafada yokmus amk

piscocuk makas 106gti - YouTube

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kötü bir hikaye ama eskiden karşı komşum agresif bir adamdı. Hep atarlı giderli hareketler falan.

Neyse zaman geçti tanıştık falan aslında iyi de insan ama işte sinir olayı farklı.

Neyse bu kahvede oynarken birileriyle tartışıyor evde silahı alıp geliyor 2 sininde kafaya sıkıp indiriyor.

Detayını bilmemekle beraber Rahşan affında dışarı çıkıyor. Sonra dükkanının önüne gelen belediye görevlisiyle tartışıyor onu da vuruyor ama ölmüyor Allahtan.

Sonra zaten rahmetli oldu gitti. Demem o ki pire için yorgan yakan adamlar var, senin gülüp geçeceğin bir şey için adam vuracak tipler aramızda.

O yüzden herkes sevdikleri için dikkat etmeli. Kazasız kavgasız sürüşler. Bir de artık yağmurlar başladı 4 Teker'e geçmek en güzeli imkanı olan için.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @PiscocuK abi allah korumuş bence. 1 -2 yerde aha patladı dedim.

En soldan sağ yaparken ayna falan bakıyor muydun ? Yoksa yaradana sığınıp mı hareke ediyordun

cannn22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hepmi arabalar suclu? Hicmi motorlarin sucu yok. Herkes kendi adaletini saglasa 25 yasini gorecek motorcu kalmaz piyasada.
    Dedigin gibi baskasinin yumrugunu yemeyen kendininkini balyoz saniyor dikkat et kara kusak kurtarmaz seni.

Sahsen karsimda bir motorcu bu tarz seyler yapsa veya araba kullanan birisi diyelim genel olsun cok fazla takilmamaya calisirim. Bende cok adam dovdum trafikte benimde cok dosyam vae yas oldu 35 1 ay sonra 36 bulasmiyorum artik kimseye. Sonucu yok kari gibi Glayip tirt raport alip zirt mahkemesine gidiyorlar ugrasiyorsun sonra gercekten dayak ihtiyaci olan birini dovemiyorsun suc tekrari olmasin diye

Konumuza donersek aracin ne oldugunu gecerek mantik ve zihniyeti senin gibi olan birine denk gelirsem yada hissedersem motordan inmeye firsatin kalmaz. Burdaki arac kullananlarin 1 gozu yolda digeri aynalarda parmaklari telefonda olur genelde. Sen agzim gozum diyene kadar kullandigin vasitanin altinda kalabilirsin

Yol tikaliysa kacip gitme sansin illaki var ama yol aciksa ne arabalar var senin pesine gelecek bunuda unutma.

Son olarak bir kriterse bu bende motor kullaniyorum. Motor kullaniyorsan ne yazikki bir cok seyi goze almis olman gerekir cunku istanbul trafiginde her an basina bisey gelebilir net. Bence birdahaki sefere adamlarin aynasini kirip kacma nasil olsa doveceksin arabadan indiremiyorsan camini kir cek al arabadan yada sana bir abi tavsiyesi olsun bulasma ugrasma basabiliyormussun bas git cunku sonu yok dibini gorende yok bitmiyo ben 9 yil sabah aksam eyup tuzla arasi yol yaptim bitmedi bitiremedim emekli oldum cocuklara kullandiriyorum arabayi

Abicim ısrarla mı anlamak istemiyorsunuz? Yoksa bilerek mi
    Üstüme üstüme geliyorsunuz?

Diyorum ki apaçi değilim. Yolda nasıl benim hakkım varsa
    Diğer araçlarında hakkı var. Kimseyi sıkıştırmıyorum, taciz etmiyorum, zorda bırakmıyorum. Her ne olursa olsun motosiklet üzerindeyim bir şey olsa önce bana olacak biliyorum. Dünden beri bilinçli bir kullanıcı olduğumu ama bazen sabrımın taşıp, karşı tarafıda uyarıp "bak abi hata ettin şöyle böyle biz motosiklet üzerinde can taşıyoruz Allah korusun bir şey olsa büyük hasar alıyoruz dikkay edin" diye uyarıp işin ciddiyetinin farkına varması için çabalıyorum. Böyle kibar konuşunca ters ters gidiyorlar birde o zaman delleniyorum ben.

Daha ne diyim size? Her önüme gelen aracın aynasını kırsam tamam. Bendr insanım, para kolay kazanılmıyor biliuorum, kimsenin malına zarar vermeyi de sevmiyorum ama bazen bazı angutlar anırıyor resmen anlamamakta ısrat ediyor. Umarım anlamışsınızdır benide.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @PiscocuK abi allah korumuş bence. 1 -2 yerde aha patladı dedim.

En soldan sağ yaparken ayna falan bakıyor muydun ? Yoksa yaradana sığınıp mı hareke ediyordun
    Tabiki bakiyorsun ama senin gibi bir degil yarim kisi daha ayni hareketi yapsa yadafikir degistirse kaza kacinilmaz. Kaldiki ozamanlar cidden makas atip gidebiliyordun. Artik yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cannn22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abicim ısrarla mı anlamak istemiyorsunuz? Yoksa bilerek mi
    Üstüme üstüme geliyorsunuz?

Diyorum ki apaçi değilim. Yolda nasıl benim hakkım varsa
    Diğer araçlarında hakkı var. Kimseyi sıkıştırmıyorum, taciz etmiyorum, zorda bırakmıyorum. Her ne olursa olsun motosiklet üzerindeyim bir şey olsa önce bana olacak biliyorum. Dünden beri bilinçli bir kullanıcı olduğumu ama bazen sabrımın taşıp, karşı tarafıda uyarıp "bak abi hata ettin şöyle böyle biz motosiklet üzerinde can taşıyoruz Allah korusun bir şey olsa büyük hasar alıyoruz dikkay edin" diye uyarıp işin ciddiyetinin farkına varması için çabalıyorum. Böyle kibar konuşunca ters ters gidiyorlar birde o zaman delleniyorum ben.

Daha ne diyim size? Her önüme gelen aracın aynasını kırsam tamam. Bendr insanım, para kolay kazanılmıyor biliuorum, kimsenin malına zarar vermeyi de sevmiyorum ama bazen bazı angutlar anırıyor resmen anlamamakta ısrat ediyor. Umarım anlamışsınızdır benide.
    Biz seni anliyoruz kimse sana apacisinde demiyor ama sen gelip cogunligu arac sahibi olan ve cebindeki paranin buyuk kismini aracina harcayan kisilerin ortasinda yaptiklarini sert bir dille marifetmis giibi anlatiyorsin sikinti burda basliyor. Yoksa ki arac kullandigini sanan dallamada cok motor kullandigini sanan dallamada cok

Misal 8-10 motor bir araya gelip efelik yaptilar passata. Adamlar biraz ugrassa kasklarini gotune bez yapacakti motorcularin. Demek istedigim trafikte her cesit insan mevcut tepki cekmeye hedef olamaya gerek yok bence

Birini dovmek icin motor yada araba kullanmana gerek yok bizimde atiyor tepemiz cogu kez. Karsi tarafi olduresi geliyo insanin ama bos bunlar

Hep kotu degil ya bu motorcuda arabacida. Misal ben pazar sabahi atladim arabaya edirneye gittim luleburgaz yakinlarinda 3 adet racing motor geldi nasil tahrik nasil kasinti ara gazi vs geldik ya yana hadi dedik kapattik 270 yapistirdik gidiyoruz pespese onlu arkali. Malun edirne yolu 3 serit ve pazar sabahida bombos bilirsin

Guzel dakikalardi keske arac ici kamerami sirkette unutmasaydim dedim. Hepsinde kamera vardi belki sosyal aglarda paylasirlar dedim ama bulamadim. Bir muddet boyle gittik okeylestik kornalastik ve ayrildik. Bunu neden anlattim bende bilmiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi şu konuyu güzelce bir açıklığa kavuşturalım.

Şimdi beyler burası bir araba forumu, bir topluluk. 100 kişiden 10 kişi belki motor kullanıyordur, belki kullanmıyordur. Ben gerek trafik, park yeri, zamandan tasarruf için motosiklet kullanmayı tercih edenlerden ayrıca zevk olarak kullananlardanım.

Şimdi anlatacağım olayda kendinizi benim yerime koyun.

Arkamda arkadaşım var. Şirinevler yokuşunu çıkıyorum, Merter istikametine gidiyorum. En sağ şereitteyim önüm boş hızım 90-95 civarı. Arkama siyah bir audi yanaştı götümün dibine, 5 dk kadar devam etti o şekilde seyir etmeye ve anlayacağınız gibi ben sağ şeritte bile 90 küsür km hızla gidiyorsam yol boş yani diğer şeritlerde boş trafik yok. Baktım sellektör atmaya başladı bu? Bende orta şeridi işaret ederek ordan gitmesi gerektiğini işaret ettim. Adam benim şeridimi ve orta şeridi ortalayarak beni bariyerlerin oraya sıkıştırdı fren yapıp kurtardım. Yanına gittim şöför kapısına "Amacın ne kardeşim?? Yol boş, trafik yok beni neden taciz edip sıkıştırıyorsun? Götüme girmişsin! Düşün ki lastik patladı, önüme birisi çıktı ani fren yaptım altına alıcaksın beni eziceksin" dedim. Ezerim ben çık önümden senin yüzünden şerit değiştiremem emniyet şeridinden gitmeye mahkumsun" dedi.

Kusura bakmayın ama ne dersiniz bu adama? Kimse demesin ki ben sessiz sakin kenara çekilirim. Güzelce hata yaptığını söylüyorsunuz aldığınız karşılık bu.

Olayı sizin tarafınızdan anlatıyım. Yolda gidiyorsunu sakin sakin birde arabanız güzelse yolun boş olmasına rağmen götünüze girip taciz edenler, sellekötr yapanlar oluyor dimi? Kimse olmuyor diyemez.. Kimse kimseyi kandırmasın. Arabanız dikkat çekici bir arabaysa mutlaka yaşanıyor böyle durumlar, kapışmak isteyenler oluyor. Öyle olunca siniriniz bozuluyor dimi? "Bak şı şerefsize yol boş götüme girmiş beni taciz ediyor" diyorsunuz kendi kendinize veya içinizden neyse artık. Kimisinin hoşuna gider oynamak istiyordur oynar ama ben bundan bahsetmiyorum. Bu durumun hoş olmadığından bahseditorum. Kaldı ki motosiklet üzerinde olan bir insanın arkasına yapıştığınızda çok daha zor durumda kalıyor. Lastiği patlasa, önüne birisi çıksa fren yapsa arkadan gelen araba da ona vurucak korkusuyla bir an önce kaçmaya çalışıyor ama herkesin de motoru güçlü değil. Kaçamıyor.

Şu sıkıştırma vb konulara geleleim. Siz arabadasınız başkası motorda. Ufaktan bir temas ettiğini ve o adamın düştüğünü varsayalım. En iyi ihtimalle elleri dizleri kan içinde kalıyor, ondan biraz kötüsü ya kolu kırılır ya bacağı kırılır, ya da 2 sene önce boğaz köprüsü üzerinde arkadaşımın üzerinden tır geçerek kafasını ezmişti Allah mekanını cennet eylesin

Şimdi durum böyleyken bu adam en kötü 1 hafta motosiklet kullanamaz, 2 hafta boyunca da her yeri ağrır, ağrıdan doğru düzgün iş yapamaz. Darbe aldı çünkü vücudu.

Sizin arabanıza gelelim; en kötü ihtimalle küçük bir temas anından bahsetmiştik çamurluğunuz çizilir, hadi en kötüsü çamurluğunuz koptu gitti. Parası neyse sanayiye gider verir yeni çamurluğunuzu alırsınız. Şimdi sizin için en kötüsünü hayal edip çamurluğunuz koptu dedik ya, birde bizim için kötüsünü hayal edelim.

Arkadaşımın, kardeşim dediğim insanın kafası ezildi.. Var mı bir yerde insanın yedek parçasını satan birileri? Böyle bir durumun tedavisi? 32 yaşında arkadaşın şile yolunda zengin piçinin gaza gelip Range Rover aracıyla makas atması sonucu sol şeritten sağ şeride makas atarken motosikletinin ön lastiğine vurup arkadaşıma kaza yaptırdı. Durumu nasıldı biliyor musunuz? Kafasında ki kask çıkmış sürüklenmekten, kafası bariyerin ince sac kısmına gelip boynuna kadar ikiye ayrılmıştı. Kısacası kafası ciddi manada 2 parça olmuştu. Şimdi benim arkadaşımı geri getirebilmek için yedek parça alabileceğim neresi var? Bunun gibi beli kırılan, karburgaları, kolu kırılan çok insan var. Ama ne yazık ki sizin arabalarınız gibi bizim yedek parçamız yok.

Çoğu kişi bilir Sabancı'nın çocuklarının durumunu ve o adamın trilyonluk adam olup çocuklarının sağlığı için hiç bir şey yapamadığını..

Saygı, sevgi tamamen karşılıklı duygulardır. Bir insanı sevmezsiniz buna bile saygı duyulur. Trafikte herkese saygı gösteriyorum ki, motorcuların kötü olduğu algısı kafalardan silinsin. Herkese yardımcı olmaya çalışıyorum, yolda kalana, aracı bozulana ki sırf bu kötü algıyı azaltabilmek için. Önce ben saygı gösteriyorum, bize yaşattıkları tehlikeli durumları sakin bir şekilde olayın ciddiyetiyle beraber anlatıyorum ki hem gerginlik olmasın hemde karşı taraf hatasını anlayıp daha dikkatli olsun ama adamda bu ters tepki yaratıyor. Küfür ediyor, hakaret ediyor, ******* senide motorunu da binme lan o zaman diyen bile denk geliyor. Hal böyle olunca gerginlik çıkıyor.

En az 3-4 mesajımda yaptığım ayna kırma olayının doğru olmadığını gerek büyük yazıyla, gerek kalın punto kullanarak bunu yapmama rağmen doğru bulmadığımı belirttim. Ama ısrarla üstüme gelip bana yüklenmeniz nedendir bilmiyorum.

Sizin ve benim mesajlarımı okursanız ben zaten bu yaptığım hareket doğru değil diyorum, sizlerde aynısını söylüyorsunuz. Yani burda hepimiz aynı fikirdeyiz.

Diyorum ki saygı göstermesem, saygı görmeyi beklemem, sizde aynı şeyi söylüyorsunuz yine aynı fikirdeyiz.

Diğer konuda kimseyi sıkıştırmam, aracını, motorunu, arabasını hiç bir şekilde taciz etmem. Aynısını bana yapıyorlar hoşuma gitmeyen bir şeyi başkasına yapılmasına da karşıyımdır. Benim hoşuma gitmeyen o adamın da hoşuna gitmez. Trafikte taciz edilmek kimsenin hoşuna gitmez. Bu konuda da aynı fikirde olmamıza rağmen ısrarla benim üstüme yürüyorsunuz..

Anlaşamadığımız konu nedir? Her hangi bir fikir ayrılığımız da yok bu konuda. Aslında hepimiz aynı düşüncedeyiz. problem nedir o zaman? Güzel güzel yazıp açıklıyorum ki, aynı fikirde, aynı görüşlerde olup kavga çıkmasının, gerginlik oluşmasının sebebi nedir bunları merak ediyorum.

Sonra çok meseleyse eğer forumda kalmam, siktir olup giderim dert değil yani.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Öle bir makas atar ki öle makas terzide yok... @imprezaWRC
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @cannn22

Söylediklerinde haklısın racing motor hevesim vardı benimde, yukarıda yazdığın sebeplerden dolayı alamadım cesaret edemedim. Yukarıda yazdıklarına kimse yalan yanlış demiyor. Alt kısmı iyi oku.

Trafikte sıkıştırılman yada hayatta herhangi bir yerde haksızlığa uğraman sana kimsenin aynasını koparma kavga etme vs. zarar verme hakkı vermiyor. Sende kendini bu konuda haklı görmekten vazgeç.

Madem motor bu kadar tehlikeli sende otomobil kullan. Motora binme demiyorum ama hobi olarak bin. En azından zarar görme riskin azalır.

Herkes kendi adaletini sağlasın o zaman adam gidiyor otobüs şöförüne vuruyor otobüs kaza yapıyor. Belki öncesinde şöför ona küfür etti veya kapıya sıkıştırdı. Senin aynasını kopardığın adamla yaptığın trafik dalaşı belki zincirleme bir kazaya sebep olacak umarım demek istediğimi anlamışsındır. Bir hesaplaşma bir hak arayışı içindeysen bunu kendi yöntemlerinle değil kanun nezdinde yapmalısın. Her ne kadar adil olmasada..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @cannn22

Söylediklerinde haklısın racing motor hevesim vardı benimde, yukarıda yazdığın sebeplerden dolayı alamadım cesaret edemedim. Yukarıda yazdıklarına kimse yalan yanlış demiyor. Alt kısmı iyi oku.

Trafikte sıkıştırılman yada hayatta herhangi bir yerde haksızlığa uğraman sana kimsenin aynasını koparma kavga etme vs. zarar verme hakkı vermiyor. Sende kendini bu konuda haklı görmekten vazgeç.

Madem motor bu kadar tehlikeli sende otomobil kullan. Motora binme demiyorum ama hobi olarak bin. En azından zarar görme riskin azalır.

Herkes kendi adaletini sağlasın o zaman adam gidiyor otobüs şöförüne vuruyor otobüs kaza yapıyor. Belki öncesinde şöför ona küfür etti veya kapıya sıkıştırdı. Senin aynasını kopardığın adamla yaptığın trafik dalaşı belki zincirleme bir kazaya sebep olacak umarım demek istediğimi anlamışsındır. Bir hesaplaşma bir hak arayışı içindeysen bunu kendi yöntemlerinle değil kanun nezdinde yapmalısın. Her ne kadar adil olmasada..

Bakın ne güzel söylemişsiniz. Bende zaten yaptığımın doğru olduğunu hiç savunmadım ve yine az önce bunu belirttim.
    Bu konuda da kendimi haklı olarak hiç görmedim. Haklıyım şöyle böyle diye bir savunmam yok yani. Ama o an geliyor oluyor işte. Tekrar söylüyorum yaptığım şey doğru değil ve asla bunu savunmadım.

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Normalde okuyup kaçacaktım ama şunu ekleyesim geldi hani ayna kırıyorsunuz ya şöyle bir ibareyide bırakayım;

MADDE 151 - (1) Başkasının taşınır veya taşınmaz malını kısmen veya tamamen yıkan, tahrip eden, yok eden, bozan, kullanılamaz hale getiren veya kirleten kişi, mağdurun şikayeti üzerine, dört aydan üç yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende cok adam dovdum trafikte benimde cok dosyam vae yas oldu 35 1 ay sonra 36 bulasmiyorum artik kimseye. Sonucu yok kari gibi Glayip tirt raport alip zirt mahkemesine gidiyorlar ugrasiyorsun
    Aha gerçekten trafikte birilerini dövmüş biri. Sen biliyorsun abi ne demek istediğimi.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence motorlar çok fazla abartıyor bu işi.Tamam dikkat etmeyenler var falan veya hususi olarak motor sıkıştıranlar var ama ayna koparmak nedir? Bazen dalgınlık oluyor insan farkedemiyor.İstanbul'dan bahsedelim, sığır otomobil sürücüsü mü daha fazla sığır motor sürücüsü mü? Sıkışık trafikten kurtulmak için terse giren motor mu daha fazla araba mı ? Sıkışık trafikte şerit harici aralara sıkışarak illa gitme tribine arabalar mı giriyor motorlar mı ?

Üstelik burası İstanbul olduğundan motorcuların 1 yerine 2 düşünmesi gerekiyor.Şahsen ben bu forumda motorculara aksilik yapan birinin bulunduğunu düşünmüyorum,ama aksini söylemek nedense çok güç..
    Diğer yandan insanların öyle tahammülleri tükendi ki trafikte öyle çok ağır bir şey olmadığı sürece araç içerisinden aksilik çıkarmamak lazım.Yoksa o internette videoları gezen ayna kırmalar,arabaya çöp atmalar falan çeken arkadaşlar İstanbul trafiğinde belki 3. video denemesinde yatalak olurlar.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ILongBoardDude Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence motorlar çok fazla abartıyor bu işi.Tamam dikkat etmeyenler var falan veya hususi olarak motor sıkıştıranlar var ama ayna koparmak nedir? Bazen dalgınlık oluyor insan farkedemiyor.İstanbul'dan bahsedelim, sığır otomobil sürücüsü mü daha fazla sığır motor sürücüsü mü? Sıkışık trafikten kurtulmak için terse giren motor mu daha fazla araba mı ? Sıkışık trafikte şerit harici aralara sıkışarak illa gitme tribine arabalar mı giriyor motorlar mı ?

Üstelik burası İstanbul olduğundan motorcuların 1 yerine 2 düşünmesi gerekiyor.Şahsen ben bu forumda motorculara aksilik yapan birinin bulunduğunu düşünmüyorum,ama aksini söylemek nedense çok güç..
    Diğer yandan insanların öyle tahammülleri tükendi ki trafikte öyle çok ağır bir şey olmadığı sürece araç içerisinden aksilik çıkarmamak lazım.Yoksa o internette videoları gezen ayna kırmalar,arabaya çöp atmalar falan çeken arkadaşlar İstanbul trafiğinde belki 3. video denemesinde yatalak olurlar.
    Tabi birde bunun trafikte 5 tane motorcuyu sıkıştırıp, üzerinden jeep'le geçip sonra jeep'in sahibinin döverek dayaktan öldürülmesi de var. Kimin ne yapacağı hiç bir zaman belli olmaz. Emin olun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizce sığır motosiklet sürücüsü mü fazla? Yoksa Otomobil sürücüsü mü şimdi konuşalım isterseniz?

Trafikte motosikletten 7 kat daha fazla araba var! Sizce hangi daha çok öküz, sığır hangisinde acaba? Size yaptığım şeyin doğru olmadığını söylediğim gibi hala aynı şeyi diretmekte yok ayna kırıyormuşsun, bilmem ne demekte devam ediyorsunuz. Hani diyorsunuz ya aralara giriyorsunuz ediyorsunuz diye, biz aralara girmez şeritte durursak hayvan evladının birisi elinde telefon facebook'ta candy Crush Saga oynarken arabayı unutup bizi çiğniyorlar. Kaza tutanaklarım hala elimde, isterseniz gösteririm sıkıntı problem yok.

Daha dün arkadaşım babasıyla trafikteyken hızlı giden sığırın birisi, kırmızı ışığı kaçırıp yolun ortasında duruyor, birden geri vitese takıp EDS'den ceza yememek için tam gaz geri geliyor. Sonuç? Motosikletin ön farı kırık, çamurluk kırık. Arkadaşım arkasında babasının da olması korkusuyla adamı bir güzel evire çevire dövüp kafasını yarmış arabasına bindirip göndermiş.

Çocuğun bana dediği şey, Benim 1 tane babam var, Allah korusun ona bir şey olsa ben ne yapıcam? Bu bana vuran şerefsiz geri verebilicek mi babamı? Şimdi böyle düşünüyor ya bu çocuk, haksız mı? Bence değil. İyi de yapmış.

Şişli Etfal hastahanesine dönüşte bana yeşil yandı geçiyorum, kırmızı ışıkta geçen megane sürücüsü göz göre göre üstüme gelerek bana yandan vurup beni devirdi. Yani adamın önünde duruyorum. Sizce ne yapmış olabilirim? Göz göre göre üstüme çıkan bir adamın sizce aynasını mı kırmışımdır, kafasını mı?

Anlatamadığım şey biz canlıyız, araba, motosiklet hepsinin amk! Onlar cansız cansız, Metal parçası, demir parçası hepsi yerine gelecek şeyler. İnsanın yedek parçası yok. Biz aralara girmezsek sığır tam ismine yakışır şekilde üstümüze çıkıyor.

Biz araba gibi yolda gider, şeridin ortasından gider, şeridin ortasında durursak böyle oluyor.

Trafikte guvenli seyir halindeki motora aniden arkadan carpıyorlar - YouTube

Bunun varya bunun anasnı skiceksin işte. Gözleri sike mi bakıyor acaba amk evladının? Kızıyorum ama haksız mıyım? Söyle bana ne olucak şimdi? Adama ne olduğu belli değil, arabanın içinde olanın keyfine dicek yok! En fazla tümsekten geçer gibi sallanmıştır yani. Ya bu adam ölseydi, araba altında kalsaydı?

------------------------------------------------------------------------------------------------
    Buna ne diceksiniz?

Motosiklete Bilerek Arkadan Vurdu - Caner.gen.tr - YouTube

Adamın dediğine bak. Ne diceksin bu adama? Böyle söyleyebilecek söz bulamıyorum. Hani siz taksi, araba kullanıcıları varya, bende aynı şekilde araba kullanıyorum, en çok neden şikayet edersiniz? Kendinizden büyük olan araçların, kamyon, otobüs, minibüs gibi araçların sizi sıkıştırmasından, pat diye yola atlamasından dimi? Çünkü onlar size vursa aracınız pert olur ama ona hiç bir şey olmaz. Bu bir gerçek. Bana kalkıpta motosiklet sürücüleri araya giriyor, sığır felan demeyin yani. Her 2 tarafta da sığır var ama bunun yüzdesi araba kullanıcılarında daha çok buda bir gerçek. Zaten TR'de ki araç sayısını paylaştım bakınca belli oluyor az çok sonuçlar.

------------------------------------------------------------------------------------------------
    Bunların varya, anasnı avradnı skiceksn ötesi berisi aşağısı yok. Hani nerde sığır? Göstersene bana! Bu amk yolunda millet düz giderken yolu kapatmak niye? Söyle bana niye? Bu tam bir o.çocuğu. Bunun adı belli değil.

DUĞUN KONVOYUNDA KAZA - YouTube

Söyle bana şimdi, bu adamın arabasına mı bir şey oldu? Yoksa olan adama mı oldu? Ben burada bu video için hatanın kimde olduğunu sormuyorum. Bu adam ya bariyerin saplamasına vursa kafasını, ya beli denk gelip beli kırılsa?

https://www.youtube.com/watch?v=xTId1dM1Vbw

Kardeşim benim demek istediğim kaza olur ama motosiklet tepesinde olan insan her zaman ölüme daha yakın, pamuk ipliği üzerinde. Sana anlatmaya çalıştığım bu. Bana hala burada benim kendi irademle bile doğru görmediğim bir şeyi, ayna kırmanın doğru olmadığını söylememe rağmen hala gelip bana yok ayna kırıyormuşsun şöyle böyle diyip ortamı germenin anlamı yok.

Biz zaten şeytan olmuşuz. Yola atılan pet şişeler, meyve kabukları, kaskın camına denk gelen sigara izmaritleri, Adam camdan dışarı lama gibi tükürürken kaskın camına yapışan pisliği, sinyalsiz sağa sola geçen araba, kamyon, otobüs, minibüs şoförleri söylesene bana hangi aracı kullanan daha çok sığır vardır sence?

Ortamı germenin anlamı yok! Ayna kırdığımı belki 10. sefer oldu doğru olmadığını, fakat adama güzellikle yaptığı hatayı izah etmeme rağmen birde haklıymış gibi bana ahkam kesip, bağırıp, küfür etmesini sineye çekecek değilim. Zaten laftan anlamıyor. İnsan olana bir kere söylenir bir şey, 10 kere tekrarlanmaz. Daha da uzamasın bu konu yeter artık!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler