User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Subarı İmpreza 1.6 TS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Subarı İmpreza 1.6 TS

Merhaba arkadaşlar öncelikle subaru yu seçme amacım benim e30 un aile aracı olmamasından dolayı ve fazla yaktığından dolayı hem spor görünsün hemde iyi kaçsın istiyorum e30 tadı vermez subaru okuduklarıma göre ama bu subaru gördüğüme ggöre 30 krş filan yakıyormuş 220 son hızı varmış bunlar doğrumu ve bu araçlarda motor modifiye yapılırsa uzun kullanımlı olurmu kalkışlarda tatmin edermi hızıyla tatmin edermi. Şimdiden yorum yapan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bilgisi olan yazabilirmi acaba yardıöa ihtiyacım var subaru hakkın bilgileriniz varmı ??

Bozokbenz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle Merhaba hocam şimdi şöyle söyleyeyim E30 var E30 var yani 316i düşünüyosanız Karbüratörlüleri (M10 MOTOR) 220 bile basmıyor tabi temizlerine diyecek lafım yok birde Enjeksiyonluları var ( M40 MOTOR ) 240 gösteriyor ama 220 yapıcağı kesin çok haşat olmadığı sürece ben 318is 320i'den Aşşağıya BMW alınmasına pek sıcak bakmıyorum sonuçta BMW yani güç şart o beygir sesini yan koltukda hissetmek lazım E30 larda M20 var 6 Silindir oldukça güçlü tabi Subarunun hangi kasasını alıcaksınız? GC8 kasa ise E30 her türlü daha iyi hem parça konusunda daha rahat ve uygun olucağına inanıyorum sonuçta 1 tanesi 4x4 bitanesi RWD E30 candır kısacası hocam iyi akşamlar

VWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Subaru 1.6 TS yurumez ve cok yakar... Bilgiler yanlis...
    Men plan God laughs...
    I have reset it....Aal izz well....
    Alıntı Posrche 959 Driver's Manual Nickli Üyeden Alıntı
    Even the Porsche 959 is subject to the laws of physics.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.0R derim ben TS ile ilgili bilgiler yanlış.
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bmw saten 325i olcak tabikide e30 hastasıyım herşeyini biliyorum ama aile kuruncada ona yakıt dayanmaz be abi

o yüzden hem yürüsün hemde orta derecede yaksın spor görünsün diyorum ama

Miata dediğin doğru 2.0r lar da iyi araçlar onu düşünüyorum arada ama gerçekten bu araç yürümüyo ise güçlendirsek olmazmı arkadaşlar kurtarırmı

Bide arkadaşlar bu 2.0R ın yakıt tüketiminden bi bilginiz varmı ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı beyzbolcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bmw saten 325i olcak tabikide e30 hastasıyım herşeyini biliyorum ama aile kuruncada ona yakıt dayanmaz be abi

o yüzden hem yürüsün hemde orta derecede yaksın spor görünsün diyorum ama

Miata dediğin doğru 2.0r lar da iyi araçlar onu düşünüyorum arada ama gerçekten bu araç yürümüyo ise güçlendirsek olmazmı arkadaşlar kurtarırmı

Bide arkadaşlar bu 2.0R ın yakıt tüketiminden bi bilginiz varmı ??
    bütçen 45 lira varsa çok çok temiz bi 2.0R var bildiğim. Özelden ulaiabilirsin. 2000 motorlar yürüyor.
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Miata91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bütçen 45 lira varsa çok çok temiz bi 2.0R var bildiğim. Özelden ulaiabilirsin. 2000 motorlar yürüyor.
    okadar yok bütçe ya 30 bin civarı var onada 318is aklıma yattı hem yakıt tüketimi hemde performansı peki ya bu 1.6 yükseltilemezmi ya yakıtı aşırı etkilermi 150 beygir civarı olsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    okadar yok bütçe ya 30 bin civarı var onada 318is aklıma yattı hem yakıt tüketimi hemde performansı peki ya bu 1.6 yükseltilemezmi ya yakıtı aşırı etkilermi 150 beygir civarı olsa
    Boxer motorlar zaten doğası gereği daha fazla yakar normal motorlardan. Ve tabii ki her + performans + benzin tüketimi demektir. Etkiler yani 2.0R veya gc8 al derim ama 2.0R daha mantıklı çünkü daha temiz arabalar bulunabliyor
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boxer motorlar zaten doğası gereği daha fazla yakar normal motorlardan. Ve tabii ki her + performans + benzin tüketimi demektir. Etkiler yani 2.0R veya gc8 al derim ama 2.0R daha mantıklı çünkü daha temiz arabalar bulunabliyor
    haklısın yaa 2.0R da aklınma yatmıyo değil aslında ama hayalimde hep bmw oldu para bulamazsam ki zor bmw yönelicem gibi duruyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haklısın yaa 2.0R da aklınma yatmıyo değil aslında ama hayalimde hep bmw oldu para bulamazsam ki zor bmw yönelicem gibi duruyor
    3.18is temizi bulunursa alınır iyi koşar onlarda. Ama dediğim gibi temizi zor.. Ben de bir aralar bakımştım çok para istiyorlar o arabalara
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.18is temizi bulunursa alınır iyi koşar onlarda. Ama dediğim gibi temizi zor.. Ben de bir aralar bakımştım çok para istiyorlar o arabalara
    yaa temizini bulmak aşırı zor geçen biri yazmış herşeyini fotoda güzel aracın şanzımandan ses geliyo dedim bu nasıl bi araç demem oki hayırlısı inşallah güzel bi aracım olur sohpet köşesi olmasın teşekkürler herkese ilgisi için azda olsa aydınlandım

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Subaru Impreza 1.6 TS ile sakin sakin gidersen sıkıntı yok ama ataklık arıyorsan ve az yaksın diyorsan epey hüsran yaşarsın. Sakin sakin kullanırsan yakıtı yine koklamaz ama en azından abuk sabuk rakamlar görmezsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Subaru Impreza 1.6 TS ile sakin sakin gidersen sıkıntı yok ama ataklık arıyorsan ve az yaksın diyorsan epey hüsran yaşarsın. Sakin sakin kullanırsan yakıtı yine koklamaz ama en azından abuk sabuk rakamlar görmezsin.
    peki ya benim anlıyamadığım bu spor motoru geliştirilerek yakıt tüketimi azaltılar bilir tahminimce çünki araba hantal olduğu için yükü taşıması zor oluyor ve fazla güç sarfediyor ki 4x4 daha fazla efor sarfediyor 2.0R gibi araca bütçe yetmez herşeyine vergisine filan 1.6 geliştirsek 120 150 beygir civarı hem performans hemde yakıt tüketimi sağlanmazmı diye düşünüyorum ?

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öyle 1.6 için yaparım ederim hayalinden uzak durman çok iyi olur öncelikle.Elde edeceğin verim ve fiyat çok tutarsız olur.Yakıtı açısından standart hali hakkında neyle kıyasladığına göre de değişir.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 eşşek motorun kahrını çekeceğime, kredi çeker 2.0R alırdım şahsen..

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    peki ya benim anlıyamadığım bu spor motoru geliştirilerek yakıt tüketimi azaltılar bilir tahminimce çünki araba hantal olduğu için yükü taşıması zor oluyor ve fazla güç sarfediyor ki 4x4 daha fazla efor sarfediyor 2.0R gibi araca bütçe yetmez herşeyine vergisine filan 1.6 geliştirsek 120 150 beygir civarı hem performans hemde yakıt tüketimi sağlanmazmı diye düşünüyorum ?
    1.6 atmosferik motor için Yunanistan'da turbo kitler yapılmıştı. 150-180 beygir verebiliyordu bu kitler ama bende bu kitten istiyorum desen muhtemelen bulamayacağın gibi, 150-180Hp güç alabilmek için yapacağın harcamalar da cabası olacak.
    Forumdan Ankara'da ikamet eden Suat arkadaşımız var nicki @AvcI . O yaklaşık 11 sene önce bu tip bir modifiye işlemi gerçekleştirmişti diye hatırlıyorum. Görürse yazar, muhtemelen o da yapma etme diyecektir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 atmosferik motor için Yunanistan'da turbo kitler yapılmıştı. 150-180 beygir verebiliyordu bu kitler ama bende bu kitten istiyorum desen muhtemelen bulamayacağın gibi, 150-180Hp güç alabilmek için yapacağın harcamalar da cabası olacak.
    Forumdan Ankara'da ikamet eden Suat arkadaşımız var nicki @AvcI . O yaklaşık 11 sene önce bu tip bir modifiye işlemi gerçekleştirmişti diye hatırlıyorum. Görürse yazar, muhtemelen o da yapma etme diyecektir.
    aşırı bir paraya mağal olacaksa ozaman hiç bulaşmadan en iyisi e30 318is alim hem performanslı hem yakıtı iyi uzak durim ya bu araçtan sesi görünüşü tahrik etmeden uzaklaşim ben en iyisi

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e30 sahipleri ve konu sahibi yanlış anlamayın ama benim için güçten önce aile gelir. Biraz daha iyi gidecek diye e30 alacağıma yavaş gitsin güvenli olsun diye Subaru'yu seçerdim hem donanım olarak hem yol tutuş olarak. En azından yaş olarak çok daha genç bir araç neredeyse 13-15 sene var arada, masraf açısından da büyük ihtimal e30'dan daha masrafsız olacaktır. Anladığım kadarıyla düğünden gelen takıları arabaya basacaksınız, iyi düşünmenizi öneririm.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler