User Tag List

Sayfa 5/13 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
242 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Kapanan dükkânlar ve iflas eden esnaf (alıntıdır)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devlet memuruyum para yetsin diye sigarayı bıraktım kredi ev ihtiyacları falan daha evli değilim bakalım evlenince neler olacak görecez ...

Aero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı salih_560 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devlet memuruyum para yetsin diye sigarayı bıraktım kredi ev ihtiyacları falan daha evli değilim bakalım evlenince neler olacak görecez ...
    Şu dönemde evlenmeyi düşünüyor olsaydım evlenmezdim. Bekarlık iyidir.

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    T.C. için artık çok geç, "Game Over" olmadan dönüş yok. Ekonomik, siyasi ve etik olarak dibi görmeden ortalardan artık bu yoldan dönülmez. Fiilen iç savaştayız ve bu yetmezmiş gibi dış savaşa da girdik. Yakın gelecekte ülke de bölünür zaten...

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı salih_560 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok yakın bir arkadaşım şu anda evleniyor .. geçen konuşuyorduk evi tuttular içini döşediler şimdiye kadar ne kadar gitti dedim 70 bin tl gitti kanka dedi.. kaldıki adamın ikinci kadının ilk evliliği.. adamda hani ilk defa evleniyorum her şeyin en iyisini alıyım heveside yok..

ev kiralık , beyaz eşyalar falan bosch almışlar öyle amana falan üst sınıf markalar almamışlar ona rağmen 70 bin tl ortalama dedi her şeyin biraz daha bir iki tık iyisini alsak 100 binlerin üstünü çok rahat görürdük dedi..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok yakın bir arkadaşım şu anda evleniyor .. geçen konuşuyorduk evi tuttular içini döşediler şimdiye kadar ne kadar gitti dedim 70 bin tl gitti kanka dedi.. kaldıki adamın ikinci kadının ilk evliliği.. adamda hani ilk defa evleniyorum her şeyin en iyisini alıyım heveside yok..

ev kiralık , beyaz eşyalar falan bosch almışlar öyle amana falan üst sınıf markalar almamışlar ona rağmen 70 bin tl ortalama dedi her şeyin biraz daha bir iki tık iyisini alsak 100 binlerin üstünü çok rahat görürdük dedi..
    Erkek degil zaten kadin iyisine heves ediyor bende dugun arefesindeyim 50 ye yaklasti. Dugun yapiliyorsa. Min 30 dan basliyor. Zaten bi ceyiz muhabbeti var gereksiz ama ceyiz satanlar hep dolu

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tek çözüm zengin kız bulmak..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zengin kızda bulduk bu sefer iç güveyi misin olm sen diyorlar..
    70 bin iyimser ortalama rakam..

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuda bi ben rahat olucam galiba benim ilk kız arkadasımın 2. Evliliği olucak bi 3+1 bi de 1+1 evim var 3+1 büyük gelir bize 1+1 yeter diyor eşya da az olucak haliyle düğün de yapmıycaz o parayla yurtdısına balayına gidicez
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2011 senesinde gümrükte çalışıyordum, leva 0,80 tl idi . Şuanda leva 1,70 oldu. Eskiden 1 leva ile 2 fotokopi çekemezken şimdi 1 levaya neredeyse 4 fotokopi çekicek hale geldik.Dolar/euro zaten yürüdüler. Paramızın değeri kalmadı. Ama gel gelelim bizim insanımızıa/koyunumuza herşey çok güzel .Adam diyorum ki 5 sene önce kaç para maaş alıyordum , misal 600 tl . O parayla kaç tane küçük altın,kaç tane ekmek alabiliyordun bu kadar şimdi daha önceden aldıklarının 4 te 1'ini alamıyorsun diyorum. Yok adam odun , hayır ama maaşım yüksek asgari ücrete zam yaptılar. İnsanın zammınıza koyasım diyesi geliyor. Hakkatten zammınıza koyayım sizin. Anasını s.ktiniz memleketin. Artık orta halli yok sadece zengin ve fakir var.

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Günkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2011 senesinde gümrükte çalışıyordum, leva 0,80 tl idi . Şuanda leva 1,70 oldu. Eskiden 1 leva ile 2 fotokopi çekemezken şimdi 1 levaya neredeyse 4 fotokopi çekicek hale geldik.Dolar/euro zaten yürüdüler. Paramızın değeri kalmadı. Ama gel gelelim bizim insanımızıa/koyunumuza herşey çok güzel .Adam diyorum ki 5 sene önce kaç para maaş alıyordum , misal 600 tl . O parayla kaç tane küçük altın,kaç tane ekmek alabiliyordun bu kadar şimdi daha önceden aldıklarının 4 te 1'ini alamıyorsun diyorum. Yok adam odun , hayır ama maaşım yüksek asgari ücrete zam yaptılar. İnsanın zammınıza koyasım diyesi geliyor. Hakkatten zammınıza koyayım sizin. Anasını s.ktiniz memleketin. Artık orta halli yok sadece zengin ve fakir var.

Onceden 2 imis simdi 4, bence 4 fotokopi ile surumden kar ediyosun gibi geliyor bardagin dolu tarafindan bakarsan. Herseyin suclusu hukumet mi? Eskiden altimizda arabamiz dogru duzgun dokunmatik telefonumuz yoktu. Simdi bak disari dandik araba kalmadi etrafta.

ErayCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onceden 2 imis simdi 4, bence 4 fotokopi ile surumden kar ediyosun gibi geliyor bardagin dolu tarafindan bakarsan. Herseyin suclusu hukumet mi? Eskiden altimizda arabamiz dogru duzgun dokunmatik telefonumuz yoktu. Simdi bak disari dandik araba kalmadi etrafta.
    kesinlikle hükümetin hiçbir suçu yok. tüm suç halkta.seçmende...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ErayCerit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle hükümetin hiçbir suçu yok. tüm suç halkta.seçmende...
    Bence onlarda sucsuz, kandirilmis "olabilir yaani"

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhalefet olsa adamların karşısına çıkıcak adam gibi adam yok.. Ondan sonra yandı gülüm keten helvam..

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sene 2016 murat131lemi dolaşalım?(küçümsemiyorum babamın tofaşı var kullanıyoruz.)

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Türk fındığı, içerdiği kansorejen tarım ilaçları sebebi ile italya'da en tehlikeli ithal gıda seçilmiş..

Devam devam.. Zerre üzülmüyorum bu kişilere..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türk fındığı, içerdiği kansorejen tarım ilaçları sebebi ile italya'da en tehlikeli ithal gıda seçilmiş..

Devam devam.. Zerre üzülmüyorum bu kişilere..
    İçerdiği toksik madde kötü depolama donucu oluşan küften oluşan bir maddeymiş.

coastguard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kredi kartı harcamalarında tarihi rekor – Sozcu Gazetesi

Ekonomiyi iyi okumalı bir esnaf şahsen ben en az 30-40 gün bandında işlerin kendine gelemeyeceğini biliyorum .

He bu harcanan paralar nerde diye sorulursa markette,giyimde,mazotta yani piyasada belli işler büyümeye devam edecek diğerleri daha da zora girecekler .

Kısacası esnaflık en zor yıllarını yaşıyor ve maalesef ticaret dahada zorlaşacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emrecan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sene 2016 murat131lemi dolaşalım?(küçümsemiyorum babamın tofaşı var kullanıyoruz.)
    Bende onu anlatmaya calisiyorum kardesim, eski duzen olsa 2016 yilinda 131le dolasmak zorunda kalicaktik. Simdi paat cekiyoruz krediyi, yapiyoruz yatirimi aliyoruz yeni model arabamizi. Refah artti kisacasi yalan mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu sene fındıkta "küf" denilen hastalık vardı zaten. Depolama kalitesizliğinden mevcut küflü fındıklar daha da tehlikeli hale gelmişlerdir. Fındık üzerinde biriken bir tarım ilacı yok, fındıkta hastalık var. Depolama kalitesizliği, ağaçların kalitesizliği ve bakımsızlığı ile birlikte bilinçsiz gübre ve ilaç kullanımının uzun vadeli sonucu bu oldu zaten. Dünyada tekel olduğumuz için çok fazla fındığı geliştirmeye, üreticiyi desteklemeye çalışılan politikalar üretilemediği için maalesef tekstil ile beraber en büyük ihracatımız olan fındık her sene daha da kötüye gidiyor, gidecek.

Fındık fiyatının artması veya azalması dönüm parası desteğine göre tarım politikalarını destekleyen çiftçiler olduğu sürece ülkemizde çiftçilik asla para kazandırmaz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler