User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
88 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kış şartları içinSUV Önerisi

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Kış şartları içinSUV Önerisi

ArkadaÃşlar Merhaba;

Kış şartlarında kullanmak için 4x4 arayışındayım, daha önce SUV olarak çok fazla araç da kullanmadım bilgim de çok yok açıkcası. Daha önce arkadaşımın Land Cruiser'ini kullanmıştım, otobüse binmiş gibi hissetmiştim, çok fazla hoşuma gitmemişti. Ama artık kış dolaylarında rahat etmek için ihtiyaç duyuyorum, çukurlarda en azından soğuk havalarda dert etmek istemiyorum, büyük birşey istiyorum, aslında ilerde Escalade alma niyetim var, fakat şuan için 50-60 bandında birşeyler bakıyorum. Dizel olursa ve motoru yüksek olmazsa (2000cc gibi) yeterli olur mu bilmiyorum fakat idare etsin en azından. Bu arada dağ taş bayır çıkılmayacak.

Gelelim dış görünüş olarak beğendiğim modele. Jeep Patriot 2.0 CRD. Tek düşündürücü yanı manuel olması. Yakışı elbet daha az olur fakat rahatlık bakımından düşündürüyor. Arkadaşım aracın çok da büyük olmadığını söylemişti, aslında öncesinde Compass'lara bakıyordum, sanırım herşey aynı bi tek dış görüntüdeki dizayn farkı var. Bana patriot biraz daha oturaklı geldi. İç malzeme kalitesinin çok kötü olduğu söyleniyor. Bir de vatansever anlamı varmış sanırım bu aracın Bu araç hakkında bilgisi olan var mıdır? Başka araç önerilerine de ihtiyacım var açıkcası bu konuda dediğim gibi hiç bilgi sahibi değilim.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aman diyim Captiva'dan uzak durun tek tavsiyem bu.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

Dean's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ArkadaÃşlar Merhaba;

Kış şartlarında kullanmak için 4x4 arayışındayım, daha önce SUV olarak çok fazla araç da kullanmadım bilgim de çok yok açıkcası. Daha önce arkadaşımın Land Cruiser'ini kullanmıştım, otobüse binmiş gibi hissetmiştim, çok fazla hoşuma gitmemişti. Ama artık kış dolaylarında rahat etmek için ihtiyaç duyuyorum, çukurlarda en azından soğuk havalarda dert etmek istemiyorum, büyük birşey istiyorum, aslında ilerde Escalade alma niyetim var, fakat şuan için 50-60 bandında birşeyler bakıyorum. Dizel olursa ve motoru yüksek olmazsa (2000cc gibi) yeterli olur mu bilmiyorum fakat idare etsin en azından. Bu arada dağ taş bayır çıkılmayacak.

Gelelim dış görünüş olarak beğendiğim modele. Jeep Patriot 2.0 CRD. Tek düşündürücü yanı manuel olması. Yakışı elbet daha az olur fakat rahatlık bakımından düşündürüyor. Arkadaşım aracın çok da büyük olmadığını söylemişti, aslında öncesinde Compass'lara bakıyordum, sanırım herşey aynı bi tek dış görüntüdeki dizayn farkı var. Bana patriot biraz daha oturaklı geldi. İç malzeme kalitesinin çok kötü olduğu söyleniyor. Bir de vatansever anlamı varmış sanırım bu aracın Bu araç hakkında bilgisi olan var mıdır? Başka araç önerilerine de ihtiyacım var açıkcası bu konuda dediğim gibi hiç bilgi sahibi değilim.
    Aracı ne kadar kullanacaksınız ? Bir sezon mu? Eğer bir sezon ya da kısa süreli kullanacaksanız Patriot çok çabuk elden çıkmaz. İkinci el sizin için çok önemli değilse Nissan Pathfinder de bakılabilir.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suv digil ama amarok 4×4 tavsiye edebilirim . Otomatiğinde zf8 var. 2.0 bitdi 180 hp yeterli geliyo arabaya.

evolution_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam japon araçlarına bakarım toyota rav4 veya mitsubishi outlander olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pickup olsa da hillux bence . Yeni hilluxların iç kalitesi de iyi. Bir de bu var tabi

Kutluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    50 değilde 60-70 arası Countryman olabilir, ilerde elden çıkarması daha çabuk olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pajero veya Land Crusier
    ...

BaDCaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Dacia Duster 4x4 ?

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tiguan 2.0 tdi 4x4 dsg var dusunursen
    Gecen kis amarokla ciktigim yokuslari sorunsuz sekilde ciktim
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cakma cukma sehirli sub yerine tas gibi bir Amerikan alinip hem amaca yonelik kullanilabilir hemde eglenilebilir .

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Loading site please wait...

sizin aradığınız suv bence bu tek geçerim konfor olsun araziye uygunluk olsun.motor şanzımanı anlatmaya zaten gerek yok. 2. eli hızlı yakıtı biraz fazladır ama lpg'ye tam uyumlu.
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    patriot almanın eşiğindne döndüğüm için aklımda kalanları yazıyım.. compass ile aynı evet kabukları farklı sanırım jeep birini outdoor maskulen birinide city car biraz daha sempatik bayanlarında yönelebiliceği bir tarzda üretmiş..

motoru hatırladığım vw motoru idi.. manuel demişsin otomatikleride var diye hatırlıyorum dizelde.. dolusunu alıırsan amaca uygun bir araç..
    malzeme kalitesi klasik amerikan kötü.. patriota has ib rşeyde değil genel olarak amerikanların kronik bir plastik sorunu var.. üst sınıf araçları olmadığı sürece bunu görüyorsun ..

gel gelelim donanım çok dolu değildi hatırladığım onuda outdoor olmasına bağladım ne kadar az teknoloji dağda bayırda zorlu yol koşullarında o kadar az sorun demek.. amerika avrupa da hardcore offroad versiyonları mevcut.. aftermarket çok aksesuar ve ürünü var.. jantlar led farlar indirme kaldırma kitleri , multimedia sistemleri v.b .. türkiye bu konuda kısır patriotta.

patriotun bir iyi yanıda varsa kasası kült jeep hatlarına sahip ve jeep genelde bu hatlara sahip araçlarını renagade ler wranglerlar olsun değiştirmiyor .. patrioat ta öyle şu anda sıfır kasası ile 2004 kasası arasında görsel olarak nerdeyse hiç bir fark yok aynı kasa.. ufak makyajlar dışındada ana görüntüden kopmaz.. yani aldığın araba hep güncel kalır oda iyi yanı..

compass makyaj yedi .. gc nin ön yüzünü compassa çakdılar.. önden minyatür gc arkadan eski compass karışık garip bir şey oldu.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence forester,pajero ve land cruiser bu ligin liderleri.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Subaru Forester ve ya Toyota RAV4 Öneririm. Rav4 hakikaten çok kullanışlı bir suv motor,şanzıman uyumu güzel donanımı genellikle full arazide yeterli, karda oldukça rahat kullanılıyor özellikle lastiklerle tabi ki, yakıtı biraz yüksek denebilir ama depo ufak. 2008 ve 2011 RAV4 almıstık sıfır km çok memnun kaldık her seferinde. Hayırlısı olsun..
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    suv değil bunlar ama..

az bincem diyosan eski kasa jeep cheeroke al..pikapların 4x4 karda buzda nasıl bilmiyorum ama 4x2 olanları tutunmuyor bunu bilirim..

aldığın araç eğer arazi olcaksa yüksek olmalı sedanın yükselmişi değil ama cidden çamurluk lastik arası 15 cm gibi..

Ve bu mini jeep tarzı ufak araçları eldende kolay çıkartamazsın..tiguan amarok navara dmax hilux arası seçim yap bence..
    2000 A3 8L

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskiliği sorun olmazsada land curiuser ama benzinli..hatta range voque bile bulursun ama sorun çıkartırsa masrafları fazla olur gibi.
    2000 A3 8L

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Loading site please wait...

Fiyat biraz fazla ama araç baya temiz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler