User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
26 sonuçtan 20 ile 26 arası

Konu: Otomobil Üreticileri TR Bayi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanokan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İngilterede F30 316d var. Türkiye'ye gelse satış rakamlarını tahmin etmek bile istemiyorum.
    Manueli de var. İlla ki otomatik alacaksın diye zora koşan distribütör de yok.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Toyotalar eksik. Mazdalar eksik. Hyundailer eksik. Nissanlar eksik.
    Hatta şöyle söyleyeyim, sadece almanların bütün araçları satılıyor.
    Üstelik, sadece ezik pazarlar için üretilen(türkiye,çin vb) özel araçları da bulmak mümkün. E180 gibi mesela. 1.6 5 serisi gibi. Ya da 1.4 tsi scirocco gibi. 2.0 tdiı gelmiyor örneğin, gelse açık söyleyeyim 2.0 tdi manuel şirokko binerim. Ama yok.
    Bayi savunmak vs gibi olmasın. Bir çok ülke gezdim. Dubai de bile 1.6 520i ve E 180 bulmak mümkün. Ha kim kullanıyor konusuna girmeyim ama aynı araç oralarda da satılıyor.

Konu başlığına gelince, gerçekten kısa ve net olarak 'Milletin ağız kokusunu çekmemek için' bayi açmıyorlar. Hangi ülke olursa olsun 'Senin yetkilin kim' gibi bir algı mevcut. Asıl üretici bayi açsa insanlar başka bayiye gitmez. Bu durumda üreticinin her şehre bayi açması gerek ki bu da büyük bir sermaye ve yönetim masrafı demek. Bayilik daha rahat, daha ucuz.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Manueli de var. İlla ki otomatik alacaksın diye zora koşan distribütör de yok.
    Avrupa dada yakında komple manuel üretimi kalkar .. opsiyona bile koymazlar.. ferrari kaldırmış diğerleride onu takip eder..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Misal Hyundai i10'u ele alalim. Dunyada i10 sadece Turkiye'de uretiliyor ve tum dunyaya ihrac ediliyor. Yani ingilteredeki de, hindistandaki de, malezyada ki i10 da turk montaji. Lastik hava bilgilerinin oldugu etikete bakarsaniz hepsinde Hyundai Assan yazar. Neyse uzatmayayim, Hyundai Ingilterede ki musterisine 6 hava yastigi, Start-Stop, Isitmali deri koltuk, isitmali direksiyon, deri direksiyon ve vites topuzu, sunroof, digital klima, bluetooth, cruise control opsiyonlarini sunarken Turk musterisine (TR'de uretilmesine ragmen) 2 hava yastikli ve yukaridaki hic bir opsiyon olmayan fix modelini sunuyor. Cunku gelismis ulkelerde rekabet fazla ve tuketici parasini akilli harciyor. Piyasada tutunmak icin musterileri bir sekilde tavlamak lazim.

i10 da makyajla saydığın ozellikler geldi , resmen adamlar biz bunu herturlu satarız makyajda elimizde yenilik olsun diye koymamışlar

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanokan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İngilterede F30 316d var. Türkiye'ye gelse satış rakamlarını tahmin etmek bile istemiyorum.
    2 litre o motor

BMW 3 Series (F30/F31) - Wikipedia
    Okumadan imzalamam.....

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    i10 da makyajla saydığın ozellikler geldi , resmen adamlar biz bunu herturlu satarız makyajda elimizde yenilik olsun diye koymamışlar
    Biliyorum abi geldi de, yani benim gibi 2015 modelini almis adama yazik degil mi? 1 yil gecmeden araba resmen eskidi. Hadi onu gectim, su an bile benim dedigim paketli 1.2 Elite'in 49bin etkiket fiyati varken, makyajli nasil olacak merak ediyorum
    "Korkmadık, savaştık"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye'de yaşarken Manuel vites ne demek ya gereksiz hamallık diyen ablam, polonya'da yaşamaya başlayınca acilen manuel vites öğrenmeye başlamam lazım dedi.(Tr'de şirket aracı 2.0 tdi dsg passattı polonyada da 2.0 tdi dsg passatı var)

Avrupada arabalar hala toplu taşımanın olmadığı noktalar için bir noktadan bir noktaya ulaşım aracı olduğundan manuel vites avrupada bizim kadar çabuk tükenmez. Çünkü bizde komşular ne der, o kadar para verdik bir de debriyaja mı basacağız takıntısı olduğundan otomatik vitesler revaçta.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler