User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Jantlara zimpara macun boya nasıl yapılır???

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Jantlara zimpara macun boya nasıl yapılır???

19 jantlarimi söktüm artik kullanmiyorum. Lastikleriyle birlikte bi süredir bos odada duruyor. Zaman içinde balata tozları, kaldırım sürtmesi vs gibi nedenlerden kozmetigi kötü durumda.
    Kendim zimpara macun işini yapabilir miyim?
    Yapabilirsem hangi zimparalari kullanmaliyim?
    Macun çekerken nelere dikkat edilmeli
    Dekor olarak kullanmak istiyorum .
    SWAT

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim bildiğim şekilde anlatayım kalın zımpara ile zımparaladıktan sonra astar atılacak astar kuruduktan sonra boya oda kuruduktansonra vernik kullanılacak boyaya göre vernik ve astar seçmelisin (kalın ince astar )(parlak mat vernik)

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cızık derınlıgı durumuna gore 220 ıle baslayıp 400 ve 800 le sonlandırabılırsın . bazı cızıkler sadece zımpara ıle tesvıye edılır kımısı macun ıster. macun cekmek bıraz el becerısı ısıdır tarıf etmek zor ,yapılırken gormen lazım desem yerıdır.macunu macun cekme lastıgı ıle kalın olmadan yeterı sevıyede cekebılırsın

ErayCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sitede bununla ilgili çok fazla detaylı anlatım konu vardı araştırırsanız faydalı olacaktır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bir soru sormak istiyorum, jantların orjinal rengi açık gri. 3 farklı yerde farklı zamanlarda 3 kere gun metal rengine boyandı. ama ister istemez zamanla boya atmaları ve jantı takarken köşelerinde atma oluyor. Boyanın orjinal boya gibi sağlam olması için ne yapmak gerek? fırın boya jant materyaline zarar verdiği için önerilmiyor doğrumu?

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    suanda metalık her rengı boyayabılen elestrostatık ıs yapan yerler mevcut. oyle saglam oluyorkı surtuyorsunuz cıkmıyor.

deryaank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 ay önce kendi emeğimle jantlarımı boyadım , önce 80 gritle metale kadar inip 100 küsürle finish i yaptım . Ardından macunla hataları düzeltip 1 kat astar 2 kat boya 1 kat vernik attım . Katlar arasında jantları ufonun önünde kuruttum . Görsel açıdan güzel oldu ama zaman içerisinde boyanın sert olmaması nedeniyle taş vuruklarından ıvır zovordan nokta nokta boya zarar gördü . Size tavsiyem üç kuruşa kıyıp kumlama artı elektro starik boya yaptırmanız . Daha uzun ömürlü olur . Benim için ne kadar gideceği önemli değil derseniz de benim yaptığım iş 60 tl ye mal oldu macunu zınparası boyası verniğiyle , denemeye değer .
    Önemli not ! Zımpara yaparken eldiven takın yoksa parmak izlerinizi 1 2 haftalığına kaybedebilirsiniz benim gibi
    Dizelde çok vibrasyon var abi

aliergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zamanında burda anlatmıştım. ama imageshack fotoları silmiş

Eve gidince bakıcam bulursam tekrardan yüklerim.

http://www.techturkey.com/forum/do-i...y-anlatym.html
    Ali's Detailing Garage / Erenköy

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim bildiğim şekilde anlatayım kalın zımpara ile zımparaladıktan sonra astar atılacak astar kuruduktan sonra boya oda kuruduktansonra vernik kullanılacak boyaya göre vernik ve astar seçmelisin (kalın ince astar )(parlak mat vernik)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cızık derınlıgı durumuna gore 220 ıle baslayıp 400 ve 800 le sonlandırabılırsın . bazı cızıkler sadece zımpara ıle tesvıye edılır kımısı macun ıster. macun cekmek bıraz el becerısı ısıdır tarıf etmek zor ,yapılırken gormen lazım desem yerıdır.macunu macun cekme lastıgı ıle kalın olmadan yeterı sevıyede cekebılırsın
    Alıntı ErayCerit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sitede bununla ilgili çok fazla detaylı anlatım konu vardı araştırırsanız faydalı olacaktır
    Alıntı burak10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bir soru sormak istiyorum, jantların orjinal rengi açık gri. 3 farklı yerde farklı zamanlarda 3 kere gun metal rengine boyandı. ama ister istemez zamanla boya atmaları ve jantı takarken köşelerinde atma oluyor. Boyanın orjinal boya gibi sağlam olması için ne yapmak gerek? fırın boya jant materyaline zarar verdiği için önerilmiyor doğrumu?
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    suanda metalık her rengı boyayabılen elestrostatık ıs yapan yerler mevcut. oyle saglam oluyorkı surtuyorsunuz cıkmıyor.
    Alıntı deryaank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 ay önce kendi emeğimle jantlarımı boyadım , önce 80 gritle metale kadar inip 100 küsürle finish i yaptım . Ardından macunla hataları düzeltip 1 kat astar 2 kat boya 1 kat vernik attım . Katlar arasında jantları ufonun önünde kuruttum . Görsel açıdan güzel oldu ama zaman içerisinde boyanın sert olmaması nedeniyle taş vuruklarından ıvır zovordan nokta nokta boya zarar gördü . Size tavsiyem üç kuruşa kıyıp kumlama artı elektro starik boya yaptırmanız . Daha uzun ömürlü olur . Benim için ne kadar gideceği önemli değil derseniz de benim yaptığım iş 60 tl ye mal oldu macunu zınparası boyası verniğiyle , denemeye değer .
    Önemli not ! Zımpara yaparken eldiven takın yoksa parmak izlerinizi 1 2 haftalığına kaybedebilirsiniz benim gibi
    Anladm beni aşacak bide boya vernik flan baya kokar ***** evde de cocuk var. Bos odada yaparım dedm ama hanimdan izin çıkmadı. En iyisi kumlamaci bulup statik boya yaptrmak olacak. Teşekkür ederim
    SWAT

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dekor olarak kullanılacaksa plastidip ile yapılabilir. Kapatıcı özelliği işinizi görür, sıkılınca renk değişikliği yapılır, ucuza malolur. 2 kutuya halledersin.

Arabaya takılıp kullanılacaksa elektrostatik en iyisi. Maliyet jant başına 100-150 tl olur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler