User Tag List

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
115 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Türkiye'de 90 model arabaların Tr'de tek olması efsane sayılıp 18-30 binden satılması

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Toyota'nın tutulma sebebi yıllarca Tofaş'a binen bir kesim yumuşacık direksiyon pedal görünce kuş gibi kolay ve düzgün kapanan kapılar görünce araba tutuldu

Piyasa hakkında görüşlerim,
    Önceden eskiler bilir oto pazarları olurdu kartal adliyesinin bulunduğu yer en büyüğü ve bizimde gittiğimiz pazardı. Burada anadoludan hayvan satıp gelen karadenizden çay fındık satıp gelen bir sürü insan görürdünüz. Piyasayı tamamen orası belirlerdi. Hatta pazara girince önce dolaşır benzer arabalara bakar öyle fiyat yazardınız

Günümüzde ise durum aynı evet belli başlı markalar tutuluyor sebebi insanların hep amacı için otomobil kullanmak istemesi hemde birikimlerini değer kaybetmeyen birşeye bağlamak istemesi.

Artık oto pazarı yok yerine sahibinden var ve aracınızı satmak isterseniz ona en çok benzeyen arabalara bakıp bir fiyat belirlemek istersiniz. 5 sene önce 11e aldığı arabayı şuan emsalleri 20 ise 11e mi vereceksiniz?

İnternet ortamında araba satılması kolay olduğundan, bold olan kısım çok kolay olduğundan, ve kredi almak kolay olduğundan piyasa bu halde artık emlakçıda araba satıyor berberde yıkamacıda. Yapacak bişey yok.

Gerçekten vergisini verip bu işi meslek olarak yapan insanları koruyacak yasa kanun çıkmadığı sürece bu piyasa düşmez. Akıllı telefonlarıyla günlük ilan takip eden uyanık kardeşlerimiz piyasayı şişirmeye devam eder

Not: Galerici değilim al sat yapmıyorum
    birikimlerini kaybetmeden bişeye bağlamak istemesi, bura hariç tüm dünyada herkes kaybediyor bunlar insan değil mi Allah yaratmadı mı bunlarıda, sadece farzet Türkiyede alınan her marka modelden 15bin kaybedilse bunu % olarakta ayarlayabilirsin kimse araba almayacak mı o zaman, demek bu ülkede herkes paranın kölesi oluyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anlayan adam almaz ile olmuyor işte anlayan adam arabasız kalıyora denk geliyor o
    15 liralık bir araba 35e satıldığı zaman o araba sahiplerinin hepsi 35 istiyor sende o arabayı 15e alamıyorsun
    15e satacağı varsa bile adamın 35 e satılmış ben niye 15e satayım diyor dolayısıyla biz almadığımızla piyasada şiştiğiyle kalıyor
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

ahmetakbayir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunların tek sebebi ***** internet sitesi bence önceden öyle değildi pazara gittiğinde fiyatlar olurundaydı şimdi değil pazara araç çeken bile az

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atilla_88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birikimlerini kaybetmeden bişeye bağlamak istemesi, bura hariç tüm dünyada herkes kaybediyor bunlar insan değil mi Allah yaratmadı mı bunlarıda, sadece farzet Türkiyede alınan her marka modelden 15bin kaybedilse bunu % olarakta ayarlayabilirsin kimse araba almayacak mı o zaman, demek bu ülkede herkes paranın kölesi oluyor
    Otomobili bir ekonomik mal gibi göremiyoruz.
    Bu yüzden devamlı değer kazanıyor kaç kmde olursa olsun (düşürülmesi apayrı bir konu) ne kadar kaza yaparsa yapsın (orjinal boyası ile çıkma parçalar takanları gördü bu gözler ) asla hurda değil ve asla çöpe atılamaz. plakası varsa başka bedende can bulur. (bu kısmı anlayan anladı )

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yüzden devamlı değer kazanıyor kaç kmde olursa olsun (düşürülmesi apayrı bir konu) ne kadar kaza yaparsa yapsın (orjinal boyası ile çıkma parçalar takanları gördü bu gözler ) asla hurda değil ve asla çöpe atılamaz. plakası varsa başka bedende can bulur. (bu kısmı anlayan anladı )
    hahahahahahafdhadfhf başka bedende can bulursa çok para eder boyasız km düşük bebek..

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toyota'nın tutulma sebebi yıllarca Tofaş'a binen bir kesim yumuşacık direksiyon pedal görünce kuş gibi kolay ve düzgün kapanan kapılar görünce araba tutuldu
    Ufak bir ekleme

O döneme kadar En çok satılan yabancı oto Mazda idi (ladayı saymazsak) Toyota 93te yerli üretime geçti... 94te gümrük birliği vs derken Mazda %30lar civaru yukarıda kalınca toyota ve avrupalılar pazara hakim oldu... Mazda sonrasında hem TR'de hem global olarakta gerileme dönemine girdi... (sebep tabiki tr değil )

Bu nedenle 94 sonu piayasaya çıkan lantis ve familialar anca 96da satıldı...

İlanlarda paylaşılan eski 323ler ise 97de falan gümrükten çekildi sanırım, çünkü 97 modelleride var. halbuki dünyada 94te bitmişti...

Can sıkıntısı, muhabbet olsun diye yazdım
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

AhmetKaratay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Knight online mantığında sell pazar buy pazar gibi ilan açılsa sahibinden de alıcı olan adamlarda ilan açsa ayrı bi bölüme fiyatlar düşer gibime geliyor bir nebzede olsa çünkü 2 kişi ölü fyata alınır ilanı açsa ondan gören herkes aa piyasa buymuş fazla vermeyelim diyip ölü fiyata alınır ilanı açar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2. el ancak ve ancak 0 araçlar düşerse olur. Sıfır araçlar bu saatten sonra kur düşerse düşer... Kur düşerse devlet vergiyi artırır ve dengeler (yakıtta olduğu gibi)... Gelirinden olmak istemez. 2017 bütçesi çoktan hazırlandı... Ne kadar ceza yiyeceğimiz bile belli şuan...

Hamdolsun...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKaratay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Knight online mantığında sell pazar buy pazar gibi ilan açılsa sahibinden de alıcı olan adamlarda ilan açsa ayrı bi bölüme fiyatlar düşer gibime geliyor bir nebzede olsa çünkü 2 kişi ölü fyata alınır ilanı açsa ondan gören herkes aa piyasa buymuş fazla vermeyelim diyip ölü fiyata alınır ilanı açar
    Yapılacak en mantıklı çözüm toplanıp önerimi yapsak ne yapsak

Ayrıca 2. el piyasası neden atından etkileniyor. Onu kavrayamadım bi türlü

LnchCntrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işin garibi tofaş ilanını sonuna kadar okudum

hipnoz olmuş gibiyim 51 ateşleyin alacam

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Satmayan araba yoktur, satmayan fiyat vardır...
    M50b30 - Bumblebee...

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne kadar da s2k bir durum değil mi

ayter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piyasadan al-satçılar çekilse fiyatlar %20 düşer gibi geliyor bana.Herkes internet başında galericilik oynadığı için sahibinden de doğru fiyatlanmış arabalar 2 gün durmuyor,alınıp ertesi gün 3-5k fazlasına ilanda oluyor.Millette bunların kar amaçlı koyduğu ilanları baz alıp ona göre fiyatlandırma yapıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @semavi 98 model bebekler bebeği mazda 626 otomatik ne eder sence ?

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her giden geleni arattıgı için olabilirmi Sonucta zevk benim para benim,Cebimde 25 lira param vardı cok,7 Ye aldıgım unoyu 10 a saattım,Herkez vayy dedi simdi görüyoruz 10 a düzgün uno yok efsane kasa corolla o zman 87 binde bulmustum 20 bin istemişti boyasızdı Ve o araba 6 ay sonra 25 e satıldı ben alsaydım 5 lira ekmek vardı,Ek kasa iese kimsenin laf etmeye hakkı bile yok,Hondanın en iyi ve saglam kasası hız ve görsellik sorunsuzluk,Ben bu araca 30 da 40 da versem kimseyi ilgilendirmez gidipte 2010 model RENOO ya binmek zorunda degilim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orkuteren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @semavi 98 model bebekler bebeği mazda 626 otomatik ne eder sence ?
    2001 makyajlı kasa 250binde otomatik 136lık sunroof hariç full olanını hızlı gitsin diye 19a sattım Ağustos sonu gibi... Müthiş düzgün bir araç değildi. Orta karardı... Dijital klima deri direksiyon 4 hava yastığı TCS falan hepsi var, 98lerde bu donanım genelde nadir...

Ona göre hesaplayın derim...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ek civicler 25 30 lar , ae101 corollalar 20 - 25 ler (osmaniye mevzuunaa sonuna kadar katılıyorum) havada uçuşuyor.

Megane 2 ler anamur tarafında 35 - 40 liralara çok rahat alıcı buluyor. Haa bana desen 30 liraya al , 35 e sat. almam , vallahi billahi almam korkarım abi elimde patlar diye. Ama millet satıyor. 2013 dizel tertemiz fluenceler 37-40 aralığında rahat bulunuyor , bizim millte gidip megane 2 lere ütopik fiyatlar veriyor. Fluenceyide boşver 2012 - 2013 megane hb var lan 35 liraya Bizim millet katıksız mal.

Geçen gün bir tanesi geldi takas için , iki saat arabaya baktı , pazarlık etti vs. en son dedi takas olur mu , olur dedim. 2006 model hışı çıkmış pembe dobloya ne istese beğenirsiniz ? 30 verdiler vermedim dedi. Nutkum tutuldu. Yine esnafız birşey demedim abi arabanı sat öyle gel , senin araban bize yaramaz dedim. İlle sıkıştırdı sen kaça sayasın diye , 15 e sayarım dedim. Şekilden şekile girdi , öyle kaldı. Yok arabam şöyle temiz böyle güzel (inanmışta ). Arabanın satacağı para kendini yırtsa 17 - 18 lira , adam gelmiş 30 verdiler vermedim diyor. ulan söylediğin adamda bu ticaretin içinde , ekmeğini bu işten kazanan bir adam. ayıptır yaa. sonra galericiler pis , galericiler kaka. inanın ki , galeriler şahıstan daha düzgün araba satıyor , daha uyguna araba satıyor. En azından ters bir olay yaşarsanız karşınızda muhattap buluyorsunuz.

Piyasa çok cins adam dolu. Adam gelmiş arabaya bakıyor , boya yok diyorum. Bu araba arkadan yemiş deyip tampondaki macun çatlağını gösteriyor. Artist artist araba kazalı deyince , vurdum kapıyı. Ben dedim bu arabanın kaputunu açmadan notere gittim , sen neden bahsediyorsun. Arabada çok düzgün bir araba. Bu araba sana gelmez hemşerim sen git , sıfır km araba al. 2.el araba alamazsın bu şekilde dedim. Bu dediğin muhabbeti nerede yapsan seni ya kovalarlar tezgahtan ya da gülerler.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam olsun tutulmayan araba alıp huzura erenlere.Popülist rüzgarların kurbanı olmayıp ihtiyacını bilenlere.Adamın parası cebinde,keyfi yerinde.
    Aleyküm selam

Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    piyasa sahibindendeki ilanlardan ibaret değil, öyle olduğunu sanıp fahiş rakamlara araba alan bindikten sonra aldığı takamın üzerine 1-2 koyup satmaya çalışan haliyle satamayan değişiklerle dolu.
    Boya km takıntısıyla 3-5 fazla verince sorunsuzluk garantisine gireceğini sanan zavallılara az bile oluyor.
    Piyasası 35 olan aracı boya yok diye yamru yumru kaportasıyla git 38e al, sonra kmde sıkıntı çıksın yada arıza çıkarsın düş sanayide üç beş çakalım eline, ordan koy nete boya yok diye kendin gibi bir enayi ara zararsız satmak için. Bekle bekle satama son olarakta ya bir galerici yada gel seni bundan kurtaralım abi diyen bir usta kaysın mis.

Adam lastiği patlasa bijon anahtarıyla arabayı kaldırmaya , krikoyla bijon sökmeye çalışır, arabanın bir tek direksiyonunu vitesini pedallarını bilir ama yakınında araba arayan varsa danışman kesilir
    - boyasız olsun
    -km 1000.000i geçmesin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler