User Tag List

Sayfa 12/15 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
275 sonuçtan 210 ile 228 arası

Konu: Çıplak fiyatı 44.402 TL lik arabanın 77.000 e çıkışını tartışalım

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @vectra-tuner

Abla doğru söylemiş onlar konuşur... Biz bu utanç ile anca susarız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru dedin, bize matbaa 200 küsür sene sonra gelince zaten hemen kişisel gelişim kitapları basmıştı ki zaten Osmanlı, onların torunları, hanedan dışında olup kendini halen hanedandan sananlarda gidip koştur koştur o dönemlerde DR'dan kişisel gelişim kitapları almışlardı. Halk malesef o dönemlerde zır cahildi, okuma yazmayı öğrenmeleri epey zaman aldı...
    Ne diyorsun, toplumun %90'ı eline kitap almıyor, hangi kişisel gelişiminden bahsediyorsun. Daha adamlar doğru düzgün Türkçe konuşamıyor gala gula konuşuyor girmediği ihale kalmamış, ama hepsini de taşerona pompolamış sen de kitaptan bahsediyorsun.
    Eğitim yok ortada farkındamısın, o kitapları okusalardı hiç değilse kişisel kişisel gelişirlerdi de halen yontulmamış kısımlar var. Önce en tepedekinin örnek olması lazım ki birşeyler değişmeye başlasın.

Sen daha iyi bilirsin imam gazı salınca cemaat de sıvarmış derler. Var mı bu laf senin o rönesans icad eden, pek sevmediğin ama otomobillerini kullandığın batıda, yok değil mi? Adamlarda bizdeki kadar Mercedes yok. Haz etmem ama koskoca Papa geldi adam burada neye bindi hatırlatırım. Ama kendileri eğlence paketli zırhlı Mercedes'ten aşağısına binmezler değil mi? Eğlence paketli zırhlı Mercedes'e binen muhteremin evinde de kesin heryer kişisel gelişim kitabı kaynıyordur.
    Devletin basindakilerin israf konusu ile ikgili dediklerinin hepsine katiliyorum,o taraflarda daha cok kisitlama yapilsa insanlar daha rahat edicek ama devletten bana ne demek geliyor icimden ben insanlar ne yapiyor ona bakarim,kisisel gelisimi biraz yanlis anlamissin, sosyal darvinizm deniyor hani buna guclu olan ayakta kalir toplumda kisacasi yardimlasma olmasin herkes kendini dusunsun bu gorusteyseniz zaten bizim insanin yapisina aykiri, toplumun kultur geleneginde bu yok,
    Akilci yaklasimi sonuna kadar savunurum batiyi bati yapan budur ama ondan 1 tik onde olan birsey vardir oda sevgi ve merhamettir, biz artik yolda karsilasinca slm vermekten cekinen yolda karsilasmak istemeyen, insanlari birbirine rakip tasarlayan, sistemin bir parcasi olduk.Tersini savunacak varsa kimse nerde o 90lar 80ler demesin.
    Demek istedigimi acik anlattim sanirim devlet dedigin biri gider digeri gelir millet ve kultur kalicidir.

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    almanya italya ispanya bu ülkeleri bende gezdim. şimdide sırbistandayım.

Kimse kusura bakmasın, bence insanlar kimse avrupaya daha fazla türk gelmesin diye sizi kandırıyorlardır. hele insanların akrabalarına söyledikleri yalanlara şaşıp kalıyorum.

insan türkiyeden daha kötü şartlarda 22 sene yaşar mı? inanıyor musunuz buna?

Yemin ediyorum türkiyedeki imkanlarımın 2 katı yaşıyorum şuan ben yurt dışında. full paket cam tavanlı 307 yi 2500 euroya aldık ula bmw 3.20d e92 7500 euroya aldık ula

Ben şuan en kaliteli dana etine 1 yaşın altındakine kemiksiz 17 tl veriyorum. hayvan 1 yaşını geçtiyse 14 tl ye düşüyor. 40-50 tl değil türkiyedeki gibi.
    Sebze meyvede sırbistan zaten uçuk derecede ucuz ama almanyada da pazarlarda ucuzdu. marketler pahalı sadece.

elektronik eşya desen %40a yakın daha ucuz telefonlar v.s, Beyaz eşya türkiyeden daha ucuz değil ama onlarda da bariz avrupa kalitesi farkı var. 1 aldığını 25 sene kullanan adam var burda. yani dolaylı yoldan onlarda daha ucuz.

Kusura bakmayın, kim türkiyede yaşama şartları daha iyi diyorsa kendini avutuyordur.

Yok egzoz takıyorlarmış lastik yakıyorlarmış, Yahu arkadaşlar bunlar zenginlik belirtisi mi? bunlar apaçilik ve görgüsüzlük belirtisidir. Ayrıca sarıgöl deki hırsızlar bu söylediklerinizi hergün yapıyor, onların sayesinde ülke zengin mi göründü şimdi?

Siz toplam nüfusun % kaçı 1 yılda ne kadar tatil yapabiliyor ona bakın? Buralarda (avrupayı geçtim) fakir sırbistanda %85 seviyelerinde her yıl tatilini rahat rahat yapan ve bu tatil yapanların %90ı yurt dışında yapıyor tatilini

Avutun spor gazetesi kendinizi, yok avrupa aç, yok türkiye çok çok daha iyi durumda.

Lan euro 3.60 oldu, dolar 3.30 oldu. Efendim amerika seçimleri zart zurt. Adama miktirin gidin derler. Burada euro 3 yıldır 122-123 dinar arasında. 2 dinar oynamıyor. 1 dinar düşer. 1 dinar artar.

Bir tek türkiye mi trump dan etkilendi.
    Ben en son bunun gibi seyler yazdigimda belirli bir tayfa tarafindan tasa tutulmustum hos o tayfanin dusunce yetenegi sinirli pekte iplememistim.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben en son bunun gibi seyler yazdigimda belirli bir tayfa tarafindan tasa tutulmustum hos o tayfanin dusunce yetenegi sinirli pekte iplememistim.
    Bende bu ülkeden gitmek istiyorum

Taşlayan arkadaşlar birleşip 2 milyon hazırlarsa hemen gidiyorum

Duyrulurrr burdan
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hadi biraz daha ileri gidelim gene tu kaka batinin yaydigi gibi din ile bilimin catismadigi yazicam topa tutulicam, herseyin geri planinda bu 2 catisma yatar aslinda..
    Hem bati gibi akilci olucan hemde ozunu ruhunu sevgini kaybetmicen butun mesele 2sini dengelemekte,hayatta hersey denge uzerine kurulu, bizim gibi ne akli kenara birakican nede akli cok one cikarip ruhunu kaybetmicen,insanlar batida cok cok mutlumu saniliyor refah seviyesi en yuksek yerlerde neden intiharlar yuksek yada postmodernizm akimlari neden yukseldi bi arastirmak lazim..

BaDCaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi biraz daha ileri gidelim gene tu kaka batinin yaydigi gibi din ile bilimin catismadigi yazicam topa tutulicam, herseyin geri planinda bu 2 catisma yatar aslinda..
    Hem bati gibi akilci olucan hemde ozunu ruhunu sevgini kaybetmicen butun mesele 2sini dengelemekte,hayatta hersey denge uzerine kurulu, bizim gibi ne akli kenara birakican nede akli cok one cikarip ruhunu kaybetmicen,insanlar batida cok cok mutlumu saniliyor refah seviyesi en yuksek yerlerde neden intiharlar yuksek yada postmodernizm akimlari neden yukseldi bi arastirmak lazim..
    Batida intahar olabilir ama nadir yasanan olaylar disinda kimse gidip birbirini oldurmuyor, insan kafasini kesip cilginlar gibi tepinmiyor ustunde..ben hic duymadim kediye tecavuz eden o ima edilen ulkelerde.. ama bugun marmaristen geldi haberi.

Ben hic duymadim bir kedinin on bacaklarini kesip yol kenarina atan ? Bknz: Kedi Umut aratinca cikar

Ben hic duymadim cicekciyi emekciyi ezipte hakli olan..

Ben hic duymadim alkollu araba kullanirken polis sehit edipte parasiyla serbest kalan.

Ben hic duymadim 301 insani metrelerce derinlere diri diri gomen vahsi kapital duzen ve ona izin veren yonetici ? Bununa kalmayip tekmeleyen yonetici ? Hatta kendini hakli cikaran yonetici ?

Ben hic duymadim vatandasi acliktan olen ?

Ben hic duymadim cocuga hatta bebege tecavuz ?

Ben hic duymadim herseyde kandirilan saf temiz yonetici..

Sen duydun mu ?...

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    1 haftalığına İsviçreye git.. Olmadı italya'ya.. Pahalı gelirse ekonomik krizle boğuşan Yunanistan'a git.. Zor degil, Tur sirketleri haftasonu icin götürüyorlar ucuza.. Bi kavala yap gel, yaza denk getirirsen thassosa uğra 2 3 günlüğüne..

Git de gör oradaki insanların mutluluğunu, huzurunu, yuzlerinden eksik olmayan gülümsemeyi, neşeyi, pozitif enerjiyi, tanımadıklarına "merhaba, günaydın" diyen insanları..

Sonra gel de burada "sanki onlar çok mutlu" gibi saçmala.. Gitmesek, görmesek inanıcaz "sanki batıdakiler çok mu mutlu" hikayene..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 haftalığına İsviçreye git.. Olmadı italya'ya.. Pahalı gelirse ekonomik krizle boğuşan Yunanistan'a git.. Zor degil, Tur sirketleri haftasonu icin götürüyorlar ucuza..

Git de gör oradaki insanların mutluluğunu, huzurunu, yuzlerinden eksik olmayan gülümsemeyi, neşeyi, pozitif enerjiyi, tanımadıklarına "merhaba, günaydın" diyen insanları..

Sonra gel de burada "sanki onlar çok mutlu" gibi saçmala
    Bu sene 6 tane avrupa ülkesi gezdim

Ve şu sonucu çıkardım

Atatürk öldüğü gün allah belamızı vermiş dedim.

Biz özgür isek bu memleketler ney

Biz sanayi üreten bir toplumsak bunlar ney

Ya kaf yaptıkları devletler osuruğu ile boğar bizi

Dağdaki çoban 6 aylık bebeğe tecavüz eder bu ülkede anca

Ya bu ülkeye yaradan şans vermişde değerlendirememiş gibi duruyor

Dolar olmuş 3.32 TL millet köprü yol ötv mtv sigorta kasko diyor

Totomuza duble yoldu şimde triple yol yaptılar

Sen ab yi eleştiriyorsun

Sen kimsin ki eleştiryorsun ab yi
    Neymiş hristiyanlar kulübümüymüş

Ula bugün alacağız seni ver desen verirsin be

AB bizi neden almaz dağılmamak için

Tuvaletin de ki klozetiz biz ab nin

Bütün pisliklerini bize atıyor

Reissssss ne yapıyor parasına dalgasına bakıyor

İtalya bize üzülen bir türk vatandaşına denk geldim

İtalyan olmuş allaha şükrediyor

İnsan oldum bu italyada diye
    Dr.ECU

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Devletin basindakilerin israf konusu ile ikgili dediklerinin hepsine katiliyorum,o taraflarda daha cok kisitlama yapilsa insanlar daha rahat edicek ama devletten bana ne demek geliyor icimden ben insanlar ne yapiyor ona bakarim,kisisel gelisimi biraz yanlis anlamissin, sosyal darvinizm deniyor hani buna guclu olan ayakta kalir toplumda kisacasi yardimlasma olmasin herkes kendini dusunsun bu gorusteyseniz zaten bizim insanin yapisina aykiri, toplumun kultur geleneginde bu yok,
    Akilci yaklasimi sonuna kadar savunurum batiyi bati yapan budur ama ondan 1 tik onde olan birsey vardir oda sevgi ve merhamettir, biz artik yolda karsilasinca slm vermekten cekinen yolda karsilasmak istemeyen, insanlari birbirine rakip tasarlayan, sistemin bir parcasi olduk.Tersini savunacak varsa kimse nerde o 90lar 80ler demesin.
    Demek istedigimi acik anlattim sanirim devlet dedigin biri gider digeri gelir millet ve kultur kalicidir.
    O kısımdan bana ne diyorsun tamam iyi güzel, en basitinden düşünürsen herkes Mercedes'ini evinden mi getirdi, kendi birikmişleriyle mi aldılar? Niye diyanet işleri başkanında eğlence paketli zırhlı Mercedes var?
    Bu memlekette saygı sevgi kalmadı bunun birçok sebebi var ama şahsen ben olabildiğince alttan alıyorum, saygıda kusur etmemeye gayret ediyorum. Amma velakin, her ne hikmetse refah seviyemizin yükseldiği iddia edildiyse de, özellikle çocuk istismarında, hırsızlıkta, kadınlara şiddette artış var. Şimdi dedin ya ben insanlar ne yapar ona bakarım, bak toplum çıldırmış durumda. Milletin örfü adetide her gittiği yerden selfie çekmesi oldu.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Biz burda birbirimize laf yetiştirirken olan olmuş. ÖTV tasarısı mecliste kabul edilmiş.
    Motorlu taşıtlarda OTV tasarısı TBMM'de kabul edildi - Ekonomi Haberleri

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 sene kadar Kanada'da kaldım, sayısız evsizle tanıştım, inanın çoğu bizden iyi yaşıyor. Çoğu sisteme karşı, kimisinin imkanı yok, kimisi hayatı dalga alıyor.
    Düzensizlik o kadar işlemiş ki bize, yolda yürürken insanların sallana sallana gitmeleri benim çok canımı sıkmıştı mesela. Çünkü öyle alıştım, hep bir acele , hep bir telaş. Ya otobüsü kaçırırsam, ya metro tıklım tıklımsa.
    Önüme geçenlere küfürler ediyordum içimden, halbuki yanlış olan bendim, onlar değil. Hiç bir acelem olmamasına rağmen, coğu zaman istemsiz şekilde hızlı yürüdüğümü farkettim. Onlar gibi yaşamaya çalıştım, onlar gibi davranmaya çalıştım. Tanımadığım insanlara günaydın dedim, hepsi günaydın dedi neredeyse, kimisi muhabbet etti ayaküstü. Öğrenci olduğumu söylediğimde yardım etmek isteyenler oldu. Peki ya burada? Öğrenciyim de bi bakalım, 3 kira 2 depozito isterler ev tutarsan. Ellerinden gelseler altımızdaki dona kadar alırlar.
    En basitinden dertleri yok ki. Dolar kaç para, benzin kaç para, bizim kadar düşündüklerini hiç sanmıyorum. Yaşlısından gencine enerjileri inanılmaz yüksek. Hayat dolular. Tasa yok ki.
    Bir de burada deneyelim beraber, çıkalım yoldan birilerine günaydın diyelim. Gelecek cevapları tahmin edebilirsiniz : Ne satıyorsun? Ne istiyosun? Çoğu böyle olacak.
    Toplum olarak inanılmaz şeyler yaşıyoruz ve maalesef hiçte iyiye gitmiyor.

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bugün benzincideyim..
    Bostancı, E5 yanyol BP

Yaşlı bir amca.. Yanında başörtülü bir kız
    Arabalarının benzini bitmiş, polisle gelmişler, polis bidonla benzin almalarına izin vermiş..
    Baktım, izni veren polisler izni verdikten sonra arazi olmuş.. Amca zor yürüyor, hem yaşlı hem de koltuk değnekli.. Hava 7 derece.. Bakındım polisler yakında mı diye, basıp gitmişler..
    Dayanamadım; Amca dedim, nerede araban..
    100 metre geride, yürürüz biz dedi.
    Yok dedim zorla aldım amca ile kızını, arabasına kadar bıraktım. Yolda da lafladık biraz elbette..
    Bitti dedi.. İstanbul bitti, insanlık bitti.. Bizim zamanımızdaydı İstanbul.. Artık ne İstanbul kaldı, ne memleket, ne insanlık..

Bu yaşa gelmiş kişiler dünü ve bu günü analiz edip bitti diyor ise; biz o yaşa geldiğimizde ne diyeceğiz kim bilir.. Ya da bir şey diyebileceğimiz bir memleket olacak mı acaba..

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 haftalığına İsviçreye git.. Olmadı italya'ya.. Pahalı gelirse ekonomik krizle boğuşan Yunanistan'a git.. Zor degil, Tur sirketleri haftasonu icin götürüyorlar ucuza.. Bi kavala yap gel, yaza denk getirirsen thassosa uğra 2 3 günlüğüne..

Sonra gel de burada "sanki onlar çok mutlu" gibi saçmala.. Gitmesek, görmesek inanıcaz "sanki batıdakiler çok mu mutlu" hikayene..
    Tartışmanıza girmeden bir düzeltme yapayım,

1 hafta gitme, 2-3 sene git minimum. Git ki iyi taraflarının yanında kötü taraflarını da gör, daha objektif kıyasla.

Buraya 1 haftalık gelen turistler nasıl İstanbul çok güzel diyorsa, sende oraları öyle güzelmiş dersin. Komşunun tavuğu misali.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tartışmanıza girmeden bir düzeltme yapayım,

1 hafta gitme, 2-3 sene git minimum. Git ki iyi taraflarının yanında kötü taraflarını da gör, daha objektif kıyasla.

Buraya 1 haftalık gelen turistler nasıl İstanbul çok güzel diyorsa, sende oraları öyle güzelmiş dersin. Komşunun tavuğu misali.
    İstanbula turist geliyor mu ?
    Dr.ECU

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı devil_berk22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya o gevşekler değil miydi geçen öyle bir şey olabilir ama belli değil belki olmaz geyiği yapan.

Ortaya aldılar bizi ölümüne pas çeviriyorlar ama ayaklarımızı da birbirimize bağlamışlar. O hesap.

Bunların sağlıktan sorumlu olan bir önceki bakanı 2 sene önce doğuda mecburi görev yapan doktora uzmanlığından sonraki mecburisinde isterse doğudan muaf mecburi hizmet kolaylığı getirmiş sözü vermişlerdi. Geldim mecburimi bitirdim, sınavı kazanırsam aklıma bir daha belli bir bölgenin doğusuna geçmemek var, taştaş geçer gibi şimdi de onu kaldırdık dediler.

2-3 avukat arkadaş ile görüştüm, kazanılmış hak vs sayılmıyormuş bilmem ne dediler...Amaaan dedim geçtim en son.

Son bir kaç aydır usmle ve benzeri sınavlara hazırlanıp mesleğimi dışarda yapmayı düşünüyorum. Tek kötü yanı bu zamana kadar kendi ülkende hizmet vereceğini düşünerek hazırlanıp plan kurmuş olmak. Ama öyle bir noktaya geldim ki hem insanından hem yöneticisinden havasından suyundan her şeyinden soğudum ülkenin. Gidersem ve düşündüğüm hayatı yaşarsam kısa süreli ziyaretler dışında dönüp bakmam bile ülkeye.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artık öfkeden düzgün cümle de kuramıyorum.

2 sene önce saf ve iyi niyetliydik tabi, her şey şan şöhret ün vs değildi. Gelip buradaki insanlara hizmet ederken hayatı görmeyi, o sürede pişerek sınava hazırlanmayı ve zorunlu hizmeti de bitirip elimde küçük bir hak kazanmış olarak gitmeyi düşündüm ki yarın öbür gün evlenip çoluğa çocuğa karışınca göreceli olarak daha az gelişmiş toplum ve şehirlerden bir nebze uzak olayım diye. (Aslen doğu anadolulu olan birisi olarak söylüyorum bunları)

Ama hem insanların nankörlüğünü, kayıtsızlığını ve az bir yüzdesi dışında kendini feda etmeye değmeyeceğini gördüm hem de değer verilmediğimi, sağlık hizmeti vermeye çalışırken bile ufacık yerlerde siyasi oyunların döndüğüne şahit olup zorla susturulmaya çalışıldığımı görünce ne kadar da yanlış düşünmüşüm oysa ki dedim.

Ben buralara gelmeden önce şu barış süreci devam ediyordu. Biz geldik 2-3 ay geçmedi susmadı şehit haberleri. Diyarbakır sınırı 100 km her gün gidip geldiğim yolların birinin yamasının altında bomba olmayacağının garantisi yok ama kendimizi kandırıyoruz işte yoktur burada diye. Özetle, sadece ötv olarak değil total yönetim olarak günü kurtaran, başarısız bir hükümet var. Keşke her şey görünen bir kaç bina ve beton dökmekle olsa paşam. Keşke. Sırtımda taşırdım o zaman o çimentoları.

Kullanıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cnn türk canlı yayınını şuan izliyorum Ak koyunlar nasıl cevap veriyor görmek isteyen cihatçılar baksın: CNN TURK CANLI YAYINI - YouTube
    Ak partililerin Cumhurbaşkanlığı adı altında sundukları başkanlık sistemlerini tebrik ediyorum şimdiden hayırlı olsun(ki %13 şeriat isteyen seçmenlerden ne olur orası meçhul)

Oyumu hep MHP'den yana kullandım yazıklar olsun. Yeni MHP logosunu görmenizi isterim.

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tmm da bu zam lara karşı neden gidip 0 arc alıyorsunuz almayın araç dursun paranız cebinde olan araçla gezin sen alma ben Almaya yim görelim gtlerini

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler