User Tag List

Sayfa 13/15 İlkİlk ... 31112131415 SonSon
275 sonuçtan 229 ile 247 arası

Konu: Çıplak fiyatı 44.402 TL lik arabanın 77.000 e çıkışını tartışalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşin komik yanı bizde öldürende Allah-u Ekber diyor ölen de gerisi teferruat.
    YamahA Xmax 250 ABS

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbula turist geliyor mu ?
    Taksiciler turist dürtmekten azıcık vazgeçerlerse gelirler diye düşünüyorum

Baklavamızdan çok dolandırıcı taksilerimiz meşhur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Butce acigi nasil kapatilacak diyenlere mujde. Yakinda posta kutunuza duser. 2015 de sattigim audiye ait vergi borcu geldi. Mtv degil trafik cezasi degil. Alim satimdan gecirmisler. 1.5 sene kullandim aldigimdaki raic bedeli ile sattigimdaki raic bedeli uzerinden farkin yyzde 20 gelir vergisini hesaplayip lopcik diye 340tl gecirmisler. Itiraz edemiosun tipis tipis oduosun. Otv neymis yaw.
    IN BOOST WE TRUST

Kullanıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @kelalper Emin misin abi böyle bişey olabileceğine kaynak filan gösterblirmisin? Yani olursa al-satçılar zor duruma düşer gibime geliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kullanıcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @kelalper Emin misin abi böyle bişey olabileceğine kaynak filan gösterblirmisin? Yani olursa al-satçılar zor duruma düşer gibime geliyor.
    İnşallah olur böyle bir şey, ikinci el piyasası toparlanır.

BaDCaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ooo pasam 4 motorlu ucaklardan dunya vazgecti masrafindan biz aliyoruz demek ki baya bolluk var VIP ucak aldigimiza gore bir tane daha ?

İşte Turkiye'ye gelecek VIP ucak

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tartışmanıza girmeden bir düzeltme yapayım,

1 hafta gitme, 2-3 sene git minimum. Git ki iyi taraflarının yanında kötü taraflarını da gör, daha objektif kıyasla.

Buraya 1 haftalık gelen turistler nasıl İstanbul çok güzel diyorsa, sende oraları öyle güzelmiş dersin. Komşunun tavuğu misali.
    Kötü taraflar illaki vardır, olmalıdır. Aksi de düşünülemez zaten.. Katılıyorum sana.

Ama benim değindiğim nokta turist olarak istanbula gelip "İstanbul chok gusel, sis kebab chok gusel, boğaz gusel" demek değil..
    Ben tamamen insanlara, insanların suratlarındaki ifadeye, enerjilerine değindim. Bunun da turist olmakla pek alakası yok. Bi insanın yüzündeki gülümsemeyi, vücudundaki neşeyi anlayabilmek için o insanla uzun yıllar yaşamaya da gerek yok. O yüzden ülkeleri kenara bırakıyorum, insanları kıyaslıyorum.. Türkiye'de sokağa çıktığımda herkes mutsuz, herkes potansiyel katil, herkes bezgin.. Huzurlu, mutlu, etrafa gülücükler saçan, tanımadıklarına merhaba deyip hal hatır sorana deli muamelesi yapılıyor burada

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçtiğimiz günlerde bu vergilendirme sisteminin başlangıcının bir siyasi partiye bağlayan ***** kanallardan birisi. o zamanki cumhurbaşkanının kabahati olduğunu söylüyordu. ikinci dünya savaşı zamanında yani 1942 de o zamanın hükümeti bir vergi koymuş. Ama vergi olan maldan yada olan paradan alınıyor. Adamın yorumu ise bugünkü bütün vergilerin başlangıcı diye bir şeyler anlatıyordu. 25% gelir vergisi konulmuş. Ama biz dünyanın kıskandığı bir ülke olduğumuzu unutmayınız. alınan verginin KDV si hiç bir dünya ülkesinde yok. Birde deli dumrul parası eklendi. hAYIRLISI OLSUN.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avrupa'da yaşam ile Türkiye'yi karşılaştırmak komedi.. Buradan oraya giden pekçok arkadaşımız var ve buraya bir daha tatil gelen dışında gelen yok... Ekonomik vs. karşılaştırılmaz ancak ben mesele Türkiye dışında hiçbir yerde yaşayamam çünki nereye gittiysem sıla hasreti çekiyorum ki eminim benim gibi olanlarda vardır... Herkesin hayata bakışı beklentileri farklı... Ben Kuzey ülkelerini seviyorum ancak gittiğim yerde Cami ararım,Müslüman (Gerçek müslüman) ararım.. vs. vs. Ne bileyim Ramazan ayında Oruç tutmak sıcak pide almak vs. kimisi özgürlüklerinin kısıtlandığını düşünür Avrupa'lı gibi yaşamak ister ki haklılar.. Adamın dünya görüşü bu yöndedir
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kullanıcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emin misin derken? Valla öderken emin misin diye sormadılar kardeşim. Ceza olsa katlanarak gelirdi bunun gecikme faizi 4 tl ki bi de bize 2015in 12. ayında bildirilmişmiş. Yersen. MTV vergisi zaten olamaz arabanın MTV bedeli 1150 TL idi. Onu da ödedim kullanırken. Trafik şubedeki elemanlarda söyledi zaten alım satımdan doğan vergidir diye. Muhasebecimede sordum bu ara bu şekilde dünya kadar vergi borcu çıkarılıyor insanlara sadece araba ile alakalı değil dedi.
    IN BOOST WE TRUST

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben çok araç değiştiren birisiyim... Yandım o zaman...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babamın ve eşime aldığım arabalar da genelde benim üzerimeydi... Doymadılar bir türlü doymadılar!
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Taksiciler turist dürtmekten azıcık vazgeçerlerse gelirler diye düşünüyorum

Baklavamızdan çok dolandırıcı taksilerimiz meşhur.
    Taksilerden mi

Yoksa bombalardan mı gelmiyorlar

Yada 6 aylık bebeğe tecavüz eden müslüman haberlerini okuyunca mı

Vazgeçiyorlar
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaDCaT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Batida intahar olabilir ama nadir yasanan olaylar disinda kimse gidip birbirini oldurmuyor, insan kafasini kesip cilginlar gibi tepinmiyor ustunde..ben hic duymadim kediye tecavuz eden o ima edilen ulkelerde.. ama bugun marmaristen geldi haberi.

Ben hic duymadim bir kedinin on bacaklarini kesip yol kenarina atan ? Bknz: Kedi Umut aratinca cikar

Ben hic duymadim cicekciyi emekciyi ezipte hakli olan..

Ben hic duymadim alkollu araba kullanirken polis sehit edipte parasiyla serbest kalan.

Ben hic duymadim 301 insani metrelerce derinlere diri diri gomen vahsi kapital duzen ve ona izin veren yonetici ? Bununa kalmayip tekmeleyen yonetici ? Hatta kendini hakli cikaran yonetici ?

Ben hic duymadim vatandasi acliktan olen ?

Ben hic duymadim cocuga hatta bebege tecavuz ?

Ben hic duymadim herseyde kandirilan saf temiz yonetici..

Sen duydun mu ?...
    Ya biz iyiyiz demedim zaten onları herkes biliyor,Trda mutlu olmak için kendini izole etmen lazım çoğu insandan. Dediğim Oraların kültürüne uygun Avrupai yaşayan insanlar illaki vardır ama genelimize ters.

Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 haftalığına İsviçreye git.. Olmadı italya'ya.. Pahalı gelirse ekonomik krizle boğuşan Yunanistan'a git.. Zor degil, Tur sirketleri haftasonu icin götürüyorlar ucuza.. Bi kavala yap gel, yaza denk getirirsen thassosa uğra 2 3 günlüğüne..

Git de gör oradaki insanların mutluluğunu, huzurunu, yuzlerinden eksik olmayan gülümsemeyi, neşeyi, pozitif enerjiyi, tanımadıklarına "merhaba, günaydın" diyen insanları..

Sonra gel de burada "sanki onlar çok mutlu" gibi saçmala.. Gitmesek, görmesek inanıcaz "sanki batıdakiler çok mu mutlu" hikayene..
    Mutluluk görecelidir, herkesin beklentiside farklıdır.Mutluluk hayatın amacıysa, buna giden yollar değişiyor, aşağıda dounun verdiği örnek güzel dışardan gelince bizim ülkemiz de güzel, insan kendinde olmayana özeniyor genelde. Uzun süreli yaşayan insanlar yorum yapsın çok arkadaşım var Örneğin ilk refah seviyesinde tepelerde yer alan Avustralyada 3 yıl yaşayıp geri dönen. Bizden tabiki iyidir bakın hala diyorum ama iyilik göreceli olduğu için net konuşmak kolay değil.
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kısımdan bana ne diyorsun tamam iyi güzel, en basitinden düşünürsen herkes Mercedes'ini evinden mi getirdi, kendi birikmişleriyle mi aldılar? Niye diyanet işleri başkanında eğlence paketli zırhlı Mercedes var?
    Bu memlekette saygı sevgi kalmadı bunun birçok sebebi var ama şahsen ben olabildiğince alttan alıyorum, saygıda kusur etmemeye gayret ediyorum. Amma velakin, her ne hikmetse refah seviyemizin yükseldiği iddia edildiyse de, özellikle çocuk istismarında, hırsızlıkta, kadınlara şiddette artış var. Şimdi dedin ya ben insanlar ne yapar ona bakarım, bak toplum çıldırmış durumda. Milletin örfü adetide her gittiği yerden selfie çekmesi oldu.

Tartışmanıza girmeden bir düzeltme yapayım,

1 hafta gitme, 2-3 sene git minimum. Git ki iyi taraflarının yanında kötü taraflarını da gör, daha objektif kıyasla.

Buraya 1 haftalık gelen turistler nasıl İstanbul çok güzel diyorsa, sende oraları öyle güzelmiş dersin. Komşunun tavuğu misali.

Etrafımızdaki olumsuz şeyleri görürsek mutsuzluk kaçınılmaz, iyi şeylere bakmaya çalışmamız lazım. Kendi elimizde herşey beklentiler düşük olmalı (etrafımızda iyi şeymi kaldı diye saldırı gelicek))

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi dostum, üst gelir seviyesi misal patronum. Öldürsen 1 aydan fazla kaldıramazsın yurt dışında, Türkiye aşığıdır. Ancak şunu da unutmamak lazım, Türkiyedeyken altında 465binlik jeepi, sıkıldığında 110binlik hayabusa sı, v.s v.s gibi imkanlarla türkiyede bende avrupaya göre çok daha mutlu olurum.

Ancak bizim gibi orta gelir seviyesi, aslında fakir sayılırda, misal tr de iken 3-4bin tl ile geçinip, yurtdışına geldiğinde maaşın otomatikman 2-3 katına çıkarsa, kusura bakma dönmek istemezsin.

Dediğim gibi zengin olsam, kendimi izole ederdim tüm kötü olaylardan ve semtlerden, sonrada derdim onlar mutsuz ben mutluyum türkiye daha güzel.

Umarım herşey düzelir de ülkemiz de refah seviyesi artar.

Bir dip not, frankfurtta bindiğim ilk trende aa ne kadar güzel bir trenmiş v.s sıfır bee filan dedim yanımdaki arkadaşlarıma, sonra trenin duvarındaki plaket takıldı gözüme, 1979 üretimi yazıyordu. yani adamlar nasıl bir bakım yapmışlarsa eski trenlerine sıfır gibiydi.

Bizde türkiyede cobra güleryüzün türk malı süper konforlu otobüsleri varken hollandadan kışın beylikdüzü rampasını çıkamayan otobüsleri ithal edelim.
    He bu arada zengin ülkemiz türkiye sırbistana 50 tane güleryüz kobra hediye etti cebindekini gavura hediye edip kendine yurtdışından ithal eden nadir ülkeyiz
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mutluluk görecelidir, herkesin beklentiside farklıdır.Mutluluk hayatın amacıysa, buna giden yollar değişiyor, aşağıda dounun verdiği örnek güzel dışardan gelince bizim ülkemiz de güzel, insan kendinde olmayana özeniyor genelde. Uzun süreli yaşayan insanlar yorum yapsın çok arkadaşım var Örneğin ilk refah seviyesinde tepelerde yer alan Avustralyada 3 yıl yaşayıp geri dönen. Bizden tabiki iyidir bakın hala diyorum ama iyilik göreceli olduğu için net konuşmak kolay değil.
    Mutluluk göreceli değildir.
    Mutlusundur ya da değilsindir.. Göreceli olan neyden mutlu olunduğudur.

Doğu'ya verdiğim cevabı okumadın muhtemelen..

"
    Ama benim değindiğim nokta turist olarak istanbula gelip "İstanbul chok gusel, sis kebab chok gusel, boğaz gusel" demek değil..
    Ben tamamen insanlara, insanların suratlarındaki ifadeye, enerjilerine değindim. Bunun da turist olmakla pek alakası yok. Bi insanın yüzündeki gülümsemeyi, vücudundaki neşeyi anlayabilmek için o insanla uzun yıllar yaşamaya da gerek yok. O yüzden ülkeleri kenara bırakıyorum, insanları kıyaslıyorum.. Türkiye'de sokağa çıktığımda herkes mutsuz, herkes potansiyel katil, herkes bezgin.. Huzurlu, mutlu, etrafa gülücükler saçan, tanımadıklarına merhaba deyip hal hatır sorana deli muamelesi yapılıyor burada "

Benim bahsettiğim konu kendinde olmayana özenilmesi değil.. Git isviçeye, italyaya, yunanistana dediğimde git de oradaki tarihi yerleri, güzellikleri gör demedim. Git, oradaki insanların yüzündeki gülümsemeyi, huzuru, mutluluğu, saygıyı, sevgiyi gör dedim. Bunun da göreceli bir tarafı yok..

Münferit örneklerle toplum huzuru açıklanamaz. Senin Avustralyada 3 yıl yaşayıp söve söve dönen arkadaşın vardır, benim eşimin abisi 15 senedir Avustralyada yaşayıp orada iş kurup orada bir çinli kıza evleniyordur. Bunlarla hiçbir şey açıklanamaz... Dünyanın en huzurlu memleketine gidersin, burası da çok sessiz sakin diye 2 yılda dönersin.. Bu bireylerin belirtilen yere uyumudur.. Toplumun kalitesini, refahını, mutluluğunu göstermez.

Bir kez daha diyorum, bir hafta sonu atla otobüse git kavalaya, thassosa.. Dağa, taşa, binaya, doğaya, sağa, sola bakma.. İnsanların gözlerinin içine bak.. Mutluluğu göreceksin.. Sonra dön, bir de buradaki insanlara bak...

Ne bakıyon lan diye olay çıkar muhtemelen..

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece mal mülk olarak bakmayın olaya. Hayat sadece bindiğiniz araba oturduğunuz evden ibaret değil, malesef bizim toplumumuzda bunlar ulaşması -genel için konuşuyorum- zor şeyler olduğundan mutluluk bunlar zannedilebiliyor. Çevrenizde bir takım kurallar olması ve bu kurallara uyulması, güvenliğinizin olması, devletin sizi koruma altına alması, çevrenizdeki insanların mutlu olması gibi pek çok şey etki eder mutlu olmaya. Refah seviyesi olarak adlandırılan bu kavramlar bütünüdür, refah seviyesi arttıkça mutluluk artar.

Avrupada da asgari ücret var bıdı bıdı diyen arkadaşlar belli ki gelmemiş, geldiyse de görmemiş. Çalışıyorsanız istediğiniz gibi kazanırsınız, geçen sene temizlik işeri yapan bir insanla tanışma şansım oldu. Ofislerin, spor tesislerinin temizlik işleriyle ilgileniyor. Evi var, aracını değiştirecek cayenne mi alsam yeni xc90 mı alsam diye düşünüyordu geçen sene. Çok çalışıyordu ama halinden memnundu.

Trafikte bir daha görmiceğin insanı öldürecek kadar insanları geren ülke şartında yaşayıp bir de avrupalı mutsuz aslında diyenleri hayranlıkla izliyorum. Zaten avrupanın halide içler acısıymış öyle diyolla, gelmeyin boşa zaten dönersiniz geri

Bana da muhtemelen yardıracaklar bunları yazdım diye vatan sevmez falan olucam muhtemelen..

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı exca- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ciddi ciddi bir soru sormak istiyorum, hükümet değişse misal xyz parti gelse bu ötv kdv mtv olayını değiştirir mi sizce? Eğer değiştirirse hali hazırda şuan araç sahibi olanların edeceği zarar nolur? 2008 yılında dolar 1,14leri görmüş. 1,25lere geldiğinde ya 2 olursa diye tartışılıyormuş ama inanın hatırlamıyorum bile, sanki dolar hep 3liraumış gibi uzak 8 sene öncesi. Benzin için 3lira olursa dediğimizi 4 lira olacak birşeyler yapmak lazım dediğimizi hatırlıyorum, o zaman bazıları 5 olsun zengin fakir belli olsun demişti. Yazık ya..

Şimdi dolu golf kaç para olucak mesela tam olarak ya da bi kaç sene evvel 50ye satılan megane 100binden kaç paraya çıkacak? 2010 yılıydı heralde 20.000de golf 5 comfort almıştım tsi 32.000tl falandı, o zaman highline yoktu 5 kasada. Şimdi Tükiye'deki fiyatlara bakınca bi gülme tutuyo beni.

yarin x-y-z kim olursa olsun basa gelse ;

malesef vergilere dokunamazlar , ulkenin baska gelir kaynagi yok cunku .

Uretime dayali bir ekonomik plan ve strateji ile siyaset yapabilecek birileri gelse bile , refaha ulasmak en az 20 yili bulur . Avrupa ya da amerika refahindan bahsediyorum .

Hadi ulastin , ortadogunun merkezindesin yedirmezler , bu ulkenin ve vatandaslarinin refahi hic bir zaman olmayacak . Sadece belirli bir kesimin sanal refahi var okadar .
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avrupa'da ki muhteşem refaha erişenler orada kalsın zaten ya

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler