User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
41 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yurtdışında dil eğitimi

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yurtdışında dil eğitimi

45 gün yurtdısında kalmak istiyorum , ingilizce konuşulan bir ülkede dil eğitimi için. 2 kişi gidicez . Kanada bu iş için nasıl ?
    Bir daire kiralanıp ordan okula gidilip gelinse ve markete carta curta yurunse yemek evde yapılsa maliyet ne olur ?

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    45 gün için yurtdışına çıkmak tamamen gereksiz. Onun adı dil eğitimi olmaz , uzun soluklu gezme olur.

45 gün dediğin Yurtdışı gibi bir yerde hangi ülke olursa olsun bir çırpıda geçer. Zaten bu 45 günün 1 ay'ı ortama alışma , çevreni , şehiri , sağı , solu öğrenmeyle geçicek. Buna ek olarak sınıftaki arkadaşlarına kaynaşman , okulu öğrenmen vs de eklenecek. Kalan 15 günde sence ingilizce öğrenebilirmisin ?

Kanada ya giden arkadaşlarımı vazgeçiriyorum kanada saçma , nereye gideceksiniz ?

Amerika gibi california gibi nimetler varken kanada da falan heyecan aramaya gerek yok. Kış geliyor zaten , kanada da falan napacaksınız ? Şehirde önemli , İngilize ve Fransızca kullandıklarını unutmayın , sonra fransaya geldim sanarsın.

Yalnız 45 gün için bilgi vermeye değmez sanırım o yüzden yazmıyorum ama illa gideceğim dersen yazarım , çünkü 45 gün para israfından başka bir şey değildir , hele birde günümüz kuru vs ile tamamen saçmalık. Güzel bir eğitim ve dil öğrenmek istiyorsan en az "6" ay gitmen gerekir ki adam gibi bir şeyler öğreilsin. Diğer türlü tamamen makara ve gezme olur.
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alt yapı varsa 45 gün çok şey katar .

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    +olarak gideceğin kişi türk ise birlikte gitme ve gideceğin yerde türk kimse olmasın. Türk görürsen oradan kaç çünkü beyine tamamen yabancı dil ile 24 saat geçirtebilirsen hakkını vererek öğrenebilirsin.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadik ya amerika ya ingiltereye git. Gittigin kurs yada okulda kesin turkler olucak fazla etkilesime girmemeye calis 45 gun fena sure degil iyi degerlendir. Kanadayi tavsiye etmem dil icin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maltaaaaaaaaa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle diğer Türklerle takılmayın sadece gezmiş olursunuz gideceğiniz arkadaşınızla bile eng konuşan eminim ki böyle daha çok faydası olur ama mucize beklmeyin 45 günde daha önce deildiği gibi en az 3-4 ay gerekiyor bence

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    türklerin gitmediği ingilizce konuşulan bir ülke mantıklı olabilir ama 45 gün de birşeyler elde edebilmen için alt yapı olarak iyi olmalı diye düşünüyorum çok kısa süre anlamadan geçer zaman

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazi dilinde sorun yok ama konusmak icin istiyorum ben.Malta nasil ?

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    California bir arkadaşım dil öğrenmeye gitti 6 aylığına

çocuk 2 yıldır gelmiyor

otoparkda çalışıyor

valla ingilizce rap şarkı söylüyor gerisini sen düşün

malta içinde kızkardeşimin arkadaşı gitti 2 aylığına avuç yalayıp döndüler
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rusya dil eğitimine gidin biz denedik 45 gün boyunca nüfusu 2 katına çıkarırsınız serefsizim

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    45 gün hiç bir fayda sağlamaz. Hele bir de Türk arkadaşla gidiyorsan tam tersi etki yaratır. Bunu dil bölümünden mezun biri olarak söylüyorum.
    Kanada'ya gidersen yardımcı olabilirim hangi kursları tercih edeceğin ile alakalı. 1 sene kaldım, 3 ay önce geldim.
    Malta nispeten daha mantıklı olur, çünkü Kanada'ya yolculuk neredeyse 1 gün sürüyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozoozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    45 gün için yurtdışına çıkmak tamamen gereksiz. Onun adı dil eğitimi olmaz , uzun soluklu gezme olur.

45 gün dediğin Yurtdışı gibi bir yerde hangi ülke olursa olsun bir çırpıda geçer. Zaten bu 45 günün 1 ay'ı ortama alışma , çevreni , şehiri , sağı , solu öğrenmeyle geçicek. Buna ek olarak sınıftaki arkadaşlarına kaynaşman , okulu öğrenmen vs de eklenecek. Kalan 15 günde sence ingilizce öğrenebilirmisin ?

Kanada ya giden arkadaşlarımı vazgeçiriyorum kanada saçma , nereye gideceksiniz ?

Amerika gibi california gibi nimetler varken kanada da falan heyecan aramaya gerek yok. Kış geliyor zaten , kanada da falan napacaksınız ? Şehirde önemli , İngilize ve Fransızca kullandıklarını unutmayın , sonra fransaya geldim sanarsın.

Yalnız 45 gün için bilgi vermeye değmez sanırım o yüzden yazmıyorum ama illa gideceğim dersen yazarım , çünkü 45 gün para israfından başka bir şey değildir , hele birde günümüz kuru vs ile tamamen saçmalık. Güzel bir eğitim ve dil öğrenmek istiyorsan en az "6" ay gitmen gerekir ki adam gibi bir şeyler öğreilsin. Diğer türlü tamamen makara ve gezme olur.
    Kanada'nın her şehri soğuk değil ve her şehrinde Fransızca konuşulmuyor. Quebec ve Montreal harici her yerde çatır çatır İngilizce konuşursunuz. 1 sene Vancouver şehrinde kaldım kışın ortasında bile - dereceler görmedim. Hiç değilse insan gibi muamele görürsünüz, çok daha medeni insanlar. Ayrıca Kanada dolarıyla muhattap olacağınız için daha az para ödersiniz. 1 haftalığına Seattle ve Las Vegas'a gittim, Kanada'da 1 ayda yediğim parayı orada 1 haftada yedim kur farkından ve pahalılıktan dolayı. Sizce hangisi mantıklı?

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dil için kanadaya gitmeyi bende düşünüyorum konuyu takipteyim
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanada'nın her şehri soğuk değil ve her şehrinde Fransızca konuşulmuyor. Quebec ve Montreal harici her yerde çatır çatır İngilizce konuşursunuz. 1 sene Vancouver şehrinde kaldım kışın ortasında bile - dereceler görmedim. Hiç değilse insan gibi muamele görürsünüz, çok daha medeni insanlar. Ayrıca Kanada dolarıyla muhattap olacağınız için daha az para ödersiniz. 1 haftalığına Seattle ve Las Vegas'a gittim, Kanada'da 1 ayda yediğim parayı orada 1 haftada yedim kur farkından ve pahalılıktan dolayı. Sizce hangisi mantıklı?
    Bende zaten şehir olarak özellikle sordum fark ettiyseniz. Her şehri soğuk veya fransızca konuşuluyor demedim.

Siz 1 ayda yediğiniz parayı vegas ve seattle da yemeniz biraz da kişi ile alakalı değil mi sizce ? Bilmiyorum ne kadar bir bütçe harcadınız ancak tamamen kişi ile alakalı.

Kanada doları elbette ki daha ucuz ancak ben olsam Amerika özellikle Batı yakasını tercih ederdim.

2 Seneye yakın California / San Diego da yaşadım parça parça dönemlerde , batı yakasında gitmediğim yer çok çok azdır haliyle o yüzden gerek hava sıcaklığı , gerek ortam , eğlence , dil vs aklınıza gelebilecek her yönden ben olsam California yı tercih ederdim.

Kanada rakam olarak daha uyguna gelebilir ama Amerika nın özellikle Batı yakasının bana kattıkları (her anlamda) o aradaki farka değerdi.

California dreaming diye bir gerçek vardır , giden geri dönmek istemez.
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ek olarak gittiğiniz yer zaten Vegas , nasıl bir ortam da takıldınız bilmiyorum ancak , Las Vegas diyorsunuz gece 1000$ dan 1.000.000$ a kadar harcaya bileceğiniz bir şehir.

Ben 3 defa gittim Vegas'a dolu dolu eğlenmek isterseniz kesenin ağzı yok , yani sizin Kanada da 1 senede harcadığınız parayı , Vegas gibi bir yerde 1 günde bile harcaya bilirsiniz.
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozoozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende zaten şehir olarak özellikle sordum fark ettiyseniz. Her şehri soğuk veya fransızca konuşuluyor demedim.

Siz 1 ayda yediğiniz parayı vegas ve seattle da yemeniz biraz da kişi ile alakalı değil mi sizce ? Bilmiyorum ne kadar bir bütçe harcadınız ancak tamamen kişi ile alakalı.

Kanada doları elbette ki daha ucuz ancak ben olsam Amerika özellikle Batı yakasını tercih ederdim.

2 Seneye yakın California / San Diego da yaşadım parça parça dönemlerde , batı yakasında gitmediğim yer çok çok azdır haliyle o yüzden gerek hava sıcaklığı , gerek ortam , eğlence , dil vs aklınıza gelebilecek her yönden ben olsam California yı tercih ederdim.

Kanada rakam olarak daha uyguna gelebilir ama Amerika nın özellikle Batı yakasının bana kattıkları (her anlamda) o aradaki farka değerdi.

California dreaming diye bir gerçek vardır , giden geri dönmek istemez.
    Tabii ki kişi ile alakalı ancak ***** buradan Türk parasını çevirip gidiyoruz hepimiz. Ben hep bütçemden kısarak gezdim. Benim anlatmaya çalıştığım Amerika ciddi manada pahalıya geliyor Kanada'ya kıyasla. Bir dil okuluna yazılsanız 1.5 katı para ödüyorsunuz, misal ben 1 senelik kursa 11bin dolar verirken Kanada için Amerika'nın herhangi bir şehrinde bu kurslar 15-20bin Amerikan dolarından başlıyor. Ben de isterdim Los Angeles veya California'da eğitim almayı, çok araştırdım ama bütçeme uymadı.
    Kanada denilince insanların aklına otomatikman soğuk ve kasvetli bir yer olarak geliyor. Ancak her şehri öyle değil. Yoksa tabii ki de herkesin rüyasıdır Amerika'da yaşamak. @Dou abi görürse daha detaylı olarak anlatır bence, bana çok yardımcı olmuştu saolsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ingiltere'de küçük şehirlerden birinde aile yanı minimum 3 aylık bir program seçeceksin , zorunda kaldığın için öğreniyorsun . Ha benim gibi London'a gidersen anca esnaflarla tanışır semtte sa as diyecek kadar öğrenirsin

BurakCengizhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    45 gün için daire kiralıcan ? ya 45 günde hiç bişi öğrenemezsin.Tam bişeyleri yapmaya başlıyorum dersin bitiverir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler