User Tag List

Sayfa 3/13 İlkİlk 12345 ... SonSon
236 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Sonra insanlar iş beğenmiyor oluyor !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servis sana özel servis değil, senden önce ve senden sonra çalışanları alıyor. Saat gayet normal.
    Para konusunu bilemem ama eğitim durumun, tecrüben ve başvurduğun pozisyonu yazarsan daha net yorum yapabiliriz.
    Okumadan imzalamam.....

aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1400 tl için b.çekmeceden - beylikdüzünden sabah 05:20 de servise binip 07:00 da sabiha gökçende kart basıp işe başlayan, Akşam 16:00 da çıkıp yol durumuna göre 19:00- 20:00 de evine varan bir sürü taşeron arkadaşım var. Bu Türkiye gerçeği maalesef. Yapacak birşey yok. Her geçen gün şartlar daha da zorlaşıyor.

karsiyakaliozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Malesef vahşi kapitalizmin ülkeyi getirdiği durum budur her şey birbiriyle o kadar ilintili ki kötü eğitim sistemi ,nufus planlaması olmayışı çok insan az iş sonucu işverenlerin insan deyil köle çalıştırmasının sonucudur bunlar kelebek etkisi teorisi tam da budur aslında kaybedecek şeyleri olan insan isyan da edemez durumumuz budur kısaca ...
    ''Türkiye; Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e..." DANIEL DUMOULIN

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kaptan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi işim olsa erinmem abi emin ol buna
    Bu düşünce ve görüş çok doğru değil. Maaşla da çalışsan, kendi işin senin verdiğin emek. İşçi, memur, sekreter, müdür, patron; herkes kendi emeğinde; yani herkes kendi işinde çalışıyor.

Biraz sert olacak ama, ona erinmem buna erinirim düşüncesi ile kimsenin bir yere geldiğini görmedim.

srkns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabah 05:00 de uyanıp 05:30 da evden çıkıp (Avrupa yakası) Mecidiyeköy servis durağına aracımla gidip personel servisine binerek,
    Hafta içi her gün Kocaeli Gölcük Ford Otosan fabrikasına gidiyordum..
    Evet her gün il değiştiriyordum, akşam da 18:00 de işten çıkıp köprü trafiği ile birlikte 20:30-21:30 arası eve gelmiş oluyordum..

Ama mesleğimi seviyordum, bildiğin aşıktım.. hafta sonu 2 gün tatilinde mutlaka etkisi vardı tabi bu sabrıma..
    Ne mutlu Türküm diyene

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çalışma saatleri cok garip gelmedi 8-6 fakat genel olarak büyük şehirde yolda geçirilen süreden kaynaklı bir sorun bencede.
    sabah 7 de cıkıyorum 9 da işbaşı yapıp akşam eve gelmem 8u-9 buluyor. Dediğin gibi yemek ye biraz dinlen sonra yine aynı döngü devam.
    Mesleğiniz büyükşehirde olmayı zorunlu kılmıyorsa daha ufak sehirlerde bu çalışma saatleriyle şikayet etmeden rahatlıkla çalışılabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    42 yaşındayım, 20 senedir 6:30-7:00 arası uyanır 7 den aşağı eve dönmem,ctesi tam pazar yarım gün çalışırım, kendi işim ama maaşlı çalışırken de bu böyleydi... iş dediğin 8de başlar dan önce bitmez, sizin şanssızlığınız iş yerinin uzak lması...
    Hep özendim erken kalkabilenlere.

Üniversitede ilk dersler pert. Kalkamazdım.

Bankaya girdim. 4 ay eğitim vs. sonrası başladık şubeye. Başlangıç 09.00. İlk gün gene kalkamadım tabi, şubeye girdim 09.30. İlk günden Şube Müdürü çağırdı, "sen hergün böyle geç mi geleceksin" diye sordu. Yalan söyleyecek halim yok, "valla yapacak fazla bir şey yok, muhtemelen evet geç kalacağım" dedim Gülüştük, o zaman anlamamıştım ama samimiyet de bir meziyetmiş. Başladık öyle, 17 senedir hergün işe geç giderim; demin 09:30'da girdim ofise

Hikayenin espirili olmayan tarafında ise, geç geldiğimden fazlasını akşama kompanse ettim, haftasonuna yaydım; 50 birim iş isteniyorsa konsantre oldum pastorize oldum 70 saatlik çalıştım. Çanta taşıdım, senede 30 yurtdışı yaptım, iş yetişmedi ofiste uyudum. Bir kişiye bile lan bu niye geç geliyor dedirtmedim. Bu da böyle bir versiyon dediler.

Şimdi şirkette erken gelen de var, saatinde gelen de, geç gelen de. Beyaz yakada kim kaçta gelmiş kaçta gitmiş, katiyen karışmam, nihai sonuca bakarım. İsterse Starbucks'tan çalışsın.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hep özendim erken kalkabilenlere.

Üniversitede ilk dersler pert. Kalkamazdım.

Bankaya girdim. 4 ay eğitim vs. sonrası başladık şubeye. Başlangıç 09.00. İlk gün gene kalkamadım tabi, şubeye girdim 09.30. İlk günden Şube Müdürü çağırdı, "sen hergün böyle geç mi geleceksin" diye sordu. Yalan söyleyecek halim yok, "valla yapacak fazla bir şey yok, muhtemelen evet geç kalacağım" dedim Gülüştük, o zaman anlamamıştım ama samimiyet de bir meziyetmiş. Başladık öyle, 17 senedir hergün işe geç giderim; demin 09:30'da girdim ofise

Hikayenin espirili olmayan tarafında ise, geç geldiğimden fazlasını akşama kompanse ettim, haftasonuna yaydım; 50 birim iş isteniyorsa konsantre oldum pastorize oldum 70 saatlik çalıştım. Çanta taşıdım, senede 30 yurtdışı yaptım, iş yetişmedi ofiste uyudum. Bir kişiye bile lan bu niye geç geliyor dedirtmedim. Bu da böyle bir versiyon dediler.

Şimdi şirkette erken gelen de var, saatinde gelen de, geç gelen de. Beyaz yakada kim kaçta gelmiş kaçta gitmiş, katiyen karışmam, nihai sonuca bakarım. İsterse Starbucks'tan çalışsın.
    iş alımı var mı

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @mrbars bu son saat değişikliğinden sonra gün 7bucukta aydınlanıyor vs dolayısıyla uyanamıyorum. Dediğin gibi uyan işe git 10u buluyor bir hafta 9da gitmem gereken işe 10da gittim dediğin gibi müdürle konuştuk hep böle mi devam edecek dedi, sanırım hala gmt +2 ye göre 10-7 çalışıyorum patron dedim gülüştük geç kaldıysan biraz geç çıkabiliyorsan çıkmak lazım, gerekiyosa öğlen arasında hızlıca yiyip gelip çalışıp geç gelmenin açığını kapatmak lazım. İşin özü geç kalsanda parçaladınmı kimse birşey diyemiyor doğru fakat bu şirket politikasıyla şirket yöneticileriyle de ilgili bi konu. Şanslıyız ki buna uygun firmalarda çalışıyoruz. Aynı binada turizmle uğraşan başka bir ofiste 15dk dan fazla geç kalıyorsan yarım günün yanıyor. İstanbul gibi her an kaza bela intihar arıza trafik vs olabilen bir şehirde 15dk o kadar sıkıntılı toleranski eminim yılda 2-3gün izinleri bu geç kalma konusuna gidiyor.

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    İş ve ev birbirine ters istimakette olunca bu saatler normal bence.

6 sene Garanti Güneşli Kompleksinde çalıştım. Anadolu yakasından gelen arkadaşlar vardı. Sabah 06:30/07:00 arası servis alır 08:00/08:30 arası bankaya gelirlerdi.
    09:00 mesai başlangıcı. Akşam 18:15 servis hareket. Ev'e 20:30/21:00'den önce varamazlar. Hele bir de mesai varsa 22:00 eve gidişleri. Üst baş değiştir, yemek yiyim de 23:00. Hergün monoton bi iş koşturması.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iş alımı var mı
    Var kardeşim.
    Organizasyon yeteneği yüksek (düğün salonu işletiyoruz, limonata pasta sayabilecek),
    insan ilişkileri kuvvetli (yalan söylemede başarılı),
    esprili (tükürdüğünü yalayabilen),
    iyi seviyede ingilizce bilen (patron boğaziçili, push ediyor, forse ediyor, mutabık kalamıyor ama çok pis confirme ediyor),
    takipçi (sistem yok, her bir haltı insana yıkıyoruz)
    askerliğini yapmış (küfür yemiş, bot boyamış, devreciliği yaşamış)

çalışma arkadaşları arıyoruz. (maaş yok, arkadaşça çalışacak)

dragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haftada 60 saat çalışacak ve 1400 lira maaş alacak! Eğitimi veya mesleğinin,tecrübesinin hiçbir önemi yok. Kanunen böyle bir hakları yok. Şartlar bu, ülkenin durumu bu, ben daha çok çalışıyordum gibi söylemler de hoş değil. Herkesin kendi tercihi ama ben asla çalışmam bu şartlarda -ki 2 tane de çocuğum var! Zaten asgari ücret 1300 lira. İşsiz kalmam tabii ki ama 1400 hatta 1500-1600 almam da 1300 alırım ADAM GİBİ şartlarda, ADAM GİBİ insanların yanında çalışırım.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iş alımı var mı
    Starbucks konusunda en kıdemli benim çık aradan

Kendi işim olsa daha rahat düşüncesi çok yanlış benim dedemden beri ailem esnaf hep dükkanlarda büyüdüm inanın 17 yaşımdan beri aktif çalıştım son 2 senedir az uzaklaştım işten gerçekten esnaflık yapılcak iş değil her gün ne kadar kazancağınız garanti değil ay sonu tüm masraflar çıktıktan sonra geçinebilicekmiyiz stresi var ben resmen yaşlandım saçlarım döküldü her gün türlü türlü insanla uğraşıyorsunuz. Ama maaşla çalışmak inanın en iyisi işim batıcak riski herşeyimi kaybedicem riski yok her ay ne kadar geliriniz olduğunu bilirsiniz vb vb.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Var kardeşim.
    Organizasyon yeteneği yüksek (düğün salonu işletiyoruz, limonata pasta sayabilecek),
    insan ilişkileri kuvvetli (yalan söylemede başarılı),
    esprili (tükürdüğünü yalayabilen),
    iyi seviyede ingilizce bilen (patron boğaziçili, push ediyor, forse ediyor, mutabık kalamıyor ama çok pis confirme ediyor),
    takipçi (sistem yok, her bir haltı insana yıkıyoruz)
    askerliğini yapmış (küfür yemiş, bot boyamış, devreciliği yaşamış)

çalışma arkadaşları arıyoruz. (maaş yok, arkadaşça çalışacak)
    Hahahaa abi o zaman biz bu projeyi skip geçelim

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En basit istanbulda gündelik temizliğe gelen kadınlar 150 TL alıyor yani ayda 4500 TL ve hiç boş günü olan kadın neredeyse yok gibi. Geçen taksiye bindim şöför bana 5000 lira kalıyor yetmiyor diyip sızlanıyordu. iş piyasası arz-talep dengesi üstüne kurulu insan sayısı ve işgücü az olursa piyasa rakamıda yükselir. Çoksa azalır. Üniversite okumayada hiç gerek yok elde meslek olmadıktan sonra gerisi boş. şimdi zaten heryer tabela üniversite dolu eskisi gibi bir anlamı kalmadı. işi bilen bir ilkolkul mezunu 1000 tane uni mezununu yanında çalıştırabiliyor.
    Üretim toplumu olmayıp sadece tüketime dayalı bir ekonomi döngüsü içinde olduğumuz ve ülkenin yarısıda büyükşehirlere toplandığı için şartlar bu sonuçları meydana getiriyor.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar size 340'dan fazla kisi calistiran ve 380'den fazla bayisi olan bir isveren olarak yazayim.
    İnsanlarin calisanlarinise alirken somuren cokk yer var,katiliyorum ancak sunu unutmayin. Bu iktidarin yarattigi ekonomi yuzunden karlar cokk dustu,nereden ne kisicagimizi sasirdik. Onceleri para kazanip bunu dagitiyorduk ancak 4 senedir masraflari nereden kisicagimizi sasirdik. Adam calistirmanin "legal" maliyeti cok artti. Bizim gibi sirketler katakulli yapmaz,en azindan biz yapmiyoruz. Simdi bana birisi soylesin,koca sirketler var yaptigi ciroya gore kazanclari kus gibi,ne yapmamiz gerek?
    Piyasa bombok oldu,vergiler-zamlar ve yeni uygulamalar yuzunden nefes alamiyacak duruma geldik... İssizler ordusunun sebebi emin olun isverenin durumudur...
    Binlerce sirket zorda,2017'de cok supriz seyler duyucaksiniz...

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar size 340'dan fazla kisi calistiran ve 380'den fazla bayisi olan bir isveren olarak yazayim.
    İnsanlarin calisanlarinise alirken somuren cokk yer var,katiliyorum ancak sunu unutmayin. Bu iktidarin yarattigi ekonomi yuzunden karlar cokk dustu,nereden ne kisicagimizi sasirdik. Onceleri para kazanip bunu dagitiyorduk ancak 4 senedir masraflari nereden kisicagimizi sasirdik. Adam calistirmanin "legal" maliyeti cok artti. Bizim gibi sirketler katakulli yapmaz,en azindan biz yapmiyoruz. Simdi bana birisi soylesin,koca sirketler var yaptigi ciroya gore kazanclari kus gibi,ne yapmamiz gerek?
    Piyasa bombok oldu,vergiler-zamlar ve yeni uygulamalar yuzunden nefes alamiyacak duruma geldik... İssizler ordusunun sebebi emin olun isverenin durumudur...
    Binlerce sirket zorda,2017'de cok supriz seyler duyucaksiniz...
    Abi yanlış anlamada türk firmalarında çalışmak ızdırap. Brillant firmasında çalıştım sırf aylık ben 300 400bin liralık ürün çıkışı yapardım 3 vardiya vardı. Maaşı 2 3 taksitle ve üstelik geç alırdık zorunlu mesai yaparlardı kalanlar 10 12 hafta sonra mesaiyi elden alırdı. Ben kalmazdım kavga ederdim maaşım ne zaman düzgün yatar o zaman kalırım derdim baktım düzgün yatacağı yok çıktım işten. Şimdi yabancı bir firmanın şubesinde çalışıyorum adamlar maaşı tam zamanında yatırıyor hatta haftasonu ayın 1'ine denk geliyorsa 1'inden önce yatırıyorlar. Gerçi yine hakettiğimizi vermiyorlar ama en azından zamanında veriyorlar...
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

İbrahim Erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İş mevzuları sıkıntı. Hele büyük şehirler ayrıca sıkıntı. Vasıflı işlerde bile nasıl olsa yerine eleman buluruz kafası ile maaşlar cidden düşük. Vasıflı işlerde bazen küçük sayılabilecek şehirler daha avantajlı zira o işi yapacak pek kimseyi bulamayabiliyorlar.

Eski işim taşeron idi. Maaşım azdı ama düzenli yatardı. Mesai saatleri rahattı. Ama yediğim azarın fırçanın haddi hesabı olmazdı. Sonra bitti gitti zaten. Şu an ona göre çok daha yüksek maaşta anlaştığım bir yerdeyim. Şartlar da kötü değil ama nerdeyse 2 aydır para alamıyorum. Bakalım birkaç yerden haber gelsin de burdan da kaçacam.
    Tanıdığım arkadaşlarım sırf düzenli ödeme ve boş vakit için daha az kazanmalarına rağmen kamuya geçiyorlar zaten.

Aero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    13 yaşımdan beri çalıştım/okudum. Yapmadığım iş kalmadı. Pazarda kurabiye/limonata satmakla başladım ve pazarda tshirt şort satmayla devam ettim. Farklı farklı sektörlerde çalıştım. Hepsi benim için iş tecrübesi oldu. 13 yıldır da bilfiil çalışıyorum. Kötü komşu ev sahibi yapar derler, kötü patronda 5 sene önce iş sahibi olmama vesile oldu. O günden beri sene de en fazla 5-10 gün tatil yapıyorum. Her gün 7 de kalkar akşam 10'da paydos ederim. Gece 1'de uyurum. Evli ve iki çocuğum olmasına rağmen çalışmak zorundayım. Personelimi sıfırdan yetiştirdim ve iki kişi çalışıyoruz. Yoruluyor muyum evet. Şimdi ise bu işime ek başka bir girişim fikri üzerinde çalışıyorum. Hafta da 3 gün erken çıktığımı da iptal edip o işi de yapacağım. Genç yaşta bir şeyler yapamazsanız sonra hiç yapamazsınız.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler