User Tag List

Sayfa 9/13 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
236 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: Sonra insanlar iş beğenmiyor oluyor !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki iş verenlerin belirli bir kısmının hakkında ne düşünüyorsunuz?

Babasından dükkan kalan ve kendini uyanık zannedip işçiyi düşük ücretle çalıştırıp birde işçiyi ezmeye çalışan insanlar var bide.

Marketle iş başvurusu için görüşme yaptım, öğrenci işi azda olsa çalışacağım.

Umarım görüşme yaptığımızda üstte bahsettiğim insan profili karşıma çıkmaz.

Ben anlamıyorum bu milleti, bazen görüyorum marketlerde falan benim yaşlarımda çalışanlar.

Akşama kadar 2 kişilik işi yaptırıyorlar patron çakmaları, kimsenin gıkıda çıkmıyor.

Millet bu kadarmı meraklı kendini ezdirmeye.
    Bunun sebebi bana göre ucuz ve vasıfsız işçi bolluğu..

İşyerim üniversite yakınında ve çevremde yaklaşık 40-50 cafe , bar var.. Hepsinde kemik kadro sayılabilecek piyasaya nazaran iyi para alan 1-2 eleman geri kalanların tamamı İzmire okumaya gelmiş ek iş yapan öğrenci gençler.. Çocuklar neredeyse aynı ama her hafta üstlerinde farklı bir cafe nin gömleği. 1-2 hafta canlarını alasıya kadar çalıştırıyorlar çocuklar biraz ses çıkardımı yol veriyorlar çünkü biliyorlarki paraya ihtiyacı olan öğrenci çok.. haliyle eleman çok.. Haliyle İşletmenin umrunda değil kim girdi kim çıktı ne kadar çalıştı iyi bir elemanmı falan.. Kasada kendi dursun çocukların başında sağlam bi şef olsun onlar için yeterli..

Burda aslında birazda bizim ülkemizde öğrenci kesiminin neden bu kadar çalışmaya ihtiyacı olduğu sorgulanmalı.. Devlet öğrencilere yeterli imkan sunuyormu? Ailelerin desteği bir yere kadar yetiyor. e gençlerde üniversiteye bambaşka hayallerle geliyorlar.. Herkes 3 arkadaş evde kalsın istiyor , en kaliteli sigarayı içsin , gezsin tozsun eğlensin istiyor.. bunları yapabilmek için bir yerden sonra destek gerekiyor..

Yani bahsettiğin konuyu biraz irdeleyince olay çok derinleşiyor benim gözümde

streetracer_nos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki iş verenlerin belirli bir kısmının hakkında ne düşünüyorsunuz?

Babasından dükkan kalan ve kendini uyanık zannedip işçiyi düşük ücretle çalıştırıp birde işçiyi ezmeye çalışan insanlar var bide.

Marketle iş başvurusu için görüşme yaptım, öğrenci işi azda olsa çalışacağım.

Umarım görüşme yaptığımızda üstte bahsettiğim insan profili karşıma çıkmaz.

Ben anlamıyorum bu milleti, bazen görüyorum marketlerde falan benim yaşlarımda çalışanlar.

Akşama kadar 2 kişilik işi yaptırıyorlar patron çakmaları, kimsenin gıkıda çıkmıyor.

Millet bu kadarmı meraklı kendini ezdirmeye.
    20 yaşındasın hiç bir sorumluluk yok üzerinde.O yüzden böyle relax düşünüyosun.Yaşın ilerledikçe daha farklı düşüneceksin..
    Akşama kadar 2 kişilik iş yapan adam belki ev geçindiriyo çalışmak zorunda baktığı birisi var.
    Piyasa şartları arz talep ne dersen de sonuçta adamlar kimseye görüşmede silah dayayıp şartlar bunlar çalışacaksın demiyo öyle değil mi?

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İşyerim üniversite yakınında ve çevremde yaklaşık 40-50 cafe , bar var.. Hepsinde kemik kadro sayılabilecek piyasaya nazaran iyi para alan 1-2 eleman geri kalanların tamamı İzmire okumaya gelmiş ek iş yapan öğrenci gençler.. Çocuklar neredeyse aynı ama her hafta üstlerinde farklı bir cafe nin gömleği. 1-2 hafta canlarını alasıya kadar çalıştırıyorlar çocuklar biraz ses çıkardımı yol veriyorlar çünkü biliyorlarki paraya ihtiyacı olan öğrenci çok.. haliyle eleman çok.. Haliyle İşletmenin umrunda değil kim girdi kim çıktı ne kadar çalıştı iyi bir elemanmı falan.. Kasada kendi dursun çocukların başında sağlam bi şef olsun onlar için yeterli..

Burda aslında birazda bizim ülkemizde öğrenci kesiminin neden bu kadar çalışmaya ihtiyacı olduğu sorgulanmalı.. Devlet öğrencilere yeterli imkan sunuyormu? Ailelerin desteği bir yere kadar yetiyor. e gençlerde üniversiteye bambaşka hayallerle geliyorlar.. Herkes 3 arkadaş evde kalsın istiyor , en kaliteli sigarayı içsin , gezsin tozsun eğlensin istiyor.. bunları yapabilmek için bir yerden sonra destek gerekiyor..

Bulmuşlar geceye kadar çalışan, sigorta istemeyen işçiyi abi.

Patron bırakırmı
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı streetracer_nos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20 yaşındasın hiç bir sorumluluk yok üzerinde.O yüzden böyle relax düşünüyosun.Yaşın ilerledikçe daha farklı düşüneceksin..
    Akşama kadar 2 kişilik iş yapan adam belki ev geçindiriyo çalışmak zorunda baktığı birisi var.
    Piyasa şartları arz talep ne dersen de sonuçta adamlar kimseye görüşmede silah dayayıp şartlar bunlar çalışacaksın demiyo öyle değil mi?
    Öylede bunu tanıdığım insanlarda yapıyor abi, üstelik bu dediğim insanlar evde geçindirmiyor eve ek olarak çalışıyor.

Mesela ben anlamıyorum markette, kafede çalışıpta aynı parayı alacak adam gidip akşama kadar inşaatta çalışıyor.

Sonra 40-45 yaşında hastalıklar peşini bırakmıyor.
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Gece 10dan sonra alkol sakın vermeyesin dikkat et..
    ALLAH VAR GAM YOK..

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en güzel meslekler futbolcu-şarkıcı-oyuncu birde futbol yorumcusu gerisi hikaye..

streetracer_nos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öylede bunu tanıdığım insanlarda yapıyor abi, üstelik bu dediğim insanlar evde geçindirmiyor eve ek olarak çalışıyor.

Mesela ben anlamıyorum markette, kafede çalışıpta aynı parayı alacak adam gidip akşama kadar inşaatta çalışıyor.

Sonra 40-45 yaşında hastalıklar peşini bırakmıyor.
    İşte o tarz meselesi.Adam akşama kadar inşaatta çalışıp hem bişeyler öğrenir hemde sadece bedenen yorulur.Kafede akşama kadar ayakta dikil, yok çay soğuk yok kahvem nerde yok kaşarlı tost söylemiştik salamlı çıktı ordan oraya akşama kadar koştur kaprisle uğraş sıkıntılı iş ha o pencereden bakarsakta adam karı kızın ortamın içinde olmak istiyodur yazın serin kışın sıcak vs. herkezin kendince haklı olduğu sebepler vardır.

Denizyaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kaptan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun ankarada bir iş görüşmesine gittim k.örende oturuyorumiş yeri incekte konuşuyorum ve beynimden vurulmuşa döndüm sabah 6.20 de servis alacak akşam 6 bucukta iş çıkışı servise binilip 8 de keçiörene burakacakmış ve cumartesi dahil tam gün sadece pazar izin 1.400 tl maaş bu nasıl bir mantıktır diyince insanlar iş beğenmiyor oluyor şimdi ben akşam 8 de eve gelsem yemek yesem saat 9 ve engeç 11 de uyusam sabah 5.40 da kalkmak zorundayım bu nasıl bir iştir gerçekten içimi dökmek istedim diyeceğim buki insanlar iş beğenmiyor demeyin gerçekten bi sebebi vardır . Kusura bakmayın biraz uzun bi yazı oldu
    Söylediklerinin sonuna kadar haklısın, sabah 9 akşam 6 7 gibi çıkıyorsun, buna cumarteside dahil sadece pazar günü izin. Gel 1400e çalış. İnsanları sömürmeyi seven çok yer var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok param olduğu için çok maaş vermiyorum, çok maaş verdiğim için çok param var

Robert BOSH.

Günümüzdeki sistem, çok çalış az kazan, en yüksek performansı ver.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bulmuşlar geceye kadar çalışan, sigorta istemeyen işçiyi abi.

Patron bırakırmı
    bırakıyorlar çünkü dediğim gibi o vasıfta öğrenci kaynıyor ortalık kardeşim Bütün öğrencilerin elinde burslarının yattığı gençkart var.. Ama hepsinin kredi kartı kısmıda açık.. bütün çocuklara burs yatıyor akşamına kredi kartına geçiyor para onu harcıyorlar.. Daha üniversitede hiçbir geliri olmadan borçlandırılıyor öğrenciler.. Bi yerden sonra tıkanıklık başladımı hadi part time iş bulalım.. sonra bahsettiğim döngünün içinde buluyorlar kendilerini

Alıntı canozgur106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gece 10dan sonra alkol sakın vermeyesin dikkat et..
    Verirmiyim kardeşim 2 aydır tepemizdeler dükkanın önünden ayrılmıyorlar.. Dükkanı devredip torbacılığa başlamayı düşünüyorum.. Onları bizim kadar sıkmıyorlardır..

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biliyorum feci sıkıştırıyorlarmış herşey bitti o kaldı sanki..
    ALLAH VAR GAM YOK..

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bırakıyorlar çünkü dediğim gibi o vasıfta öğrenci kaynıyor ortalık kardeşim Bütün öğrencilerin elinde burslarının yattığı gençkart var.. Ama hepsinin kredi kartı kısmıda açık.. bütün çocuklara burs yatıyor akşamına kredi kartına geçiyor para onu harcıyorlar.. Daha üniversitede hiçbir geliri olmadan borçlandırılıyor öğrenciler.. Bi yerden sonra tıkanıklık başladımı hadi part time iş bulalım.. sonra bahsettiğim döngünün içinde buluyorlar kendilerini
    Doğrusun abi ama benim iş yerinde arkadaş var kendisi odtü de uzay müh. okuyor çocuk birde fulltime çalışıyor son 2 yıldır 3. sınıfta üstelik garibim. Ha ihtiyacı var mı bence yok tek başına evde kalıyor, aylık 800 kira veriyor onun yediğini içtiğini ben sen yemiyoruzdur fuzuli masrafı çok olanda var olmayanda
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum ama işsizlik 4 milyona yaklaşmış.

4 yıl ciddi bir ortalamayla üniversite bitiren adamlar iş bulamıyor.

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2002 krizinden sonra işsizlik oranı %10.3'müş.

Tüik bugün bu oranı %12.3 olarak açıklamış.Tüik bile güvenilmez bir kurum haline geldi enflasyon hesaplamalarını sırf düşük çıksın diye "güncelliyor".Ona rağmen işsizliği bu şekilde yansıtabilmişler.
    Bu arada kaynak;
    Turkiye İstatistik Kurumu, İşgucu İstatistikleri, Kasım 2016

İnsanlar ne yapsın.Ya torpille sokarlar devlete memur diye,sonra bucusun şucusun der gönderirler, ya da özel sektörde köle gibi kırbaçlarlar.Sen istemezsen de senin 1/4 maliyetine alır bir Suriyeli, onu çalıştırır.Hatta bazen hiç seni düşünmez bile.Bunlar daha iyi günler.Şuraya bir adet örnek köle ilanı da koyup iletiyi sonlandırayım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O iş biraz da ailelerin ''şey'' yemesi.. Herkesin evladı üstün zekalı anasını satayım.. Beygir savaşları.. Hiç fakülteden çıkmasa 35 yaşına gel Ar.gör ol, ömrün yarısı gitti zaten..

Ülkeye şimdi ki gibi değil, daha nitelikli, daha kültürel, daha donanımlı tam teşekküllü meslek liseleri lazım.. Açık & net! zamanla iş sahalarını kendileri yaratacaklardır..

Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tüik bugün bu oranı %12.3 olarak açıklamış.Tüik bile güvenilmez bir kurum haline geldi enflasyon hesaplamalarını sırf düşük çıksın diye "güncelliyor".Ona rağmen işsizliği bu şekilde yansıtabilmişler.
    Bu arada kaynak;

İnsanlar ne yapsın.Ya torpille sokarlar devlete memur diye,sonra bucusun şucusun der gönderirler, ya da özel sektörde köle gibi kırbaçlarlar.Sen istemezsen de senin 1/4 maliyetine alır bir Suriyeli, onu çalıştırır.Hatta bazen hiç seni düşünmez bile.Bunlar daha iyi günler.Şuraya bir adet örnek köle ilanı da koyup iletiyi sonlandırayım.
    unutmuşlar:
    -tercihen s*kiyle tır çekebilen (mesai saatleri dışında)

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya biraz renk gelsin, çok geriliyor insanlar iş ararken.
    Çok şükür işsiz hiç kalmadım ama dışarıda olup iş arayanlar gördükçe çok üzülüyorum.
    Akıllı başlı insanlar ciğeri beş para etmeyen insanların elinde kullanılıyor resmen.
    Ekonomik verilere baktığımda (şahsi yorumum) ilerleyen zamanda durum daha da kötü olacak.
    Mevcut işe sarılmak ve bir yerden başlamak lazım. Maalesef ezilmeden bu ülkede bir şey olmak çok zor. (torpil ve zengin aile yoksa)

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu arada kaynak;

Yalan dolan böyle bir şey olamaz devlet adamın canına okur eczanemiz var denetimler o kadar sıkı ki ve devlet patrondan değil çalışandan yana herhangi bir dava durumunda. eski çalışanlardan sistemdeki açıkları kullanarak bile dünya tazminat alan oldu kendi isteğiyle çıktığı halde...

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kariyer.net adlı sitede vardı bu ilan.Sanal ortamda paylaşıldıktan sonra da ilanı geri çektiler.Çok büyük bir platformda yer almış bir ilan, sanmıyorum sahte olduğunu.Zaten eczanenin ismini falan da kesmişler benim görüntüyü aldığım yerde.Ekşi'deki ileti de mahkeme kararıyla kaldırılmıştı.Eczanenin adresi, numarası falan hep paylaşıldı orada.

Burası Türkiye olmaz demeyin, 10-15 dakika önce Cnn'de izledim 94 yılından bari sahte diplomayla çalışan öğretmen varmış Meb'de.Her şey mümkün yani.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler