User Tag List

Sayfa 10/13 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon
236 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: Sonra insanlar iş beğenmiyor oluyor !!

_FrKn_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bu da çok iyi. bayağıdır yayında.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _FrKn_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bu da çok iyi. bayağıdır yayında.

Çalışıyoruz op op op.

Vur bana vur bana vur bana.

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğitim sistemi olarakda gelişime ihtiyacımız var arkadaşlar.

250 puanla girdiği üniversiteden mühendislik bitirmiş adam 450 puanla üniversiteye giren adamla aynı maaşı bekliyor.

Kusura bakmayında ygs-lys"den 200-250 puan alan öğrenci " boşu boşuna" bu puanlardaki üniversitelere girmesin.

YEMİN EDİYORUM ailesine yazık, bende bu puanlarla 3 yıl önce üniversiteye yerleştim, ve gördümki okulumdaki arkadaşlarımın %90"ı boş adam.

250-260 puanla mühendislik okuyan adam zaten başarılı değildir, (İstisnalar Hariç) zaten genel ortalaması düşük olan öğrenci mühendis, doktor falan olamaz.

Ülkemizde kaç tane mühendisliğin ana konularını öğrenmeden okul bitiren üniversite mezunları vardır.

Üniversitemi okuyacaksın kardeşim?

Koy 100.000 barajını, geçen okusun geçemeyenlerden zaten kolay kolay bir verim alamazsın.

Günlük konuları tekrar etmeyen bir adamla; günlük 6 saat ders çalışan adamların getiri-götürü ortalaması birmi?

Zaten okuyan adam gerekli sınavlara çalışır.

Eğitim sistemi çok önemli, kural basit:

Sisteme tutunamassan asgari ücretle çalışırsın, en azından sınavdan aldığın 200 puanla ben üniversite okuyacağım diyip ailene yük olma.

İstisnalar kaideyi bozmaz.

Bırak ders çalışmaktan kafasında saç kalmayan adam okusun, ders çalışmaya üşenen adamda okumasın isterse.

Başarıya sahip olmanın tek yolu çalışmaktır, zaten barajı ne kadar yükseltirsen eline o kadar potansiyelli adam geçer.

TABİ bunun için sağlam bir altyapı ve plan yapılmalı, ayrıntıları iyi düşünülmeli.

Sonra niye işsizlik çok.

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

250 puanla girdiği üniversiteden mühendislik bitirmiş adam 450 puanla üniversiteye giren adamla aynı maaşı bekliyor.

Kusura bakmayında ygs-lys"den 200-250 puan alan öğrenci " boşu boşuna" bu puanlardaki üniversitelere girmesin.

YEMİN EDİYORUM ailesine yazık, bende bu puanlarla 3 yıl önce üniversiteye yerleştim, ve gördümki okulumdaki arkadaşlarımın %90"ı boş adam.

250-260 puanla mühendislik okuyan adam zaten başarılı değildir, (İstisnalar Hariç) zaten genel ortalaması düşük olan öğrenci mühendis, doktor falan olamaz.

Ülkemizde kaç tane mühendisliğin ana konularını öğrenmeden okul bitiren üniversite mezunları vardır.

Koy 100.000 barajını, geçen okusun geçemeyenlerden zaten kolay kolay bir verim alamazsın.

Günlük konuları tekrar etmeyen bir adamla; günlük 6 saat ders çalışan adamların getiri-götürü ortalaması birmi?

Sisteme tutunamassan asgari ücretle çalışırsın, en azından sınavdan aldığın 200 puanla ben üniversite okuyacağım diyip ailene yük olma.

Bırak ders çalışmaktan kafasında saç kalmayan adam okusun, ders çalışmaya üşenen adamda okumasın isterse.

Başarıya sahip olmanın tek yolu çalışmaktır, zaten barajı ne kadar yükseltirsen eline o kadar potansiyelli adam geçer.

TABİ bunun için sağlam bir altyapı ve plan yapılmalı, ayrıntıları iyi düşünülmeli.

Sonra niye işsizlik çok.
    Kardeşim bu ülkenin sorunu okuyan veya okumayan değil bu ülkenin sorunu okumuşlara sahip çıkmaması, okumamışları devletin başına koymasıdır halkın fazlasıyla suçu var kim ne derse desin. Bak gencecik kız nasa'da bir projede görev alacak tübitakın kabul etmediği proje sayesinde iyi ki de kabul etmemiş dedim haberleri görünce.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Sinan58 olay üniye ne kadar yüksek sıradan girdiğin değil.

Hayatın 3 saatlik sınav ile belirleniyor.

Benim sınav öncesi full çıkaran kuzenlerimden bir tanesi öyle bir sonuç aldı şok olduk.

Kız inanılmaz başarılı ama o an stres / sıkıntı / dış etken seni çok alakasız bir yere itebilir.

Bizim sorunumuz üniversiteye girmek değil, nitelikli personel / ara elaman yetiştirmek.

Herkesin üniversite okuyup bir yerde yönetici olduğu toplum çok ütopik olur.

Toplumda çaycı da olacak akademisyen de ceo da. O yüzden (isviçre örneğin) çocuğun eğitimine başladığı ilk andan itibaren takip edip geleceğini mesleğini ona
    göre planlamak lazım. Ebeveyn olarak herkes ister evladı çok iyi yerlerde olsun. Ama gel gelelim yaradılıştan ve sonrasındaki şartlardan ötürü eşit değiliz.

Yönlendiren bir ailede çok zeki /çalışkan olmayan bir insan ortalamanın üstüne çıkabilir kendini de geliştirirse başarılı olur.

Ama bizim ülkemiz içi boş mezun vermekte oldukça başarılı olduğu için bahsettiğim eğitim kalitesini yakalayıp ve bu özelliklerde nitelikli mezun vermek uzun iş.

Ülkelerin en az değişmesi gereken sistemleri eğitimle ilgili olmalıdır. Eğitim'in çıktısı uzun vadede (20 yıl gibi düşüneli) meydana gelir.

Ama sen eğitim sistemini delik deşik eder kerameti kendinden menkul insanlara emanet edersen, her gelen bir değişiklik yapar ve allak bullak olursun.

Bu konuda çok uzun yazılır ama gereği yok.

Yukarıdaki ilan da 6-12 ay eğitim diyor. Astronot mu yetiştireceklermiş ? Bu ilanları hangi ruh hali ile veriyor bu firmalar ilginç.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim bu ülkenin sorunu okuyan veya okumayan değil bu ülkenin sorunu okumuşlara sahip çıkmaması, okumamışları devletin başına koymasıdır halkın fazlasıyla suçu var kim ne derse desin. Bak gencecik kız nasa'da bir projede görev alacak tübitakın kabul etmediği proje sayesinde iyi ki de kabul etmemiş dedim haberleri görünce.
    Sistem diye birşey yokki, herşeyde torpilin varsa geçersin mantığı.

Bundan 3 yıl önce kaç tane VATANSEVER arkadaşım Astsubaylık sınavlarına girdi, öyle bahanelerle elendilerki duysanız aklınız şaşar.

O günden sonra adaletin saçma bir kavram olduğunu uygulamalı olarak öğrenmiş oldum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sinan58 olay üniye ne kadar yüksek sıradan girdiğin değil.

Hayatın 3 saatlik sınav ile belirleniyor.

Benim sınav öncesi full çıkaran kuzenlerimden bir tanesi öyle bir sonuç aldı şok olduk.

Kız inanılmaz başarılı ama o an stres / sıkıntı / dış etken seni çok alakasız bir yere itebilir.

Bizim sorunumuz üniversiteye girmek değil, nitelikli personel / ara elaman yetiştirmek.

Herkesin üniversite okuyup bir yerde yönetici olduğu toplum çok ütopik olur.

Toplumda çaycı da olacak akademisyen de ceo da. O yüzden (isviçre örneğin) çocuğun eğitimine başladığı ilk andan itibaren takip edip geleceğini mesleğini ona
    göre planlamak lazım. Ebeveyn olarak herkes ister evladı çok iyi yerlerde olsun. Ama gel gelelim yaradılıştan ve sonrasındaki şartlardan ötürü eşit değiliz.

Yönlendiren bir ailede çok zeki /çalışkan olmayan bir insan ortalamanın üstüne çıkabilir kendini de geliştirirse başarılı olur.

Ama bizim ülkemiz içi boş mezun vermekte oldukça başarılı olduğu için bahsettiğim eğitim kalitesini yakalayıp ve bu özelliklerde nitelikli mezun vermek uzun iş.

Ülkelerin en az değişmesi gereken sistemleri eğitimle ilgili olmalıdır. Eğitim'in çıktısı uzun vadede (20 yıl gibi düşüneli) meydana gelir.

Ama sen eğitim sistemini delik deşik eder kerameti kendinden menkul insanlara emanet edersen, her gelen bir değişiklik yapar ve allak bullak olursun.

Bu konuda çok uzun yazılır ama gereği yok.

Yukarıdaki ilan da 6-12 ay eğitim diyor. Astronot mu yetiştireceklermiş ? Bu ilanları hangi ruh hali ile veriyor bu firmalar ilginç.
    Kural basit eğer siyasi bir partinin yalakasıysan okuma yazma bilmesen dahi bilmesen belediye başkanı olursun abi, eğitim falan kimin umrunda.

Tam konunun üzerine bu resimi gördüm. Umarımlinki düzgün atarım.

https://store.donanimhaber.com/98/c1...a0fb4a0b9b.jpg

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ülkemizde3ki çoğu üniversitenin asıl amacı kente öğrenci çekip kentin gelirine katkı sağlamaktır
    ilimle bilimle alakası yoktur bir çoğunda dersane hocasından mütevelli hocalar bulunur
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kural basit eğer siyasi bir partinin yalakasıysan okuma yazma bilmesen dahi bilmesen belediye başkanı olursun abi, eğitim falan kimin umrunda.
    Onursuz bir insan olmak lazım bunu yapmak için, 31 yaşındayım 4. iş yerim, imkanım olmasına rağmen çevrem / ailem 1 defa bile bir yere referans olmamıştır.

Olay kişide bitiyor. Buraya yazmıştım geçen yineleyeyim bir hatun kişiyle tanıştık ankara belediyesinde çalışıyor laf lafı açtı ücrete geldi,

mezun olmamasına rağmen benim kadar ücret alıyor, ne yapıyorsun dedim "hiiç" dedi ***** beyefendinin eşrafındanmış.

Karakter meselesi işte.

kadioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi mantar gib her ilçeye yüksek okul ya da üniversite açarsan bu açtığın okulları doldurmak için sınavları kolaylaştırman gerekir. Sonra çıkar bir açıklama yaparsın. 6 yıl şunu almıyorum 10 yıl bunu almıyorum diye. Sonra da işsizlik arttı. Artar tabi. Memlekette herkes üniversite mezunu. Eeee sonra teknik eleman yok piyasada. Çünkü herkes üniversiteye gidiyor. Ama memlekette teknik eleman ihtiyacı var. Planlama programlama sıfır olursa bunlar iyi günlerimiz derim ben.
    Nadide şeyler değerlidir.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.5 senedir iş arıyorum akp'li dayım olmadığı için almıyorlar.
    imzasız..

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kadioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi mantar gib her ilçeye yüksek okul ya da üniversite açarsan bu açtığın okulları doldurmak için sınavları kolaylaştırman gerekir. Sonra çıkar bir açıklama yaparsın. 6 yıl şunu almıyorum 10 yıl bunu almıyorum diye. Sonra da işsizlik arttı. Artar tabi. Memlekette herkes üniversite mezunu. Eeee sonra teknik eleman yok piyasada. Çünkü herkes üniversiteye gidiyor. Ama memlekette teknik eleman ihtiyacı var. Planlama programlama sıfır olursa bunlar iyi günlerimiz derim ben.
    Aynen buda etken, ilçeleri kalkındırmak için hareketlendirmek için üniversitenin her bölümünü başka ilçeye açarsan sonra birde buraları doldurmak gerekir. kaldı ki tabiki sadece öğrenci yönünden bakmamak lazım. ciddi akademisyen kactane var?
    Araştırma görevlisi ders veriyor adı üstünde araştırma görevlisi ders vermek için yeterlimi bakan yok.
    Akademisyenler de danışmanlık yapsın para kapsın... bunun peşinde.

Universite dediğin yer hakkaten artık mesleki faaliyetlerle ilgili eğitim yeri olması lazım. Müfredatımız traş bir kere, adam gelmiş 21 22 yaşına artık hayatını idame ettirecek mesleği ögrenmesi gerekirken hâla 15 yıldır gördüğü dersleri göstermeye çalışıyorlar.. buda bir dram.

Kendimden örnek vereyim CBÜ İth-İhr. Mezunuyum aynı senelerde aynı bölümü istanbulda Özel de okuyan bir arkadaşla konuşuyorum şu dersı naptın bu dersı naptın..

1 2 ders uyuştu sonra Hö ?? biz onları geçen sene bitirdik bu dönem dış ticarette şu ithalatta bu şunun istatistiği bunun maliyeti derslerini alıyoruz. Hö?? olm bunlar bizde yok... ve olmadıda hiç bi zaman..

Peki özel firmalar bilin bakalım kimi işe aldı.. tabii ki ithalat ihracat bölümünde inkılap tarihini okuyan beni değil..

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onursuz bir insan olmak lazım bunu yapmak için, 31 yaşındayım 4. iş yerim, imkanım olmasına rağmen çevrem / ailem 1 defa bile bir yere referans olmamıştır.

Olay kişide bitiyor. Buraya yazmıştım geçen yineleyeyim bir hatun kişiyle tanıştık ankara belediyesinde çalışıyor laf lafı açtı ücrete geldi,

mezun olmamasına rağmen benim kadar ücret alıyor, ne yapıyorsun dedim "hiiç" dedi ***** beyefendinin eşrafındanmış.

Karakter meselesi işte.
    Aynen öyle abi, ilerde olursa dükkan alıp kiraya veririm. Akrabası sayesinde milletin hakkını çalıp patron olan insanların işlerinde çalışamam.

Bunlarda karakter yok maalesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu ülkede okul ve diploma demeyin ne olur... Ortaokulda sınıfımızın en zeki çocuğu anadolu lisesini de dereceyle bitirip Dokuz Eylül Hukuk kazandı okudu tabiri caizse bütün gençliğini resmen bu uğurda harcadı benden bir yaş küçük kuzenim ortaokuldan itibaren kolejlerde kendini kasmadan okuyup üniversite sınavından sadece barajı geçtiği halde kıbrısta özel üniversitede ve okuduğu sürenin yarısından fazlasını türkiyede geçirerek sıfır burslu hukuk okudu ve rahatça mezun oldu.. sonunda ikisininde elinde aynı geçerlilikte diploma vardı.. Hatta ailesinin çevresinden dolayı kuzenim muhtemelen daha iyi kazanıyordur..

Belirli yetenek , bilgi isteyen mesleklerin özel üniversitelerde bölümünün olmaması lazıım.. Tabi paralı olduğu halde eğitimin hakkını veren Üniversiteler vardır onları ayırıyorum.. Ama her boş bina bulana Üniversite açtırıp her bölümün okutulması maalesef ülkede diplomasında çok mühim meslekler yazıp beyninde o kadar bilgi barındırılmayan gençlerle doluyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sonra niye işsizlik çok.
    öss puanı herhangi bir başarının yada zekanın tespiti değildir. öss ygs adı artık her neyse sadece sıralamaya yarar ve tercihlere göre bölüm sıralamaları değişir. şöle bir örnek vereyim size ege üni tekstil müh. 2000li yılların başında ege tıp ile aynı puandayken şuan snn beğenmediğin puan sınıfında. her mühendislik dalı kendisine özgü zorlukları kolaylıkları vardır ve bunu öss puanıyla değerlendiremezsin. taban puanla girilen su ürünleri müh. ile tavan puanla girilen elektronik mühendisliğine biri çok kolay biri çok zor diyemezsin ikisininde işi gücü konusu farklıdır. burada tartışılması gereken tek önemli konu üniversitelerimizin içi boş olmasıdır. kıymetli hocaların yurtdışına yada özel ünilere gitmesi, kadro açılmadığından özel sektöre dönen veya hayatından bezen öğretim görevlilerinin kıymeti bilinmedikçe buda düzelmez.
    mühendislik aynı zamanda sorumluluk işidir. sen şantiyede çalışırsın sorumluluk üstlenirsin, üretimde çalışırsın yine sorumluluk üstlenirsin, tarlada çalışırsın yine sorumluluk üstlenirsin ve bu sorumluluğa göre para talep edersin. okulda aldığın puana göre kimse sana para vermez. ister 500 puan al ister 100 puan al mühendis sıfatın varsa o sorumluluk senindir. birşey olduğunda hem patron hem adli kurumlar hesabını sana sorar sende benim puanım 100dü benim bu kadar diyemezsin. o yüzden aldığı sorumluluğun farkında olan insan ona göre parada ister.

bizim fabrikada işe başlayıp aynı gün bırakan çok insan var iş beğenmemezlik, ücreti beğenmemezlik çok ama işçiye iş çok, işverene işçi çok bu dünyada. ben jeoloji mühendisi ve b sınıfı isg uzmanıyım her sabah 06.30 da kalkıp işe gidiyorum bornova-akhisar akşamda 19.30da geliyorum ama yapıcak birşey yok malesef
    Romeo <3 Giulietta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öss puanı herhangi bir başarının yada zekanın tespiti değildir. öss ygs adı artık her neyse sadece sıralamaya yarar ve tercihlere göre bölüm sıralamaları değişir. şöle bir örnek vereyim size ege üni tekstil müh. 2000li yılların başında ege tıp ile aynı puandayken şuan snn beğenmediğin puan sınıfında. her mühendislik dalı kendisine özgü zorlukları kolaylıkları vardır ve bunu öss puanıyla değerlendiremezsin. taban puanla girilen su ürünleri müh. ile tavan puanla girilen elektronik mühendisliğine biri çok kolay biri çok zor diyemezsin ikisininde işi gücü konusu farklıdır. burada tartışılması gereken tek önemli konu üniversitelerimizin içi boş olmasıdır. kıymetli hocaların yurtdışına yada özel ünilere gitmesi, kadro açılmadığından özel sektöre dönen veya hayatından bezen öğretim görevlilerinin kıymeti bilinmedikçe buda düzelmez.
    mühendislik aynı zamanda sorumluluk işidir. sen şantiyede çalışırsın sorumluluk üstlenirsin, üretimde çalışırsın yine sorumluluk üstlenirsin, tarlada çalışırsın yine sorumluluk üstlenirsin ve bu sorumluluğa göre para talep edersin. okulda aldığın puana göre kimse sana para vermez. ister 500 puan al ister 100 puan al mühendis sıfatın varsa o sorumluluk senindir. birşey olduğunda hem patron hem adli kurumlar hesabını sana sorar sende benim puanım 100dü benim bu kadar diyemezsin. o yüzden aldığı sorumluluğun farkında olan insan ona göre parada ister.

bizim fabrikada işe başlayıp aynı gün bırakan çokinsan var iş beğenmemezlik, ücreti beğenmemezlik çok ama işçiye iş çok, işverene işçi çok bu dünyada. ben jeoloji mühendisi ve b sınıfı isg uzmanıyım her sabah 06.30 da kalkıp işe gidiyorum bornova-akhisar akşamda 19.30da geliyorum ama yapıcak birşey yok malesef

Abi iyi hoş demişsinde en basitinden herhangi bir meslekte dersler üzerinden öğretiliyor.

Şu an sence x bir sınavdan 200 puan alan bir öğrenciyle aynı sınavdan 400 puan alan öğrenciden aynı verimi alabilmek mümkünmü?

Yanlış anlaşılmasın düşük puan alan daha potansiyelli bir öğrenci olabilir ama o potansiyeli ortaya çıkaramadıktan sonra bir anlamı yok maalesef.

Benim sınav sistemine zorluk getirmek gibisinden düşüncemin sebebi çalışkan insanları ortaya çıkarabilmek.

Günümüz şartları potanaiyelden çok uygulamaya bakıyor maalesef.

Bu eğitim sistemindede böyle, çalışan insan sınavları vs. rahat geçiyor.

Zaten sınav sisteminin amacı bu değilmi?

Sizin dediğinizi yapmak için temelden eğitim sistemini değiştirmek lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beğenmemezlik yapmıyorum puanı, bende zamanında bu puanlardan almıştım.

Başarı sıralaması bence herşeyi açıklıyor abi, sonuçta çalışan başarılı oluyor.
    Bu yoldan gidersek başarılı insan=verimli insan diyebiliriz diye düşünüyorum.

Sizin dediğinizi yapmak için bu işin çok çok temeline girilmesi lazım, yoksa ülkemizden dünya çapında kaç tane futbolcu, mühendis, doktor çıkıyor?

Ki bizde standart bir öğrenci hangi mesleği olacağını 12. sınıfta belirliyor.

Ayrıca birçoğumuz yapacağımız mesleğin sadece parasına bakıyoruz maalesef, yani en azından ben doktor olacak olsaydım sırf para için olurdum.

Neden gidipte açlık sınırında normal bir meslek yapayım?

Sorun çooook büyük

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi iyi hoş demişsinde en basitinden herhangi bir meslekte dersler üzerinden öğretiliyor.

Şu an sence x bir sınavdan 200 puan alan bir öğrenciyle aynı sınavdan 400 puan alan öğrenciden aynı verimi alabilmek mümkünmü?

Yanlış anlaşılmasın düşük puan alan daha potansiyelli bir öğrenci olabilir ama o potansiyeli ortaya çıkaramadıktan sonra bir anlamı yok maalesef.

Benim sınav sistemine zorluk getirmek gibisinden düşüncemin sebebi çalışkan insanları ortaya çıkarabilmek.

Günümüz şartları potanaiyelden çok uygulamaya bakıyor maalesef.

Bu eğitim sistemindede böyle, çalışan insan sınavları vs. rahat geçiyor.

Zaten sınav sisteminin amacı bu değilmi?

Sizin dediğinizi yapmak için temelden eğitim sistemini değiştirmek lazım.
    O x denilen sınavdan 200puan alan kişi ile 400puan alan kişinin iş hayatına atıldığında aynı düşüncelere aynı niyete mi sahip? 400 puan alan kişinin düşüncesi nasıl olsa isim yapmış bir üniden mezun oldum rahat bir işe gireyim cumartesi pazar tatil olsun vede iyi kazanayım mı oluyor yoksa cumartesi de çalışırım gerek görülürse dağ başına gider orada da ütopik olmayan bir kazanca da çalışırım mı oluyor.

İsim yapmış kurumsal firmalara bakalım bunların çoğunda cumartesi de tatildir haftalık çalışma sürelerine uyarlar en alttan en yukarıya kadar bölümlere ayrılmıştır şimdi 400 puan alan arkadaşın böyle bir yerde çalıştığını düşün arkadaşa belirli bir iş veriliyor o da diyelim ki yayıla yayıla işini yapıyor sonuçta yapıyor özel sektör olduğu için devlet dairelerine hiç girmiyorum

Özel sektörde herhangi bir firmaya bakalım cumartesi çalışılıyor gerekirse pazarda çalışıyor haftalık çalışma süresi mi o hak getire 200puan alan arkadaş ise böyle bir yerde çalışıyor satın alma yaptırıyorlar sahaya gidiyor üretime bakıyor projeleri inceliyor vs... elinden geldiğince koşturuyor.

Bu arkadaşların hangisi verimli hangisi potansiyelini kullanıyor? Kurumsal firmadaki arkadaşı diğer firmada çalıştırabilir misin veya diğer arkadaşı kurumsal firmada?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler