User Tag List

Sonuçlar: Türkiye de ekonomik kriz varmı ?

Katılımcı sayısı
594. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Tabi ki var kura piyasaya bak

491 82.66%
  • 50 TL lik yakıt ve döviz alabiliyorum

103 17.34%
Sayfa 32/39 İlkİlk ... 223031323334 ... SonSon
737 sonuçtan 590 ile 608 arası

Konu: Anket: Türkiye ekonomik krizde mi?

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O reklam tabelasındaki eller mutlu sonlu masaj yapıyor mu acaba
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim dikkatimi ülke daha çok poka battıkça burdaki ankette krizde değil diyenler çekiyor çünkü gittikçe oranları da yükseliyor hayır eğer krizde olmadığımızı ekonominin iyi olduğunu düşünüyorsanız burada da argümanınızı yazın, ortaya koyun tartışalım. Yoksa sırf akp nize *** sürülmesin diye partizanlık yapmak için oy kullandığınızı düşünücem. Aslında keşke o 97 kişinin nicklerini görebilsek ve sorsak neden ekonominin iyi olduğunu düşünüyorlar bize de anlatsalar belki biz yanlış pencereden bakıyoruzdur bizi de aydınlatırlar. Ama muhtemelen bize anıtkabir 12 yılda saray 2 yılda bitti ekonomi çohhh iyi hüloooo diyeceklerdir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adamlar ordan görüyor bizimkiler burdan görmüyor bunu

ahanda bir örneği daha ettiği lafa bak birde alkışlıyorlar

anıtkabir 12 yılda bitti saray'ı 2 yılda bitirdik - YouTube
    1923 ün şartlarıyla şimdiyi bir tutup bu ülkeyi demir ağlarla biz ördük biz diyebilen bir adamdan gayet normal sözler bunlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anket gerçek mi lan. Ben dalgasına altta 50tl lik işaretledim.
    IN BOOST WE TRUST

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    50 tl işaretleyenlerin yarısı zaten makara gırgırına işaretledi, herkes farkında krizin.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

rebel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trump gelişi bir meksikayı birde bizi etkiledi

Dünyada hiçbir para birimi bu kadar mikilmedi

Ki trump bu hükümetle iyi anlaşır birde

Yani yersen her zaman ki gibi

Doların çıkmasının nedeni

1- Yapılan projelere verilen krediler
    2- işsizlik
    3- ab girmeme olayı
    4- suriyede çıkarsız bir savaşa müdahil olma
    5- suriyeli 3.500.000 kişiyi besleme
    6- söylemleri yapıcılıktan çok uzak yıkımcı ve diktatör
    7- çifçti ve tarım bitimi
    8- betona bel bağlama
    9- herkesin kredi ve kredi kartı borcunun maaşından fazla olması zenginler hariç
    10- Gereksiz harcamalar tasarufun sıfır olması
    11- Gereksiz satışlar yani kurumların tek tek satılması

İsteyen altına yine eklesin

Hangisi yalan bunların birisi ispatlasın
    Şu kısımda yanlış sadece suriyeli konusu abi onu 2 ile çarp
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Valla 50 lira şıkkındada ince kinaye var onu işsaretleyendenim, 97 kişinin yaırsıda eminim öyledir
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Millete laf atıyor denyolar yok her evin önünde 3 tane adaba var bu böyle olmaz vs. Bu konuda bir nebze haklı çünkü ispanya italya ve yunanistani inceledinizmi bilmiyorum fakat onlar iflas bayrağını çektiğinde bizim ülkedeki gibi bir tablo olmasina rağmen tüketim çılgınlıgi ve lüksden geri kalmadan hayatlarına devam ettiler. Bu bizim halkta aynı böyle. Asgari maasa calisir 4000 tl ye iphone 7 alir. Yav arkadas senin neyine iphone 7 ? Ise arabayla gider,haftanın 3 4 günü disarda yer kafelerde hesap öder vs vs. Ayağıni yorganına göre uzatmiyor bizim insanimiz. Birde bakkaldan sakiz alir gibi krediyle araba,elektronik aliyoruz. Hele birde az bi indirim yakaladikmi obaaa gelsin yeni cihazlar,araclar vb... Bu bana lazımmi ihtiyacim varmi yokkkkk !

Ornek arkadaslarimdan bir anektot
    3000 e iphone 6s aliyor ve bir sure kullaniyor.
    Sonra bunu 2000e elden cikartip üstüne bir bukadar daha koyup iphone 7 aliyor. Bu nasil bir olaydir ya Ekonomiden iktisattan anlamiyorsun okey, matematiktendemi anlamiyorsun sayilarla bukadar mi araniz kötu velhasil acimiyorum bu denli tuketim cilginligi yapanlara. Alirken en iyisini alip uzunnn yillar kullanan arkaslara lafim yok bende ayni kafadayim fakat bisey alip 6 ay sonra yari fiyatına satip sirf YENİ diye alan adamda 'borç batigindayim' diye aglamasin komik oluyor.

Genel ekonimiye gelirsek forum ahalisine ufak bir soru.
    Sarayin aylik gideri nekadardir ? Tahminleri alalim konuyu bağliyalim.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi o lanet olası ceketinizin önünü ilikleyin,ayağa kalkın ve saygı duyun.

imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi o lanet olası ceketinizin önünü ilikleyin,ayağa kalkın ve saygı duyun.

Kamooon
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

oabayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iş bulma sitesinde iyi bir pozisyonda olan arkadaşımdan aldiğım bilgi aynen şudur. Kimsenin şu anda işçi vs aradığı falan yok. Verilen ilanların çoğu bilgi toplama amacıyla açılan ilanlar. Hevesini kırmak istemem ancak durum bu. Burada da işler iyi gitmiyor üst yönetim sürekli pazarlamacıları sıkıştırıyor iş yokken işçi alımı yokken firmaları ilan vermeye yönlendirin gibi bir garip tutum içerisindeler maalesef. Gerisini siz düşünün. Kriz falan yok arkadaş valla yok. Kriz geçici bir süreçtir. Biz o süreci aştık artık. Yıkıma doğru gidiyoruz.
    Alper abi çok doğru söylemiş. Haziran ayından itibaren tam 102 iş başvurum oldu, görüşme sadece 2 firma... Onlarda olumsuz.
    leyleğiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Millete laf atıyor denyolar yok her evin önünde 3 tane adaba var bu böyle olmaz vs. Bu konuda bir nebze haklı çünkü ispanya italya ve yunanistani inceledinizmi bilmiyorum fakat onlar iflas bayrağını çektiğinde bizim ülkedeki gibi bir tablo olmasina rağmen tüketim çılgınlıgi ve lüksden geri kalmadan hayatlarına devam ettiler. Bu bizim halkta aynı böyle. Asgari maasa calisir 4000 tl ye iphone 7 alir. Yav arkadas senin neyine iphone 7 ? Ise arabayla gider,haftanın 3 4 günü disarda yer kafelerde hesap öder vs vs. Ayağıni yorganına göre uzatmiyor bizim insanimiz. Birde bakkaldan sakiz alir gibi krediyle araba,elektronik aliyoruz. Hele birde az bi indirim yakaladikmi obaaa gelsin yeni cihazlar,araclar vb... Bu bana lazımmi ihtiyacim varmi yokkkkk !

Ornek arkadaslarimdan bir anektot
    3000 e iphone 6s aliyor ve bir sure kullaniyor.
    Sonra bunu 2000e elden cikartip üstüne bir bukadar daha koyup iphone 7 aliyor. Bu nasil bir olaydir ya Ekonomiden iktisattan anlamiyorsun okey, matematiktendemi anlamiyorsun sayilarla bukadar mi araniz kötu velhasil acimiyorum bu denli tuketim cilginligi yapanlara. Alirken en iyisini alip uzunnn yillar kullanan arkaslara lafim yok bende ayni kafadayim fakat bisey alip 6 ay sonra yari fiyatına satip sirf YENİ diye alan adamda 'borç batigindayim' diye aglamasin komik oluyor.

Genel ekonimiye gelirsek forum ahalisine ufak bir soru.
    Sarayin aylik gideri nekadardir ? Tahminleri alalim konuyu bağliyalim.
    Tahmine ne gerek var ki? Sayıştay raporları ortada 230 milyoncuk yıllık gideri.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tahmine ne gerek var ki? Sayıştay raporları ortada 230 milyoncuk yıllık gideri.
    Sayistay raporu az bile 30 milyona yakin aylik gideri olduğu söyleniyor o raporlarin yazili halini bulamadim ama bulunca paylasirim.
    1 milyon tl ortalama gunluk gider var dusunebiliyormusunuz ? Ne icin ?
    Millwtvekillerin bakanların hepsinin altinda son model merso bmw audiler çoğuda zirhli. Ya tbmm nin giderleri ? Bedavaya yakin tutarda alinan milletvekili hizmetleri ?
    Binlerce makam aracinin servis ve yakit masraflari ?Okadar israf var ki bu ulkede...

Yonetici ve siyasetcilerin giderlerini kessen zaten bu ulke duzluge cikar. Sadece bu bastaki yolsuzlarin degil tum siyasetcilerin defterini dürmek lazim

Asgari maaşın 1350 tl oldugu ülkede ;
    emekli milletvekili 30 bin tl ye yakin maas aliyorsa
    Kaçak saray aylik 30 milyon tl giderle dönüyorsa
    20 bin tl ye yakin maas alip tbmm lüks alakarti 10 tl ye yiyip,son model zirhli 1 milyon dolarlik araci ve koruma ordusuyla caka satıyorsa, ihalelerden para vurmak icin tanidiklara ihale aldirip çorbasına bakiyorsa kimse bu ulkrden ekonomi beklemesin. Yav sadece su yazdigim 3 5 kalem gideri minimuma getirsek bu ülke agirliklarini atip havalanir be.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her şeyi türk lirasına çevirmek çözüm mü?

Hammadde için sabah, öğle, akşam ayrı fiyat. Türk lirasıyla iş yapan hiç bir firma fiyat veremiyor şuan. "Abi yarın fiyat ne olur bilemiyorum" diyor. Dolar olduğunda karşında iş isteyen adama fiyat verebiliyorsun en azından.

Misal 48 dolar yarında 48 dolar. 6 ay sonrada 48 dolar.
    Cumadan önce 168 lirayken cumadan sonra 173 lira, 6 ay sonra ne olacağını bilmek mümkün değil.

Çöllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu neyin tartışması bu, Boşuna kırıp dökmeyin birbirinizi, Mesele Siyasi Parti Meselesi Değil, Kültür Meselesi..

Her siyasi iktidarın belli bi kısmı Rant için belli bi kısmı da Hizmet için gelir. Hangisinde hangisinden ne kadar var hangimiz bilebilir.

Şairin çok doğru bir sözü var: “Bu memlekette sağcı-solcu, ilerici-gerici yoktur. Namuslular ve namussuz lar vardır.” diyor Burdaki namuslu dan anlaşılması gereken (vicdan sahibi, vatan ve millet sevgilisi) her kesimde bir miktar namuslular olduğu gibi bir miktar namussuzlarda var, o yüzden bitmiyor birinin diğerine öfkesi, kini, şüphesi..

Evo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CanBasel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim daha fazla kırıcı olmamak adına sadece şunu söyleyim sana, rektörüm kimdir tanımam bile. Cahillik kimde onun kararını sen ben veremeyiz, zira bana göre sen şu konuşma üslubun ve benim siyasi görüşümü bile bilmeden ötekileştirmeci davranışınla beni Akp li gibi yaftaladığın için cahilin önde gidenisin. Kriz yok demiyorum kriz elbette var ama bu durumdan sevinecek olanlarda bu ülkenin ve milletin dostu olanlar değiller. Son olarak kimsenin adamı değilim Elhamdulillah olmamda devlet ve millet bizim davamız... Son olarak bir şey daha söyleyim bu şekilde insanları dışlamak ve aşağılamak ile iyi muhalefet yapılmaz bu ülkede kurtulmaz, madem akıllıyız insanları ikna edip anlatmamız gerekiyor. Diğer türlü çok geç olduktan iş işten geçtikten sonra tarih bu laflarını yazmaz.
    Lütfen yazmaya devam edin...

Yok bira yok ne etsek olmuyor'un ranza arkadaşıyım
    Bilinen en uzak yatılı bölge okulundan
    Ben bıraktım siz konuşun,
    Yoruldum ben siz koşun...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gerçekten boşa yiyoruz birbirimiz, kürsüde akpli vekile nerdeyse küfür edercesine giydiren chpli veya mhp li vekili meclis yemekhanesinde birbirlerine kanka bizim şu ihaleyi napıyoruz derken görebilirsiniz.

bence tüm partiler danışıklı şekilde yiyip bitiriyorlar memleketi. Ya hepsini birden tekmelemek lazım yada anca seyrederiz, mümkün mü? sanmıyorum, geçmiş olsun türkiyeme.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biri de çıkıp demiyor ki 14 yıldır ne halt etmeye tüm ihalelere yabancı döviz bazında garantör oldunuz.

Madem bereket vardı şartlar bu kardeşim köprü/otoyol vs sana kirayı TL Olarak öderim işine geliyorsa.

Avm lerde kiralar USD üzerinden *****, neymiş kayseri bilmem kim başkanı aranmış.

C.B'na "mesaj alındı" demiş. O makamda oturana saygın yoksa da makama saygından böyle bir laf edemezsin.

Kira TL olsunmuş. Şu kılıçdarı son zamanlarda sevmiyorum ama geçen güzel bişey söylemiş.

Bizde USD yok sıfırladıklarınızı TL ye çevirin diye. Aferim ucundan muhalefet olmayı denemiş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nerede şu sahte israil düşmanı ak dostlar yahu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler