User Tag List

Sonuçlar: Türkiye de ekonomik kriz varmı ?

Katılımcı sayısı
594. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Tabi ki var kura piyasaya bak

491 82.66%
  • 50 TL lik yakıt ve döviz alabiliyorum

103 17.34%
Sayfa 36/39 İlkİlk ... 263435363738 ... SonSon
737 sonuçtan 666 ile 684 arası

Konu: Anket: Türkiye ekonomik krizde mi?

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @imprezaWRC rakamlar ve istatistikler bir şey ifade etmiyor bazı arkadaşlara.

Bi amca vardı resmi gazete de yayınlandı ama diyen muhabire sen boşver onları yok öyle bir şey diyen.

Burada da 41 de 35 ken 65 de 41. olmayı savunacak arkadaşlar çıkacaktır. (içlerinden tabiki yazacak özgüven yok maalesef)

Tablo nerden baksan kötü.

Finlandiya - kore - kanada da yaşamak lazım Zaten yaşanabilir ülkere içerisindeki yerlerinden belli. bu 3 ülke ilk 10 da.

Dunyada yaşanılacak en guzel ulkeler sıralaması 2016 * Soosyo - Sosyal İcerik
    Kardesim 4 senedir guney korede yasiyor. Malesef kore uzaktan gorundugu kadar kolay degil. Okuma orani olarak bakarsank metroda bos oturan yokmus oyle diyordu.
    Ihracat yapabilen kuruyemis ihrac edip korede dukkan acsin koselik olur. Kolay olsaydi benim icin o ise girmeyi dusundum ulke iyice boka sararsa hala dusunuyorum

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ülkeyi dışarıdan seven yok beyler farkında mısınız ? Herkes nefret ediyor . Beşiktaş maçını izliyor musunuz bilmem ama çalınan penaltı ve kırmızıyı gördünüz mü ?

İvan bebek ile başladı bu jenerasyon,fenerbahçe basketbol maçında taraftarın oyuncuya vurmasıyla devam etti. Sahip çıkamıyoruz ,ülkenin sahibi yok. Napoli beşiktaş deplasmanın da napoli için her şeyi yaptı hakem .

Her şeyin sonu siyasete mi bağlanır bilmiyorum ama bunu sadece ben düşünmüyorum yıllardır avrupada ki spor müsabakalarında bize karşı takınılan tavır koymaya başladı.

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ab'den 700 küsür milyon euro geldi.. (3 milyar euro suriyelilerin Ab'ye geçişini önleme parası) Usd düşüşü suni müdahale ile, amaç dolar düşecek algısı yayarak döviz sahiplerine usd leri sattırmak..
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ülkeyi dışarıdan seven yok beyler farkında mısınız ? Herkes nefret ediyor . Beşiktaş maçını izliyor musunuz bilmem ama çalınan penaltı ve kırmızıyı gördünüz mü ?

İvan bebek ile başladı bu jenerasyon,fenerbahçe basketbol maçında taraftarın oyuncuya vurmasıyla devam etti. Sahip çıkamıyoruz ,ülkenin sahibi yok. Napoli beşiktaş deplasmanın da napoli için her şeyi yaptı hakem .

Her şeyin sonu siyasete mi bağlanır bilmiyorum ama bunu sadece ben düşünmüyorum yıllardır avrupada ki spor müsabakalarında bize karşı takınılan tavır koymaya başladı.
    Avrupa'nın bize tavrı değil de Türk'üm diye geçinip bayrağımızın memlektimizin takımı uluslararası arenada mağlup olunca buna sevinen , dalga geçenler var ya asıl kahpe çocukları onlar gavura şaşırmıyorum da bu piçler daha çok zoruna gidiyor insanın

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avrupa'nın bize tavrı değil de Türk'üm diye geçinip bayrağımızın memlektimizin takımı uluslararası arenada mağlup olunca buna sevinen , dalga geçenler var ya asıl kahpe çocukları onlar gavura şaşırmıyorum da bu piçler daha çok zoruna gidiyor insanın
    Sorma kardeşim gavur diyebileceğin kaleci fabri ağlıyor 4-0 dan sonra millet neler yazıp çiziyor . Bizim bu ülkeden bir şey olmayacağı aslında kendi içimizde saklı. Bizim milliyetçiliğimiz vatanseverliğimiz falan hepsi lafta

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ab'den 700 küsür milyon euro geldi.. (3 milyar euro suriyelilerin Ab'ye geçişini önleme parası) Usd düşüşü suni müdahale ile, amaç dolar düşecek algısı yayarak döviz sahiplerine usd leri sattırmak..
    bunu sen biliyorsan ve buralarda yazıyorsan şahsen ben bilmiyordum misal eminimki türkiyede parayla oynıyan iş yapan pek çok iş adamı tüccar esnaf da bunu biliyordur.. yani şu ankinden değişen bir şey olmaz ancak bir iki ay piyasalar durgunlaşır o parayla sonra kaldığı yerden devam eder.. tüketim ülkede aşırı fazla .. üretim desen tüketimin yanında esamesi okunmaz.. devamlı gider var hem devlet için hem millet için.. yani kovada büyük delik var üstten su koysanda o suda boşalıcak elbet bir gün..

Bu arada beşiktaş maçı tamamen siyasi bir maçdı bana göre.. ben orda futbol maçı izlemedim böyle bir maç olmaz..
    orda hangi takım olsa aynısı olucakdı fb gs yada bir başkası .. o yüzden taraftarlık yapmanında manası yok..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ab'den gelen paranın haber linki

Kaynak: AB'den 677 milyon Euro geldi
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim 4 senedir guney korede yasiyor. Malesef kore uzaktan gorundugu kadar kolay degil. Okuma orani olarak bakarsank metroda bos oturan yokmus oyle diyordu.
    Ihracat yapabilen kuruyemis ihrac edip korede dukkan acsin koselik olur. Kolay olsaydi benim icin o ise girmeyi dusundum ulke iyice boka sararsa hala dusunuyorum
    Şu fikri benimsiyorum kendi ülken haricinde yaşamak psikolojik olarak zordur bir kere.
    Ama maalesef ülke öyle bir hale gelip o kadar kutuplaşıyor ki 80 darbesindeki gibi bir sağdan bir soldan mı olacak korkusu sarıyor beni.
    Çünkü ülkenin makam sahibi insanları evde zor duran % lik dilimlerden bahsediyor.
    Bu bahsedişin ardından elinde palalarla foto çekip altına "öl de ölelim reis" tadında paylaşımlar yapıyorlar.
    Ülke olarak bütünsek te bireysel temelde canıma malıma kasteden adamı tanımam. Kimse de tanımaz.
    Dolayısı ile yaşanabilir ölçütlerde olan ülkeler imkanları olup gidebilenler için hala alternatif bence.
    Bir vatandaşın en son isteyeceği şeydir terk-i diyar edip gitmek ama bu duruma zorlanıyoruz.
    Çocuğu olanlar daha iyi anlar elbet, bir gelecek göremiyorum ben. Aklımda hep okulda hocası taciz mi eder ?
    P.çin birine takılır kötü alışkanlık mı edinir, alkollü bir manyak gelir çarpar mı ?
    Daha büyük ölçü de bu ülkenin geleceğinde evladım ne olur , nasıl yaşar ?
    Nasıl bir eğitim alır gibi binlerce soru peydah oluyor insanın zihninde, maalesef cevaplar hep olumsuz.
    Yaşadığım özel durumlardan dolayı gitme imkanım yok ama olsa ailemi alır giderim.

Ne demiş üstat Necip Fazıl.

Vicdan azabına eş, kayna kayna Sakarya,
    Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya!

Bold kısım bir çok kişinin hissettiği.

ozyt1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zombi kardeşlerimiz için tek kriter 50 TL lik benzin ya, yıllar içinde 50 TL lik benzin 50 dolarlık benzinle eşitlendi.

Şöyleki;
    2002 yılında 50 TL ile 33 litre benzin alınabilirken,
    Bugün 50 USD ile 33 litre benzin alabiliyoruz. (kur 3,43 TL x 50 usd = 171,5 TL / benzin 5,09 TL/ litre = 33,6 litre)

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozyt1000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zombi kardeşlerimiz için tek kriter 50 TL lik benzin ya, yıllar içinde 50 TL lik benzin 50 dolarlık benzinle eşitlendi.

Şöyleki;
    2002 yılında 50 TL ile 33 litre benzin alınabilirken,
    Bugün 50 USD ile 33 litre benzin alabiliyoruz. (kur 3,43 TL x 50 usd = 171,5 TL / benzin 5,09 TL/ litre = 33,6 litre)
    ben 2005de ilk defa bir sti kullandığımda, gazlayıp kullandığımda zorlayarak max 50 kuruş yaktırabiliyordum, bu yıl konuştuğumuzda arkadaşlarla gazladınmı 1 lirayı geçiyor diyorlar çünkü 2005 de tonla zamma rağmen 2.50 2.60 olmuştu. şimdi 5 lira
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yılmaz Özdil'in bugünkü yazısı;

2004
    “Babalar gibi satıyoruz” diye övünürlerken, asrın liderimiz “paranın dini olmadığı gibi, ekonominin de dini olmaz, parayı bir mezhebe, bir etnik kökene dayandırmaya kalkarsanız, akamete uğrar” diyordu.. *.

2005.
    Etmeyin eylemeyin, limanları elaleme satmayın diye yalvarılırken, asrın liderimiz “yabancı sermayeyi öperim başımın üstüne koyarım, ister körfez sermayesi olsun, ister yahudi sermayesi olsun, ister batı sermayesi olsun, öperim başımın üstüne koyarım” diyordu..

2006.
    Bari telefonları yabancıya satmayın diye dil dökülürken, asrın liderimiz “paranın dini olmaz, bunlar istemezük zihniyetine sahip olanlardır, eski komünist kafadır, sermaye ırkçısıdır” diyordu..

2007
    Hiç olmazsa medyayı elaleme vermeyin diye itiraz edilirken, asrın liderimiz “paranın dini olmaz, ben bunlara sermaye ırkçısı diyorum, ilerde bugünlerin tarihi yazıldığında, bunlar olsa olsa matbaayı geciktiren zihniyetle aynı safta anılacaklar, ayakbağı olarak hatırlanacaklar” diyordu..

2007
    Lütfen bir daha düşünün, bankalarımız yabancıya gitmesin denilirken, asrın liderimiz “neymiş, bankalar yabancılara gidiyormuş, bunlar bu işi bilmiyor, asla bilemeyecekler, bu kafayla olmaz, doğru davranan biziz, paranın dini, milleti, ırkı olmaz” diyordu..

2008
    Müslüman ülkelerin D-8 zirvesinde konuşan asrın liderimiz “yabancı sermaye gibi kavramları terk edelim, küresel sermaye anlayışını benimseyelim, ben paranın dini olduğuna inanmıyorum, paranın milleti olduğuna inanmıyorum, paraya dini yaklaşmayalım” diyordu..

2009
    Elde avuçta ne varsa gitti, hiç olmazsa madenleri yabancıya satmayın diye ricacı olunurken, asrın liderimiz “ne yazık ki hâlâ paranın dini, milleti olduğunu zannedenler var, paranın dini, dili olmaz, bu devirler artık kapandı, ben sonuca bakarım, bunu böyle bilin” diyordu..

2010 Bari topraklarımızı yabancıya satmayın ona da razıyız denilirken, asrın liderimiz “yahu paranın dini, imanı, ırkı olmaz, bu bağnaz zihniyetle aydınlık yarınların Türkiyesi'ne yürünemez” diyordu..

2011
    Ormanları elaleme verdiniz, dereler bize kalsın en azından diye yalvarılırken, “batılı yatırımcıya yahudi diyorlar, arap yatırımcısına yeşil sermaye diyorlar, tukaka ediyorlar, bu kafalardan çok çektik, paranın dini imanı, milleti olmaz” diyordu..

2012
    Ne fabrika bıraktınız, ne santral, yabancılara daha başka nelerimizi vereceksiniz diye sorulurken, asrın liderimiz ”paranın dini, imanı, milleti, vatanı olmaz, para paradır, para cıva gibidir, kendisine nereyi uygun görürse oraya akar, bunların kafası almıyor” diyordu..

2013
    Paranın diniyle alakalı olarak en son üç sene evvel konuştu, memleketi komple dışarıya bağladınız, her konuda ithalata bağımlı hale geldik, cari açık korkunç boyutlara ulaştı, bu döviz talebi başımıza iş açacak diye eleştirilirken, asrın liderimiz kendinden gayet emindi, “geçmişte yapılan hataya düşmedik, sermayeyi renklerine, milliyetine, coğrafyasına göre bölme yanlışına biz son verdik, paranın dini, imanı, milleti olmaz, para paradır” diyordu..

Şimdi ne diyor?. “Gelin şu dolarları TL'ye çevirin, milli paramızda bereket var!”. *. Ekstra hazin tarafı ...Tüm dünyada dini, imanı olan, tek dindar para var.. O da dolar.. Üstünde “biz Allah'a güveniriz” yazar!.

kadioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tulumbanın altındaki klepeyi düzgün yapmazsan üzerinden ne kadar su eklersen ekle kullanımın bittikten sonra bir sonraki ihtiyaç zamanında tekrar su eklemen gerekir. O yüzden tulumbanın klepesini iyi takacaksın ya da boruya bir vana takacaksın ki hava alıp suyu geri kaçırmasın. C.B. milletin döviz bozdurmasını tulumbanın üzerinden dökülen suya benzettiği için yazdım bunu.
    Nadide şeyler değerlidir.

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim düşüncem en bıyık sorunumuzun ülkemizin "aşırı x" grup tarafından yönetilmesi.

Mesela bakın şuan ülkemizin başında aşırı sağcı bir yönetim grubu var buda çok büyük bir kutuplaşma getiriyor.

Bu diğer solcu grup içinde geçerli onlarda yönetime gelse bu sefer bu kutuplaşma yine devam edecek.

Bence yeri geldiğinde sağcı, yeri geldiğinde milliyetçi, yeri geldiğinde de Milliyetçi olacak bir yönetim kurulu ihtiyacımız var.

Yani hepsini tek başlıkta toplayacak bir yönetim grubuna sahip olursak herşey istediğimiz gibi olur
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani Milliyetçi+Sağcı+Solcu bir siyasi partiye ihtiyacımız var
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Laik,Atatürk ilke ve inkilaplarını benimsemiş,tüketen yerine üreten projeler sunan, okumuş 3,4 yabancı dil bilen

Mümkünse zengin birisi olursa o Zaman çok kral oluruz

Sağ sol hikayesini bırakmak gerek

Eğer ilk üç hayalimiz varsa
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Laik,Atatürk ilke ve inkilaplarını benimsemiş,tüketen yerine üreten projeler sunan, okumuş 3,4 yabancı dil bilen

Mümkünse zengin birisi olursa o Zaman çok kral oluruz

Sağ sol hikayesini bırakmak gerek

Eğer ilk üç hayalimiz varsa
    O kapasitede ki bir insan da siyasetçi olmuyor işte..

Sinan'S2k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani Milliyetçi+Sağcı+Solcu bir siyasi partiye ihtiyacımız var
    Sinan ben sağ sol kavramının kalmadığına inanıyorum. Sağ sol eskiden ülkeyi bölmek için amerikanın oynadığı oyundu.
    Tabanı Bir tarafın komunist, bir tarafın kapitalist olduğu bir ayrışımdı. Burada komunist kısmı gerçek manada sosyalist ve kapitalizm karşıtı olanlar, diğer taraf ise milliyetçi ve komunizm düşmanı olan taraftı.
    Ancak kimse kafayı çalıştırmadığı için bir taraf, sosyalist ve komunist düşünceye sahip kitlenin milliyetçi olmadığı ve ülke düşmanı olduğu, diğer taraf ise milliyetçi kesimi faşist olarak nitelendirip hepsinin ülke düşmanı olduğunu düşündü.
    Yani anlayacağınız saçma sapan bir ayrıştırmadan dolayı bu ülkeyi böldüler ve o zamanki vatan severliği şimdi mumla arıyoruz.
    Şimdi gene aynısı yapılıyor. Şimdi bölünmeyi dinli, dinsiz olarak yapma peşindeler. Gene işin gerçeği bu değil ancak mevcut yönetim bölünme olsun diye elinden geleni yapıyor.
    Ms2k