User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
80 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Domuz eti ithalatı Resmi Gazetede

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zina suç olmaktan çıkarıldığında hiç bir akplide itiraz etmemişti zaten. Uçkur düşkünü diye hakaret eden akpliler reis yapıyorsa iyi yapıyordur demişti domuz konusunda ben laf etmicem, türkiyede sadece muhafazakar müslümanlar yaşamıyor. Zorlada yedirmiyorlar. Sizde üç kuruş kâr edicem diye marketleri zengin etmeyin, güvendiğiniz dostunuz bir kasaptan alın etinizi.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

bayramoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yahu kardeşim mahallede bitek müslüman mı var

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Serbestlik başka bir durum arkadaşlar, kokusu berbat bu lanet şeyin.

Eminimki birçoğunuz satımı serbest olursa bazı dükkanların yanından geçemezsiniz.

Belki benim fobim olduğundandır bilmiyorum ama kokusunu 2 kilometreden tanırım ve ciddi derecede direk midemi bulandırıyor.

Evime 500 metre uzaklıkta bir tane küçük otel vb biryer var sırf bu kokuyu duymamak için bisikletle ortamı değiştiriyorum.

Belkide fobim olduğu için sadece bana öyle geliyordur, bu yüzden yiyecek reyonlu avmlere falan gitmiyorum.

Bu arada migros"tan çikolata falan alırken arkasındaki sertifikaları kontrol edin.
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ha olay yabancı turist meselesiyse kimse bişey diyemez.
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serbestlik başka bir durum arkadaşlar, kokusu berbat bu lanet şeyin.

Eminimki birçoğunuz satımı serbest olursa bazı dükkanların yanından geçemezsiniz.

Belki benim fobim olduğundandır bilmiyorum ama kokusunu 2 kilometreden tanırım ve ciddi derecede direk midemi bulandırıyor.

Evime 500 metre uzaklıkta bir tane küçük otel vb biryer var sırf bu kokuyu duymamak için bisikletle ortamı değiştiriyorum.

Belkide fobim olduğu için sadece bana öyle geliyordur, bu yüzden yiyecek reyonlu avmlere falan gitmiyorum.

Bu arada migros"tan çikolata falan alırken arkasındaki sertifikaları kontrol edin.
    Çoook haklısın. Kahvaltıda bile domuz ve fasulye yiyen Brezilyalı bir kızla 3 ay aynı evi paylaştım. Sabahları bildiğin domuz etinin üstüne yumurta kırıyordu. Bütün eve siniyordu kokusu.
    Yemek yaptığı tencerede koku asla geçmiyordu, haftada bir tencere- tava takımı alıyordum, paranın yarısı abartısız çeyiz seti gibi tencere tavaya gidiyordu.

TechTurkey Caesar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MehmeT. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Domuz avı sezonunda avlanan avcıların, vurdukları domuzları otellere sattıklarını okumuştum av forumların da.. Hatta cüzi bir miktara satıyorlardı, oteller de müşterilere yediriyordur herhalde )
    Yabani domuzla çiftlik domuzu farklı şeyler. Sallamış birisi.

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    müslüman noel kutlamaz....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hey allahım yaa konuya bak. Yemek yerken domuz eti ile normal eti ayıramıyorsunuz zaten ağzınızın içinde tat siniri yok demektir. Tatları çok farklıdır. Kimseyi imrendirmek için söylemiyorum ancak domuz eti dana etinden çok daha lezzetlidir. Yaban domuzu eti inanılmaz lezzetlidir. Yaban domuzu dediğiniz hayvan doğadaki tavşandan farkli beslenmez. Normal domuzunda sürekli olarak çamur içerisinde yuvarlanma nedeni derisidir. Derisini nemli tutmak için sürekli çamurun içerisinde debelenir evet kendi pisliğide vardır o çamurun içerisinde. Siz kadınların girdikleri çamur banyosu organik mi sanıosunuz? O sıcağın içine giripte işemeyen yoktur. Ya da otellerde yüzdüğünüz havuz çok temiz mi sanıyorsunuz? Klor bakteri üremesini engeller ama insan sidiğindeki üre yok olmaz. Domuz eti neden haram olarak belirlenmiş bi araştırın. Domuzun sürekli çamur içerisinde yatmasından dolayı mı yoksa sıcakta kaldığında sığır etinden koyun etinden daha çabuk bozulduğu için tüketildiği zaman insanları hastalandırdığı için mi yasaklanmıştır. Ben kimsenin inancına bişey demiyorum ben dine inanmıyorum ama inandığınız ve savunduğunuz dininizin kitabını bir okuyun ve sorgulayın. Bunlar bunlar neden haram bunlar neden sevap diye.
    Bir arkadaşta domuz etinin üzerine yumurta kırıp yiyor kahvaltıda demiş. Evet yerler bacon üzerinde yumurta kırıp yerler. O çıkmayan kokuda domuz eti kokusu değil bacon yapılıp kurutulurken sinen is kokusudur. Aynı tavada pastırma yapın pastırmanında kokusu geçmez.
    Bu etin ülkeye sokulması sizleri neden rahatsız ediyor arkadaş. At eti eşek eti yiyor musunuz bilerek hayır ama arabistanda at eti ve deve eti satılıyor. Umman denilen yerde arap ülkesi domuz eti satılması yasak değil. Arabistanda heryerde yok ama bazı sitelerin içerisindeki marketlerde de satılıyor domuz eti. Kimse zorla boğazınıza domuz eti sokmuyor ki. Domuz eti daha pahalı merak etmeyin kimse sizi kandırarak domuz eti yedirmez ama at etini yedirir. Tavuk eti yerine martı eti yedirir yersiniz ama domuz eti aynı restoranda pişiriliyorsa gitmezsiniz. Çünkü kafanız o kadar çalışır. Çocukken size önemle tembih edilmiştir domuz eti günahtır yersen müslümanlıktan atılırsın demişlerdir sizde inanıp domuz etini beyninizde kötü olarak kodlamışsınızdır. Ama düşünmezsin o kadar kolay müslümanlıktan atılıyorsan bir kelime i şahadet ile de yeniden müslüman olabileceğin aklına gelmez. Allah ne demiş ne yaparsan yap bana kul hakkı yiyerek gelme ama istanbul trafiğinine bakıyorsun emniyet şeridinde milyon tane araba var. O kul hakkı yemek değil mi sanıyorsun. Oto galeri ilanlarına bakıyorsun arabaların hepsi boyasız diye geçiyor ama çoğu pertten dönme. Sorduğun zaman haberi yok ama günde 5 vakit Allahın karşısına çıkarken yüzü kızarmıyor.

İslamda herşey bitti herşey süper bi domuz eti ile sorununuz kaldı da onu mu çözemiyorsunuz arkadaş. Sen yemiyorsan azınlıklarda yemeyecek. Bu mudur hoş görülü dininiz. Sen oruç tutuyorsun diye herkes oruç tutacak restoranlar kapatılacak içki satılmayacak ahiret günü gelipte Allahın karşısına çıktığın zaman bak ben bunları bunları yaptım mı diyeceksin sana söz hakkı mı verecekler sanıyorsun e beyin engelli.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazıların bazılarını okudum da aslında bu akepeliler haklı amk. İçi boş özgüvenden mütevellit " bak sen bilmiyorsun cahilsin safsın ama ben sana doğrusunu ögreteyim" havasındasınız.
    Bazı yazılara bakıyorum da domuz eti yememeyi cehalet olarak nitelendirecekler utanmasalar.
    Konuyu açan arkadaşın da "bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" demek için konuyu açtığını düşünüyorum. Zira bu hükümet, aynen burdaki bazı arkadaşların "domuz eti yemem!!" yemem ben diyenleri cahil, geri olarak nitelendirmesi gibi, domuz eti yiyenleri " kafir" ilan edecek cinsten. Eğer bu hükümet böyle bişey çıkardıysa, hoş görüden değil para kazanacağı için müsaade etmiştir.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Domuz etinden korktuğumuz kadar kul hakkından korksak, dünyada lider ülke olurduk..

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu domuz eti kac para protein degeri %28 yaziyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok değişik dini batıl inançlarımız var ve bu tamamen inandığımız kitabı okuyup sorgulayamamaktan geliyor. Sorguladığın zamanda sen bunu sorgulayamazsın sen bunlara uymak zorundasın deniyor. Neden sorgulayamıyor arkadaş koyun mu bu adam.
    Nereden kimin çıkardığı belli olmayan bir şey var. Ramazanda içki içilmez. Sebep? Bilen yok. Arkadaş içki her zaman günah kuranda ya da nerede yazıyor ramazanda içki içersen 2 kat günah kitlerim ben sana diye.
    İçtiğinin ertesi gün cumaya gidilmez oruç tutulmaz. Neden? Kanda alkol vardır da ondan. Eeee kaç günde temizleniyor bu alkol kandan diye sorarsın 40 günde der Hoca denen efendi. Buyur sana suresi:
    nisa 43- ey iman edenler! sarhoşken, ne söylediğinizi bilinceye kadar, cünüpken de -yolculuk halinde olmanız müstesna- boy abdesti alıncaya kadar namaza yaklaşmayın. eğer hastalanırsanız yahut yolculuk halinde bulunursanız yahut biriniz tuvaletten gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız, bu durumlarda su da bulamamışsanız, temiz bir toprakla teyemmüm edin. yani yüzlerinizi ve ellerinizi meshedin. allah afüvv’dür, günahları affeder, gafur’dur, hataları bağışlar." Perşembe akşamı; cuma günü öğlene kadar zaten ne söylediğini bilecek kadar içiyorsan, zaten Cumaya değil hastaneye git serum taktır alkol komasından ölme.
    IN BOOST WE TRUST

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Zina yapar Muta nikahı ile günah işlemez

Sigara alkol içer ona da bir kılıf uydurur

Şans oyunu oynar o kumara girmez der

Kiranın bir miktarını elden alır vergi kaçırır

Çalışanlarının maaşlarını asgariden gösterir ayın 15 inde kalanı avans verir adamım diye gezinir

Karısını döver islamda yazar der

Karıya kıza bakar güzele bakmak sevap der

Yukarıdaki yazdıklarım müslümanlığın değil

Onun bunun çocukluğunun tanımıdır

Domuz etine takılanlara gelsin

Kul hakkı ye allah affeder
    Küfür et git cumaya allah affeder
    Zina yap muta nikahı ile allah affeder

Daşdaş geçtiğin için moku yemişsin haberin yok eğer müslüman isen

Müslümanlık çok zor bir dindir

kelime i şehadet getirerek olunmaz

Adam olunarak ahlaklı olarak olunur müslümanlık

Müslümancılık oynuyoruz sadece

Hayırlı Cumalar yazarak kandil bayram kutlarayak

Kurbanlarda fakir besleyeceğine buzluk alıp kışlık yaparak

Kuran ı arapça okuyup hiçbirşey anlamayarak

Yani daha çok şey yazılırda

Bırakın bu dini artık rahat etsin

Kuran salllayarak oy istemeyi bırakın

Hz Muhammed SAV gelse suratınıza tükürür siz yine yarabbi şükür dersiniz

Anlamazsınız

Dini rahat bırakın...

Laiklik neden gerekli onu bir araştırın

Din kul ile yaradan arasında olduğunu hatırlayın

Reisi mehdi zanneden mal oğlu mallar nefes alıyor bu ülkede...
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Caesar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yabani domuzla çiftlik domuzu farklı şeyler. Sallamış birisi.
    abi satlıyor şahidim.Ama yabancı müşteriye özellikle yaban domuzu diye servis ediliyormuş. çünkü gördüm özellikle büyük domuzların arka bacaklarını kesip buzlukta saklıyorlar ayvacıkta köylüler belli zamanlarda gelip alıyorlarmıs
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine bilmeden araştırmadan yazanlar olmuş, başka bir konuda söylemiştim yine söylüyorum. Milletçe en büyük ayıbımız, eksiğimiz; okumuyor, araştırmıyor oluşumuz. Bilgimiz yok ama fikrimiz çok.

Domuz eti ile ilgili ufak bir araştırma yapılmış olsa yukarda yazılan, kokusu bu hastalığı şu aa Türkiye'ye domuz eti girdi uff gibi söylemler hiç olmaz. Domuz üretimi yapılmıyor değil, Türkiye'de domuz üretimi var fakat çok kısıtlı bir üretim mevcut. İkincisi ayyy bize domuz yedirecekler diye bir olay Türkiye sınırlarında mevcut değil, Türkiye'de domuz etinin kilosu dana etinin 4katı civarında. Ayrıca bir kesim inanır yemez, bir kesim inanmaz yer. Markette zorla satılan, restoran da zorla servis edilip yedirilen başka birşey olmadığı gibi bu da sizin elinizde. Ülke'de takılacak onlarca yüzlerce sorun sıkıntı var, elalemin mutfağına girene kadar onları yazın çizin düşünün.

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Domuz etinden korktuğumuz kadar kul hakkından korksak, dünyada lider ülke olurduk..
    Alkolde haram deniyor, domuz etide

Bi çoğumuz alkol içmiş veya içiyor
    Ama ben dahil cogumuz domuz eti yememiştir.

Yiyenede dinden ciktin gozuyle bakariz/bakarlar.

Bunun alkolden ayrılan tarafini kendi adima tam bulamadim bilen varda bi yazsin öğrenmek istiyorm
    Arada ince bi fark yada kacirdigikz bisey varsa bilelim.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alkolde haram deniyor, domuz etide

Bi çoğumuz alkol içmiş veya içiyor
    Ama ben dahil cogumuz domuz eti yememiştir.

Yiyenede dinden ciktin gozuyle bakariz/bakarlar.

Bunun alkolden ayrılan tarafini kendi adima tam bulamadim bilen varda bi yazsin öğrenmek istiyorm
    Arada ince bi fark yada kacirdigikz bisey varsa bilelim.
    Domuz yenmemesi biraz daha kültürel bir olay . Bizim mutfaÄ£ımızda yok . Alkol ise kımızla beraber mutfağımıza girmiştir

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Macro ve bazi karfurlarda domuz eti satiliyor. Ha bu millet yillarca esek eti at eti yemis. Bu cok fazla sorun olmaz heralde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Domuz eti işleyen tesisler vardı zaten, hatta birkaç sene önce duzenleme ile domuz eti işleyen, beyaz et işleyen ve kırmızı et isleyen üretim hatlarının sabitleyerek, et çeşitlerinin karıştırılmaması ile ilgili bir düzenleme dahi yapıldı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler