User Tag List

Sayfa 1/11 123 ... SonSon
202 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Audi Yetkil Servisinde Yaşananlar... Önerilerinizi Rica Ediyorum.

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Audi Yetkil Servisinde Yaşananlar... Önerilerinizi Rica Ediyorum.

Audi yetkili servisiyle yaşadığım sıkıntıyı aktarmak istiyorum.Benim artık sinirden,can sıkıntısından beynim durdu.Belki mantıklı güzel fikirler gelir bende ona göre yol izlerim.Servise göre aracımın turbosu arızalıymış.

Aracım a3 1.6 TDI sedan stronic modeli.2014 yılının mayıs ayında sıfır olarak trafiğe çıktı.Şu an tam 39.800 kmde.Garantisi biteli yaklaşık 7 ay oluyor.Bugüne kadar kmsini doldurmadığı için zamanından önce aynı yetkili serviste yıllık bakımına girdi.Zaten 3 kere girdi.

Sorun tam olarak şu: Soğukken marştan 10 saniye sonra start stop devredışı yazıp kızdırma bujisi lambası yanıp sönmeye başlıyor ,bi süre frenler şişip tutmuyor araç koruma moduna geçiyor yalnız hiçbir arıza ışığı yok.Kapatıp tekrar çalıştırdığım anda herşey düzeliyor hiçbir sorun yok.Gün içinde de öyle sadece sabah soğuk marşta bu var.Performans tüketim herşey normal.

1hafta önce her zaman bakımlarını yaptırdığım yetkili servisten randevumu aldım durumu anlattım aracı bıraktım.O günün akşamı telefon geldi enes bey aracınız yaklaşık 4 saat test edildi hatta 3. köprü yoluna bile çıkıp yüksek süratlerde bile testlerini yaptık,Ne start stop sisteminde ne fren sisteminde hiçbir arıza tespit edemedik ,en ufak bir arıza kaydınada rastlanmadı ,aracınız tamamen sağlıklı dediler.Yol yapmanıza hızlanmanıza filan gerek yok bence araç servisin içinde durduğu için yeterince soğukta marş yapılmadığı için arıza vermiyor bi gece dışarda bekletin marşı yapın direk arızayı göreceksiniz diye uyardım tabi yine içerde tuttukları için arıza filan yok.2. günün akşamında aracı teslim almaya gittim 45 km yapmışlar hesapta saatlerce didik didik aramışlar hiçbir arıza yok size öyle gelmiş diye gülümsüyor birde sevgili servis danışmanımız .Faturada bulamadıkları arızanın ücretinide görünce sordum haklı olarak , o kadar mesai harcamışlar normalde 500+kdv imiş bu tip işlemler bakımı burda yaptırdığım için 85 lira yansıtmışlar.İyi güzelde sorunu tespit edemedinizde haliyle çözemedinizde üstüne birde para alıyorsunuz rakamın ne olduğu benim için önemi yokhavadan para almanız hoş değil dedim neyse bitti gitti ödedik onuda.

Güzel bölüm burası: ertesi sabah yine arıza saat 12 de servisteydim.2 gündür bulamadığınız arıza şu an ekranda buyrun inceleyin dedim.1.5 saat yemek molaları varmış aracı stop etsem arıza gidicek yine bulamayacaklar tam 100 dakika araç çalışır vaziyette bekledim.Elektrikle ilgili bi usta geldi bu benlik bişey değil diyip gitti. yine servis danışmanını buldum yeni bi usta içinde 20 dakika daha bekledik hala çalışıyor araba en sonunda gelen giden yok kendisi indirdi servise.1 saat sonra aradı ısıtma havalandırma sistemleriyle ilgili bi arıza gibi gözüküyor ustamız ayrıntılı inceleyecek size haber verecekler dedi.Ertesi gün aradı turbonuz arızalı incelememiz için sökmemiz gerekiyor 1320 tl işçilik ödemeyi kabul ederseniz hemen sökülcek ve incelemeye girecek yeni turbo 6000 küsür tl iyi niyet garantisine girip girmeyeceği sökülüp incelendikten sonra belli olacak ancak inceleme içinde işçilik ücretini ödemelisiniz dedi.

Basıp gittim servis müdürünü buldum durumu anlattım 2.5 yaşında istanbul trafiğinde 40 bin km ortalama tüketimi 5.5 lt olan bir aracın turbosuna nasıl zarar vermiş olabiliriz ki ?aracın tüm bakımları zamanından kmsinden önce burda yapılmış garantisi bittiği halde gelmeye devam ediyorum ve söküp incelemek için bile benden para istiyorsunuz diye sitem ettim ve sorunun turbodan kaynaklanmadığını düşündüğümü söyledim.Çünkü ne yakıt ne ses ne duman ne performans hiçbir turbo belirtisi yok araçta.Yetkili formeni çağırdı güzelce açıkladı adam sistem arızası turboyu işaret ediyor muhtemelen pallerde sorun var yeterince basınç basmıyor turbo ,arızada bundan kaynaklanıyor dedi.Sonrada müdürün yanında biz bi kaç saat önce üstten çok az söküp tamamen sökmeye gerek kalmadan fotoğraf ve videolarını çektik gönderdik garantiye girip girmeyeceği hakkında doğuştan cevap bekliyoruz diye ağzından kaçırdı.Neticede müdür benim yapabilceğim hiçbirşey yok doğuş iyi niyet garantisine sokmazsa ödeme almak zorundayım diyor.

Resmen devlet dairesi gibi uğraşıyorum yarın 6. günü olcak serviste aracım hala.Muhtemelen yarın cevap gelecek,garantiye sokmazlarsa sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Ve iyi niyet garantisinden faydalanmak istemekte haksız mıyım?
    Dr.Ecu

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Almanya'ya mail atabilirsiniz bence. Şikayetvara da yazın oradanda sonuç çıkıyor bazen. Allah audi servisine düşürmesin. Durumunuz üzücü. Komple servis bakımlı garantisi bitmiş a4 vardı babamda , arabamızda alt takımdan bir ses geliyordu servis aracı lifte kaldırmak için 200 lira istedi. Sorunu orada yaptırırsam teşhis ücreti almayacakmış , yaptırmazsam 200 tl teşhis ücreti alacaklarmış. Alırsınız deyip çıktım gittim. O günden beri kılım audi servislerine.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arıza basınç kaybından olabilir start stobun iptal olması ancak bu servislere benim güvenim yok mejburen gidiliyo geçmiş olsun
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Start stop'un devre dışı kalması ve frenlerin durumunu okuyunca direk olarak fren servosunda vakum azalması ihtimali güçleniyor.

Start stop olan araçlarda fren servosu üzerinde bir basınç sensörü bulunur ve bu sensör yeterli vakumu okuyamazsa start stop sistemini devreden çıkarır. Motor üzerinde bulunan vakum pompasının düzgün çalışıp çalışmadığını ve aradaki boruların temiz olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada eklemeyi unutmuşum, servis arızaları okurken basınç hatası ibaresini görüp bunu turbo basıncına yormuş olabilirler. Yanlış hatırlamıyorsam fren servo basıncı BMAP yani Brakeboostermap sensörü diye belirtilebiliyor.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OmerRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Start stop'un devre dışı kalması ve frenlerin durumunu okuyunca direk olarak fren servosunda vakum azalması ihtimali güçleniyor.

Start stop olan araçlarda fren servosu üzerinde bir basınç sensörü bulunur ve bu sensör yeterli vakumu okuyamazsa start stop sistemini devreden çıkarır. Motor üzerinde bulunan vakum pompasının düzgün çalışıp çalışmadığını ve aradaki boruların temiz olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var.
    Ben de bir şeyler söyleyecektim.

Ama bundan daha mantıklı bir şey duymadım. Katılmak zorundayım.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kimseyi servise düşürmesin resmen soygunculuk benim şahsi görüşüm bulunduğunuz ildeki sanayiye gitmeniz hocam hangi çağ da yaşıyoruz arıza belli sıkıntı belli çözümü belli karambole onu bunu söküp arıza arattırmayın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu arada eklemeyi unutmuşum, servis arızaları okurken basınç hatası ibaresini görüp bunu turbo basıncına yormuş olabilirler. Yanlış hatırlamıyorsam fren servo basıncı BMAP yani Brakeboostermap sensörü diye belirtilebiliyor.
    Çok mantıklı geliyor söylediklerin zaten arızalı turbo kontak kapatıp açınca düzelir mi pıt diye akıl var mantık var.Bana turbo basıncını ölçtük az basıyor dedi ama güvenemiyorsun ki adama.Özellikle sordum müdüre turbodan başka bişey olma ihtimalide var kontrol ettiniz mi diye bizim prosedürümüz bu arıza kaydı ne verirse onun üzerinden gideriz varsayımla deneme yanılmayla çözüm üretemiyoruz dedi.

Birde benim aklıma gelen bi senaryoda araç koruma moduna geçince haliyle basınç basmıyor araba o yüzden düşük basınç arızası vermiş olabilir mi?

Ben bu arabayı yarın ordan alıyım boşu boşuna turbo değiştircekler gibi geliyo bana.
    Dr.Ecu

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hangi işgüzar servis bu,Maltepe deki mi?Bostancı sanayide iyi bi vagcı bulun sıkıntınızı halledin bence.Yetkililerin bu .ikindirik prosedürleri benide çok kasıyor

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servisler hakkında bildiğim tek mantıklı hareket var.

Eğer camınız çatladı ve camınızın değiştirilmesini istiyorsanız karşı tarafa camı değil bu arabayı değiştireceksiniz deyip talebi büyütün...

Talebin ebadı büyüdüğü zaman otomatikman istediğiniz şey daha küçük kalacak ve halledeceklerdir.

3-4 sene önce 40.000 km deki Tuareg in parkları açık kaldı ve aküsü bitti,
    aracın air sisemi bozuldu ve kompresörün tamamen değişmesi gerektiğini söylediler. 6-7 bin tl civarında bir rakam istediler.
    Bahsettiğim şekilde sadece 200 tl işçilikle tüm parçalar değiştirildi.

Allah sabır ve kolaylık versin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Enes-x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok mantıklı geliyor söylediklerin zaten arızalı turbo kontak kapatıp açınca düzelir mi pıt diye akıl var mantık var.Bana turbo basıncını ölçtük az basıyor dedi ama güvenemiyorsun ki adama.Özellikle sordum müdüre turbodan başka bişey olma ihtimalide var kontrol ettiniz mi diye bizim prosedürümüz bu arıza kaydı ne verirse onun üzerinden gideriz varsayımla deneme yanılmayla çözüm üretemiyoruz dedi.

Birde benim aklıma gelen bi senaryoda araç koruma moduna geçince haliyle basınç basmıyor araba o yüzden düşük basınç arızası vermiş olabilir mi?

Ben bu arabayı yarın ordan alıyım boşu boşuna turbo değiştircekler gibi geliyo bana.
    Limp mode dolayısıyla öyle bir arıza kodu bırakabilir mi tam olarak bilemiyorum ancak arıza kod çözücü cihazı olan bir özel servisle birlikte bakmak faydalı olabilir.

Doğuş otomotive genel olarak pek güvenemiyorum şahsen, geçenlerde arıza için bırakılan aracın arızasını 1 ayda çözemedikleri gibi bir de teslim aldığımızda aracın yolda gezdiğini fark ettik, kendimiz lifte kaldırdığımızda alt salıncak saplaması gevşekti tamamen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi işgüzar servis bu,Maltepe deki mi?Bostancı sanayide iyi bi vagcı bulun sıkıntınızı halledin bence.Yetkililerin bu .ikindirik prosedürleri benide çok kasıyor
    1 haftada millet motor dağıtıp topluyo yeni baştan.Bana yakın diyeyim sen anla

Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Eğer camınız çatladı ve camınızın değiştirilmesini istiyorsanız karşı tarafa camı değil bu arabayı değiştireceksiniz deyip talebi büyütün...

Talebin ebadı büyüdüğü zaman otomatikman istediğiniz şey daha küçük kalacak ve halledeceklerdir.

aracın air sisemi bozuldu ve kompresörün tamamen değişmesi gerektiğini söylediler. 6-7 bin tl civarında bir rakam istediler.

amin , abi sorunu bulamadılar ki daha ne talep edeceğimiz bile belli değil O aşamaya gelebilsek keşke.

Limp mode dolayısıyla öyle bir arıza kodu bırakabilir mi tam olarak bilemiyorum ancak arıza kod çözücü cihazı olan bir özel servisle birlikte bakmak faydalı olabilir.

Doğuş otomotive genel olarak pek güvenemiyorum şahsen, geçenlerde arıza için bırakılan aracın arızasını 1 ayda çözemedikleri gibi bir de teslim aldığımızda aracın yolda gezdiğini fark ettik, kendimiz lifte kaldırdığımızda alt salıncak saplaması gevşekti tamamen.
    Yarında lehime bi sonuç çıkmazsa en mantıklısı tecrübeli bi özel servis gibi duruyor.Ya bilinmedik özel bi arabada değilki 1.6 tdi 10 tane farklı marka model kullanıyor bu motoru yıllardır ezbere biliyor olmaları lazım bu sorunları en çok ona şaşırıyorum.
    Dr.Ecu

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iyi niyet garantisi diye bir şey var ve sizin garantiniz biteli yıl olmamış. Garanti konusunda üzerine gidin konunun. Turbo olmadığı aşikar.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sonucta kac para odedinn? Sadece 200 tl mi ?
    Mantikli yontem .

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    -Bir kere bile o arizayi verse hafizasinda kalir zaten sizin kanitlamaniz gereken birsey yok cok sacma bilgisayari baglasalar aninds gorurler...
    -Zaten okuduklari arizaya gore turbo diyorlardir,Fren servosunda olusacak bir arizada arabanin Limp mode'a gecegini dusunmuyorum.
    -Ama direkt turbo demekte pek dogru olmaz,mesela map sensorunun soketini sokun sizin aldiginiz tum hatalari alirsiniz.En basitinden bu sensor. bile olabilir ama herseyde olabilir....Burda kilit nokta verdigi hata nedir. Bunu ogrenip ona gore hareket etmek
    -Tikir tikir calisan bir turbo isliksiz aninda kiriladabilir bilemezsiniz,iyi niyette. Hallederler yormayin kendinizi

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servis belli ki işgüzar, iyi niyet kapsamında tespit ücreti olmaksızın işleminizi yapıp devamında değişecek parçayı ve işçilik ücretini iyi niyetten tamamı ve ya belli oranını karşılayarak yapmaları gerekir. Rutin prosedür bu şekildedir. İyi niyeti bozar bir durum olmadığını varsayıyorum söylediklerinize istinaden. Doğuş Oto müşteri hizmetlerini arayıp araçtaki sorun ve gittiğiniz servis hakkında şikayet kaydı oluşturun, gerisini onlar halleder sizi de yönlendirirler.

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı satın, bir daha Audi almayın
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -Bir kere bile o arizayi verse hafizasinda kalir zaten sizin kanitlamaniz gereken birsey yok cok sacma bilgisayari baglasalar aninds gorurler...
    -Zaten okuduklari arizaya gore turbo diyorlardir,Fren servosunda olusacak bir arizada arabanin Limp mode'a gecegini dusunmuyorum.
    -Ama direkt turbo demekte pek dogru olmaz,mesela map sensorunun soketini sokun sizin aldiginiz tum hatalari alirsiniz.En basitinden bu sensor. bile olabilir ama herseyde olabilir....Burda kilit nokta verdigi hata nedir. Bunu ogrenip ona gore hareket etmek
    -Tikir tikir calisan bir turbo isliksiz aninda kiriladabilir bilemezsiniz,iyi niyette. Hallederler yormayin kendinizi
    asıl mesele o zaten araç hiç arıza ışığı yakmadı.Sadece kızdırma bujisi yanıp sönüyor.2. götürdüğümde de araç limp modedayken okudular arızayı.
    en kafa karıştırıcı kısım turbo arızasında neden fren şişiyor aracın limp modu mu bu şekilde hiç sanmıyorum.
    valla çok stres oldum yarın umarım güzel haberler verirler.

Alıntı exca- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Servis belli ki işgüzar, iyi niyet kapsamında tespit ücreti olmaksızın işleminizi yapıp devamında değişecek parçayı ve işçilik ücretini iyi niyetten tamamı ve ya belli oranını karşılayarak yapmaları gerekir. Rutin prosedür bu şekildedir. İyi niyeti bozar bir durum olmadığını varsayıyorum söylediklerinize istinaden. Doğuş Oto müşteri hizmetlerini arayıp araçtaki sorun ve gittiğiniz servis hakkında şikayet kaydı oluşturun, gerisini onlar halleder sizi de yönlendirirler.
    Kesinlikle iyi niyeti bozcak en ufak birşey yok.Bmw de de benzer problem yaşadık bi sensörle ilgili kosifler gayet net 3 saatte sorunu çözüp onardılar sadece işçilik ödendi bitti gitti.Müdür ben sizi umutlandırmamak adına bişey söylemiyorum parça işçilik fiyatlarını sizinle paylaşmak zorundayım,doğuş ne derse o olacak diyor.E bu kadar tecrübeniz var hiç mi fikir yürütemiyorsunuz diyorum merak etmeyin doğuş vermesede ben ciddi indirim yaparım diyor.Tespit ücreti konusunda da yanlış yapıldığını kabul etti işlemler tamamlandığında onu indirimlerle telafi ederim dedi.Yani her türlü gircekte ne kadar gircek bilmiyoruz şu tabloda

Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracı satın, bir daha Audi almayın
    1.6tdi kadar güzel motor var mı abii bana göre bu hacimde rakipsiz her konuda ama gel gelelim servis biraz patates.

Bu kadar zor olmamalı bu işler.Koskoca holdingler dünya kadar adam çalışıyor eğitimli ama işler türkiye bürokrasisi hızında ilerliyor çok komik.
    Dr.Ecu

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Enes , tahmin ediyorum ki sana yakin olan tasdelen de olan ismilazimdegil audi servisi adaş.
    Bana plakani mesaj ararsan bir de telefonunu, bir tanıdığım var onlara nazi gecen ben bir baktirmaya çalışayım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler