User Tag List

Sonuçlar: Yüksek km mi hasar kaydı mı?

Katılımcı sayısı
113. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Hasar kayıtsız yüksek km li araç

75 66.37%
  • Hasar kayıtlı düşük km li araç

38 33.63%
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 20 ile 37 arası

Konu: yüksek km mi , hasar kaydı mı?

gespenster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok yuksek olmadıkca hasar sorun degıl ve cok sayıda parca parca hasar kayıtlı olan aracta almam.

aslında bu aracın uretım sayısı ve aracın kullanım karakterıyle alakalı bır typer s2000 m3 ile linea 1.3. multijet in binicileri ayni gozle bakarak arac alacagını sanmıyorum. beklentiler tamamen farklı.

alperaslann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hasar kaydının nasıl oluştuğuna bakmak lazım önce. Neler değişmiş, nereden kaza olmuş. Ama burdan bakınca öncelik yüksek km hasar kayıtsız

HkN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şunu unutmamak lazım, özellikle ilanlarda hasar kayıtlı dedikleri araçlar geneli pert kayıtllı araçlardır. Ne tür onarım gördüğü belli olmadığı için, genelde sigortalardan yada araç sahiplerinden bu araçları alanlar tamamen para kazanmak istedikleri için çok baştan sağma yapıyorlar. Bir çok aracın kaputu açınca pert yada ağır hasarlı araç oldğunu incelemeden görüyoruz. Şanzıman , motor yada bir çok yeri kaynaklı vs oluıyor

Bu arada benim araç 309.000 de almıştım şu an 315.000 km de 2011 model

http://www.techturkey.com/forum/otom...tml?highlight=

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hasar kaydının boyutuna, nerede nasıl onarım yapıldığına göre değişir.

km tavan yapmış araçtansa, yetkili servis bakım/onarımı görmüş, km'si çok daha düşük ve tabi hasar tutarları aracın fiyatı kadar olmayan bir aracı tercih edebilirim ... tabi bu durum aracın fiyatına da yansımış olmalı.
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    yüksek km işaretledim ama kayıdada görede bakar abuk subuk bir kaydı varsa yanaşmam, bendede var 1300 tlcik aynam değişti mesela veya üstte arkadaş c 250 için 13 bin demiş gidin tek stobunun yada tek ön farının fiyatına bakın anlarsınız 13bin'in nasıl az bir rakam oldugunu o mebla 53 olsa cogumuz yanaşmaz enazından binici acısından al sat olarak dğeil.
    1881 - 193

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Erdem K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hasar kaydının boyutuna, nerede nasıl onarım yapıldığına göre değişir.

km tavan yapmış araçtansa, yetkili servis bakım/onarımı görmüş, km'si çok daha düşük ve tabi hasar tutarları aracın fiyatı kadar olmayan bir aracı tercih edebilirim ... tabi bu durum aracın fiyatına da yansımış olmalı.
    HAdi şimdi burda kandırma milleti sen kıl adamsın bro sağı solu çarpık arabaya binmezsin cheesecake ne zaman yicem ben ??

Konuya gelirsem bende km si yüksek arabayı tercih ederim dünya turu yapmadıysa tabi

EmreS13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yüksek km nasıl kullanılmış? Oda önemli bi etken.
    Hasar kayıtlı hasar durumuna göre değişir. Kukr şase büyük düzeltme varsa uzak dururum. Ama araba düzgünse eğer komple boyalı olsun alınır.
    Daha çok araçla alakalı durum.
    06 WTF 36 Corsa 1.7 ///06 FA 9273 İbiza cupra CTH SOLD..
    06 JZ 556 200SX S13 Forged , Drift Car Project

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hala hasar kaydına bakmak lazım diyenler var Yahu adam sormuş

PERT ARAÇMI YOKSA 300.000 DE DAYANMIŞ ARAÇ MI

Böyle bir ankette 2 şıkda da maximumu düşüneceksiniz herlade ki tamponun ucu boyanmış araç demek istememiş
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozzywan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence de hasar kayıtlı arabayı bir gostermek lazım, ciddi sıkıntısı yoksa cok avantajlı olabiliyor. Benim vardı bir bmw oyle, çok dolu bir arabaydı, cok dusuk km idi, otobüs sürtmüs yandan, kapılar degismis, çamurluk boyanmış. Hikayeden hasar yani, tertemiz arabaydı, 15bin ucuza almıştım piyasadan. Güzel denk gelirse cidden avantajlı bir durum.
    suan benimde takip ettigim bi bmw var sag iki kapi degismis diyor fiyati baya uygun surtmeden dolayi 2 kapinin degismis olmasi biraz rahatsiz ediyor sonucta halledilemez mi degismeden kapi ? yoksa ciddi olarak dusunuyorum , o yuzden bende yuksek km diyorum

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enes_srb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    suan benimde takip ettigim bi bmw var sag iki kapi degismis diyor fiyati baya uygun surtmeden dolayi 2 kapinin degismis olmasi biraz rahatsiz ediyor sonucta halledilemez mi degismeden kapi ? yoksa ciddi olarak dusunuyorum , o yuzden bende yuksek km diyorum
    Eğer Yetkili servis'e götürdüyse halledilemez , değişir Kolay kolay hiç bir yetkili servis onarım vs işine kalkışmaz. Değişir geçer. Kazanın fotoğrafları var ise ve içinize de sindiyse sıkıntı arz eden bir durum yok bence. Büyük ihtimalle de 10 bin lira civarı belki daha üzeri hasar kaydı vardır ancak ben değişen yerine durumuna göre boyadan iyi olduğunu düşünüyorum. Yetkili serviste yapıldıysa kafa rahat alınır.
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozoozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer Yetkili servis'e götürdüyse halledilemez , değişir Kolay kolay hiç bir yetkili servis onarım vs işine kalkışmaz. Değişir geçer. Kazanın fotoğrafları var ise ve içinize de sindiyse sıkıntı arz eden bir durum yok bence. Büyük ihtimalle de 10 bin lira civarı belki daha üzeri hasar kaydı vardır ancak ben değişen yerine durumuna göre boyadan iyi olduğunu düşünüyorum. Yetkili serviste yapıldıysa kafa rahat alınır.
    trameri 3.800 cikiyor ve piyasanin 10-12 bin altina yazilmis fiyat

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    trameri 3.800 cikiyor ve piyasanin 10-12 bin altina yazilmis fiyat
    Her şey kayıt altındaysa ve servis bakımlıysa düşünürüm. Ama Sanayi de orda burda yapıldıysa güvenemezdim.
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her ikisi de değil desem?
    50.000-TL ye 2015 model yüksek modelli ya da hasarlı araç alacağıma, aynı tutarda 2013 modeli tercih ederim.

ozan gülle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabasına göre değişir ne 300000 binde araçlar var 50000 bindeki araçlara taş çıkartır pert araç düzgün toplandıysa alır binerim

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @Ahmet Saraçoğlu Ahmet gene enteresan bir araba mı buldun yoksa?
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yüksek kilometreli araç düzenli bakımlıysa, bakımları aksatılmamışsa yüksek km' li orjinal aracı tercih ederim.
    Ama hasar kayıtlı aracında hasarı şaselere, direklere inmemişse, yürürü düzgün ve düzgün toparlanmışsa tercih ederim.

ozzywan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim içimi rahatlatan aracın kazalı fotograflar oldu dogrusu, sonrasında da ustama götürdüm, fiyata göre onlarda okey verdiler. Aldım, cok zevkle de kullandım. Sonra da şu an kullandıgım araba ile takas yaptım. Satmakta zorlanabilirsin, kazasız araba tabi ki daha çabuk satılır. Hala ufak tefek boya ışlerine bile takılan çok insan var. Ya benim şu an ki aracımı satmaya calısıyorum, Araç komple koruyucu şeffaf folyo kaplı. Boya ölçme makinası ölçemiyor diye almak istemeyen oldu. Ya arabada problem olsa adam ona o kadar para verip kaplatırmı. Ama takılıyor işte insanlar. O yuzden benim hasarlı araç alırken tek aklımda ki bu oluyor, satarken problem yaşama ihtimali..
    Miata
    Is
    Always
    The
    Answer ------ https://www.instagram.com/ozanbalta/

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Önceliğim aracın modeli ve cinsi olurdu..

eğerki sağlam kemikli kaslı ve yüksek hacimli bir araba ise misal 2.5 ve üstü km nin yüksek olmasını takmazdım fazla çünkü o motorlar o yüksek kmleri hayli hayli rahat kaldırıyor.. o yüzden hasar kayıtsız olana yönelirdim..

hasar kayıtlı araçların satışı bir albenisi olsun diye km leri çoğunun çekilir..

hasarın çeşidi önemli ve aracın markası modeli.. bir arabanın aynası bin tl dir bir arabanın aynası 100 tl dir.. bir arabanın ön farı 8 bin tl dir bir arabanın ön farı 300 tl dir.. bunlar hasır kayıtına büyük etken..

Onun dışında eğerki şase porya direkler tavanda işlem yoksa alırım o kadar önemsemem çünkü buralarda işlem yoksa zaten o aracın ağır kazası yoktur.. kapı saçı değişmiş çamurluk saçı değişmiş falan o kadar önemli değil ..

tavan ve dediğim diğer yerler işlem görmemişse ki anlaşılır zaten komple boyalı olsun gene alırım taze boya temiz boya her zaman 10-20 yıllık boyadan iyidir..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler