User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
33 sonuçtan 20 ile 33 arası

Konu: Arkadaşlar, numaralı AYLIK lens kullanan var mı??

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı coolvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "extended wear contact lens" diye geçiyorlarmış. 1 ay 40 gün banyo dahil gözde kalıyormuş. Var mı kullanan? Marka öneriniz?
    Yıllarca kullandım, rahat ettiğim tek marka air optix aqua oldu, diğerleri gözüme battı. Bu markayı denemelisin. Ancak her akşam yatarken çıkartmakta fayda var. Ben lens ile uyuduğumda ertesi sabah gözüme yapışmış oluyor.

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ailenizin optikçisi @B.Koçer
    Aykutcum tesekkurler

@coolvtec Hocam merhabalar İzmir ' de kendı mekanım gözlükcü isletmekteyim aklınıza takılan soruları ozelden veya buradan yanıtlayabılırım

astigmatlı lenslerde gozde kalmayı onermıyoruz oasys bıle olsa goz yapısına gore yapısma yapabılıyor

air optix night & day lens 1 hafta kalabılıyor ( astigmastız )

kendı cevremdekı arkadaslarıma gerek astigmatli gerek normal lens satısım mevcut ınternet sıtelerındekı fıyatlara ne yazıkkı ınemıyorum bastan belırteyım soracak arkadaslar olursa dıger konularda elımden ne gelıyorsa yardımcı olurum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı twin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hazır lens konusu açılmışken bende bir şey sormak istiyorum yaz sonuna doğru ilk defa lenslere geçiş yaptım ve doktor 1'er kutu lens verdi o günden beri neredeyse hiç takmadım lensler kutusunda duruyor bu aralar takmak istiyorum o lensleri taksam bir şey olur mu, belirli bir tarihi falan var mıdır bunların teşekkürler
    Evet son kullanma tarıhı var p.m ile resmi ulastırırsanız yardımcı olurum son kullanma ıle ılgılı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç bir lens o kadar uzun süre gözde tutulmaz göz kuruluğu ve benzeri hastalıklara yol açabilir.Ayrıca Bausch + Lomb
    Purevision 2 HD for Astigmatism gözü mahveder sürekli göze bir şey kaçmış gibi hissiyat yaratır kullandıktan bir süre hd gidiyor 240p oluyor

Şuan Acuvue OASYS for ASTIGMATISM kullanıyorum bu lens kesınlıkle çok çok daha iyi purevision dan ama bende şöyle bir sıkıntı olmaya başladı güneşli günlerde astigmatlı olan lensim gözümden kayıyor bunuda doktora sorucam büyük ihtimalle ölçümde sıkıntı var.Ben en fazla 3-4 gün gözümde tutuyorum genel olarak günlük tak çıkar yapıyorum ona rağmen gözlerimde kuruluk olmaya başladı bu sebeple gözümde sürekli bir ağırlık ve akşama doğru gözümde lensin varlığı kendini hissettirmeye başlıyor buda uykulu gezmeye sebep oluyor
    Sizin kullandığınız lensin çapı 8.6

yüksek ihtimal doktor çalıştığı firma ile doğru orantılı

pv hd2 veya air optix toric onericek çapları daha büyük töleranslı

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hergün tak cıkar olayı olmasa keşke 10dk sürüyor takmam cok yeteneksızım o yuzden gözlüğe devam sadece özel günlerde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet son kullanma tarıhı var p.m ile resmi ulastırırsanız yardımcı olurum son kullanma ıle ılgılı
    pm ile yolladım

gokhan035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mutluay abi 10 yildan fazla lens kullandim, 2 sene once de lazer oldum olayi cozduum, inanilmaz memnunum kendime yaptigim en buyuk iyilik. Neyse esas soylemek istedigim su ki sakın ama sakın oyle gozunde 1 ay falan lens tutma, istedigin adar hd vs olsun gozlerine zarar verir uzulursun. Utlaka her gece cikarip sabah takmali sekilde kullan lensleri goz sagligin acisindan. Alisinca hayatinin rutin bir parcasi olucak ve cok rahat ediceksin. Ama sakın gozde uzun sureli birakmayi dusundugun lens kullanma, zaten 3. Gun den sonra rahatsizligini isteyip cikarmak istiyceksin ve guluk sisteme donuceksin. Bir de lazer le ilgili aikintin yoksa onu da direk bilincli ellerde yaptir derim, ben maslak acibadem de olmustum %100 tavsiye derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhan035 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mutluay abi 10 yildan fazla lens kullandim, 2 sene once de lazer oldum olayi cozduum, inanilmaz memnunum kendime yaptigim en buyuk iyilik. Neyse esas soylemek istedigim su ki sakın ama sakın oyle gozunde 1 ay falan lens tutma, istedigin adar hd vs olsun gozlerine zarar verir uzulursun. Utlaka her gece cikarip sabah takmali sekilde kullan lensleri goz sagligin acisindan. Alisinca hayatinin rutin bir parcasi olucak ve cok rahat ediceksin. Ama sakın gozde uzun sureli birakmayi dusundugun lens kullanma, zaten 3. Gun den sonra rahatsizligini isteyip cikarmak istiyceksin ve guluk sisteme donuceksin. Bir de lazer le ilgili aikintin yoksa onu da direk bilincli ellerde yaptir derim, ben maslak acibadem de olmustum %100 tavsiye derim.
    Lens kullanımından dolayı lazer tedavisinde bir sıkıntı yaşadınızmı. Örneğin lazer olmadan X ay öncesine kadar gözlük kullanmak gibi? Bende düşünüyorum ama göz numaramın ilerlemesinin tamamen durmasını bekliyorum. İlerleme durduğuna emin olduktan sonra hemen olmayı düşünüyorum

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhan035 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cem pazartesi günü izmir kaşkaloğlunda muayene oldum. laser için gözleriniz uygun değil, azıcık daha yaşlanın size mercek takalım dediler. Ben de rotayı lense çevirdim. Merak ettiğim bir şey var @gokhan035 , her gece çıkaracaksam neden lens takayım, gözlük takarım. tabii daha önce lens kullanmadığım için böyle düşünüyor olabilirim.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "extended wear contact lens" diye geçiyorlarmış. 1 ay 40 gün banyo dahil gözde kalıyormuş. Var mı kullanan? Marka öneriniz?
    2 yil astigmat icin gozluk kullandim, iki gozumun numaralari farkli. 1 sene once lens kullanmaya basladim. Ilk 6 ay doktorumun onerdigi acuve oasys kullandim. Hosuma gitmisti ama ozellikle soguk havalarda 1-2 dakika bulanik gorme, zaman zaman netleme sikintisi yasatti bana. Internetten arastirinca bir cok insanin ayni seylerden sikayet ettigini gorunce ikinci alti ay baska lens aldim.

Cooper vision markasinin biofinity topic lenslerinden aldim. Ilk taktigimda sanki oasysse gore biraz sert gibi geldi, sanki gozumde lens oldugunu hissediyor gibiydim ama 1 saat sonra alistim. Ben kisisel olarak cok rahat ettim biofinityle, ne netleme sorunu, ne bulanik gorme sifir sorun ile devam ettim. Bittigi zaman yine aynisindan siparis edecegim, size de tavsiye edebilirim.

Diger tur lensleri bilmiyorum ama toric lensleri ozellikle oasys ve biofinityleri aksamlari cikarip solisyonuna koymaniz lazim ki hem gozunuz hava aldin, hem de lens bakterilerden temizlenip, tekrar yumusayip ertesi sabah rahat bir sekilde gozunuze takilsin. Bu lensler asla 2-3 gun gozde durmamali. Zaten prospektuslerinde de yazar, her gece cikarin diye, bir gece unutup uyumaktan bir sey olmaz ama bunu duzenli kullanima donusturmemek lazim.

Gozlukle lensin ne farki var demissiniz bir yerde, inanilmaz bir gorus acisi farki yaratiyor, gozlukte ne olursa olsun cami kadar alani net goruyorsunuz, biraz yukari ya da asagi baktiginizda yine bulanik goruyorsunuz, lenste boyle bir sey yok, direk gozunuzun gordugu tum alan hd yayin oluyor Ayrica gozlugu unuttum derdi yok, surekli yuzunuzde bir sey olma derdi yok, yagmurda islanan cam, kisin bugulanan cam gibi sikintilari yok vs.

Aktaş61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende uzun süreli lens kullandım, yaklaşık 10 sene kadar. bunun ilk 2 senesi bausch lomb kullandım her akşam çıkartarak. sonraki 8 sene air optix aqua kullanıodum ve haftada bir çıkartıyordum. Kullanırken evet hiç bir sıkıntısını rahatsızlığını hissetmiyorsunuz ama uzun vadede problem çıkartabiliyor; kornea incelmesi, göz kuruluğu vb. siz siz olun her gece çıkartmaya bakın lensinizi. Ben geçen yaz lazer ameliyat oldum 7-8 ay oldu aşağı yukarı çok memnunum ama gözümde göz kuruluğu var mesela, uzun süreli lens çıkarmamaktan kaynaklı diye söyledi doktor. gözünüzün ilerlemesi durduysa ve göz yapınız ameliyata uygunsa lazer operasyon geçirin büyük rahatlık.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaklaşık 12-13 yıldır lens kullanıyorum, ve her sabah takar, gecesinde de çıkarırım.

Lensi gözde hafta, ay gibi uzun süre bırakmak, çok büyük problemlere gebedir, aman diyeyim...

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 sene lens kullandim ve bi taktinmi oyle 1 ay cikarmazdim ama son zamanlarda artik batma ve kizariklik basladi 1 yila yakindirda gozluk kullaniyorum ben gozlukle daha net bi gorus elde ettim

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cem pazartesi günü izmir kaşkaloğlunda muayene oldum. laser için gözleriniz uygun değil, azıcık daha yaşlanın size mercek takalım dediler. Ben de rotayı lense çevirdim. Merak ettiğim bir şey var @gokhan035 , her gece çıkaracaksam neden lens takayım, gözlük takarım. tabii daha önce lens kullanmadığım için böyle düşünüyor olabilirim.
    Abimle atnı yaştasınız abim 15 yaşından bu yana lens kullanıyor. Numaraları 10 filan istanbulda bizede göze mercek takabilceklerini ameliyat riskli olduğunu söylediler. Şuan abimde göz yaşı kuruluğu ve tansiyon var.
    Lens olayı güzel bir sene kullandım hiç sıkıntı olmadı ikinci yaz batma oldu mahfoldum kışa başka marka lense geçtim yine batma peoblemi yaşadım bu akiam gittim ikinci gözlüğün siparişini verdim. Doktor sen 3 hafta kullan a diyor akşamları çıkart sabah tak diyor bakalım nasıl olucak şuan damla kullanıyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler