User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
79 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Yeni ÖTV Zammımız hayırlı olsun

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EscC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Auuuuuuvv ibretlik paylaşım!! Bütün çakralarım açıldı.Büyük resmi şimdi gördüm.Kardeş kronik akıl tutulması yaşıyorum. 1600 CC ye kadar %60, 1600-2000CC arası %110 ÖTV oranları değişti mi?
    İroni yada makara yaptın sanırım yada umarım. Yeni sistemi bilmiyor olamazsın.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EscC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Auuuuuuvv ibretlik paylaşım!! Bütün çakralarım açıldı.Büyük resmi şimdi gördüm.Kardeş kronik akıl tutulması yaşıyorum. 1600 CC ye kadar %60, 1600-2000CC arası %110 ÖTV oranları değişti mi?
    Çakra değildir o açılanlar.. Çakra olsa böyle yazmazsın.

CenKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    az bile yapıyorlar devaaaaaam
    Alıntı Sh4rk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi biz sakliyamadik evde bahcede araba varsa yoksa gazliyoruz hiaminaa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seviyorum lan seni. Bu yaşta bu kadar zeka.

TR ye gelirken hatırlat da sana çikolota raki bişiler hediye getireyim
    Ben de severim Seyfettin'i, aklını kullanabilen, düşünebilen, bunu da çok iyi bir şekilde ifade bir çocuk vesselam.
    Tabanca tavsiyesi konusunu açtığında gereksiz tepki verilmişti. Şimdi yazılarını dikkatli bir şekilde okuyor o tipler.

Sen çok büyük yerlerde olacaksın. Afferin sana @Seyfettin777

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Quantum
    Eyvallah abi beni mahçup ettin, teşekkür ederim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Quantum
    Eyvallah abi beni mahçup ettin, teşekkür ederim...
    Kardeşim adanaya geldiğimde seni görmek isterim, mendereste bir gün gece oturursak çağıralım seni

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burak10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim adanaya geldiğimde seni görmek isterim, mendereste bir gün gece oturursak çağıralım seni
    Olur abi görüşelim, kömürlü semaveri de getiririm çay yapar otururuz banklarda.
    Özelden numaramı gönderiyorum...

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir şeyi sanırım karıştırıyoruz. Başlık bir kere hatalı, ötv de bir değişiklik yok.

Mevzu tamamen şundan kaynaklanıyor, bayiler yıl sonu elinde olan araçları zaten kur düşükken aldılar.

Dolayısıyla kur yükseldiğinde ucuzmuş gibi göründü millete, 20K doları olan adam 50K lık araba bakarken kur zıplayınca 70K araba alacak güce erişti.

Ardından ötvye zam olacak haberiyle bir gazladılar milleti bayiler araba yetiştiremedi.

Şahsen bayinin bir aracı zararına satacağına inanmıyorum. Çok istisnai örnekler belki olabilir.

Şimdi 2017 modelleri ithal ederken yüksek kurdan getirdiler dolayısıyla bunu fiyatlar elbette yansıtacaklar.

Hala ekonomi çok iyi kafasında olanlar varsa yakında gerçeklerle yüzleşecekler.

Bu devirde param dahi olsa sıfır araç almam.net

morgan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu gidişat çan eğrisi ile gösterilebilir.Alım gücü ile doğru orantılı olacaktır tabiki de.Şuan ekonomi olarak çanın tepe noktasına çok ama çok az kaldı bu yükseliş kesintisi kriz ile birlikte alım gücünüde minimize edeceği için yine bu fiyatlara baktığımız gibi hayal olarak bakacağız.Geçen sene yapılan tüketici fiyat endeksine göre en çok zam alkollü içecek ve tütün grubuna yapılan zam oldu.Eğer bir ülkede akaryakıt ve tütüne zam yapılıyorsa o ülke ya savaştadır ya da efektif parası yoktur.
    merkez bankası brüt döviz rezervi;
    15-07-2016 103111.00000
    24-03-2017 89958.00000
    bu azalış ufak bir mebla değil ciddi bir kayıp söz konusu ve kaybolmaya da devam edecektir.Mevcut sistemin şuan içinde bulunduğumuz durumun Erdoğan ile alakası olduğunu düşünmüyorum.Benden büyük abilerim bilirler rahmetli Ecevit zamanında suç koalisyon hükümetine atıldı.Beceremediler dediler devalüasyon ile indirdiler.Buralarda yazıp çizmeyi pek doğru bulmadığım için sadece çok acilen tarih boyunca hiç emsali olmamış birini getirmek için krize odaklanıldı diyebilirim.
    Sayın abilerim;Kriz kapıda çok büyük bir kriz hemde.1929 yanında traş kalacak.ikinci çeyreğe ekonomistlerin görüşü enflasyonun 10'u geçeceğidir.dolar ile reel enf. düşünemiyorum.Bırakın araba almayı her zaman 1.5 kilo aldığınız domatesi bu seferde 2 kilo alayım bile demeyin..
    '12 Astra H
    ///M

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen bu tütün ve akaryakıt zammını nasıl oluyorda savaş ile parasızlık durumunu denkmiş gibi görüp değerlendirebiliyorsun .

Ya size bu seçtiğiniz bölümlerde eşit alanlarda değerlendirebilme kabiliyetlerine katkı yapan hocalarınızın vay haline .Yada onların hiç suçu yok gerçekden bir kuşak harbi boşa okuyor .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ayhanas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen bu tütün ve akaryakıt zammını nasıl oluyorda savaş ile parasızlık durumunu denkmiş gibi görüp değerlendirebiliyorsun .

Ya size bu seçtiğiniz bölümlerde eşit alanlarda değerlendirebilme kabiliyetlerine katkı yapan hocalarınızın vay haline .Yada onların hiç suçu yok gerçekden bir kuşak harbi boşa okuyor .
    okumuyorum lise mezunuyum.
    '12 Astra H
    ///M

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oku oku fırsat yarat oku .Ecevit'e kadar uzanan siyasi bir merakın varsa domata kadar uzanabildiğin ön görülerin çok pahalı bir takım elbise altinda tuvalet terligi gibi durabilir .(Kırılma klavye bu tam olarak duyguları yansıtmaz tatsız bir duygu geçmesın )
    Yada sıradanca yazarsam dengeli olarak hareket etmeyip ,tüm parayı arabaya yatırıp benzin koyup gezememek gibi olmasın .
    20 yaşinda isen ailevi bir yükümlülük yoksa okumakdan başka çare yok zaman bu .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oku oku fırsat yarat oku .Ecevit'e kadar uzanan siyasi bir merakın varsa domata kadar uzanabildiğin ön görülerin çok pahalı bir takım elbise altinda tuvalet terligi gibi durabilir .(Kırılma klavye bu tam olarak duyguları yansıtmaz tatsız bir duygu geçmesın )
    Yada sıradanca yazarsam dengeli olarak hareket etmeyip ,tüm parayı arabaya yatırıp benzin koyup gezememek gibi olmasın .
    20 yaşinda isen ailevi bir yükümlülük yoksa okumakdan başka çare yok zaman bu .
    Tabi haklısınız.Okumak konusunda bir acelem olmadığı için biraz rahatım.Ben daha çok yürüttüğüm teze yaptığınız yorum hakkındaki fikirlerinizi almak istiyorum.Yoksa Ecevit'e kadar değil Amschel Rothschild'a kadar uzanabiliyor
    '12 Astra H
    ///M

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazıcak bir şey yok .Bana ekonomi falan bir bölüm okuyorsunda geriye dönük açmışın grafikleri yada artık yıllara göre ekonomik grafikler olusturmuşunda durum değerlendirmesi yapıyormuşsun gibi geldi .Yokmuş ben cevabımı aldım .Kal sağlıcakla .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazıcak bir şey yok .Bana ekonomi falan bir bölüm okuyorsunda geriye dönük açmışın grafikleri yada artık yıllara göre ekonomik grafikler olusturmuşunda durum değerlendirmesi yapıyormuşsun gibi geldi .Yokmuş ben cevabımı aldım .Kal sağlıcakla .
    Onu genelde okuyan yapar zaten pek azı çerçevesini büyütebilme kapasitesinde olur.Yoksa grafik okuyup yorumlamayla bu işler yürümez.Allah'a emanet abi.
    '12 Astra H
    ///M

Draniela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne mutlu ki araba işini tamamen bıraktım

Şehir içi için scooterım var
    Şehir dışı için endurom var ve biz üçümüz çok mutluyuz.
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yav ulkemi gercekten cok seviyorum. Baska ulkede yasasam burasi gibi olmaz kesinlikle. Ama bu gereksiz vergiler,benzin fiyatlari,insan yasamina verilen deger,yasam standartlari yuzunden unv islerim bitsede direk yurtdisina ciksam diyorum. Allah belasini versin bizi bu hale getirenlerinde,icinde payi olan herkesinde.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köşede 300-400 BİN TL"n olacak birde Moğolistan, Kazakistan vb. asya Türk ülkeleri oturumun sıfırdan bir hayata başlayacaksın.

Araba fiyatları hayallerime şekil veriyor, ne geçim derdi olur nede çalışma hayatı derdi.
    Çiftçilik, toplayıcılık yaparak yaşayacaksın.

Hey yavrum hey benim hayallere bak, gene uçtuk.
    Benim mantığım halkın çok büyük bir kısmı yoksulluk sınırı altında yaşıyor, ama önümüzdeki seçimde milyarları olan adamlara oy veriyorlar nedir sizin derdiniz?
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı morgan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu gidişat çan eğrisi ile gösterilebilir.Alım gücü ile doğru orantılı olacaktır tabiki de.Şuan ekonomi olarak çanın tepe noktasına çok ama çok az kaldı bu yükseliş kesintisi kriz ile birlikte alım gücünü de minimize edeceği için yine bu fiyatlara baktığımız gibi hayal olarak bakacağız.Geçen sene yapılan tüketici fiyat endeksine göre en çok zam alkollü içecek ve tütün grubuna yapılan zam oldu.Eğer bir ülkede akaryakıt ve tütüne zam yapılıyorsa o ülke ya savaştadır ya da efektif parası yoktur.
    merkez bankası brüt döviz rezervi;
    15-07-2016 103111.00000
    24-03-2017 89958.00000
    bu azalış ufak bir mebla değil ciddi bir kayıp söz konusu ve kaybolmaya da devam edecektir.Mevcut sistemin şuan içinde bulunduğumuz durumun Erdoğan ile alakası olduğunu düşünmüyorum.Benden büyük abilerim bilirler rahmetli Ecevit zamanında suç koalisyon hükümetine atıldı.Beceremediler dediler devalüasyon ile indirdiler.Buralarda yazıp çizmeyi pek doğru bulmadığım için sadece çok acilen tarih boyunca hiç emsali olmamış birini getirmek için krize odaklanıldı diyebilirim.
    Sayın abilerim;Kriz kapıda çok büyük bir kriz hemde.1929 yanında traş kalacak.ikinci çeyreğe ekonomistlerin görüşü enflasyonun 10'u geçeceğidir.dolar ile reel enf. düşünemiyorum.Bırakın araba almayı her zaman 1.5 kilo aldığınız domatesi bu seferde 2 kilo alayım bile demeyin..
    Çok eksik var yazdıklarında. Bir kere çan eğirisi bir gurup içerisindeki toplamın o gurubtaki kişi yada ne ise ona bölünmesiyle bulunan değere göre diğer değerlerin iyi / kötü olduğunu gösterir. Örnekleyelim:

Bir sınıfta 5 kişi olalım. A: 30 B:40 C:50 D:70 ve E: 60 notunu alsın.

Bu gurubun not toplamı 250 dir 5 e bölersek ortalaması 50 olur. Kabaca (std sapma ve diğer değişkenleri yok sayarsak) d - e kişisi çan'a göre üstte kalmış olur ve iyi not aldı diyebiliriz.

Ekonomiyi bu yüzden çan eğrisine benzetemeyiz. Ama demek istediğin ekonomi şuan tepe noktasına yaklaştı ve (ters U şeklinde düşünelim eğriyi) ve aşağı yönlü bir hareket yani bozulma yaşayacak dersen daha doğru olur.

Merkez bankası bürüt döviz rezervi tek başına sana yorum yapma lüksü vermez. Maalesef ekonomi (makro) tek değişken ile çözümlenebilecek bir olgu değildir.
    Çok farklı değişkenlerden alınan veriler ile kurulan denklemler ile bile çözülememekte iken maalesef yazdığın bir anlam ifade etmiyor.

Mevcut sistem de bu durumda olmamızın tam olarak sebebi hükümettir. Kişi ismi zikretmek çok doğru değil hükümet bir bütündür.
    Ekonomi bir bütündür sayısal göstergeler ile sosyal ve siyasi hareketlerden etkilenir. Dolayısı ile geminin kaptanı bu gemiyi dalgalı sularda yüzdürmeyi tercih etti bir noktada. Bu konu çok uzun o yüzden sayfalar dolusu da yazsak bir şey değişmez. Ekonominin bu halde olmasını kime bağlamamız lazım 15 yıldır yöneten belli iken ?

Kur ve faiz konusunda benzer beklentilere sahibiz ki perşembenin gelişi çarşambadan az çok belli. Siyasi kaygı ile atlan bazı adımların cezasını hep birlikte çok uzak olmayan bir gelecekte çekeceğiz.

Ayrıca bir diğer postunda tablo okuyarak olmaz demişsin ama o tablolar sandığından çok daha fazla veri üretir ve katkı sağlar. Bu düşünceni değiştirmeni öneririm.

Hata şunu net yazayım K.Derviş zamanında hayata geçirilen düzenlemeler olmasaydı emin ol şuan çok daha kötü durumdaydık.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler