User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
30 sonuçtan 20 ile 30 arası

Konu: VW emisyon skandalından dolayı aracımın yazılımını güncellemek istiyor ne yapmalıyım?

_AS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emisyon skandalından sonra 2.0 caddy leri 105 hp diye sattılar, öncesinde 140 hp idi yanılmıyorsam. Güç kaybını oradan hesaplayın işte.
    140hp caddy ler satılıyor şuan. İki versiyon var 102 ve 140 olarak.

Yazılımdan önce 50-160 kadran videosu çekin.
    Sonrasında aynı yolda tekrarlayın, fark anlaşılır zaten.

by.gkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polo 1.6 tdi lardan çağrılan var mı acaba?

srdralc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    VW diyor ki ben hatayı düzelteyim, bununla ilgili olabilecek mağduriyeti üstleneyim.

sen diyorsun ki ; sen kim köpek VW'sin

İmzalı kağıtta emisyon değerlerinden dolayı güncelleme yapmak istedik, kullanıcı kabul etmedi.
    Olası bir cezai yaptırımda VW hiç bir sorumluluk kabul etmez bla bla diye biten bir evrağı imzalamak mantıksız.

yazılımı yaptır, ondan sonra chip yaptır öyle devam et.
    bir şey olacaksa sildirirsin, eski haline çevirirsin.

ya da 1 önce ki sayfada aynı gün yapılır kapatılırsa belki farkedilmez muhabbeti de var.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egsoz emisyon testleri ülkemizde saçma sapan bir şekilde yapılıyor, ABD deki gibi olsaydı yani hiç ellenmemiş düşük km bir araç, üreticiden kaynaklı emisyonu geçemezse müşterinin yediği ceza oranında dava açma hakkı var... ülkemizde sondayı egsoza tak, bas abi, sabit tut, bi daha gaz ver, tamam anlık geçti çıkartıyorum dekontu...

adamlar cezayı, emisyon testine girdiği anda otomatik algılayıp emisyon değerlerindeki haritaya geçen işletim sistemi yüzünden yediler, yani bildiğiniz sahtekarlıktan, şimdi gelmiş araçları 30-40 hp azaltarak emisyona uymaya çalışıyorlar...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

STHL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vw hata yapmamış arkadaşlar * hile * yapmış yani yazılımla hata düzeltilmiyor bu yuzden güç kaybı yakıt artışı vs gibi olumsuzlukların olması normal. neden şaşırdınız anlamadım. vw zaten o değerlere yazılımla ulaşabilecek olsa motor o şekilde çıkardı . yani bu dalavereye girmeye gerek kalmazdı .
    MKIV TDI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STHL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vw hata yapmamış arkadaşlar * hile * yapmış yani yazılımla hata düzeltilmiyor bu yuzden güç kaybı yakıt artışı vs gibi olumsuzlukların olması normal. neden şaşırdınız anlamadım. vw zaten o değerlere yazılımla ulaşabilecek olsa motor o şekilde çıkardı . yani bu dalavereye girmeye gerek kalmazdı .
    Seviste "HİLE" yazılımı herkese yüklemek için "KESİNLİKLE GÜÇ KAYBINA UĞRAMAYACAK" deniliyor, ama aracımda alt devirler çok kötü olmuştu. üst devirdede çok çok az azalma vardı. zaten bende yazılım yaptırdım. Şimdi olsa güncelleme yaptırmazdım, araba düşük devirde ara gaz verince vuruntu sesi geliyor

mKc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapılan güncelleme işlemini şöyle özetleyeyim,

VW skandalının fark edilmesi hakkında bilgi vererek başlayayım önce.
    VW'in yaptığı; araç emisyon testine girdiği zaman düşük emisyon değerleri sağlayan, araç hareket halinde iken ABD emisyon kurallarına uygun olmayan yani aracın motorunun standart sağladığı yüksek emisyon değerlerini sağlayan bir sistem mevcut.

VW bunu casus yazılım olarak tanımladı.(Kendi yaptığı casus) Yetkili bayilerin yaptığı güncelleme işlemi ise, aracın durur halde iken;
    Yani araç boşta ve hareket etmezken casus yazılım sayesinde düşük emisyon değerleri vermesini sağlayan olayı iptal etmek.

Aracınıza yaptıkları işlem sadece bu, parça olarak da hava filtresinden gelen borunun içerisine partikül engelleyici süzgeçli bir plastik boru daha ilave etmek.

Sonuç olarak yazılım güncellemesi dedikleri olay, aracın hava/yakıt değerlerini değiştirmek değil, egzoz emisyon ölçümü sırasında yanıltıcı değer gösteren casus yazılımı iptal etmek.

Dipnot: Kullanıcı isteğine bağlı olarak(Ruhsat Sahibinin) bu güncelleme işleminden feragat edebilirsiniz, onun için de ruhsat sahibinin imzalaması gerek bir feragat formu bulunmakta.

Nacizane bilgimle paylaşmak istedim.
    M.Kürşat COŞKUN
    Metalurji ve Malzeme Müh.

In between Cars

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mKc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir noktayı atlamışım, aracınızın değerleri Türkiye'de uygulanan egzoz emisyon değerleri için her hangi bir sorun teşkil etmiyor.
    Olmaz ama belki bir gün doğayı düşünen bir ülke haline gelip emisyon sınır değerlerini düzenleyecek olursak, bir ihtimal ileride sorun olabilir.
    Düşük bir ihtimal.
    M.Kürşat COŞKUN

In between Cars

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende bunu diyorum mutlaka olumusuz bir durum olması gerek güncellemeden sonra.
    MKIV TDI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mKc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapılan güncelleme işlemini şöyle özetleyeyim,

VW skandalının fark edilmesi hakkında bilgi vererek başlayayım önce.
    VW'in yaptığı; araç emisyon testine girdiği zaman düşük emisyon değerleri sağlayan, araç hareket halinde iken ABD emisyon kurallarına uygun olmayan yani aracın motorunun standart sağladığı yüksek emisyon değerlerini sağlayan bir sistem mevcut.

VW bunu casus yazılım olarak tanımladı.(Kendi yaptığı casus) Yetkili bayilerin yaptığı güncelleme işlemi ise, aracın durur halde iken;
    Yani araç boşta ve hareket etmezken casus yazılım sayesinde düşük emisyon değerleri vermesini sağlayan olayı iptal etmek.

Aracınıza yaptıkları işlem sadece bu, parça olarak da hava filtresinden gelen borunun içerisine partikül engelleyici süzgeçli bir plastik boru daha ilave etmek.

Sonuç olarak yazılım güncellemesi dedikleri olay, aracın hava/yakıt değerlerini değiştirmek değil, egzoz emisyon ölçümü sırasında yanıltıcı değer gösteren casus yazılımı iptal etmek.

Dipnot: Kullanıcı isteğine bağlı olarak(Ruhsat Sahibinin) bu güncelleme işleminden feragat edebilirsiniz, onun için de ruhsat sahibinin imzalaması gerek bir feragat formu bulunmakta.

emisyon azaltan bir güncelleme değilse güç kaybı olmayabilir haklısınız.
    MKIV TDI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STHL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bunu diyorum mutlaka olumusuz bir durum olması gerek güncellemeden sonra.
    Olumsuz durumlar tabi ki oluyor.
    EGR - DPF gibi ekipmanları iptal edilmiş, uyumsuz EGR takılmış, yazılım ile de bu ekipmanları iptal edilmiş araçlara
    EGR-DPF beyne aktif olarak tanıtılan herhangi bir yazılım yüklendiği zaman ne kadar ışık varsa yakması çok normal.

Aracı standart olup da sorun yaşayan görmedim
    M.Kürşat COŞKUN

In between Cars

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler