User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 20 ile 31 arası

Konu: Burun ameliyatı için doktor tavsiyesi

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende eylülden sonra olucam burun ameliyatı pansumanı çok kötü diye korkuttular gözümü süreç nasıldır ağrı sızı yapıyoröu çok.
    ya ne bileyim ,kırıyorlar falan diyen oluyor . Anestezili olacak elbet ama hiç olasım yok :/
    imzasız..

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu arkadaşlar, sağlık probleminiz var, hekimler ameliyat öneriyo, siz de kaçmanın yolunu arıyorsunuz, etmeyin eylemeyin. Güvendiğiniz bir doktora gidin ve ameliyatınızı olun. Burun ameliyatının sonrası kişiden kişiye çok değişiklik gösterir. En iyisini ameliyatınızı yapacak doktor söyler.

Ayrıca, kafanıza yatmayan noktalar olursa başka doktorlara da danışın. Sonuçta sağlığınızı emanet edeceksiniz. İçinize en sinen doktora da yaptırın operasyonu.
    öyle işte.

Suleyman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaşlar,yıllardır olan bir sorunum var doktora da göstermediğim için ne olduğunu yeni öğrendim. Burnumdan tam anlamıyla nefes alamadığım ve sadece ağız yoluyla nefes aldığım için ,diş eti hastalıkları ,faranjit,geniz akıntısı vs. rahatsızlıklarım var .

KBB uzmanına göründüğüm de burnumda kemik eğriliği tespit etti. Tekinden nefes alıp verebiliyorsun diğerinden sıfır düzeyinde diye yineledi hatta kanıtladı. Detaylıca bakmamız gerektiğini söyledi yani ameliyat olmam lazım.

Ameliyatsız bu işlerin iyi bir sonucu yok mudur ? Burun önemli,sivas'dan kalkıp başka şehirlerde ki iyi doktorlara da gidebilirim. Daha önce burun ameliyatı geçiren arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var.

Eniştem plastik cerrahı, eğer istanbul a yolun düşerse yönlendirebilirim. Bu arada o eğrilik bende de var sanırım, sol taraftan ara ara hiç nefes alamıyorum diyebilirim ama ben nedense hiç gösterme gereği duymadım .

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ameliyat sonrası süreç biraz yorucu olsa da korkmayın sonrasında inanın çok daha iyi olacaksınız.

Acıbadem'de Battal Tekin'i tavsiye ederim, benzer bir operasyon yaptı bana çok memnunum.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya ne bileyim ,kırıyorlar falan diyen oluyor . Anestezili olacak elbet ama hiç olasım yok :/
    Halam daha önce 2 kere olmuştu doktorun önemini çok iyi biliyorum. Apandist ameliyatından sonra korkumda kalmadıds pansumanda ayık olcağım için tırsma var bende de.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

TheIllest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 yıl önce bu aylar da aynı burun tıkanıklığından ötürü gittiğim KBB doktoru aynı şekilde deviasyonum olduğunu söylemişti ve bunun alerjim ile birleşince burun etlerimi şişirip burnumu komple tıkadığını söylemişti. Önce ameliyat olmamı ardından farmakolojik tedaviyle alerjimin kontrol altına alınması gerektiğini söylendi. Fakat ameliyat dan oldum olası korktuğum için bu operasyona hala cesaret edebilmiş değilim lakin çözümü otrivine burun spreyinde bulmuş durumdayım ( en azından benim için öyle ). Doktorun operasyon la eğriliğin düzeltilmesi ve etlerin alınması gerektiğini söyledikten 2 ay sonra otrivine menthol kullanmaya başladım ve ameliyat olmuş kadar oldum. Özellikle menthol lu olanı burnumu öyle açıyor ki kafatasımın için de ne var ne yok burnumun deliklerinden akıp gidecek gibi oluyor bazen :P O günden beri 8 9 aydır otrivine kullanmaktayım. otrivine den önce ne uyku uyuyabilir ne de koşabilirdim. 2 adımlık merdiven bile nefes nefese bırakırdı beni. Bunun yanında gelen ağız kuruluğu dudak çatlaması diş sorunları da cabası. Fakat otrivine kullandığımdan beri bu sorunları yaşamıyorum çok şükür. İlk başlarda cahiliyet dönemlerinde otrivine mentholün verdiği o mükemmel hisle alabildiğine spreye abanıyordum lakin biraz daha bilinçli kullanıcı olmaya başladığımdan beri bunu bir düzene soktum ve Akşam sadece yatarken otrivine menthol gün içinde de çok sıkışık olduğum durumlarda otrivinenin çocuklar için üretmiş olduğu pediatrik burun spreyini kullanıyorum. Menthol 10-12 saat etki sağlarken pediatrik sprey 5-6 saat etki sağlıyor ve buna nispeten biraz daha geç etki gösteriyor (15 dk civarı) hem de yan etkisi menthol e göre biraz daha az oluyor. Yan etki deniliyor lakin şuana kadar kullandığım 8-9 aylık süreç içerisinde hiç bir yan etki de gözetebilmiş değilim bu arada. İnternetten araştırdığım süreç boyunca çoğu kez burun kanaması yapacağını hatta koku alma duyumu ortadan kaldıracağını bile okudum lakin şu zamana kadar ne bir burun kanaması yaşadım ne de koku almamda bir sıkıntı oluşmuş durumda. Sadece spreyin burun açan etkisi geçtikten sonra 1 - 2 saat arası bir yokluk etkisi gösteriyor , burun öncekinden biraz daha fazla tıkanıyor fakat sonra tekrar eski haline geri dönüyor gözlemlerim kadarıyla. Fakat tabii güvenilir bir doktorun yapacağı başarılı bir operasyonla 70 lik düz boru minvalinde misler gibi sıkıntısız bir burun en güzeli Lakin benim söylediklerim sadece o ameliyat hanenin buz gibi odalarında kurbanlık koyun gibi beklemekten korkan veyahut ulan ben narkozdan çıkınca kesin g*tü başı dağıtırım diye tereddütte olanlara bir alternatif olacaktır... Not : 1 otrivine menthol 1 otrivine pediatrik 12 lira gibi bir fiyata geliyor ikisi dediğim sistem le kullanılınca 1.5 ay kadar gidiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar,
    İlk mesajım bu olsun belki yardımcı olabilirim. Yaklaşık 3 ay önce ben de burun eğriliği ameliyatı oldum. Anladığım kadarıyla eğrilik tipine göre ameliyat ve ameliyat sonrası pansuman işlemleri vs. değişiyor.
    Benim durumumda sağda kemik eğriliği, solda ise et şişliği vardı. Fakat dışarıdan görülen herhangi bir yamukluk yoktu. Bu nedenle et şişliği büzüldü, kemik eğriliği ise traşlandı, burun ucunda düşme olmasın diye burun ucu da hafif kaldırıldı. Herhangi bir kırma işlemi yapılmadı. Bu nedenle burnuma tampon takılmadı, morluk gibi ameliyat sonrası sıkıntılar da yaşamadım.
    Ameliyatım 45 dakika sürdü. 1 saat genel anestezi altında kaldım. Saat 8.30 gibi girdiğim hastaneden 14.30 gibi çıkıp eve geçtim. Bundan sonrası en büyük sıkıntı oldu ödem yapan burun 3-4 gün duvar gibi oldu. Ne nefes alabildim ne nefes verebildim. Haliyle geceleri de çok uykusuz kaldım bu dönem. 2 kere vakumla burundaki akıntıları (3. gün ve 5. gün) temizlettikten sonra çok büyük bir rahatlama oldu.
    2. haftadan itibaren ise tamamen rahatlamış oldum.(tıkanma ve akıntı kesildi) Tam iyileşme genelde 6 ay sürüyor. 3. aydan itibaren ise ameliyat öncesi gibi sıkıntısız dokunabiliyorum burnuma.(Kaldırılan kısım dokununca ağrı yapmaz oldu daha rahat burnuma dokunabilir ve sümkürebilir oldum, ilk iki ay hiç sümkürmedim, burnumu zorlamadım.) Nefes almada eskiye göre fark kesinlikle var ama halen arada tıkanma ya da ödem artışı oluyor. Onu da yediklerime bağlıyorum. Buğday'a karşı çok büyük alerjim var çünkü, ödemimi arttırdığıma yaptığım diyetler sonrası emin oldum. İlk mesaj belki reklam yapıyorum gibi gözükürüm diye doktor adını yazmadım. Umarım tecrübem size katkı sağlar.

Agent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TheIllest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 yıl önce bu aylar da aynı burun tıkanıklığından ötürü gittiğim KBB doktoru aynı şekilde deviasyonum olduğunu söylemişti ve bunun alerjim ile birleşince burun etlerimi şişirip burnumu komple tıkadığını söylemişti. Önce ameliyat olmamı ardından farmakolojik tedaviyle alerjimin kontrol altına alınması gerektiğini söylendi. Fakat ameliyat dan oldum olası korktuğum için bu operasyona hala cesaret edebilmiş değilim lakin çözümü otrivine burun spreyinde bulmuş durumdayım ( en azından benim için öyle ). Doktorun operasyon la eğriliğin düzeltilmesi ve etlerin alınması gerektiğini söyledikten 2 ay sonra otrivine menthol kullanmaya başladım ve ameliyat olmuş kadar oldum. Özellikle menthol lu olanı burnumu öyle açıyor ki kafatasımın için de ne var ne yok burnumun deliklerinden akıp gidecek gibi oluyor bazen :P O günden beri 8 9 aydır otrivine kullanmaktayım. otrivine den önce ne uyku uyuyabilir ne de koşabilirdim. 2 adımlık merdiven bile nefes nefese bırakırdı beni. Bunun yanında gelen ağız kuruluğu dudak çatlaması diş sorunları da cabası. Fakat otrivine kullandığımdan beri bu sorunları yaşamıyorum çok şükür. İlk başlarda cahiliyet dönemlerinde otrivine mentholün verdiği o mükemmel hisle alabildiğine spreye abanıyordum lakin biraz daha bilinçli kullanıcı olmaya başladığımdan beri bunu bir düzene soktum ve Akşam sadece yatarken otrivine menthol gün içinde de çok sıkışık olduğum durumlarda otrivinenin çocuklar için üretmiş olduğu pediatrik burun spreyini kullanıyorum. Menthol 10-12 saat etki sağlarken pediatrik sprey 5-6 saat etki sağlıyor ve buna nispeten biraz daha geç etki gösteriyor (15 dk civarı) hem de yan etkisi menthol e göre biraz daha az oluyor. Yan etki deniliyor lakin şuana kadar kullandığım 8-9 aylık süreç içerisinde hiç bir yan etki de gözetebilmiş değilim bu arada. İnternetten araştırdığım süreç boyunca çoğu kez burun kanaması yapacağını hatta koku alma duyumu ortadan kaldıracağını bile okudum lakin şu zamana kadar ne bir burun kanaması yaşadım ne de koku almamda bir sıkıntı oluşmuş durumda. Sadece spreyin burun açan etkisi geçtikten sonra 1 - 2 saat arası bir yokluk etkisi gösteriyor , burun öncekinden biraz daha fazla tıkanıyor fakat sonra tekrar eski haline geri dönüyor gözlemlerim kadarıyla. Fakat tabii güvenilir bir doktorun yapacağı başarılı bir operasyonla 70 lik düz boru minvalinde misler gibi sıkıntısız bir burun en güzeli Lakin benim söylediklerim sadece o ameliyat hanenin buz gibi odalarında kurbanlık koyun gibi beklemekten korkan veyahut ulan ben narkozdan çıkınca kesin g*tü başı dağıtırım diye tereddütte olanlara bir alternatif olacaktır... Not : 1 otrivine menthol 1 otrivine pediatrik 12 lira gibi bir fiyata geliyor ikisi dediğim sistem le kullanılınca 1.5 ay kadar gidiyor.
    Otrovin bağımlılık yapar aman diyim dikkat et. ayrıca uzun süreli kullanımda kemik erimesi ve daha birçok zararları var. Böyle kafanıza göre ilaç kullanmaktansa en azından internette önce bi zararlarını araştırın. İnsanları da yalan yanlış yönlendirmeyin.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim burun da sola doğru yamuk ama nefesle alakalı bir problem yaşamadım, belki de yaşıyorum ama farkında değilim. Ben de bi göstereyim en iyisi, çünkü envai çeşit alerji var bende. Yarın bir gün daha kötü olmasın

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir sene otrovin kullandıktan sonra baktım olmuyor, Ataşehir kadıköy şifa (kadıköydeki kapandı) DR Engin Aktaş ameliyat oldum. Otrovin açmasını açıyor ama deviasyon yada et varsa bir gün idare etmiyor bile ve en az 2 gün araryla kullanılması öneriliyor.

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben geçen sene acıbadem de yaptırdım hiç bişey değişmedi

rdmmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burun ameliyatını lokal anestezi ile yaptırın ameliyat sonrası toparlanması daha kolay . 2012 yılında küçüklükten beri sürekli burnumda kanama olduğu için Bursa'da askerken Çekirge devlet hastanesinde ameliyat oldum hafif eğrilik düzeltildi,kılcal damarlar yakıldı ve geniz eti yakıldı o günden beri hiç bir sıkıntım yok.Lokal anestezi ile olduğum için ameliyat sırasında doktorla sohbet ediyorduk.Önce eğriliği düzeltti kemikleri çıkardı elime verdi hatta sonra damarları yaktı yarım saatte bitti. Ameliyat sonu solungaç gibi boru takıp 2 dikiş attı o kadar. Ameliyat sonrası ilk pansuman biraz sıkıntı sanki beynini çekiyormuş gibi oluyor o kadar. 15 20 gün sonrada solungaçlar çıkıyor.15 20 günde burnundan bepanten çekiyorsun o kadar. Burun ameliyatı sonrası şikayetleri devam edenlerin çoğu sigara içenler yada sürekli kilo alıp verenler. İstanbul için de Bölge Hastanesinde Op.Dr. İlyas Yücer'i tavsiye ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler