User Tag List

Sayfa 73/88 İlkİlk ... 2363717273747583 ... SonSon
1658 sonuçtan 1.369 ile 1.387 arası

Konu: Bitcoin ve Altcoin Hakk Bilgi paylaşımı...

_AS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ethereum haric hic bir altcoin benim gozumde uzun donem yatirimlik araclar degildir. Doge de dahil bu coinlere anlik artislarla kazanilip cikilir, cogunun ileri donemde devam edecegini dusunmuyorum.

Uzun donem alacaksaniz ya bitcoin ya da ethereum alin unutun. YTD.

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ciddi artış içinde olunca fiyatıda düşük alsam mi diye düşündüm. Ripple nasıl alınır mı?
    doğuştan araba manyağı

cbrracingteam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şuan favori eth btc stabil gidiyor btc sağlam yürüdü sıra alt coinlerde btc tahminimce 60.000 lere gelecek oradan bi düzelme yer gibi ama eth tahminim 5.000 ler uzun vadede bence ikiside alınıp beklenir.
    - 34 YEY 34 -

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üretim yapan var mı aramızda? Ethereum için ufak bir rig kurmayı düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carmageddon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 4 senedir devam ediyorum. Yardımcı olmaya çalışırım.

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende yeni yeni topluyorum rig, amazondan kart sipariş geçtim elimde şuan bir adet rx580 8gb var. 2018 zamanında forumda wp grubu kurmuştuk miningciler diye o grup hala duruyorsa alabilir misiniz? 2070i 3 4 ay önce sattığıma çok pişmanım.

Bir kaç sorum olacaktı abi riserları trde nereden tedarik edebiliriz yönlendirebileceğin bir yer var mı yerli yabancı? Aliexpress'ten alsam 6 7 riser gümrükte sıkıntı çeker miyim? Birde hiveos mu daha stabil windows 10 mu 4 5 kartlık rig olacak? Şuan tek kart çalışıyor 2 gündür 55 60tl oldu, 2miners sitesini kullanıyorum, online hesabı ise binance'den açtım. Senin tavsiyen var bu konularda şu site şu havuz daha iyidir diye? Teşekkür ederim.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bitcoin, mining, borsa, altın, dolar herhangi bi yatırım borsa işlerinden hiç anlamayan biri olarak elimde hali hazırda bulunan rtx 2060'lı sistemle boş zamanlarında etherium mining yapmak mantıklı mıdır küçük bi araştırmayla aylık 500-600 tl getirisi olur 100 tl gibi elektrik masrafı olur gibi hesaplar var.

mantıklı mıdır sistemi yıpratır mı atıyorum bilgisayar donanımının ömrü 5 seneyse 2 seneye düşürür mü ve yasal yönden sıkıntısı var mı bilgili arkadaşlar ufak bi bilgi paylaşabilirse sevinirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sevo16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bitcoin, mining, borsa, altın, dolar herhangi bi yatırım borsa işlerinden hiç anlamayan biri olarak elimde hali hazırda bulunan rtx 2060'lı sistemle boş zamanlarında etherium mining yapmak mantıklı mıdır küçük bi araştırmayla aylık 500-600 tl getirisi olur 100 tl gibi elektrik masrafı olur gibi hesaplar var.

mantıklı mıdır sistemi yıpratır mı atıyorum bilgisayar donanımının ömrü 5 seneyse 2 seneye düşürür mü ve yasal yönden sıkıntısı var mı bilgili arkadaşlar ufak bi bilgi paylaşabilirse sevinirim
    eth madenciliğinin 6 ay ömrü kaldı bu konuda yatırım yapmayın tarzı yazılar videolar var internette bu konuda görüşleriniz nedir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eth madenciliğinin 6 ay ömrü kaldı bu konuda yatırım yapmayın tarzı yazılar videolar var internette bu konuda görüşleriniz nedir
    Sistemin ömrü öyle çok çok kısalmaz ama yıpranır. Ben çekirdek hızını düşürdüm, kart normalde 74 75 derece iken şuan 60 derece ve tükettiği elektrikte düşüyor verdiği performans ise aynı. Yasal bir sıkıntısı yok tamamen legal. 100tlye yakın tek kart yakar, 70 80tlde anakart cpu ram v.s bileşenler yakar.
    AC/DC Back In Black

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki getirisi ne olur bahsedildiği gibi 500-600 tl getirisi olur mu ? açıkçası öyle olsa herkes yapmaz mı mantığı oluştu bende. hepsini geçtim 300 tl kemiksiz kalsa evin 10 günlük market alışverişi demek ülkemiz için güzel para birde bu mining işlemi yapılırken bilgisayar kullanılmaya devam ediliyor mu atıyorum mining işlemi sırasında online görüşme yapabilir miyim film video izleyebilir miyim yoksa bilgisayarın tamamen o işe mi ayrılması gerekiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki getirisi ne olur bahsedildiği gibi 500-600 tl getirisi olur mu ? açıkçası öyle olsa herkes yapmaz mı mantığı oluştu bende. hepsini geçtim 300 tl kemiksiz kalsa evin 10 günlük market alışverişi demek ülkemiz için güzel para birde bu mining işlemi yapılırken bilgisayar kullanılmaya devam ediliyor mu atıyorum mining işlemi sırasında online görüşme yapabilir miyim film video izleyebilir miyim yoksa bilgisayarın tamamen o işe mi ayrılması gerekiyor
    Ben şuan ki sistemden film online youtube nette takılıyorum kart arkada çalışıyor ben pcde takılıyorum. Gayet stabil durumda şuan. Tabi benim anakart 6 kartı destekliyor ama 2. bir anakart cpu ram siparişi geçtim bu sistemi bozamam şuanlık böyle takılıyorum.

Anlamayan ama bir miktar parası olan herkes girdi bu işe. Elimde ki kartın normal ederi 1500tl 8gb rx 580 aylık 700 800 kazandırıyor.

AC/DC Back In Black

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar

Elimde rtx2060 vardı 2000 e almıştım miningci birine 4750 ye sattım. ben anlamam bu işlerden de sizce bu olaylar ne zaman biter ona göre parayı bekletip yeni ekran kartı alacağım da

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şuan ki sistemden film online youtube nette takılıyorum kart arkada çalışıyor ben pcde takılıyorum. Gayet stabil durumda şuan. Tabi benim anakart 6 kartı destekliyor ama 2. bir anakart cpu ram siparişi geçtim bu sistemi bozamam şuanlık böyle takılıyorum.

Anlamayan ama bir miktar parası olan herkes girdi bu işe. Elimde ki kartın normal ederi 1500tl 8gb rx 580 aylık 700 800 kazandırıyor.

maşallah 700-800tl güzel para şöyle bi baktım da internette rig sistemi kuranlar vs onların yanında tel bilgisayardan bu paraları kazanmak çok iyi. Ben biraz eski kafadayım çalışmadan kazanılmayacağını düşünenlerdenim. Yani öyle bilgisayarı açayım kendi kendi kendine para gelsin mantığı oturmuyor bende ondan sorduğum sorular saçma gelebilir.

bu arada takip ettiğinin kanal yada blog var mıdır bu işin mutfağını anlatan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah 700-800tl güzel para şöyle bi baktım da internette rig sistemi kuranlar vs onların yanında tel bilgisayardan bu paraları kazanmak çok iyi. Ben biraz eski kafadayım çalışmadan kazanılmayacağını düşünenlerdenim. Yani öyle bilgisayarı açayım kendi kendi kendine para gelsin mantığı oturmuyor bende ondan sorduğum sorular saçma gelebilir.

bu arada takip ettiğinin kanal yada blog var mıdır bu işin mutfağını anlatan
    Youtube'dan internetten yerli yabancı karışık bilgilerle yaptım. En çok zorlandığım yer gpuya bios yazmak oldu kartın bios falan çöktü onu kendi yönetimimle çözdüm ama nvidia kartlarda bios yazmaya gerek yok diye biliyorum yanılıyor da olabilirim.

2013'te miningle tanıştım o zamanlar btc 250 dolardı bende yalandır diye inanmadım taa ki 2016ya kadar. Tabiki o zamanlar bu kadar kazandırmıyordu eth. Maalesef sistem çalışıyor cüzdan doluyor dostum bu bir gerçek ve milyonlar yatıran çiftlik kuranlar var bu iş için. Eth bitse bile yerine başka coin gelecektir bu işin sonu yok. Elinde ki sistemi daima kullanırsın yetersiz yada kullanamaz hale gelene kadar. Bir kaç video ve forum atacağım sana özelden onları izlemen yeterli. Bende kazım işinde yeniyim bildiğim kadar yardımcı olmaya çalışırım.
    AC/DC Back In Black

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phoenixs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar

Elimde rtx2060 vardı 2000 e almıştım miningci birine 4750 ye sattım. ben anlamam bu işlerden de sizce bu olaylar ne zaman biter ona göre parayı bekletip yeni ekran kartı alacağım da
    geçen hafta bi kart sattım 1 saatte 50 miningci aradı açık arttırma gibi sattım kartı. Birbirlerine gireceklerdi ona satma bana sat diyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phoenixs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar

En kötü 8 10 ay daha var. Şuan 6k ise mesela 2060ın fiyatı düşse bile, 5kya düşer en fazla daha da düşmez.
    AC/DC Back In Black

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Takıldığım yerde yazacağım size. Bol kazançlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mining konusu uzaktan ne kadar da kolay para diye gözükse bile aslında kendi içinde bir uzmanlık alanı haline geldi.

Mesela şimdi ev kullanıcılarına bile karlı gelen bu iş, transfer ücretleri normalize olup blok ödülleri olması gereken yere döndüğünde bir heves yatırım yapanların elektrik birim fiyatı ile tanışmasına sebep olacak.

Birden fazla rig kurup evin bir odasını iptal edenler yaz sıcaklarında ürettiği ısıyı nasıl transfer ederiz derdine düşecek.

Teknik bilgisi olmayıp rig kuranları bunlardan çok daha sıkıntılı süreçlerin beklediği ise ayrı bir gerçek.

Tüm bunlar arasında eth pow-pos değişimi yaşanması halinde de keşke rig kuracağım paraya eth alsaydım diyebilirsiniz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler