User Tag List

Sayfa 74/88 İlkİlk ... 2464727374757684 ... SonSon
1658 sonuçtan 1.388 ile 1.406 arası

Konu: Bitcoin ve Altcoin Hakk Bilgi paylaşımı...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 2018-2019 yıllarında evde 1080 Ti'lerle mining yaptım. Ama artık PoW bana saçma geliyor. Yok elektrik parası, yok sistem ısındı, yok yazılımda sıkıntı oldu, vs... Yapacak olsam sırf zevkine bi şeylerle uğraşmak için yaparım herhalde PoS minting iyidir. At cüzdana stake et. Çok güzel kazanç oranları veren coinler var artık.

Purmol35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En kötü 8 10 ay daha var. Şuan 6k ise mesela 2060ın fiyatı düşse bile, 5kya düşer en fazla daha da düşmez.
    2080 i kaç a okuturuz acaba

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Purmol35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2080 i kaç a okuturuz acaba
    8k 9k'ya gider ama ben olsam bekletirim 1 ay daha, her geçen gün artıyor maalesef
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8k 9k'ya gider ama ben olsam bekletirim 1 ay daha, her geçen gün artıyor maalesef
    Uh. Ben 9900k lı ssd li h150i vs vs li cihaz ı 15 e satmaya çalışıyordum, 18 19 lira fiyat çekeyim ozaman

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uh. Ben 9900k lı ssd li h150i vs vs li cihaz ı 15 e satmaya çalışıyordum, 18 19 lira fiyat çekeyim ozaman
    Güzel setup ama gpu ne? 10850k dediğimiz işlemci şuan 3350ye satılıyor sıfırı. h150i yerine insanlar artık arctic freezer ll 360 alıyor kendimde kullanıyorum
    AC/DC Back In Black

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı opamp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 2018-2019 yıllarında evde 1080 Ti'lerle mining yaptım. Ama artık PoW bana saçma geliyor. Yok elektrik parası, yok sistem ısındı, yok yazılımda sıkıntı oldu, vs... Yapacak olsam sırf zevkine bi şeylerle uğraşmak için yaparım herhalde PoS minting iyidir. At cüzdana stake et. Çok güzel kazanç oranları veren coinler var artık.
    Bu stake konusunda tecrübeniz varsa biraz anlatabilir misiniz? Bankaya vadeli koymak gibi birşey anladıgım kadarıyla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel setup ama gpu ne? 10850k dediğimiz işlemci şuan 3350ye satılıyor sıfırı. h150i yerine insanlar artık arctic freezer ll 360 alıyor kendimde kullanıyorum
    2080 Takılı. Yeni toplamadım makinayı geçen sene topladım, topladıktan sonra net 1 sene marş vurulmadı Mutlaka farklı ürünler kullananlar vardır artık, o zaman set olsun diye LL120, Vangence rgb, h150i , kulaklık klavye falan corsair almıştım, şimdi icue ya güncelleme gelmiş artık asus parçaları ile de senkronlu çalışmaya başlamış hoş olmuş.

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende yeni yeni topluyorum rig, amazondan kart sipariş geçtim elimde şuan bir adet rx580 8gb var. 2018 zamanında forumda wp grubu kurmuştuk miningciler diye o grup hala duruyorsa alabilir misiniz? 2070i 3 4 ay önce sattığıma çok pişmanım.

Bir kaç sorum olacaktı abi riserları trde nereden tedarik edebiliriz yönlendirebileceğin bir yer var mı yerli yabancı? Aliexpress'ten alsam 6 7 riser gümrükte sıkıntı çeker miyim? Birde hiveos mu daha stabil windows 10 mu 4 5 kartlık rig olacak? Şuan tek kart çalışıyor 2 gündür 55 60tl oldu, 2miners sitesini kullanıyorum, online hesabı ise binance'den açtım. Senin tavsiyen var bu konularda şu site şu havuz daha iyidir diye? Teşekkür ederim.
    Hiveos candır gerisi heyecan. Riser 6 adet geçen aylarda sip. verdim aliden sorunsuz geldi ama bazen takılabiliyo. Burada aliexpress bazı satışlar aras kargo ile geliyor. Gümrük bedeli ödemedim.
    eth pool bence en sağlıklısı ethermine. Borsa olarakta ben yıllardır bittrex kullanıyorum şimdiye kadar hiç sorun yaşatmadı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiveos candır gerisi heyecan. Riser 6 adet geçen aylarda sip. verdim aliden sorunsuz geldi ama bazen takılabiliyo. Burada aliexpress bazı satışlar aras kargo ile geliyor. Gümrük bedeli ödemedim.
    eth pool bence en sağlıklısı ethermine. Borsa olarakta ben yıllardır bittrex kullanıyorum şimdiye kadar hiç sorun yaşatmadı.
    Teşekkür ederim bilgiler için. Satıcının linkini atabilirsem çok memnun olurum abi. Kartlar gelince hiveos sisteme tamamen geçeceğim 6'lı rig işimi görür. Binance ile bakalım devam edelim olmadı ileride değiştiririm. Ethermine iyi ama ben bir an önce tek karttan gelen parayı almak istediğim için 2miners tercih ettim. Ethermine'dan almak daha uzun sürüyor tek kart ile diye biliyorum. Rig sistemine geçince, ethermine tercih ederim.

2080 Takılı. Yeni toplamadım makinayı geçen sene topladım, topladıktan sonra net 1 sene marş vurulmadı Mutlaka farklı ürünler kullananlar vardır artık, o zaman set olsun diye LL120, Vangence rgb, h150i , kulaklık klavye falan corsair almıştım, şimdi icue ya güncelleme gelmiş artık asus parçaları ile de senkronlu çalışmaya başlamış hoş olmuş.
    Valla sağlam setup var abi sende kıyma derim o sisteme almaya kalksan alamazsın şuan. 9900k her ne kadar ısınsa da sağlam işlemci. LL120 fanlar güzeldir corsair 5000D kasa ile tamamen high-end sistem olacaktır. Ben gpuyu satar kartı güncellerdim keyfime bakardım.
    AC/DC Back In Black

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla sağlam setup var abi sende kıyma derim o sisteme almaya kalksan alamazsın şuan. 9900k her ne kadar ısınsa da sağlam işlemci. LL120 fanlar güzeldir corsair 5000D kasa ile tamamen high-end sistem olacaktır. Ben gpuyu satar kartı güncellerdim keyfime bakardım.
    Haklısın ama bir iş'e yaramıyor ki Oyun moyun oynadığım yok. Tech e gir konu oku, youtube a gir video izle, internetten sipariş mi gelmiş onu kontrol et , okadar Böyle boş a durup yer kaplayacağına satayım macbook alayım her yere götüreyim diyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haklısın ama bir iş'e yaramıyor ki Oyun moyun oynadığım yok. Tech e gir konu oku, youtube a gir video izle, internetten sipariş mi gelmiş onu kontrol et , okadar Böyle boş a durup yer kaplayacağına satayım macbook alayım her yere götüreyim diyorum
    Parça parça sat, setup'ı yaz bana özelden ayrı ayrı fiyat vereyim ona göre ilana koy hem daha pahalıya gider. İnsanlar artık 15k verip pc alacak durumda değil, eğer pc ile para kazanmıyorsa
    AC/DC Back In Black

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parça parça sat, setup'ı yaz bana özelden ayrı ayrı fiyat vereyim ona göre ilana koy hem daha pahalıya gider. İnsanlar artık 15k verip pc alacak durumda değil, eğer pc ile para kazanmıyorsa
    Olur, gönderiyorum özelden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu stake konusunda tecrübeniz varsa biraz anlatabilir misiniz? Bankaya vadeli koymak gibi birşey anladıgım kadarıyla
    Evet, mantık aynı.. PoS olmayan coinler buna imkan vermiyor zaten.
    Çok kafa karıştırıcı bişey yok aslında. Ancak coinlerin kendi stake kazanç oranları farklı tabiki. Ayrıca bazı coinler stake için bi kaç işlem (basit) yaptırırken bazıları sadece cüzdana atarak (Pc, Mobil, Borsa vs..) anında stake etmeye başlayabiliyor. (Örnek: Algorand)

Ayrıca coinlerin kendi resmi cüzdanlarının verdiği stake kazançlarına karşı, bazı borsalar daha iyi kazanç oranları sunabiliyor. Mesela son hatırladığım binance borsası avax staking için %32.79 sunuyordu
    Ayrıntılar linkte.
    https://www.binance.com/en/support/a...d9a8ae026c45e0

Bikaç yararlı link bırakayım çok daha iyi anlayacaksınız.

Stake etmek nedir: Stake Etmek (Staking) Nedir? Staking Karlı mı?

Stake etme klavuzu: 2021'de Kripto Para Staking ile Para Kazanma Kılavuzu • Coinkolik

Coinlerin stake oranlarını öğrenebileceğiniz site: Earn Passive Income with Crypto | Staking Rewards

Uzun vadeli mantıkla her coin stake edilmez. Bu piyasa çok leş aslında için işine girince.. Çok şaşalı bir proje gibi girerler piyasaya iyi de giderler, ama sonra orta vadede bakmışsın coin yalan olmuş gitmiş o kadar stake ettiğin kazanç boşa gitti. Borsadan delist olur. Kapıyı kapatır giderler. FOMO oluşur patlatırlar. FUD yaratıp (örn: hack haberi) dibin dibini gösterirler vs.. vs..

Kripto Para Jargonu ve Bilinmesi Gereken Diğer Önemli Hususlar: Kripto Para Jargonu ve Bilinmesi Gereken Diğer Onemli Hususlar | by Levent Gozener | Medium

Projeyi çok iyi araştırıp emin olduktan sonra alım yapıp girişmek lazım. Ya da bir süre tutup kar alıp alıp çıkmak denemeler yapmak vs... çok iyi araştırmaktan kastım, temel analiz dediğimiz şey.. artık 4-5 senedir piyasada ve takımı, cv'leri kuvvetli güvenilir kişilerden oluşan, piyasa değeri belli yerlere gelmiş, çok büyük borsalarda listelenmesi de güvenilir anlamına gelmiyor. çünkü pazarlık yapıp parayı basıp, büyük borsalara girebiliyorlar. (örn:binance)

Kripto para piyasasında manipülatif etki aşırı fazla. 3-4 sene önce kaynağı belli olmayan bi yerden "Çin Devleti bitcoin madenciliğini yasaklıyor" diye haber çıkıyordu. Lan zaten internette yanlış bilginin gerçeğe oranla yayılma hızı çok yüksek * https://teyit.org/arastirmaya-gore-y...izli-yayiliyor 1 saat içinde ortalık kan gölü.. Ertesi gün haber fake diye haber çıkıyordu üstüne Ama regülasyonlar geldikçe daha düzenli olmaya başlayacak inşallah. Tabi vergilendirme de cabası olacaktır.

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı opamp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, mantık aynı.. PoS olmayan coinler buna imkan vermiyor zaten.
    Çok kafa karıştırıcı bişey yok aslında. Ancak coinlerin kendi stake kazanç oranları farklı tabiki. Ayrıca bazı coinler stake için bi kaç işlem (basit) yaptırırken bazıları sadece cüzdana atarak (Pc, Mobil, Borsa vs..) anında stake etmeye başlayabiliyor. (Örnek: Algorand)

Ayrıca coinlerin kendi resmi cüzdanlarının verdiği stake kazançlarına karşı, bazı borsalar daha iyi kazanç oranları sunabiliyor. Mesela son hatırladığım binance borsası avax staking için %32.79 sunuyordu
    Ayrıntılar linkte.
    https://www.binance.com/en/support/a...d9a8ae026c45e0

Bikaç yararlı link bırakayım çok daha iyi anlayacaksınız.

Stake etmek nedir: Stake Etmek (Staking) Nedir? Staking Karlı mı?

Stake etme klavuzu: 2021'de Kripto Para Staking ile Para Kazanma Kılavuzu • Coinkolik

Coinlerin stake oranlarını öğrenebileceğiniz site: Earn Passive Income with Crypto | Staking Rewards

Uzun vadeli mantıkla her coin stake edilmez. Bu piyasa çok leş aslında için işine girince.. Çok şaşalı bir proje gibi girerler piyasaya iyi de giderler, ama sonra orta vadede bakmışsın coin yalan olmuş gitmiş o kadar stake ettiğin kazanç boşa gitti. Borsadan delist olur. Kapıyı kapatır giderler. FOMO oluşur patlatırlar. FUD yaratıp (örn: hack haberi) dibin dibini gösterirler vs.. vs..

Kripto Para Jargonu ve Bilinmesi Gereken Diğer Önemli Hususlar: Kripto Para Jargonu ve Bilinmesi Gereken Diğer Onemli Hususlar | by Levent Gozener | Medium

Projeyi çok iyi araştırıp emin olduktan sonra alım yapıp girişmek lazım. Ya da bir süre tutup kar alıp alıp çıkmak denemeler yapmak vs... çok iyi araştırmaktan kastım, temel analiz dediğimiz şey.. artık 4-5 senedir piyasada ve takımı, cv'leri kuvvetli güvenilir kişilerden oluşan, piyasa değeri belli yerlere gelmiş, çok büyük borsalarda listelenmesi de güvenilir anlamına gelmiyor. çünkü pazarlık yapıp parayı basıp, büyük borsalara girebiliyorlar. (örn:binance)

Kripto para piyasasında manipülatif etki aşırı fazla. 3-4 sene önce kaynağı belli olmayan bi yerden "Çin Devleti bitcoin madenciliğini yasaklıyor" diye haber çıkıyordu. Lan zaten internette yanlış bilginin gerçeğe oranla yayılma hızı çok yüksek * https://teyit.org/arastirmaya-gore-y...izli-yayiliyor 1 saat içinde ortalık kan gölü.. Ertesi gün haber fake diye haber çıkıyordu üstüne Ama regülasyonlar geldikçe daha düzenli olmaya başlayacak inşallah. Tabi vergilendirme de cabası olacaktır.
    Çok teşekkür ediyorum bilgiler için, elinize sağlık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece minik bir not stake işlemi sonunda elinizdeki coin miktarı artar. Her şartta usd karşılığı stake öncesinden yüksek olmayabilir =)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eth ve btc almak istiyorum.
    Paribu’dan hesap açtım.
    Amacım uzun vade.

Aklımda bir kaç soru var.
    Yardımcı olabilecek varsa pm atabilir mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı to_84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eth ve btc almak istiyorum.
    Paribu’dan hesap açtım.
    Amacım uzun vade.

Aklımda bir kaç soru var.
    Yardımcı olabilecek varsa pm atabilir mi?
    Özel değilse buradan yaz. Belki aklında soru işareti olan birilerine daha yardımcı oluruz?

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de Paribudan hesap açtım. Şahsen çok kağıt kovaladım ilk defa Coin kovalayacağım. Paribu, Binance dan daha bi kullanışlı geldi. Paribunun dezavantajı çok komisyon kesiyor. Dün ufak bi meblağ attım denemek için komisyonu Binance dan fazla. Keza makas aralığı ve borsanın pik yaptığı anlarda sitenin çökmesi vb. sorunlar varmış. Öte yandan Binance da böyle sorunlar yok diyolar ama o da kimlik fotoğrafı yüz fotoğrafı falan istiyor. Paribu böyle bişey istemedi. Hangi borsadan devam edelim? İlla binance mıdır bu işin en canlı yeri?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de Paribudan hesap açtım. Şahsen çok kağıt kovaladım ilk defa Coin kovalayacağım. Paribu, Binance dan daha bi kullanışlı geldi. Paribunun dezavantajı çok komisyon kesiyor. Dün ufak bi meblağ attım denemek için komisyonu Binance dan fazla. Keza makas aralığı ve borsanın pik yaptığı anlarda sitenin çökmesi vb. sorunlar varmış. Öte yandan Binance da böyle sorunlar yok diyolar ama o da kimlik fotoğrafı yüz fotoğrafı falan istiyor. Paribu böyle bişey istemedi. Hangi borsadan devam edelim? İlla binance mıdır bu işin en canlı yeri?
    Kesinlikle binance yada yurt dışı merkezli birkaç site daha var. Hem coin çeşidinin fazla olması hemde güven açısından daha iyi olur. Karışık gelecek pek bişey yok biraz inceleme ve youtube videosu ile hemen öğrenilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler