User Tag List

Sayfa 86/88 İlkİlk ... 36768485868788 SonSon
1658 sonuçtan 1.616 ile 1.634 arası

Konu: Bitcoin ve Altcoin Hakk Bilgi paylaşımı...

770
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben paparaya çektim ama?
    29 Nisan son gün.

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ikuybu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    29 Nisan son gün.
    tmmdır. ben yazılanlardan farklı bir gelişme oldu gibi algıladım da

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kazıma işi ile uğraşanlar bi ulaşabilir mi bana

Kekuti* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pi network kazıyorum abi 2 yıldır, herhalde 1 yıl daha kazacaz
    sonra borsa falan diyorlar ama halamın bıyıkları olsa misali

ne lazımdı size
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nasıl yardımcı olabilirim?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl yardımcı olabilirim?
    Alıntı Kekuti* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pi network kazıyorum abi 2 yıldır, herhalde 1 yıl daha kazacaz
    sonra borsa falan diyorlar ama halamın bıyıkları olsa misali

ne lazımdı size

İlk sorum BC mi yoksa ETH mi mine edelim idi, ama BC bildiğimiz ekran kartları ile mine ediliyormuş sanırım. Dolayısıyla bunu eledim.

- ETH mine ederken tek kart 60 Mh ile aylık 1500 TL gibi bir getiri görünüyor, kart sayısı ile bu değer doğru orantılı mı artar?

- Normal PC kasası ve tek kart ile mine sonrası 2. veya 3. 4. karta geçmek istediğimizde mining rig kasalara geçmek gerek, bu kasaların biraz daha güzel görünümlüsü yok mudur? Gördüklerim hep metal iskelet.

- Isı neyi ne kadar etkiler, iyi soğutma sağlanmazsa tek kayıp kart başı 60 MH değerinin düşmesi midir?

- ETH harici mine edilecek ve ETH'ten daha çok getirisi olan coinler var mı?

- 2. 3. 4. kartı aldığımızda soğutma için klasik siyah fanlar yerine pahalı pc havalandırma fanlarından kullansak hem ses hem soğutma olarak daha fazla verim alır mıyız?

- HiveOS'te mine edilen ETH, BTCTürk cüzdanına otomatik aktarılıyor sanırım. BTC Türk'ten soğuk cüzdana transfer nasıl yapılır?

- Windows 10'lu bir sistemde mine için ne kullanmam gerekir? Mine etmek mevcut karta ne zarar verir? 2 ayrı sistemde aynı cüzdan kullanılabilir mi?
    Konu Evrenoz tarafından (29-04-2021 Saat 21:13 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk sorum BC mi yoksa ETH mi mine edelim idi, ama BC bildiğimiz ekran kartları ile mine ediliyormuş sanırım. Dolayısıyla bunu eledim.
    Cevaplar soruların altında.

- ETH mine ederken tek kart 60 Mh ile aylık 1500 TL gibi bir getiri görünüyor, kart sayısı ile bu değer doğru orantılı mı artar?
    tam olarak kart sayısı değil de sistemde kullanılan kartların toplam kazım gücüyle alakalı
    - Normal PC kasası ve tek kart ile mine sonrası 2. veya 3. 4. karta geçmek istediğimizde mining rig kasalara geçmek gerek, bu kasaların biraz daha güzel görünümlüsü yok mudur? Gördüklerim hep metal iskelet.
    tek kart ile mine etmek hiç efektif değil. illa kasaya ihtiyacınız yok. farklı şekillerde de kartları sabitleyip kullanabilirsiniz. 13 kartlı olup kasası olmayan sistemim bile var.
    - Isı neyi ne kadar etkiler, iyi soğutma sağlanmazsa tek kayıp kart başı 60 MH değerinin düşmesi midir?
    ısı kartın ömrünü ve ortam sıcaklıgını dogal olarak etkiler. ayrıca karta göre değişmekle birlikte yüksek sıcaklıklar kazım gücünü de etkiler.
    - ETH harici mine edilecek ve ETH'ten daha çok getirisi olan coinler var mı?
    bu genel olarak yanlış bir bilgi. hangi kartları kullanacağınıza göre bu sorunun cevabı değişir.
    - 2. 3. 4. kartı aldığımızda soğutma için klasik siyah fanlar yerine pahalı pc havalandırma fanlarından kullansak hem ses hem soğutma olarak daha fazla verim alır mıyız?
    kapalı kasa kullanmayacaksanız bu tarz fanlar pek işinize yaramaz. en güzeli mekanın içinde sirkülasyon sağlamak. bu şekilde kartların orjinal fanları zaten yeterli oluyor.
    - HiveOS'te mine edilen ETH, BTCTürk cüzdanına otomatik aktarılıyor sanırım. BTC Türk'ten soğuk cüzdana transfer nasıl yapılır?
    btcturk ile alakası yok. siz nerenin cüzdanını yazarsanız oraya gider coinler. direk soguk cuzdana kazdırabilirsiniz. sonucta sync için soguk cuzdanı arada da olsa aktif ediyorsunuz. o sırada önceden kazılan tüm coinler soğuk cüzdana gelir.
    - Windows 10'lu bir sistemde mine için ne kullanmam gerekir? Mine etmek mevcut karta ne zarar verir? 2 ayrı sistemde aynı cüzdan kullanılabilir mi?
    bu soruyu tam olarak anlamadım acıkcası. eger miner progam olarak soruyorsanız bu sorunun çok cevabı var. tamamen kazacağınız coine ve kullanacağınız kartlara göre seçenekler değişir.
    Mine etmek kartlara zarar verir ama, ama diyorum bu olay biraz karışık bence. Yıllardır kullandığım ve halen en ufak arıza vermeyen kartlarımda mevcut. Bu tamamen sizin bu kartları hangi sınırlarda ve hangi koşullarda çalıştırdığınıza göre değişir. Ancak tabiiki 7/24 çalışıyr kartlar zarar görmek değilde illaki üzerlerindeki komponentlerin ömürleri azalıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 ayrı sistemde aynı cüzdan kullanılabilir mi?
    bu soruyu atlamışım. isterse 1000 tane sistemininiz olsun 1 cüzdan yeterli. zaten mantığı o. birden fazla sistem ile farm oluşturmak. havuzlarda payout sınırına ulaştığınızda kazılan coin cüzdana aktarılıyor. 1 musluk 5 saatte dolduruyorsa 5 musluk 1 saatte doldurur olayı gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Çok teşekkürler,

Yıl sonu ETH kazımının sonuna gelinmesi durumu nedir? Böyle 1-2 şey okudum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Evrenoz

Madencilik maceramız 4 seneyi geçti. Organize sanayide bu elektrik fiyatları olmasaydı veya ısı transferi için çıkan sese birileri laf etseydi bu kadar sürer miydi emin değilim.

Bu sebeple size doğru tavsiyeler verebilmek için öncelik hangi ölçekte bir madencilikten bahsettiğimizi netleştirmemiz lazım. Evet 2 kart ile başlarım güzelse 250+ gpu veya 50+ antminer alabilirim mi diyorsunuz? Yoksa hazır kapanma sürecindeyken biraz meşguliyet olsun hem de ucundan kazanç mı elde etmek istiyorsunuz?

Ölçeği belirledikten sonra sorularınıza ve hatta ekipman seçimlerinize de doğru destek verilebilir. Öbür türlü havanda su döveriz =)

sportinger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu bitra nasıldır bilen varmı!!!

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkürler,

Yıl sonu ETH kazımının sonuna gelinmesi durumu nedir? Böyle 1-2 şey okudum
    ETH 2.0 güncellemesiyle ethereum mining şekli Proof of Work(POW) sisteminden Proof of Stake(POS) sistemine geçecek. Kısaca açıklaması şöyle, proof of work miningde ekran kartları, işlemci veya asics miner tarzı cihazları kullanarak kazım yapıyorsunuz. Fakat bu aşırı enerji tüketimine sebep oluyor ve ETH yaratıcı Vitalik bunu istemediğini söylüyor. Sonuç olarak 2022 başlarında ETH 2.0 güncellemesinin geleceğini duyurdu. Buna göre minimum 32 adet ethereum stake eden kullanıcılara ethereum blockchaini üzerinden ödül olarak ethereum verilecek. Bu da proof of stake ile kazım olayı oluyor. Sonuç olarak 2022 yılı içinde ekran kartı vs ile ethereum kazımının biteceği tahmin ediliyor. Eksik veya yanlış bir şey yazmış olabilirim. 32 Eth stake olayını falan yabancı forumlardan gördüm bende.

Bu arada temmuz ayı içinde EIP1559 güncellemesi gelecek ve bildiğim kadarıyla mining yapanların gelirlerinde bir miktar düşme olacak sanırım.

Son olarak şunu söyleyeyim Ethem kazamasakta kazılacak başka coinler olacaktır. Raven coin vb. coinler şu an bile kar bırakıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Carmageddon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ETH 2.0 güncellemesiyle ethereum mining şekli Proof of Work(POW) sisteminden Proof of Stake(POS) sistemine geçecek. Kısaca açıklaması şöyle, proof of work miningde ekran kartları, işlemci veya asics miner tarzı cihazları kullanarak kazım yapıyorsunuz. Fakat bu aşırı enerji tüketimine sebep oluyor ve ETH yaratıcı Vitalik bunu istemediğini söylüyor. Sonuç olarak 2022 başlarında ETH 2.0 güncellemesinin geleceğini duyurdu. Buna göre minimum 32 adet ethereum stake eden kullanıcılara ethereum blockchaini üzerinden ödül olarak ethereum verilecek. Bu da proof of stake ile kazım olayı oluyor. Sonuç olarak 2022 yılı içinde ekran kartı vs ile ethereum kazımının biteceği tahmin ediliyor. Eksik veya yanlış bir şey yazmış olabilirim. 32 Eth stake olayını falan yabancı forumlardan gördüm bende.

Bu arada temmuz ayı içinde EIP1559 güncellemesi gelecek ve bildiğim kadarıyla mining yapanların gelirlerinde bir miktar düşme olacak sanırım.

Son olarak şunu söyleyeyim Ethem kazamasakta kazılacak başka coinler olacaktır. Raven coin vb. coinler şu an bile kar bırakıyor.
    Küçük madenciler için ETH'in sonunun gelmesi kötü olmuş. Ama ETH biter Başka bir şey kazılır illaki kâr getirecek senin de dediğin gibi.

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha öncede bu tarz girişimleri oldu ama Vitalik madencileri tersine almak istemez diye düşünüyorum. Keza istese bile 4GB kartların th kazımı bitti ve 1 hafta sonra önce farklı bir Miner sonrada yeni bir Coin çıktı. Madencilik ölmez- şekil değiştirir

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha öncede bu tarz girişimleri oldu ama Vitalik madencileri tersine almak istemez diye düşünüyorum. Keza istese bile 4GB kartların th kazımı bitti ve 1 hafta sonra önce farklı bir Miner sonrada yeni bir Coin çıktı. Madencilik ölmez- şekil değiştirir
    Dolar, lira karşısında bu kadar kuvvetli olduğu sürece mining işi her zaman karlı olacaktır. Ethereum kazımı biter, gider sisteminizi Nicehash ve benzeri platformlara kiraya verir yine kazanırsınız. Çevremde şahsen tanıdığım bu işe 1-2 milyon lira para yatıran insanlar var. Uzun vadeli düşünüyorlar.

Aslında bu iş sadece para kazanmakla alakalı değil. Blockchain teknolojisi internetten sonraki en büyük buluş, bir devrim. Devletler internetin fişini çekmeden bu işi engelleyemeyeceklerini biliyor ve bu işe bir düzenleme getirmek için zaman kazanmaya çalışıyorlar. Bunu da medyaya yalan haberler ürettirip insanları bir nebze kripto paradan soğutarak yapmaya çalışıyorlar. Günlerce Thodex'in sahibinin 2 milyar dolar çaldığı söylendi. Aslında rakam 150 milyon dolar civarıydı. İflas edip intihar eden insanların kripto borsalarda para artırdığı için intihar ettiği söylendi bu da yalandı.

İnsanların yapması gereken bu teknolojiyi iyi okuyup bilinçli bir şekilde kullanması. Kripto para alım satımı veya kazımı yapan kaçımız soğuk cüzdan cihazları kullanıyoruz? Evet, Binance oldukça güvenilir bir borsa fakat %100 güvenilir mi? Yakın zamanda hacklendiğini kaç kişi biliyor? Milyonlarca lira ile kripto para alan insanlar Çinli bir borsaya güvenebiliyor. Ben banka hesabımda duran paranın kaybolma ihtimalinden korkuyorum, özellikle Türkiye'de. Çinli bir borsaya gidip binlerce liramı kesinlikle emanet edemem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün btc baya düşmüş 326 bine..

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kripto olaylarına bulaşacak arkadaşlar kalp damar check up yaptırmadan yatırım yapmasınlar.
    turbocuk istiyoruz

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kripto olaylarına bulaşacak arkadaşlar kalp damar check up yaptırmadan yatırım yapmasınlar.
    sırf bu yüzden günde %1 %2 yakalayıp gece yatarken usdt'ye geciyorum yoksa uyunmuyor
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günlük %1-2 yeterli zaten ( mümkün ise eğer). Yıl sonunda kaça katladığını yazarsın.

Ben swissborg da yieldinge koydum usdc ye yıllık %20 veriyor CHSB'Ye de %10 veriyor şuanda piremium üyelik için. Günde 400-500 lira para allah bereket versin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler